آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

روش های پیوند درخت گردو

روش های پیوند درخت گردو

روش های پیوند درخت گردو:

به طور کلی در گیاهان به منظور بهبود کیفیت و افزایش تولید، عملیاتی به نام پیوند انجام می شود. اهمیت این عمل به قدری بالاست که قوانین و مقرراتی در مورد نحوه انجام آن وجود دارد و باید همه ی آنها را رعایت کنید تا نتیجه درست از عمل پیوند بگیرید. پیوند گردو، همچنین مانند سایر محصولات مهم است.

باغداران با پیوند درخت نهال گردو می توانند کیفیت ریشه، عوامل مربوط به محصول گردو را از نظر طعم، اندازه و ظاهر بهبود بخشند. نکته مهم رعایت تمامی قوانین مربوط به پیوند است. در این مقاله قصد داریم به بررسی عملکرد پیوند گردو و ایده های مرتبط با آن بپردازیم. پس با نهالستان رویال نهال همراه باشید.

اگر پیوند گردو انجام نشود چه مشکلاتی پیش می آید؟

شاید این موضوع برای شما هم این سوال را ایجاد کند که آیا عمل لازم است؟ پاسخ باید مثبت باشد! پیوند در محصولات مختلف به ویژه درخت گردو بسیار مفید است. در سال اول باردهی ممکن است میزان تولید زیاد باشد و میوه به دست آمده از کیفیت بالایی برخوردار باشد اما به تدریج با گذشت زمان درخت شما نمی تواند با تمام توان خود کار کند.شما می توانید با پیوند درخت گردو همواره درخت خود را تازه و پربار نگه دارید.

بهترین زمان برای پیوند درخت گردو چه زمانی است؟

قبل از اینکه راه ها و روش های مربوط به پیوند گردو را در نظر بگیریم، خوب است بدانید که کارهای زیادی در رابطه با کاشت درخت وجود دارد مانند پیوند، کود دهی، هرس و .... باید در زمان مناسب انجام شود تا نتایج خوبی از آنها حاصل شود. شاید انجام بسیاری از این کارها در زمان نامناسب، نه تنها نتیجه را بهبود نمی بخشد، بلکه نتایج معکوس را برای ما به دست می آورد.

باید گفت بهترین زمان برای انجام عملیات پیوند در ابتدای فروردین ماه می تواند آغاز شود. در این زمان دمای هوا خیلی کم یا زیاد نیست و به همین دلیل است که پیوند به خوبی جوش داده شده و با موفقیت انجام می شود. اما در فصول دیگر مثلا در تابستان یا در زمستان سرد دمای بالا یا پایین باعث می شود که پیوند در جای خود قرار نگیرد و نتیجه خوبی حاصل نشود.

انواع روش های پیوند درخت گردو:

برای پیوند درخت گردو؛ همواره روش‌های مختلفی وجود دارند که ما در ادامه به چندی از معروف‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1- پیوند گردو به روش اسکنه:

در این روش که بهترین زمان آن همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم در ابتدای بهار است، برش‌هایی عمودی بر روی شاخه‌ها زده می‌شود. سپس درون شکاف‌هایی که ایجاد شده است، پیوندک‌هایی به طول حدوداً 10 سانتی متر قرار می‌گیرد. پیوندک به طور کامل درون شکاف قرار گرفته و روی آن از چسب‌های مخصوص باغبانی زده می‌شود.

2-پیوند امگا برای گردو:

در این روش پایه و پیوندک به شکل حرف یونانی «امگا» برش داده می‌شوند. این پیوند از جمله روش‌هایی است که برای انجام آن نیاز به ماشین پیوندزنی است و دلیل آن شکل برشی است که باید در پایه پیوندک آن انجام می‌گیرد. نهال‌های پیوندی به این روش بعد از این که از خاک درآورده شدند، باید به مدت 20 روز در خاک اره و در محیطی با دمایی حدود 25 درجه با رطوبت بالا قرار گیرند.

پیوند وصله‌ای برای درخت گردو:

در این روش پیوند، شما باید وصله ایجاد کنید. یعنی برشی عمودی و افقی را بر روی گیاه در نظر بگیرید. به این روش که ابتدا دو برش عمودی بر روی ساقه ایجاد کرده و بعد با دو برش افقی آن‌ها را بهم اتصال می‌دهید؛ طول برش‌ها حدود 2.5 تا 3 سانتی متر باشند. در این روش که در اوایل تابستان وقتی که هنوز دما خیلی بالا نرفته است انجام می‌شود، پایه باید حدود 2 ساله باشد.

