آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی:

برای افرادی که فضای کافی برای باغ یا زمین ندارند، کاشت نهال انگور گلدانی گزینه بسیار خوبی هستند. اکثر مردم فکر می کنند که انگور به فضای زیادی نیاز دارد. با این حال کمبود فضا دلیلی بر عدم کشت انگور نیست زیرا حتی کسانی که حیاط و فضای باز ندارند نیز می توانند نهال انگور گلدانی را پرورش دهند.

با توجه به صنعت بزرگ و گسترده انگور، انواع زیادی از انگور نهال انگور برای مناطق سردسیری و معتدل وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، کاشت انگور در گلدان بسیار مفید است.

آنها گیاهان سازگاری هستند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود به فضای کمی نیاز دارند. نهال های انگور به مکانی نیاز دارند که در گلدان جریان هوا وجود داشته باشد. در ادامه به نکات مهم کشت نهال انگور در گلدان می پردازیم.

1. انتخاب گلدان مناسب برای نهال:

انتخاب گلدان مناسب برای رشد گیاهان نهال انگور مهم است. گلدان انتخاب شده باید به اندازه کافی بزرگ و محکم باشد تا از درختان انگور در حال رشد حمایت کند.گلدان های پلاستیکی تیره رنگ انتخاب خوبی نیستند. این نوع گلدان ها در زیر نور خورشید گرم می شوند و در اثر گرما باعث بروز برخی بیماری های ریشه می شوند. در عوض گلدان چوبی انتخاب بهتری است.

حتی اگر مجبور به استفاده از گلدانی از جنس پلاستیک تیره هستید، سعی کنید گلدان را جایی بگذارید که در سایه باشد، اما نور خورشید به نهال انگور تا حدودی بتابد. همچنین سعی کنید در انتخاب سایز گلدان زیاده روی نکنید و یک گلدان مقاوم در سایز نهال انگور مورد نظر خود انتخاب کنید.

علاوه بر این، گلدان باید دارای سوراخ های زهکشی باشد. ریشه تاک ترجیح می دهد در جایی که رشد می کند خیس و مرطوب نباشد. بنابراین لازم است چندین سوراخ در انتهای گلدان وجود داشته باشد.

2. انتخاب خاک مناسب برای رشد نهال انگور گلدانی:

هنگام کاشت نهال انگور گلدانی، برای نفوذ بهتر، کف گلدان را با سنگ یا فوم یا ماسه اضافی پر کنید. سپس خاک و یک لایه مالچ اضافه کنید. همچنین خاک مورد نیاز انگور باید خنثی با اسیدیته خفیف ۵/۵ تا ۷ باشد.

توجه داشته باشید که هرگز نباید از خاک باغچه خود برای پر کردن گلدان های نهال انگور استفاده کنید زیرا این خاک ممکن است حاوی باکتری باشد.

برای نهال های گلدانی، مطمئن شوید که خاک به خوبی زهکشی شده است. انگور در بسیاری از زمین ها به خوبی رشد نمی کند. بنابراین از خاک هایی مانند خاک رس یا خاک ضخیم که اجازه تخلیه آب را نمی دهد اجتناب کنید. همچنین می توانید قبل از کاشت، سطح فسفر، منیزیم و PH خاک را بررسی کنید.

3. بهترین مکان برای رشد نهال انگور گلدانی:

انتخاب مکان مناسب هنگام کاشت نهال انگور گلدانی بسیار مهم است. باید محل را از قبل انتخاب کنید تا بعد از رشد به گلدان بزرگ تر نیازی نباشد و نهال را جابه جا نکنید. با این حال، نهال انگور گلدانی را می توان در هر فصلی بسته به منطقه کاشت.

به طور کلی، یک مکان آفتابی، گرم و خشک پیدا کنید. انگور حداقل به هشت ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد. از نواحی مرطوب، سایه دار یا کم جریان خودداری کنید. زیرا نهال انگور به هوای زیادی برای جلوگیری از بیماری های قارچی نیاز دارد.

