آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مشخصات و ویژگی های نهال گردو فرنور

مشخصات و ویژگی های نهال گردو فرنور

خرید نهال گردو فرنور

اگر به دنبال راهی هستید تا بتوانید در شغل باغداری خود به سود و در آمد بسیار خوبی برسید، بایستی برای خرید نهال گردو فرنور و پرورش آن اقدام کنید. همانطور که می‏دانید، گردو از خشکبار گران قیمت و اما پر طرفدار در بازار محسوب می‏شود. از این رو، شما می‏توانید با احداث باغ گردو فرنور، سالانه صاحب در آمد بسیار زیادی شوید. جهت خرید نهال گردو فرنور با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی، بایستی به یکی از برترین نهالستان‏های کشور یعنی رویال نهال مراجعه فرمایید. البته باید هنگام خرید نهال گردو فرنور به نکات ضروری از جمله بررسی دقیق شناسنامه و اصالت توجه ویژه‏ای داشته باشید.

قیمت نهال گردو فرنور

خوشبختانه نهال گردو فرنور از قیمت مناسب‏تری نسبت به سایر ارقام برخوردار است. اما در نظر داشته باشید که سن، ارتفاع، اصالت، تضمین اصالت و نوسانات بازار از عوامل بسیار مهمی هستند که بر روی قیمت نهال گردو فرنور تاثیر بسزایی را ایفا می‏کند. جهت استعلام قیمت و خرید نهال گردو فرنور، می‏توانید به وبسایت نهالستان رویال نهال مراجعه کنید.

مشخصات نهال گردو فرنور

اگر به لیست برترین ارقام گردو در سراسر جهان نگاهی بیاندازید، قطعا با نام نهال گردو فرنور مواجه خواهید شد. نهال گردو فرنور، یکی از برترین ارقام در سراسر جهان به شمار می آید که در مناطق سردسیر رشد بسیار خوبی دارد. فراموش نکنید که این نهال گردو فرانسوی قادر به تولید بهترین و برترین محصولات می‏باشد. از این رو، شما می‏توانید با کشت این نهال گردو، محصولاتی بی نظیر تولید نموده و روانه بازار کنید و از این طریق، صاحب سود بسیار خوبی شوید.

زادگاه اصلی نهال گردو فرنور، کشور فرانسه است. این نهال گردو برای اولین بار در سال 1766 میلادی در کشور فرانسه شناسایی شد. البته متخصصان طی این سال‏ها، آزمایشات ژنتیکی مختلفی بر روی این نهال انجام داده‏اند تا بتوانند مقاومت و میزان باردهی آن را به حداکثر برسانند. خوشبختانه این نهال گردو، جزو ارقام سرما دوست است؛ به همین دلیل باغداران می‏توانند نهال گردو فرنور را در تمامی اقلیم‏های معتدل ، سردسیر و نیمه سردسیر به بهترین شکل پرورش دهند و از مزایای بی شمار آن بهره‏مند شوند. البته برای کشت و پرورش این نهال گردو، بایستی از افراد با تجربه و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

یکی از مهم‏ترین عواملی که توانسته نهال گردو فرنور را به عرش برساند، شکل میوه‏های آن است. گردوهای فرنور در سراسر جهان از شهرت زیادی برخوردار هستند و طرفداران بیشماری دارند. میوه این نهال، دارای ظاهری به شکل‏های تخم مرغی و کشیده است. لازم به ذکر است که پوسته گردوهای فرنور سنگی هستند اما بیشتر حجم آن را مغز تشکیل می‏دهد. مغز گردوهای فرنور به رنگ زرد کم رنگ و سفید می‏باشند و طعم بسیار دلچسب و بی نظیری دارند. وزن هر عدد گردو فرنور ما بین 10 الی 17 گرم است. خوب است بدانید که عواملی نظیر میزان رسیدگی و شرایط اقلیمی، نقش پر رنگی را بر روی وزن میوه‏های این نهال گردو ایفا می‏کنند.

نهال گردو فرنور، جزو ارقام دیرگل است. این نهال در اواخر فروردین ماه تا اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می‏کند. البته شرایط محیطی و آب و هوایی بر روی زمان شروع گلدهی این نهال سردسیر تاثیر گذارند. نهال گردو فرنور به مدت چهارسال پس از کاشت، در دوره باردهی اقتصادی قرار می‏گیرد و شروع به تولید محصولاتی مرغوب و بی نظیر می نماید. در نظر داشته باشید که شما می‏توانید با رسیدگی منظم و اصولی، زمان شروع باردهی این نهال گردو را به حداقل برسانید.

