آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نحوه هرس درختان جهت رشد و باردهی بیشتر

نحوه هرس درختان جهت رشد و باردهی بیشتر

هرس درختان یکی از رایج ترین کارهایی است که برای حفظ و نگهداری مناطق سبز انجام می شود. اگرچه درختان جنگلی با تنها تغییراتی که طبیعت در آنها ایجاد می کند به خوبی رشد می کنند، درختان و درختچه های کاشته شده در شهرها و باغ ها برای حفظ ساختار زیبا و یکپارچگی خود نیاز به توجه بیشتری دارند.

فواید هرس درختان

کوتاه نگه داشتن درختان و درختچه ها به آنها کمک می کند سالم تر و بهتر به نظر برسند. هرس صحیح درختان و درختچه ها فواید زیادی برای آنها دارد از جمله:

1- بالا بردن امنیت درختان:

با کوتاه کردن شاخه های پایین درختان، از برخورد آنها به ماشین ها و عابران پیاده ای که از کنار آن درختان عبور می کنند جلوگیری می کنید. همچنین اگر این درختان و بوته ها در گوشه خیابان رشد کرده باشند می توانند مانع دید راننده شوند. بنابراین لازم است این درختان به موقع هرس شوند تا امنیت عبور کنندگان از کنار آنها تامین شود.

2- تقویت رشد درختان:

بوته های رها شده را می توان با هرس مناسب به بوته های کوچک زیبا با چندین درخت تبدیل کرد. کافی است شاخه های پایینی آنها را قطع کنید و به شاخه های بالاتر سر و سامان دهید.این کار خیلی بهتر از ریشه کن کردن این بوته ها و کاشتن گیاه دیگری به جای آنهاست.

3- کمک به رشد درختان:

با هرس درخت می توانید تعیین کنید که شاخه های جدید در کدام جهت رشد کنند. هر بار که شاخه ای را می برید از رشد آن در آن جهت جلوگیری می کنید و باعث می شوید شاخه بعدی در جهت دیگری رشد کند. بنابراین، با هرس صحیح درختان جوان، می توانید به ساختار آنها شکل زیبایی ببخشید.

4- جلوگیری از رشد نامطلوب درختان:

با هرس منظم درختان، رشد ناخواسته برگ درختان را کنترل می کنید. کافی است شاخه های کج، خیلی نازک را از ریشه درخت جدا کنید.

5- با هرس درختان و بوته ها می توانید شکل زیبایی به آنها ببخشید:

می توانید چندین بوته و درخت را نزدیک به هم هرس کنید تا مانند پرچین در باغ شما به نظر برسند. اگر به هنر شکل دادن به درختان علاقه دارید، می توانید با هرس درختان و بوته ها، اشکال متفاوت و زیبایی بسازید.

6- افزایش باروری درختان و درختچه ها:

گیاهان گلدار و برخی از درختان میوه با هرس بارورتر می شوند و محصولات با کیفیت تری تولید می کنند.مثلاً در فصل گلدهی باید گل های خشک شده را از بوته های رز حذف کرد. برای درختان میوه، لازم است شاخه های نازک را با دقت و حوصله جدا کنید. اگرچه ممکن است این کار خسته کننده به نظر برسد، اما در فصل گلدهی و برداشت پاداش خواهید گرفت.

چه زمانی درختان را هرس کنیم؟

1. درختانی که تازه در بهار ظاهر شده اند را می توان با هرس زودهنگام ضعیف کرد. هرس درختان جوان در اواخر تابستان از ضعیف شدن آنها جلوگیری می کند.

2. هرس درختان برای تغییر ساختار و شکل بهتر است به اواخر پاییز و پس از ریزش برگ ها موکول شود. زیرا در این حالت تنه و شاخه های درخت به وضوح قابل مشاهده است.

3. درختان و درختچه های بهار را بلافاصله پس از خشک شدن و ریزش گل ها هرس کنید.

4. درختان و درختچه های تابستانی و میوه دار را در زمستان و اوایل بهار قبل از جوانه زدن هرس کنید.

5. هرس درختان برای نظافت باید زمانی انجام شود که شاخه ها تا پایین ترین نقطه خم شده باشند.

آموزش هرس درختان و درختچه ها در فصل بهار:

بهترین زمان برای هرس بسیاری از گیاهان به ویژه درختان و درختچه های برگریز اواخر زمستان یا اوایل بهار است.یعنی درست قبل از اینکه از خواب زمستانی بیدار شوند و شروع به جوانه زدن کنند. در آن زمان گرما و سرمای هوا کاهش می یابد و گیاهان در محل های بریده شده کمتر دچار سرمازدگی می شوند. درختان برگریز در آن زمان بدون برگ هستند و شما به راحتی می توانید شاخه های شکسته و کج را ببینید و تصمیم بگیرید که رشد شاخه ها در آینده به کدام سمت می رود.

هرس درختان و بوته ها در تابستان:

دومین زمان مناسب برای هرس درختان اواخر تابستان است. برخی از باغبان ها در تابستان درختان را هرس می کنند تا اندازه آنها کاهش یابد. زیرا زمانی که برگها هنوز ضخیم هستند، تعیین میزان هرس آسانتر است. همچنین در این زمان از سال رشد گیاه کند است و هرس گیاه را به رشد بیشتر تشویق نمی کند. بنابراین، درختان شکل دلخواه خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند.

هرس درختان همیشه سبز:

اگرچه درختان و درختچه های همیشه سبز برگریزی ندارند ، اما در ماه های زمستان نیمه خواب می شوند. درختان همیشه سبز از برگ های پهن مانند کاملیا و شمشاد گرفته تا درختان مخروطی مانند کاج و سرو می باشند.گیاهان همیشه سبز پهن برگ را می توان در اواخر زمستان یا در تابستان هرس کرد. برای درختان همیشه سبزهای پهن برگ که گل می دهند باید دقت بیشتری شود و بهتر است بعد از جوانه زدن هرس شوند.
بهتر است درختان سوزنی برگ را در سه سال اول پس از کاشت هرس کنید و سپس به حال خود رها کنید. هرس بیش از حد درختان مخروطی مضر است.

نحوه هرس درختان جهت رشد و باردهی بیشتر

جستجو در سایت