4. میزان آب مناسب برای نهال انگور گلدانی:

آبیاری منظم و دقیق یکی از مهمترین قوانین در هنگام کاشت نهال انگور گلدانی است. اما میزان آبیاری در کاشت نهال بسیار موثر و مهمتر است. بنابراین خاک گلدان باید کمی مرطوب باشد. توجه داشته باشید که گیاهان خود را بیش از حد آبیاری نکنید زیرا خاک مرطوب می تواند به نهال انگور گلدانی آسیب برساند.

بهتر است به محض اینکه احساس کردید خاک گلدان خشک شده است، نهال خود را آبیاری کنید. این مقدار آب بسته به نوع گلدان باید در عمق 30 سانتی متری وارد زمین شود.

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی

مراقبت از گلدان در هنگام کاشت نهال انگور گلدانی:

• ساخت داربست یا تکیه گاه:

در طول رشد نهال انگور، شما نیاز به ساخت داربست یا تکیه گاه دارید. در این زمان انگورها را با تکیه گاه یا روش های دیگر تکیه دهید تا نهال ها به آرامی روی داربست رشد کنند. این عملکرد به مرتب سازی دقیق تر، جابجایی و هرس کمک زیادی می کند.

• آبیاری و کوددهی:

بسته به محل زندگی شما، انگورها ممکن است در زمستان های سخت به محافظت نیاز داشته باشند. اما در هوای معتدل جای نگرانی نیست. کاهش آبیاری و پرهیز از کوددهی در فصل خواب توصیه می شود.

اگر مجبور به محافظت از نهال ها در برابر هوای سرد هستید، انگوررا از تکیه گاه بردارید و گلدان را به داخل خانه بیاورید.

در مورد کود، توجه به نوع کود و زمان مصرف آن بسیار مهم است. به عنوان مثال از کود حیوانی در اواخر فصل زمستان به روش چالکود استفاده می شود.اما می توانید پس از کاشت نهال انگور گلدانی در دو فاصله زمانی از کود هیومیک اسید استفاده کنید.

بهترین زمان برای کاشت نهال انگور در گلدان:

انتخاب بهترین زمان برای کاشت نهال در گلدان بسته به محل زندگی شما دارد. اگر در آب و هوای معتدل زندگی می کنید، بهترین فصل برای کاشت نهال انگور گلدانی، فصل بهار یا اوایل تابستان است. زیرا این آب و هوا به گیاهان فرصت می دهد تا در تابستان بدون یخبندان رشد کنند.

اما کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند باید نهال ها را در زمستان در گلدان بکارند. از آنجایی که یخبندان در مناطق گرمسیری وجود ندارد، نهال انگور شما زمان خواهد داشت تا بدون کاهش دما، رشد خوبی داشته باشد.

انواع نهال انگور مناسب برای کاشت در گلدان:

یکی از مهمترین عوامل رشد و تولید نهال مورد نظر انتخاب ارقام برتر می باشد.

1. انگور قرمز بدون هسته

2. انگور سبز بدون هسته

3. انگور شعله ای

این ارقام به راحتی در گلدان کاشت می شوند و رشد می کنند.

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی

سخن پایانی:

اگرچه درختان انگور کاشته شده در گلدان به اندازه درختان کاشته شده در زمین رشد نمی کنند، اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می توانند سال ها در گلدان به رشد خود ادامه دهند و به خوبی میوه بدهند.

ریشه بلند تاک به این معنی نیست که کاشت نهال انگور در گلدان غیرممکن است. با در نظر گرفتن زمان کاشت نهال انگور گلدانی و آموزش مناسب، می توانید سال به سال محصول بسیار خوب و زیادی از این درخت برداشت کنید.

نکات مهم کاشت نهال انگور گلدانی

جستجو در سایت