نهال گردو فرنور، متشکل از تنه‏ای به رنگ قهوه‏ای روشن به همراه شاخه‏هایی نازک و شکننده نوک تیز است. برگ‏های این نهال گردو از جثه‏ای نسبتا کوچک و نوک تیز به رنگ سبز نسبتا تیره به همراه آوندهای برجسته برخوردار هستند. جالب است بدانید که ارتفاع این نهال گردو سردسیری گاه به بیش از 4 متر می رسد. به بیانی دیگر، نهال گردو فرنور جزو ارقام پاکوتاه به شمار می‏آید.

از دیگر عواملی که سبب پر طرفدار شدن نهال گردو فرنور شده، می‏توان به طول عمر اقتصادی آن اشاره نمود. در ابتدا باید بدانید که عواملی نظیر نوع خاک، آب و هوا، بارش و رطوبت، آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس بر روی طول عمر اقتصادی نهال گردو فرنور نقش پر رنگی را ایفا می‏کنند. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، طول عمر اقتصادی این نهال گدو حدود 150 سال است. البته زیاده روی در کوددهی و آبیاری سبب کاهش طول عمر مفید این نهال دیررس می‏گردد.

کاشت نهال و احداث باغ

پیش از آن که بخواهید برای کاشت نهال و احداث باغ اقدام کنید، بایستی شرایط اقلیمی منطقه خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از باغداران با این سوال مواجه می‏شوند که نهال گردو فرنور در کدام اقلیم‏ها رشد بهتری دارد؟ مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 25 و حداکثر 42 درجه سانتی گراد با میزان بارش 600 میلی متر در طول سال به همراه خاک حاصلخیز با ارتفاع حداقل 500متر بالاتر از سطح دریا، بهترین اقلیم برای کاشت نهال گردو فرنور محسوب می‏شوند.

جهت کاشت این نهال گردو، باید ابتدا زمان مناسبی را بر گزینید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، بهترین زمان برای کاشت نهال گردو فرنور، اواخر زمستان است. در مرحله اول احداث باغ، باید محل کشت را مشخص کنید و برای خرید این نهال گردو اقدامات لازم را به عمل آورید. شما می‏توانید با مراجعه به وبسایت رویال نهال، برای خرید نهال گردو فرنور به صورت آنلاین با قیمتی مناسب و اصالت تضمینی اقدام کنید. در مرحله بعد، باید محل حفر گودال‏ها را مشخص نمایید. در نظر داشته باشید که گودال‏ها باید حداقل 60 سانتی متر عمق و 70 سانتی متر قطر داشته باشند. ناگفته نماند که فاصله حفره‏ها باید نسبت به یکدیگر حداقل 6 متر باشد.

در مرحله بعد بایستی پس از حفر گودال‏ها، نهال‏های خریداری شده را بکارید. در این مرحله، باید با نهایت دقت و ظرافت عمل کنید تا بتوانید از شکستگی ریشه و شاخه‏ها جلوگیری فرمایید. پس از آن، می‏بایست با استفاده از خاک مرغوب و با کیفیت، گودال‏ها را به دقت پر کنید. بهتر است تنه نهال‏های تازه کاشته شده را به یک میله یا چوب ببندید تا بتوانید گامی بلند در عرصه شکل گیری اصولی تنه آن‏ها بردارید. به خاطر داشته باشید که این امر موجب افزایش چندین برابری مقاومت نهال گردو فرنور می‏گردد.

پس از اتمام مراحل کاشت، بایستی به اصول پرورش نهال گردو فرنور یعنی آبیاری، هرس، پاکسازی محیط باغ، کوددهی و سمپاشی توجه بسزایی داشته باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن شاهد رشد و باردهی بسیار مطلوب و باور نکردنی این نهال باشید. اگر در کاشت و پرورش نهال گردو تجربه و دانش چندانی ندارید، بهتر است از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید این فرآیند را به بهترین شکل خاتمه دهید. ناگفته نماند که پیش از خرید نهال گردو فرنور، باید شناسنامه اصالت آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید خریدی سودمندانه و مطمئنی را تجربه کنید.

گرده افشان نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور برای بارور شدن، نیاز به گرده افشانی دارد. حال سوال اینجاست که چگونه می‏توان این نهال گردو را بارور نمود؟ در ابتدا باید از ارقام گرده افشان مرغوب استفاده نمایید. البته می‏بایست در کنار هر 10 اصله نهال گردو فرنور، یک رقم گردو فرانکت یا فرنت بکارید. در نظر داشته باشید که اگر فرآیند گرده افشانی نهال گردو فرنور به خوبی انجام شود، میزان باردهی آن به حداکثر می‏رسد.