پیوند گردو به روش T:

یک برش T شکل باید ایجاد کرد. برای این منظور ابتدا یک تکه چوب عمودی درست می کنیم و یک خط افقی معادل یک سوم آن ایجاد می کنیم تا حرف انگلیسی «T» به وجود آید. پیوندی که ایجاد می شود در برش T شکل قرار می دهیم و برش را با چسب یا پلاستیک می بندیم. البته بطوری که جوانه از آن بیرون بماند.

روش جدید پیوند گردو چیست؟

برای استفاده از این روش جدید پیوند گردو، قسمتی از گیاه را انتخاب کنید که کاملا تازه باشد و شیره نداشته باشد. اکنون در برشی که در دمای پایین مانند یخچال نگهداری شده است، شیارهایی ایجاد کنید. البته یادتان باشد که این رابطه در فصل زمستان هم قابل انجام است. ایجاد شیار روی پیوندک بسیار مهم است.زیرا در این صورت می تواند خیلی محکم به درخت جوش بخورد.

برای پیوند درخت گردو؛ به این روش، فقط کافیست پیوندک را به روی درخت به وجود آورید و بر طبق اندازه‌ ای که دارد بر روی درخت شیار ایجاد کرده تا دقیقاً برش‌هایی به همان اندازه بر روی درخت پایه، زده شده و درخت زیاد آسیب نبیند. شما در این مرحله خیلی باید مراقب پوسته نهال باشید؛ زیرا در مراحل آخر مربوط به پیوند درخت گردو، به همین پوسته سالم نیاز خواهید داشت.

در هنگام قرار دادن پیوندک در داخل شیار، نهایت دقت و سرعت را به کار گیرید. پیوندک باید کاملاً داخل شیار فیکس و ثابت شود تا عمل پیوند موفقیت آمیز باشد. پس باید ضربه‌هایی بر روی آن بزنید تا از محل قرار گیری و محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید؛ اما در هر حال ضربه‌های شما باید به گونه باشد که به پیوندک و پایه، آسیبی وارد نشود.

حال به مرحله نهایی پیوند گردو، رسیدیم. محل ایجاد شیار را با همان پوست نهال که پیش‌تر از آن سخن گفتیم، پوشانده و بر روی آن یک پارچه و یا تکه ی پلاستیکی محکم قرار دهید تا با این کار به هر چه بیش‌تر جوش خوردن پیوند کمک کنید. حال پیوند شما آماده بوده و زین پس محصولی بیشتر و با کیفیتی بالاتر خواهید داشت.

چه عواملی بر بهتر بودن پیوند گردو موثر هستند؟

پیش‌ تر بیان کردیم که رعایت اصول پیوند بسیار مهم و ضروری خواهد بود. می‌توان گفت پیوند گردو، وقتی می‌تواند ما را به غایت اصلی رسانده و با موفقیت انجام شود که تمامی نیازهای مربوط به آن برآورده گردد. عوامل زیر، فاکتورهایی هستند که در بهتر انجام شدن پیوند، تأثیرگذار خواهند بود:

• پایه مناسب را انتخاب کنید.

• انتخاب پیوندک با کیفیت و تازه.

• با توجه به نوع منطقه و تنوع گردو بهترین روش پیوند را انتخاب کنید.

• دمای مناسب را با توجه به نوع پیوند و نوع شکلی که برای پیوند استفاده می کنید ایجاد کنید.

خلاصه و نتیجه گیری برای پیوند گردو در پاییز یا زمستان:

آنچه در اینجا به آن پرداخته ایم بررسی روش های مختلف پیوند درخت گردو و معرفی بهترین روش پیوند برای این محصول است. همانطور که در بالا گفتیم، پیوند همیشه یک راه مفید برای بهبود و حفظ کیفیت گیاهان مختلف، به ویژه درخت گردو است. در مورد اهمیت پیوند صحبت کردیم و بهترین زمان برای انجام پیوند را گفتیم.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

روش های پیوند درخت گردو

جستجو در سایت