آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کاشت نهال سیب

کاشت نهال سیب

کاشت نهال سیب:

اگر درختان سیب را به صورت منظم و استاندارد کاشت نکنید، آنها می توانند در کمتر از 2-3 سال پس از کاشت به طور کامل بسوزند. بنابراین، قبل از ساختن باغ و کاشت درختان سیب شما باید اطلاعات کاملی در مورد اصول کاشت را بدست آورید. از جمله:

• بهترین فصل و زمان کاشت نهال سیب:

کاشت نهال سیب مانند اکثر انواع میوه ها در اواخر اسفند یا اوایل بهار صورت می گیرد. البته با کاشت نهال سیب در پاییز نهال ها 1 سال زودتر شروع به میوه دادن می کنند.

• الگوی کاشت نهال سیب:

بهترین چیدمان برای کاشت های نوع نهال سیب چیدمان مربع و مستطیل است. می توانید در فاصله 5×5 متر مربع درخت سیب را بکارید.

• اندازه گودال کاشت نهال سیب:

در فواصل زمانی مشخص گودال های کاشت را در خاک ایجاد کنید. اندازه گودال باید 2 برابر اندازه ریشه باشد. به طوری که در هنگام کاشت به ریشه های درخت زور و فشاری وارد نشود. گودالی به عمق 80 تا 110 سانتی متر حفر کنید. خاک عمیق را با خاک سطحی مخلوط نکنید.

• عملیات پرالیناژ یا ضد عفونی در کاشت نهال سیب:

ضدعفونی کردن ریشه یا پرالیناژ در محصولات ریشه با هدف افزایش ماندگاری نهال انجام می شود. برای ضد عفونی کردن درختان محلول مخصوصی به نام پرایناژ تهیه کنید و این محلول را از ریشه تا تاج درخت بمالید.

ابزار مفید و لازم برای تهیه محلول پرالیناژ:

1. 75 گرم قارچ کش کاپتان

2. 5 کیلوگرم خاک رس الک شده

3. 5 کیلوگرم کود تصفیه شده

4. 50 لیتر آب

کاشت نهال سیب

• کوددهی قبل از کاشت نهال سیب:

ابتدا باید با استفاده از مخلوط خاک و اسید هیومیک 20 سانتی متر از چاله را پر کنید. خاکی که در این مرحله استفاده می کنید، خاکی است که قبلا از چاله خارج کرده اید.

افزودن اسید هیومیک به خاک در این مرحله به نگهداری بهتر نهال سیب کمک می کند. همچنین مواد آلی در خاک افزایش یافته و درخت ریشه های بهتری خواهد داشت.

لازم است بدانید که در هنگام کاشت نهال هرگز از کودهای شیمیایی و حیوانی استفاده نکنید. زیرا افزودن کود به ریشه در زمان کاشت نهال باعث سوختگی می شود. باقی مانده گودال را با خاک سست پر کنید و فشار دهید. محل پیوند نهال باید 5 سانتی متر بالاتر از سطح زمین باشد.

نهال را در مرکز گودال قرار دهید و اطراف آن را با استفاده از خاکی که قبلا از گودال برداشته اید پر کنید. خاک را فشار دهید تا سفت و فشرده شود.

• آبیاری در طول کاشت نهال سیب:

پس از کاشت نهال های جوان در 3 مرحله آبیاری می شوند. اولین قدم این است که نهال ها را با 10 لیتر آب در هر نهال آبیاری کنید. برای اینکه طوقه خیس نشود. دور طوقه را کمی بیشتر خاک بریزید تا 5 سانتی متر بالاتر از خاک باشد. بعد از اولین آبیاری صبر کنید تا آب کاملا خشک شود. آبیاری باعث فرسایش خاک می شود. بنابراین باید دوباره به اطراف نهال خاک اضافه کنید. در فاصله 7 روز درخت 2 بار دیگر آبیاری می شود.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با روند آبیاری درختان سیب می توانید به سایت نهالستان رویال نهال مراجه کنید یا با مشاوران نهالستان ما بصورت حضوری، آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

• عملیات هرس و سربرداری در هنگام کاشت نهال سیب:

پس از کاشت نهال های سیب را تا 40 سانتی متر هرس کنید تا گیرایی آنها تقویت شود.

بعد از 1 سال نهال ها را در ارتفاع 2 متری سربرداری کنید.

• محافظت در برابر نهال سیب:

برای محافظت از نهال سیب در برابر حشرات و همچنین سرما و گرمای شدید، از ترکیب چسب، رنگ استفاده کنید. این ترکیب از چوب در برابر اشعه خورشید و آفتاب سوختگی در تابستان محافظت میکند.

برای محافظت از درخت سیب در برابر باد شدید و سرد و کاهش تبخیر سطح چاله ها، نهال ها باید 30 سانتی متر زیر زمین کاشته شوند. در این مناطق از حفاظ نیز استفاده می شود تا باد شدید باعث خمیدگی نهال ها نشود. طول آن باید بین 1.5 تا 2 متر باشد. حفاظ (قیم) را با طناب به درخت ببندید.

برای جلوگیری از تبخیر سطحی و کاهش دمای زمین. از مالچ در آب و هوای سرد و گرمسیری استفاده کنید.

انواع مالچ:

• سنگریزه ها

• شاخه درختان

• لاش برگ

• کاه شوکلش

کاشت نهال سیب

کلمات پایانی:

در این قسمت شما را با بهترین روش کاشت نهال سیب آشنا کردیم. برای اطلاعات بیشتر و یا تماس با مشاورین ما در نهالستان رویال نهال می توانید همه روز از طریق کانال های ارتباطی به صورت کاملا رایگان با ما تماس بگیرید. مجموعه رویال نهال بزرگترین مرکز پرورش و بازاریابی برای محصولات نهال سیب است. این مرکز با بیش از نیم قرن سابقه و با بهره گیری از کادری مجرب و پیشرفته و بهره گیری از امکانات روز دنیا، بهترین ارقام نهال سیب، پایه بذری،پایه گلدانی، نهال سیب اصلاح شده برای کاشت و..... در سراسر کشور تولید می کند.

اگر می خواهید در مورد قیمت نهال سیب و نحوه خرید و سفارش آنلاین بیشتر بدانید می توانید به وب سایت نهالستان رویال نهال مراجعه کنید.

کاشت نهال سیب

جستجو در سایت