آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

کاشت نهال بادام در زمین دیم و کم آب

کاشت نهال بادام در زمین دیم و کم آب

کاشت نهال بادام در زمین های دیم و کم آب!

اگر زمین شما نیز در منطقه ای واقع شده که دچار خشکسالی شده است اما علاقه مند به باغداری در زمین دیم خود هستید و می خواهید زمین بایر و کم آب خود را به منبع در آمد تبدیل کنید پیشنهاد رویال نهال یکی از بزرگترین نهالستان ها در سطح کشور کاشت نهال بادام می باشد زیرا احداث باغ بادام در زمین های کم آب ،آهکی و نیمه شور یکی از لذت بخش ترین کارها در زمینه باغداری به حساب می آید.اما متاسفانه سرمازدگی شکوفه های بادام، باغداررا از کاشت نهال بادام دلسرد می کند.پس قبل از اقدام به احداث باغ بادام در مناطقی با سرمای بهاره بهتراست با ارقام دیرگل و مقاوم به سرما بیشتر آشنا شوید.

توجیه اقتصادی کاشت نهال بادام فرانیس چگونه است؟

انتخاب نهال بادام دیرگل باید با توجه به منطقه و اقلیم باغ شما انجام شود. همان طور که می دانید ارقام نهال بادامی که دیرگل محسوب می شوند مانند نهال بادام فرانیس مناسب مناطقی با آب و هوای سرد هستند؛ زیرا به دلیل دیرگل بودن نهال، سرمای بهاره نمی تواند آسیبی به میوه درختان بادام برساند.

با کاشت نهال بادام فرانیس شما در واقع با سرمایه خیلی کم، یک کسب و کاری به قدمت نیم قرن را راه اندازی کرده اید که علاوه بر خودتان، می توانید افراد دیگری را هم در سودآوری و درآمد بالای باغ شریک کنید. نهال بادام فرانیس جزء ارقام زودبازده است و معمولا از سال دوم و در اواسط تابستان می توانید بادام های پوست کاغذی با مغزی سفید و پوست قهوه ای را از درختان جوان برداشت کنید. چنانچه ترفند های گفته شده در ادامه مطلب را رعایت کنید، از سال چهارم به بعد می توان حدود 5 تن بادام از یک هکتار باغ دریافت کرد که با توجه به قیمت بادام خشک در بازار، درامد قابل توجهی نصیب باغدار می شود.

قبل از خرید نهال بادام فرانیس حتما با مهندسین کشاورزی در نهالستان های بزرگی همچون نهال ۱۱۰ و رویال نهال مشورت کنید تا از متناسب بودن آب و هوای منطقه با شرایط رشد نهال بادام مطمئن شوید. این نهال معمولا در مناطقی با ارتفاع ۵۰۰ تا ۲۰۰۰متری از سطح دریا بهره وری قابل توجهی دارد، زیرا در این مناطق نیاز سرمایی بادام که بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ ساعت است به خوبی تامین می شود.

خبر خوب درباره نهال بادام فرانیس این است که این نهال با انواع خاک ها سازگاری خوبی دارد، حتی خاک های شور و قلیایی. اگر قبل از کاشت نهال، آنالیز خاک به خوبی انجام شده باشد و نیاز های خاک از طریق کوددهی بر طرف شده باشد، دیگر باغدار نباید نگران بستر کاشت نهال باشد.

ترفندی که برای هرس نهال بادام فرانیس توسط افراد با تجربه در نهالستان ها پیشنهاد می شود این است که برای فرم دهی به تاج نهال، باید از همان سال اول از ارتفاع ۸۰ سانتی متری سربرداری کنید. اما در سال دوم به بعد برای هرس فرمدهی بهتر است شاخه های با ارتفاع کمتر از ۶۰ سانتی متر حذف شوند.

در نهایت برای آبیاری باغ بادام فرانیس می توانید سال اول و دوم هر ده روز و در سال های بعدی هر دو هفته باغ را آبیاری کنید. همچنین می توان نهال فوق را به صورت دیم آبیاری کرد، اما بدانید که باردهی آن در هکتار افت قابل توجهی می کند.

کاشت نهال بادام در زمین دیم و کم آب

آیا نهال بادام تونو یک رقم تجاری و پربار است؟

برای اینکه یک نهالی را جزء ارقام تجاری معرفی کنیم، باید فاکتور های متعددی مانند عملکرد نهال در هکتار، بازار پسند بودن محصول، میزان رسیدگی و هزینه های احداث باغ و غیره را بررسی کنیم.

نهال بادام تونو نیز جزء ارقام دیرگل به حساب می آید، بنابراین با ریزش و سرما زدگی شکوفه و گل ها در اوایل بهار روبرو نخواهید شد. در واقع این رقم قابلیت کاشت در ارتفاعات 500 تا 2800 متری از سطح دریا را دارد. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر حمله آفات و بیماری ها دارد؛ تنها کافیست که باغ تهویه خوبی داشه باشد تا از ایجاد قارچ در اثر حبس رطوبت در لابه لای شاخ و برگ های درخت جلوگیری شود.

باردهی نهال بادام تونو در صورت تامین بستری مناسب (خاکی دانه ریز با ph بین 5/6 تا 7 که از نظر مواد آلی و معدنی تامین شده است) و هرس به موقع و اصولی، اغلب بالای 10 تن در هکتار است. این نهال که از سال دوم باردهی کم و از سال چهارم تا حدود ۳۵ سال باردهی قابل توجهی دارد را با جرات می توان جزء ارقام تجاری دانست به خصوص اینکه بادام های حاصل از این رقم بازار پسند بوده و به دلیل خواص زیاد و طعم ویژه ای که دارند، به خوبی در بازار فروش می روند.

آبیاری نهال بادام تونو تا حد زیادی بستگی به دمای منطقه دارد. در مناطقی که تابستان های گرمی دارد، بهتر است هر ده روز یکبار یا با مشاهده خشکی خاک باغ، اقدام به آبیاری درختان کنید. در مناطقی که بارش سالانه به حدنصاب رسیده باشد، می توانید آبیاری را با فواصل بیشتر انجام دهید، زیرا این رقم بادام در مقابل کم آبی و خشکسالی تحمل بالایی دارد.

کاشت نهال بادام در زمین دیم و کم آب

برترین ارقام نهال بادام را از کجا خریداری کنیم؟

برای معرفی نهالستانی که برترین ارقام نهال بادام را با اعطای گواهی سلامت و قرنطینه عرضه می کند، می توان نهالستان بزرگ و معتبر رویال نهال را با بیش از ۴۰۰ نوع نهال و مجوز رسمی از جهاد کشاورزی معرفی کرد. کارشناسان این نهالستان برای رونق کار باغداران از احداث باغ تا مراقبت های حین رشد درختان گرفته و حتی برداشت محصولات، مشاوره ها و کمک های مفید و موثری به باغداران ارائه می دهند.

در این نهالستان، شما نهال ها را با قیمتی منصفانه خریداری می کنید و در صورت نارضایتی از نهال، می توانید هزینه ای را که پرداخت کرده اید، پس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نهال بادام و قیمت آن ها می توانید به سایت RoyalNahal دات کام مراجعه کرده و قیمت نهال ها و تنوع ارقام آن ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با مشاوران این مجموعه در رابطه با خرید نهال بادام و مشاوره تخصصی و رایگان تماس بگیرید.

کاشت نهال بادام در زمین دیم و کم آب

جستجو در سایت