آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

حجامت درخت گردو

حجامت درخت گردو

بررسی جامع حجامت درخت گردو:

درختان نیز مانند ما انسان ها در برخی موارد برای درمان و رهایی از مشکلات نیاز به حجامت دارند. در واقع، حجامت درخت گردو نوعی هرس است که در زمان کاهش عملکرد اتفاق می افتد. شاید این عنوان را برای هرس با عناوین دیگری مانند تبر زنی شنیده باشید. این روش هرس تنها زمانی ضروری است که درخت رشد خود را حفظ کند اما میوه زیادی نداشته باشد.

شغل باغبانی در ایران قدمتی طولانی دارد و حجامت اصطلاحی است که از گذشته به این نوع هرس از درخت گردو گفته می شود. این عنوان هنوز پابرجاست و توسط بسیاری از باغبانان استفاده می شود. بنابراین، تا انتها با ما همراه باشید تا با تمام جزئیات و نحوه عملکرد حجامت درخت گردو آشنا شوید.

حجامت درخت گردو به چه معناست؟

باید بدانید که حجامت برای پاکسازی بدن از خون آلوده انجام می شود. علت نامگذاری هرس تبر زنی به این عنوان به دلیل شباهت این هرس با حجامت است. اما در اینجا به جای خون آلوده، شیره خام اضافی از درخت خارج می شود. در واقع درخت به جای باردهی بیشتر رویش داشته و این به دلیل عدم تعادل شیره کشت شده و شیره خام بود.برای حل این مشکل باید جریان شیره خام را در درخت کاهش دهیم. با انجام این کار، گیاه تعادل خود را در طول فرآیند رشد حفظ می کند. این بدان معنی است که در فصل رشد دوباره باردهی و تولید را به ارمغان می آورد.

حجامت درخت گردو چگونه و چه زمانی انجام می شود؟

برای این کار دستگاه برنده را انتخاب کرده و از استریل بودن آن مطمئن شوید. روی تنه درخت دو برش مورب ایجاد می کنیم و از قسمتی از چوب عبور می کنیم تا به آوندهای چوبی برسیم. پس از کمی صبر، شاهد بیرون آمدن شیره خام اضافی خواهیم بود. شاید به دلیل خارج شدن شیره خام اضافی نسبت به شیره کشت شده، نام حجامت بر این عمل گذاشته شده است.

برای هرس درختان گردو حتما در اسفند و اواخر زمستان این کار را انجام دهید. زیرا این کار باعث ایجاد زخم در تنه درخت می شود که در سایر مواقع سال با استرس و بیماری همراه خواهد بود. اما پایان زمستان مصادف با پایان فصل خواب گیاه است، زمانی که تشکیل زخم کمترین آسیب را به همراه دارد. علاوه بر این، با شروع بهار و رشد دوباره درختان، زخم ها خیلی زود ترمیم می شوند. از طرفی این مشکل در روند باردهی تاثیر دارد و بهتر است قبل از شروع فصل رشد آن را اصلاح کرد.

آیا هرس ریشه می تواند جایگزین حجامت درخت گردو شود؟

هرس ریشه به معنای حذف ریشه است که باعث کاهش جذب آب و مواد معدنی می شود. به این ترتیب شیره خام داخل آوندهای چوبی تولید شده توسط این مواد کاهش می یابد. به دلیل پتانسیل بالای بیماری های باکتریایی، این روش برای هرس درختان گردو توصیه نمی شود. البته اگر محل هرس پوشانده شود، احتمال ابتلا به بیماری بسیار کاهش می یابد. در نتیجه تفاوتی با حجامت درخت گردو ندارد و به همین دلیل یک حالت عملی است.

آیا حجامت همان حلقه برداری درختان میوه است؟

هرس یا حلقه برداری کاری شبیه حجامت درخت گردو است، اما بیشتر برای تاک انگور استفاده می شود. در واقع این دو هرس برای درختان میوه برای تنظیم باردهی و رشد انجام می شود. در هرس حلقه برداری، پوست شاخه های درخت مانند انگور را به شکل حلقه برش می دهند. این تا زمانی است که شیره رسیده به خوشه ها یا میوه ها راه پیدا کند تا نمونه های بزرگتری تولید کند.