خوب است بدانید که شما می‏توانید با استفاده از یک ترفند، فرآینده گرده افشانی نهال گردو فرنور را به بهترین شکل ممکن خاتمه دهید شما می توانید رقم گرده افشان را در سمت باد بهاری کشت کنید تا عملیات گرده افشانی به بهترین نحو صورت گیرد.

وضعیت اقلیم مناسب

همانطور که در قسمت‏های قبل ذکر شد، باید پیش از کاشت نهال گردو فرنور، وضعیت اقلیم منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید. در ابتدا باید بدانید که محیط مناسب کاشت، باید قادر به رفع نیاز سرمایی این نهال سردسیر باشد. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، نیاز سرمایی نهال گردو فرنور مدت 400 الی 800 ساعت سرما با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. لازم به ذکر است که نهال گردو فرنور، نیاز چندانی به تابش مستقیم نور خورشید ندارد چرا که تابش شدید آفتاب، سبب از بین رفتن برگ‏های آن می‏گردد. تابش روزانه6 ساعت نور خورشید برای زشد نهال گردو فرنور کفایت می کند

نهال گردو فرنور در مناطقی با میانگین دمای حداقل منفی 20 و حداکثر 42 درجه سانتی گراد با رطوبت و بارش مطلوب (حداقل 400 میلی متر در طول سال) رشد و باردهی بسیار مطلوبی دارد. البته در نظر داشته باشید که اتفاع از سطح دریا، اهمیت بسیار پر رنگی در میزان باردهی این نهال گردو دارد. به همین دلیل، باید پیش از کاشت نهال گردو فرنور ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق و کامل اندازه گیری کنید. مناطقی با ارتفاع حداقل 500و حداکثر 2200 متر بالاتر از سطح دریا، برای کشت این نهال گردو پیوندی مناسب هستند.

آبیاری نهال گردو فرنور

همانطور که می‏دانید، آب از پر اهمیت‏ترین عناصر حیات محسوب می‏شود و تاثیر بسزایی را بر رشد و میزان عملکرد گیاهان ایفا می‏کند. نهال گردو فرنور همانند بسیاری ارقام، برای رشد و باردهی به آب نیاز دارد. از این رو، باید یک برنامه آبیاری دقیق برای این نهال گردو فراهم سازید. البته در نظر داشته باشید که آبیاری بیش از اندازه، سبب از بین رفتن این نهال گردو می‏گردد. خوب است بدانید که استفاده از آب شور و آلوده جهت آبیاری نهال گردو فرنور، موجب مسموم شدن و کاهش طول عمر اقتصادی آن می‏شود.

برای آبیاری نهال گردو فرنور در فصل تابستان باید هر 7 الی 10 روز یکبار اقدامات لازم را به عمل آورید. البته اگر مشاهده نمودید که خاک اطراف نهال خشک است، باید سریعا برای آن اقدامات لازم را به عمل آورید. طبق نظر متخصصان و باغداران با تجربه، این نهال دیررس در طول سال حدود 1200 الی 1800 میلی لیتر آب نیاز دارد. جهت آبیاری نهال گردو فرنور، بایستی در غروب یا شب هنگام اقدام کنید تا رطوبت خاک سریع تبخیر نشود. شما می‏توانید با استفاده از سیستم‏های آبیاری قطره‏ای، این نهال گردو را به بهترین شکل آبیاری کنید و گامی بلند در کاهش مصرف سرانه آب کشاورزی بردارید.

هرس

برای آن که بتوانید طول عمر اقتصادی و میزان تناژ نهال گردو فرنور را به حداکثر برسانید، باید آن را به موقع هرس کنید. دربرخی از مواقع، شاخه و برگ‏های پوسیده جلوی رشد بخش های تازه و سالم این نهال گردو را می‏گیرند. در چنین مواقعی، سرعت رشد نهال کاهش می‏یابد. به خاطر داشته باشید که هرس به موقع موجب جلوگیری از هجوم آفات و بیماری‏ها نیز می گردد. البته هرس بی رویه و بیش از اندازه نیز می‏تواند این نهال را دچار آسیب‏های جدی کند. جهت هرس نهال گردو فرنور، بایستی به نکات خاصی توجه بسزایی داشته باشید.

در هنگام هرس نهال گردو فرنور، باید توجه بسزایی به بخش‏های سالم و تازه داشته باشید و از برش آن‏ها خودداری نمایید. در نظر داشته باشید که این نهال دیررس، در طول سال نیاز به 4 مرتبه هرس دارد. البته هروقت مشاهده نمودید که شاخه و برگ‏های خشک و پوسیده زیادی از تنه نهال گردو آویزان شده‏اند، باید سریعا برای هرس آن اقدامات لازم را به عمل آورید.

