آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات مهم هرس بلوبری

نکات مهم هرس بلوبری

نکات مهم هرس بلوبری:

دلایل مختلفی برای انجام هرس بلوبری وجود دارد؛ یکی از دلایل هرس درخت بلوبری بهبود تهویه درخت است. هرس شاخه ها و زیرشاخص های درخت به رسیدن نور بهتر به شاخه های پایین درخت و هوای تازه و جریان بهتر اکسیژن کمک می کند.

زیرا در هنگام هرس اصولی و استاندارد، شاخه های ضعیف و مرده درختان بلوبری حذف می شوند. در نتیجه، هر ساله به جوان سازی درختچه بلوبری کمک می کنید و درخت را تحریک می کنید تا بهتر رشد کند و میوه با کیفیت تولید کند. یکی دیگر از دلایل هرس درخت بلوبری افزایش طول عمر آن است.

نهالستان ها در زمان فروش نهال بلوبری بر هرس تاکید دارند زیرا بیشتر انرژی نهال بلوبری صرف شاخه های بیمار و علفی می شود که با حذف این شاخه ها درختچه بلوبری می تواند از انرژی خود برای بهبود سیستم دفاعی خود در برابر آفات و بیماری های مختلف استفاده کند. استرس محیطی کم و سیستم دفاعی قوی به درختان بلوبری عمر طولانی می بخشد.

ویژگی های درخت بلوبری:

درختان بلوبری خودسازگار و خود گرده افشان هستند و نیازی به انواع گرده افشان ندارند. از ویژگی های درخت بلوبری می توان به کوتاه بودن درخت اشاره کرد، بلوبری درختچه هایی با ارتفاع حداکثر 2 تا 3 متر است.

به دلیل ارتفاع کم این درختچه فاصله کاشت آن 2 متر است و در یک هکتار زمین 5000 اصله نهال بلوبری وجود دارد. نهال بلوبری از بذر تکثیر می شود و دوره گلدهی آن از روز سوم فروردین آغاز می شود.

در خرید نهال بلوبری توجه داشته باشید که بوته های بلوبری 80 سال عمر دارند و می توانند 4 تا 6 تن میوه تولید کنند. شاخه ها و تنه نهال بلوبری خشک و شکننده بوده و پوسته آن بسیار خشن است. از دیگر خصوصیات نهال بلوبری باید به موارد زیر اشاره کرد:

• برگ های بلوبری معمولا کوچک، بیضی شکل و به رنگ سبز روشن هستند.

• میوه های بلوبری شبیه توت های آبی تا بنفش هستند و طعم شیرینی دارند.

• درختان بلوبری مقاومت قابل توجهی در برابر بادهای سرد و دارند. این درخت در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر می روید.

• خاک کاشت نهال بلوبری باید عمیق، حاصلخیز، رطوبت خوب و خاک اسیدی (PH پایین) باشد.

• بلوبری برای رشد خوب به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. اگر باغ شما در سایه روشن قرار دارد، بهتر است نهال بلوبری را خریداری نکنید .

نکات مهم هرس بلوبری

زمان هرس درخت بلوبری:

بهترین زمان برای هرس درختان بلوبری اواخر زمستان در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری و آغاز بهار در مناطق سردسیر کوهستانی است و اواخر زمستان و اوایل بهار (بهمن تا فروردین) بهترین زمان برای هرس درختان بلوبری است. چون درخت بلوبری در خواب زمستانی است و شاخه ها هنوز شروع به حرکت نکرده اند،

هدف از هرس درخت بلوبری این است:

• از بین بردن شاخه های خشک، شکسته یا آسیب دیده

• افزایش روشنایی و تهویه

• کاهش خطر بیماری و آفات

هرس درختان بلوبری باید با دقت انجام شود تا آسیبی به درخت وارد نشود.اگر تجربه کافی در هرس درختان بلوبری ندارید، می توانید از یک متخصص نهالستان کمک بگیرید. نهال بلوبری به عنوان نهال سردسیری کمیاب شناخته می شود و می توانید آن را از مراکز معتبر مانند نهالستان رویال نهال خریداری کنید.

