آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مراحل جابجایی درخت گردو

مراحل جابجایی درخت گردو

درخت گردو یکی از معروف ترین و زیباترین درختان ایرانی به شمار می رود. نهال گردو نسبت به اقلیم ایران مقاومت خوبی دارد و بهره وری آن نیز بسیار بالاست. مراقبت و هرس به موقع درخت یکی از راه های کمک به رشد هر چه بیشتر آن است.

در برخی موارد، به عنوان مثال، کاشت نهال های جدید یا شیوع بیماری در باغ، ممکن است لازم باشد درخت گردو جابجا شود. به نظر شما درخت گردو چه واکنشی نشان خواهد داد؟ با نهالستان رویال نهال همراه باشید تا در مورد راه درست، زمان مناسب و نکات مهم برای جابجایی درخت گردو بیشتر بدانید.

آشنایی با نحوه ی جابجایی درخت گردو :

همانطور که گفته شد دلایل مختلفی می تواند منجر به جابجایی نهال گردو شود. به عنوان مثال، از بین رفتن خاک منطقه یا آلودگی به بیماری، ساخت و ساز، نزدیکی به پی ساختمان ها و آتش‌سوزی در گروه عواملی قرار می‌گیرد که برای نجات درخت و جلوگیری از قطع کردن آن درخت را جابه‌جا می‌کنند.

درختان گردو با کیفیت خوب ممکن است در یک منطقه رشد کرده باشند، اما در عرض یک سال، حمله حشرات خطر از دست دادن درختان آن منطقه را افزایش می دهد.در این موارد برای نجات درختان تنومند آنها را به مکان امنی منتقل می کنند.

نحوه‌ی جابه جایی درخت گردو؛ به این صورت است که در وهله اول نیازهای اکوسیستمی درخت موردتوجه قرار می‌گیرد. این نیازها شامل شرایط اقلیمی، شرایط بارندگی و شرایط خاک مقصد است. به خاطر داشته باشید که جابجایی درخت گردو جهت نجات و حفظ درخت است، پس حتماً به شرایط زنده ماندن و حفظ آن در منطقه‌ای که می‌خواهید آن را جابه‌جا کنید، توجه داشته باشید.

بهترین زمان جابجایی درخت گردو:

بهترین زمان جابجایی درخت گردو؛ موقعی است که آخرین برگ درخت گردو در پاییز می‌ریزد. شما از این زمان تا زمان نمایان شدن اولین شکوفه، فرصت دارید که درختان گردو را جابه‌جا کنید. بهتر است برای داشتن اطلاع از نحوه‌ی جابه جایی درختان گردو، از متخصصان کشاورزی نهالستان رویال مشاوره بگیرید؛ چراکه جابه‌جا کردن درختان گردو اصولی دارد که در صورت عدم اطلاع از آن آسیب جبران‌ناپذیری را به درخت می‌زند.

اما بطور کل بهترین برای زمان جابجایی نهال گردو، زمانی است که درخت به خواب زمستانی رفته، اما زمین هنوز گرم است. این شرایط به نهال گردو کمک می‌کند تا در سال آینده، رشد خوبی داشته باشد.

نحوه ی جابجایی درخت گردو:

درخت گردو، ریشه‌های محکم و گسترده‌ای دارد. ریشه های درخت گردو به صورت افقی پخش می شوند، به این معنی که باید فضای زیادی را برای حرکت درخت در نظر بگیرید. درخت گردو اگرچه ریشه های عرضی دارد، اما ریشه های بزرگ و عمیقی دارد.

این ریشه مستقیماً به سمت پایین و به عمق خاک حرکت می کند. نحوه رشد این ریشه به این صورت است که با رشد درخت، این ریشه عمیق تر می شود. به دلیل شرایط خاص ریشه، دانستن نحوه پیوند صحیح نهال گردو برای محافظت از درخت مهم است.

مراحل جابجایی درخت گردو:

یکی از مراحل یادگیری نحوه ی جابجایی درخت گردو، شناخت مراحل جابجایی درخت است. مراحل جابجایی درخت گردو به شرح زیر است:

اولین مرحله ی جابجایی درخت گردو:

در مرحله اول در کنار درخت گردو بایستید. سپس با استفاده از متر، قطر یا عرض تنه را در فاصله 90 تا 120 سانتی متری از سطح خاک اندازه گیری کنید.

قطر موجود را در 9 یا 10 ضرب کنید تا شعاع مورد نظر برای برش ناحیه ریشه مشخص شود.