خاک مناسب

خاک مناسب نیز در رشد و میزان عملکرد نهال گردو فرنور تاثیر بسزایی دارد. البته خوب است بدانید که هر نوع خاکی برای کشت این نهال گردو مناسب نیست. از این رو، باید پیش از کشت نهال گردو سردسیر فرنور، خاک زمین زراعی خود را به طور دقیق مورد بررسی و آزمایش قرار دهید. در نظر داشته باشید که هرچقدر خاک بستر این نهال گردو مرغوب‏تر باشد، میزان باردهی آن به همان مقدار بیشتر خواهد شد.

خاک مناسب نهال گردو فرنور باید سه ویژگی منحصر به فرد داشته باشد؛ اولین و مهم‏ترین ویژگی خاک مناسب این نهال سردسیر، میزان پی اچ خنثی آن است. میزان پی اچ ( اسیدیته خاک نهال گردو فرنور باید بین 6 و 7 باشد. لازم به ذکر است که خاک‏های اسیدی و قلیایی برای رشد این نهال گردو مناسب نیستند. دومین ویژگی خاک نهال گردو فرنور، میزان مواد معدنی و الی درون آن است؛ خاک مناسب این نهال دیررس، باید حاوی مقادیر زیادی از منابع آلی و معدنی نظیر هوموس، هیومیک اسید، آلومینیوم، آهن، منگنز، سدیم، منیزیم، پتاسیم و غیره داشته باشد. و آخرین ویژگی خاک منحصر به فرد نهال گردو فرنور؛ خاک مناسب نهال گردو فرنور باید دانه ریز باشد تا بتواند آب را به آسانی به ریشه برساند و رطوبت را تا مدت زمان زیادی درون خود نگه دارد.

کوددهی

کوددهی نیز از نکات بسیار مهمی است که باید برای کشت نهال گردو فرنور به آن توجه بسزایی داشته باشید. کودها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن‏ها، متناسب با رشد یک نوع گیاه می‏باشند. البته فراموش نکنید که هر نوع کودی برای پرورش نهال گردو فرنور مناسب نیست. این نهال گردو، نیاز به کودهای شیمایی مایع یا جامد پودری مرغوب حاوی عناصر آلومینیوم، منزیم، سدیم، پتاسیم و غیره دارد.

بسیاری از باغداران بر این عقیده باورند که کودهای شیمایی برای پرورش نهال گردو فرنور مناسب نیستند. اما این عقیده به طور کامل اشتباه است؛ کودهای طبیعی و حیوانی تازه و نپوسیده می‏توانند آفات و بیماری‏های گوناگونی را مجذوب نهال کنند. اگر می‏خواهید از کودهای حیوانی برای تقویت این نهال سردسیر استفاده کنید، باید آن‏ها را به مدت یک الی دوسال در معرض نور خورشید قرار دهید تا به خوبی بپوسند. برای کوددهی نهال گردو فرنور، باید ابتدای هر فصل اقدامات لازم را به عمل آورید. ناگفته نماند که کوددهی بیش از اندازه، سبب مسموم شدن این نهال گردو دیررس می‏گردد.

سمپاشی نهال گردو فرنور

یکی از مهم‏ترین مشکلاتی که ممکن است گریبان گیر هر باغدار یا کشاورزی شود، هجوم آفات است. آفات با تغذیه از شیره نهال‏های گردو، رشد و میزان عملکرد آنها را به حداقل می‏رسانند. از طرفی دیگر، هجوم آفات موجب بیمار شدن نهال‏های تازه کاشته شده می‏گردد. ناگفته نماند که برخی از آفات نظیر کرم خوشه خوار، می‏توانند در کمترین زمان ممکن مسیر نابودی نهال گردو فرنور را هموار سازند. البته نیازی به نگرانی نیست چرا که توسعه علم شیمی، این مشکل را برطرف ساخته است. شما می‏توانید با استفاده از ترفند سمپاشی، از بروز چنین مشکلی پیشگیری کنید.