آیا حجامت درخت گردو به معنای هرس است؟

در واقع حجامت یکی از انواع هرس پوست است که بیشتر به هرس تیشه ای یا تبر زنی معروف است. در واقع هرس تبر و هرس پوسته (حلقه برداری) که در بالا به آن پرداختیم در دسته هرس پوست قرار می گیرند. علت این نام گذاری به روش اصلاح درخت است که با بریدن پوست تنه یا شاخه درخت انجام می شود. از هرس پوست برای تنظیم جریان شیره خام و شیره کشت شده در تنه درختان استفاده می شود.

حجامت چه تفاوتی با ترساندن درخت گردو دارد؟

بر اساس یک باور قدیمی، اگر درختان ضعیف بودند، باغبان تهدید می کرد که درخت را قطع خواهد کرد. این کار با چندین بار ضربه زدن با تبر به درخت انجام می شود. ترساندن و حجامت درخت گردو با هدف افزایش عملکرد و تولید محصول با کیفیت بالا انجام می شود.اما قطع یا کندن پوست درخت در حین حجامت کاری تخصصی و اصولی است. این تبر زدن متفاوت از تبر زدن جهت ترساندن است که هنوز به صورت حرفه ای ثابت نشده است. از طرفی در صورتی که جریان شیره خام نسبت به شیره کشت شده افزایش یابد، حجامت یا تبر انجام می شود.

آیا حجامت درخت گردو تنها عامل موثر در افزایش بهره وری است؟

در واقع، باروری به عوامل متعددی بستگی دارد که حتی با حجامت باعث کاهش عملکرد می شود. از جمله این عوامل می توان به خاک، کوددهی، آبیاری و هرس میوه اشاره کرد. هرس میوه بیش از هر روش دیگری برای افزایش عملکرد با هرس اهمیت دارد. در صورت انجام اقدامات لازم و تداوم عملکرد ضعیف درخت به سراغ راهکارهای دیگری مانند حجامت درختان گردو یا هرس با تبر می رویم.

قبل از انجام هر کاری برای افزایش تولید، باید اصلاح خاک، آبیاری بهتر و کوددهی به موقع را در نظر بگیرید. همچنین برای بهبود شاخ و برگ میوه ها باید سالانه هرس شود. در واقع، حجامت درخت گردو یکی از آخرین راه حل های ما برای بهبود بهره وری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرس درخت گردو، در مورد نحوه هرس بیشتر بدانید تا محصول بیشتری را به دست آورید.

نحوه هرس میوه درختان گردو:

هرس میوه برای کاهش شاخه های اضافی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی درخت انجام می شود. این نوع هرس به دلیل بزرگی شاخه ها باید در زمان خواب گیاه انجام شود و هرس در سایر مواقع سال منجر به ترشح شیره و جذب آفات به درخت می شود. باغبان ها معمولا یک پنجم درخت گردو را در بهار قطع می کنند. شاخه های شکسته، بیمار و خشک معمولاً در این زمان قطع می شوند.

برای هرس درخت گردو، شاخه های فرعی را هرس می کنیم تا استحکام شاخه های اصلی افزایش یابد. پس از اصلاح، شاخه های جانبی باید در زیر یا در راستای شاخه مرکزی باشند. در شرایط عادی این روش هرس بیشترین تاثیر را در افزایش عملکرد و کیفیت میوه گردو دارد.

نتیجه گیری و خلاصه حجامت درخت گردو:

در این مقاله با یکی از مهم ترین مسائلی که ممکن است باعث میوه دهی درختان گردو شما شود آشنا شده ایم. تمام جزئیات و توصیه های مربوط به هرس تبر زن که در بین باغداران به حجامت درخت گردو معروف است، همگی مطرح شده است. در واقع حجامت بیش از افزایش محصول در بازیابی باروری نقش دارد. در واقع شروع به تولید درختان پس از این کار برای کشاورزانی که انتظار رشد محصولات را دارند معجزه محسوب می شود.بنابراین، قبل از اینکه از کمبود محصول ناامید شوید، حتماً با یک متخصص در مورد وضعیت درخت خود مشورت کنید.

هرس درخت گردو یکی از مهم ترین جنبه های پرورش این درخت است زیرا بیشترین رزق و روزی را برای باغداران فراهم می کند. بنابراین اگر این درختان را پرورش می دهید، حتما در مورد هرس و آموزش آنها اطلاعات لازم را کسب کنید. به این ترتیب یک گردوی درشت، شیرین و چرب، بسیار مطلوب و اشتها آور به دست خواهید آورد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

حجامت درخت گردو

جستجو در سایت