نکات مهم برای هرس درختان بلوبری:

هرس درختان بلوبری برای حفظ و بهبود سلامت درخت بسیار مفید است. در ادامه مقاله برخی از نکات کلیدی برای هرس درختان بلوبری را بررسی می کنیم:

زمان هرس:

بهترین زمان برای هرس درختان بلوبری اواخر زمستان و قبل از شروع رشد فصل بهار است. اگر درخت بلوبری شما جوان یا بیمار است، بهتر است آن را در تابستان هرس کنید.

انتخاب صحیح شاخه ها برای هرس:

باغداران باید تمام شاخه های درختچه بلوبری خود را بشناسند تا به رشد سالم و قوی نهال بلوبری خود کمک کنند و از انتشار آفات و بیماری ها در بوته های بلوبری خود جلوگیری کنند. شاخه های محکم و متقاطع را که روی هم چیده شده اند شناسایی کنید و آنها را تا جایی هرس کنید که شاخه ها کاملا از یکدیگر جدا شوند.

هرس شاخه های قدیمی:

حذف شاخه های پیر و مرده برای گردش هوای تازه، اکسیژن و تنفس شاخه های داخلی درخت بلوبری باعث افزایش تولید میوه با کیفیت و حفظ سلامت شاخه های پایینی می شود.

محدود کردن رشد:

با توجه به اینکه در احداث باغات مدرن و حرفه ای بلوبری فاصله کاشت نهال بلوبری تنها دو متر در نظر گرفته شده است، سرعت رشد نهال بلوبری نسبتاً زیاد است. باغبان باید هر سال درختان بلوبری را به شیوه ای استاندارد و منظم هرس کنند. هرس بوته های بلوبری نه تنها درختان را سالم نگه می دارد، بلکه از محدود کردن فضای باغ نیز جلوگیری می کند و مراقبت از درختان را برای کشاورزان آسان می کند.

استفاده از ابزار مناسب باغبانی:

از ابزارهای تیز و تمیز و قیچی برای هرس درختان بلوبری استفاده کنید تا به درخت آسیب نرسانید و از عفونت جلوگیری کنید. پس از هرس هر درخت، قیچی را با محلول ضدعفونی کننده کنید تا از انتقال عوامل بیماری زا از درختی به درخت دیگر جلوگیری شود.

فواید بلوبری برای سلامتی:

در این مقاله به ریزمغذی های موجود در بلوبری و فواید آن برای بدن می پردازیم. میوه بلوبری حاوی انواع ریزمغذی ها است. بلوبری سرشار از ویتامین C است و اثر آنتی اکسیدانی قوی دارد. میوه بلوبری به سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

میوه بلوبری حاوی ویتامین K، منگنز و مس است که نقش مهمی در تراکم استخوان و استحکام ریشه دندان دارند. بلوبری حاوی فیبر محلول است که می تواند به بهبود هضم کمک کند.خوردن بلوبری می تواند درمان مشکلاتی مانند یبوست را بهبود بخشد و فیبر می تواند به طور موثر سطح کلسترول خون را کاهش دهد.

خوردن روزانه بلوبری می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و حافظه را حفظ کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که اجزای موجود در بلوبری می تواند تاثیر مثبتی بر یادگیری و تمرکز داشته باشد. علاوه بر این، بلوبری دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب در بدن بسیار کمک می کند.

علاوه بر این، برخی مطالعات نشان داده اند که بلوبری نقش مهمی در کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی دارد و مصرف میوه بلوبری می تواند سلامت کلی بدن را بهبود بخشد. میوه بلوبری به عنوان یکی از منابع سالم مواد مغذی در رژیم غذایی استفاده می شود.

نکات مهم هرس بلوبری

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد خصوصیات نهال بلوبری و شرایط هرس آن در اختیار شما قرار دهیم. باغداران می توانند با صادرات این میوه درآمد قابل توجهی کسب کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان نهالستان رویال نهال در تماس باشید.

نکات مهم هرس بلوبری

جستجو در سایت