خوب است بدانید که برای سمپاشی نهال گردو فرنور، بایستی اصول خاصی را رعایت کنید. در ابتدا باید زمان مناسبی برای سمپاشی این نهال سردسیر برگزینید. طبق نظر متخصصان و کارشناسان، این نهال گردو باید درابتدای هر فصل سمپاشی شود. برای سمپاشی نهال گردو فرنور، بهتر است در زمان غروب یا شب اقدامات لازم را به عمل آورید. در نظر داشته باشید که استفاده از سموم نامرغوب و تاریخ گذشته، سبب مسمویت نهال می‏گردد. به همین دلیل، باید برای خریداری سموم مرغوب و با کیفیت، به فروشگاه‏های معتبر مراجعه فرمایید.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‏ها

یکی دیگر از عواملی که سبب افزایش چندین برابری طرفداران نهال گردو فرنور نسبت به سایر ارقام گردو شده، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‏های گوناگون است. این نهال گردو قادر است در برابر بسیاری از آفات و بیماری‏ها ایستادگی کند. البته این امر بدان معنا نیست که نهال گردو فرنور نیاز چندانی به رسیدگی ندارد؛ عدم رسیدگی به این نهال گردو، موجب کاهش شدید مقاومت آن در برابر ساده و کوچک‏ترین آفات و بیماری‏ها می‏گردد. از این رو، باید با رعایت نکات و اصول ضروری، مقاومت این نهال دیررس را به حداکثر برسانید.

چگونه مقاومت نهال گردو فرنور در برابر آفات و بیماری‏ها را به حداکثر برسانیم؟ این سوالی می‏باشد که ممکن است برای بسیاری از باغداران و زراعتکاران مطرح گردد. خیلی آسان است؛ شما می‏توانید با توجه به اصول ذکر شده نظیر آبیاری، کوددهی، سمپاشی و هرس به موقع مقاومت نهال گردو فرنور را به حداکثر برسانید. خوب است بدانید که هرچقدر مقاومت این نهال سردسیر در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش یابد، میزان طول عمر اقتصادی آن نیز بیشتر می‏شود.

خواص و فواید میوه

گردو، از مقوی‏ترین و پر خواص‏ترین مغزیجات در بازار به شمار می‏آید و از قیمت نسبتا بالایی برخوردار است. از مهم‏ترین خواص گردو فرنور، می‏توان به اصلاح مزاج اشاره نمود. شما می‏توانید با مصرف روزانه این نوع گردو، تعادل را میان چهار مزاج اصلی خود یعنی سودا، صفرا، بلغم و دم برقرار کنید. فراموش نکنید که این امر موجب شادابی و نشاط بیشتر شما می‏گردد. علاوه بر آن، مصرف روزانه گردو فرنور، سبب افزایش چندین برابری انرژی در افراد می‏شود. از این رو، شما می‏توانید با مصرف روزانه یک الی دو عدد گردو فرنور، با یک تیر چندین نشان را هدف بگیرید و سطح سلامتی خود را بالا ببرید.

اما صبر کنید، هنوز تمام نشده است؛ از دیگر خواص گردو فرنور، می‏توان به جلوگیری از بیماری‏های قلبی و عروقی اشاره نمود. گرچه گردو دارای درصد چربی بسیار بالایی است؛ اما چربی بالای گردو، سبب از بین رفتن کلسترول موجود در خون و بهبود بیماری‏های قلبی و عروقی می‏گردد. علاوه بر آن، افراد می‏توانند با مصرف روزانه گردو فرنور از شر مشکلات کبدی خلاص شوند. گردو به تقویت حافظه نیز کمک می‏کند؛ از این رو، برای آن که در سنین بالا دچار مشکل آلزایمر نشوید، بهتر است روزانه حداقل سه عدد گردو فرنود به همراه صبحانه خود میل کنید.

خوب است بدانید که گردو فرنود از خواص درمانی بیشماری برخوردار است. به همین دلیل، نباید از مصرف روزانه این نوع گردو غافل شوید.

نهال گردو فرنور را به صورت بذری خریداری کنیم یا پیوندی؟

در هنگام خرید نهال گردو فرنور، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این نهال تنها به صورت پیوندی کشت می‏شود. به بیانی دیگر، نهال گردو فرنور به صورت بذری وجود ندارد. برای خرید نهال گردو فرنور با اطمینان خاطر کامل از قیمت و اصالت، بهتر است فقط و فقط به نهالستان رویال نهال مراجعه کنید. زیرا این مجموعه تمامی نهال های پیوندی خود را تحت نظارت مهندسین سازمان جهاد کشاورزی تولید می کند و به دلیل حذف واسطه آن را با قیمت مناسب تری در اختیار باغدار قرار می دهد علاوه بر این تمامی نهال های گردو فرنور تولید شده در اسن مجموعه دارای شناسنامه و گواهی اصالت می باشند.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مشخصات و ویژگی های نهال گردو فرنور

جستجو در سایت