شاید خاک منطقه شما نرم باشد یا شرایطی وجود داشته باشد که امکان ریشه زایی بیشتر نهال ها را فراهم کند. به همین دلیل برای تعیین ریشه ناحیه درخت گردو بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

در هر صورت در مرحله اول بهتر است فاصله تنه تا ریشه را بدست آورده و مشخص کنید. دانستن این روش به شناخت نحوه ی جابجایی درخت گردو کمک می کند.

دومین مرحله ی جابجایی درخت گردو:

پس از به دست آوردن حد فاصل تنه و لوپ ریشه، از متری مانند خط کش استفاده کنید و با نوک بیل یک خط برش در خاک ایجاد کنید. بهتر است فاصله را از 10 تا 20 سانتی متر جابه جا کنید. پس از این مرحله زمین را از 25 تا 50 سانتی متر حفر کنید.در این مرحله ریشه مهم را از سایر ریشه ها تشخیص دهید. سپس طوری که ریشه ها له نشوند در دایره مشخص شده جدا کنید.

این مرحله از جابجایی درخت گردو بسیار مهم است. به همین دلیل دانستن این مرحله در فرآیند جابجایی درخت گردو تاثیر مستقیمی بر سلامت و ایمنی درخت دارد. اگر زمان کافی برای جابه جایی درخت دارید، بهتر است حدود 6 ماه به درخت فرصت دهید تا ریشه ها در یک مکان مشخص رشد کند. بهتر است سه یا چهار روز قبل از کندن خاک، درخت را به خوبی آبیاری کنید.

سومین مرحله ی جابجایی درخت گردو:

در مرحله ی سوم نحوه ی جابجایی درخت گردو باید از ریشه مراقبت کنید. پس از کندن دایره برای اینکه آفتاب مستقیماً به ریشه ها نتابد و علاوه بر آن ریشه ها آسیب نبینند باید آنها را با پلاستیک بپوشانید. این نکته بسیار مهم است. زیرا آفتاب و عوامل بیماری زا تمام تلاش شما را بی فایده می کند. پس از آن باید به محلی که درخت کاشته می شود بروید.

برگ ها، علف های هرز، زباله ها و سنگ ها را از محل کاشت نهال گردو جدید جدا کنید. سوراخی که می خواهید ایجاد کنید باید دو برابر قطر ریشه باشد.عمق حدود 50 تا 60 سانتی متر برای مرحله اولیه کندن کافی است. اطمینان حاصل کنید که سوراخ ها در فاصله 2 تا 2.5 متری ساختمان ها حفر شده اند. در این مرحله خاک برداشته شده از سوراخ را در کنار آن قرار دهید.

چهارمین مرحله ی جابجایی درخت گردو:

این مرحله برای درک چگونگی جابجایی درخت گردو بسیار مهم است. در این مرحله یک تکه پارچه از یکی از شاخه ها در جهت شمال درخت آویزان کنید. یک گونی بزرگ را نزدیک سوراخ پهن کرد. به آرامی لوپ ریشه را به صورت دایره ای بکشید. به گونه ای که ریشه ها آسیب نبینند و ریشه های عمودی شکسته نشوند. شما باید سعی کنید درخت را از زمین جدا نمایید. به همین دلیل است که بیل باید مانند قاشق در زمین فرو رود.

اگر درخت بیش از حد بزرگ است که نمی توان آن را به صورت انفرادی نگهداری کرد، بهتر است برای حمایت و جابجایی آن کمک بگیرید. در نهایت درخت را از زمین جدا کرده و در مرکز گونی قرار دهید. گونی را به سمت تنه بکشید و آن را مثل خورجین به تنه وصل کنید. قبل از کاشت درخت، ریشه‌های آسیب‌دیده و شکسته را هرس نمایید.

مرحله ی نهایی جابجایی درخت گردو:

در این مرحله پس از باز کردن کیسه، لوپ ریشه را در مرکز سوراخ حفر شده قرار دهید.پس از آن، ریشه ها را بیرون بکشید. در این مرحله باید مراقب باشید که تکه پارچه ای که در ضلع شمالی درخت بسته اید، در سمت شمال زمین قرار گیرد. سوراخ را به خوبی پر کنید و چند روز آب دهید. تنها چیزی که در این مرحله از نحوه‌ی جابه جایی نهال گردو باید به خاطر بسپارید این است که خاک اطراف ریشه را فشرده کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مراحل جابجایی درخت گردو

جستجو در سایت