آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کاشت نهال بادام دیم برای مشکل خشکسالی

کاشت نهال بادام دیم برای مشکل خشکسالی

کاشت نهال بادام دیم راه حلی برای مشکل خشکسالی

یکی از مهمترین و ارزشمند ترین درختان در زمین های کم آب و دیم درخت بادام می باشد.که با کاشت اصولی و ارقام پربار می تواند درآمد خوبی برای باغداران مناطق دیم به همراه داشته باشد بله کاملا درست است کاشت نهال بادام در زمین های دیم می تواند سبب درآمدزایی برای باغدار شود.

ویژگی های این درخت مقاوم به کم آبی سبب شده تا بتوان آن را در بسیاری از مناطق به صورت دیم کشت کرد .درخت بادام به دلیل داشتن ریشه های عمیق تا ۳ متر و داشتن برگ های چرم مانند مقاومت بسیار بالایی در برابر خشکی دارد البته بهتراست بدانید در مناطق که بارندگی سالیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلی متر می باشد می توان این درخت را به صورت دیم پرورش داد.

نهال بادام در مناطقی با سطح ارتفاعات ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ متر قابلیت کاشت را دارد به همین دلیل در اکثر مناطق ایران به غیر از سواحل دریای خزر، دریای عمان ،بوشهر ،بندرعباس و خلیج فارس می توان اقدام به کاشت بادام کرد

درخت بادام علاوه بر مقاومت در برابر خشکی می تواند شوری آب را نیز تا حدود ۱۰۰۰ میکروموس تحمل کند پس باغدارانی که با مشکل کمبود آب و شوری آب مواجه هستند می تواند با خیال راحت اقدام به کاشت نهال بادام نمایند اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه بهتر است ارقام متناسب با اقلیم آب و هوایی منطقه انتخاب شود تا درختان در زمان بالغ شدن دچار سرمازدگی یا گرمازدگی نشوند برای آشنایی بیشتر با ارقام متناسب در ادامه با ما باشید.

نهال بادام فرانیس:

اگر قصد کاشت نهال بادام کاغذی در مناطق سردسیر و کوهستانی را به صورت دیم دارید اولین پیشنهاد کارشناسان رویال نهال کاشت بادام فرانیس می باشد این رقم بادام زود بازده و بسیار پرباراست و کیفیت محصول و پوست کاغذی این رقم سبب بازار پسند بودن آن گردیده است صادرات بادام کاغذی فرانیس یا همان بادام آجیلی بسیار رواج پیدا کرده و گلدهی آن در اواسط اردیبهشت ماه صورت می گیرد به همین دلیل در مناطق کوهستانی که دارای سرمای بهاره می باشند شکوفه های آن دچار سرمازدگی نمی شوند و تمامی شکوفه ها تبدیل به میوه می گردد که سبب پرباری این رقم می گردد.نهال بادام فرانیس در برابر خاک های آهکی و نیمه شور نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد همانطور که می دانید بسیاری از زمین های کشورمان به دلیل شوری و کمبود آب بایر مانده اند لذا در چنین شرایطی با کاشت نهال بادامی چون فرانیس کلون می توان چنین زمین های را احیا و به منبع درآمد تبدیل کرد.

نهال بادام فرانیس رقمی پاکوتاه بوده و ارتفاع نهایی درخت آن به 3تا 5متر می رسد بادام فرانیس در اکثر نقاط ایران قابلیت رشد و بازدهی را دارد زیرا در برابر سرما و گرما مقاوم بوده و از دمای -20تا 48+ را متحمل است در واقع می توان گفت از سطح ارتفاعات 300تا 2000متر از دریا بازدهی بسیار بالایی دارد.

میزان باردهی درخت بادام فرانیس مابین 30تا 40کیلو می باشد ‌و هم اکنون در بازار به قیمت 300هزار تومان به فروش می رسد یعنی با احتساب کاشت فاصله 4*4 می توان در هکتار به در آمدی بالغ بر 3میلیارد دست یافت . دقت داشته باشید اگر قصد احداث باغ بادام فرانیس را دارید بهتر است بدانید این رقم برای باردهی مطلوب نیازمند رقم گرده افشان می باشد و بهتر است به ازای هر 10اصله یک اصله بادام شکوفه کشت شود.

نکته: آبیاری اکثر ارقام بادام های دیمی و پایه تلخ هر 10الی 20روز یکبار به خصوص در فصل های گرم سال می باشد.

کاشت نهال بادام دیم برای مشکل خشکسالی

نهال بادام مامایی (پوست سنگی):

رقمی متوسط گل که از باردهی فوق العاده بالایی برخوردار است مناسب کاشت در مناطق نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر تا سطح ارتفاع 1800متر از دریا می باشد.

پوست سنگی و سخت بادام مامایی سبب مصون ماندن این محصول در برابر پرندگان می شود .طعم ومزه فوق العاده بالای بادام مامایی سبب پرفروش شدن این محصول از بادام گردیده است شروع باردهی بادام مامایی از سال اول می باشد و میزان باردهی آن در زمان بالغ شدن به 5تن در هکتار می رسد.عمر طولانی درخت بادام مامایی سبب می شود باغدار این رقم بتواند تا 40 سال از این رقم درآمد قابل توجهی داشته باشد.

نهال بادام آذر:

اگر می‌خواهید بادامی کشت کنید که محصول آن نیمه کاغذی باشد و حالت کاملا سنگی یا کاغذی نداشته باشد انتخاب رقم آذر انتخابی کاملا درست و عاقلانه می باشد .نهال بادام آذر دیرگل مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط نامساعد محیطی ،کم آبی و خشکسالی دارد‌.

میزان باردهی بادام آذر در هکتار 3تا 4تن می باشد کیفیت بالای محصول نیمه کاغذی آذر آن را به رقمی تجاری و اقتصادی تبدیل کرده است .

نهال بادام اسکندر:

یکی دیگر از ارقام بادام دیمی و مقاوم در برابر خشکی و شوری و آهکی خاک، بادام نیمه کاغذی اسکندر می باشد .بادام دیرگل اسکندر در برابر سرما مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد به همین سبب در مناطق کوهستانی و سردسیر با خیال راحت می توانید اقدام به کاشت این رقم نمایید بادام نیمه کاغذی اسکندر داری 60درصد مغز می باشد و محصولی کاملا بازار پسند دارد این رقم نیز جهت باردهی مطلوب نیازمند رقم گرده افشان می باشد.

کاشت نهال بادام دیم برای مشکل خشکسالی

پیشنهاد نهالستان:

اگر زمین شما نیز در منطقه ای کم آب و دیم واقع شده و علاقه مند به احداث باغ بادام می باشید اما تجربه یا تخصص کافی را جهت انتخاب رقم و احداث باغ بادام را ندارید توصیه می شود با کادر مجرب رویال نهال در ارتباط باشید تا با مشاوره رایگان بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشد.

کاشت نهال بادام دیم برای مشکل خشکسالی

جستجو در سایت