آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین کود برای درخت گردو

بهترین کود برای درخت گردو

بهترین کود برای درخت گردو چیست؟

مهمترین نکته برای کشاورزان افزایش بهره وری درختان است. به خصوص در مورد باغات گردو، موضوع تقویت درخت گردو، می‌تواند بیش از پیش نیز جذاب باشد.

مهمترین نکته برای کشاورزان افزایش بهره وری درختان است. به خصوص در مورد باغات گردو، موضوع تقویت درخت گردو، می‌تواند بیش از پیش نیز جذاب باشد.

گردو درختی خاص و حساس است که پرورش آن با سایر گیاهان متفاوت است و از طرفی محصول آن اقتصادی و به صرفه تر است. به همین دلیل، بسیاری از پرورش دهندگان درختان گردو را با توجه به شرایط اقلیمی خود می کارند و سپس بیشترین محصول را از درختان خود انتظار دارند. در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد بهترین کود برای درخت گردو و نحوه افزایش عملکرد درخت گردو با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

کود دهی درخت گردو:

واقعیت این است که اقداماتی که برای افزایش محصول درخت گردو انجام می دهید تنها پس از کاشت آنها محدود نمی شود و اقدامات و راه هایی برای انجام آن وجود دارد.در واقع از همان لحظه ای که تصمیم به کاشت درخت گردو گرفتید، می توانید به تدابیری برای افزایش باروری درخت خود فکر کنید و آنچه در این مقاله خواهید خواند، روش‌هایی است که به ترتیب برای پیش از کاشت، حین کاشت، پس از کاشت و همچنین در تمام طول سالیانی که از درخت بهره وری اقتصادی انجام می‌گیرد.

اولین قدم در تقویت درخت گردو، انتخاب نهال مناسب:

بیایید درست از نقطه تصمیم گیری شروع کنیم! اگر می خواهید باغ نهال گردو داشته باشید در اولین قدم باید با توجه به اقلیم منطقه، میزان بارندگی، زمان تغییر آب و هوا در فصول مختلف، ارتفاع از سطح دریا، و ...... در جستجوی بهترین نهال گردو برای کاشتن پیدا کنید. این موضوع بسیار مهم است. زیرا کاشت انواع زیادی از محصولات در منطقه نامناسب می تواند منجر به از دست رفتن تمام تلاش های شما شود.اینجا است که تقویت درخت گردو، نیز برای (به عنوان مثال) یخ زدگی شکوفه‌های درخت زودگل شما در منطقه کوهستانی کاری نخواهد کرد.

دومین مرحله در روش افزایش عملکرد درخت گردو، ایجاد بستر مناسب برای کاشت:

انتخاب خاک مناسب و آماده سازی آن برای کاشت نیز بسیار مهم است. خاک شما باید عاری از سنگ و تراکم بالا باشد. خاکی نیمه سنگین با مخلوطی مناسب از خاک رس، ماسه و لومی انتخاب کنید. حتما قبل از کاشت نهال خاک خود را برای آزمایش بفرستید و کمبود مواد مغذی را با افزودن کود جبران کنید. همچنین سعی کنید در باغ خود کودهای ارگانیک داشته باشید.

کود دهی درخت گردو:

پس از آن، خاک باید زهکشی شود و به خوبی مخلوط شود. سپس چاله ای به عمق یک متر و شعاع حداقل 60 سانتی متر حفر می شود و نهال ها در شرایط آب و هوایی مناسب در خاک کاشته می شوند. به یاد داشته باشید که تا 14 روز پس از کاشت، نهال گردو نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد. بنابراین، زمانی که از هوای معتدل در دو هفته آینده مطمئن شدید، کاشت نهال گردو را شروع کنید.

سومین مرحله تقویت درخت گردو، رعایت فاصله اصولی در زمان کاشت:

یکی از عواملی که بر عملکرد و میزان محصول درخت گردو بالغ تأثیر می گذارد میزان نور خورشید است که دریافت می کند. اگر در فاصله کم درخت بکارید، علاوه بر پیوند با ریشه، با مشکل کمبود نور نیز مواجه خواهید شد. فاصله مناسب برای کاشت درخت گردو بسته به رقم بین 5*7 تا 7*7 متغیر است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها راه افزایش عملکرد کود دادن به درختان است. اما حقیقت این است که تمام این نکات می تواند بر بهره وری باغ شما تأثیر بگذارد. خاک شما، حتی با بهترین کود، عملکرد درخت گردو شما را افزایش نمی دهد مگر اینکه برگ های درخت نور کافی برای تولید غذا دریافت کنند.

مرحله چهارم در روش افزایش عملکرد درخت گردو، آبیاری پس از کاشت:

آبیاری درخت گردو بر عملکرد درخت از زمان کاشت تا پایان عمر تأثیر می گذارد. اما اولین آبیاری بعد از کاشت می تواند حکم همان خشت اول معمار داشته باشد که ریشه ها را برای سالیان متمادی قوی می کند. میزان آب مورد نیاز درختان گردو به اقلیم، آب و هوا، فصل، نوع خاک، رقم گردو و مواردی از این قبیل بستگی دارد.

نهال های تازه کاشته شده به مدت 10 روز نیاز به آبیاری دارند و پس از آن با بالغ شدن درخت این میزان آب به یک بار در هفته تا 12 روز می رسد. به خاطر داشته باشید که تعیین میزان آب مورد نیاز بدون در نظر گرفتن آب و هوا و رقم گردو غیرممکن است. پس باید در مورد این موضوع مشورت و تحقیق کنید.

پنجمین راه تقویت درخت گردو، استفاده از نوع صحیح گردافشان:

راه دیگر برای افزایش عملکرد درخت گردو انتخاب گونه گرده افشان مناسب است. گردافشان درختی است که در کنار درخت گردو در باغ شما کاشته می شود و با افزایش گرده های نرینگی گردو به افزایش راندمان گل دهی درخت شما کمک می کند. رقم گردافشان از بین ارقامی متناسب با شرایط اقلیمی و ارتفاع باغ شما از سطح دریا انتخاب شده است و میزان تولید گرده نیز بالاست.

به عبارتی انتخاب گونه گردافشان و فاصله با درختان دیگر با توجه به نوع درخت باغ شما مشخص می شود و شما می توانید در هنگام خرید نهال گردو این موضوع را مشخص کنید.

بهترین کود برای افزایش عملکرد درخت گردو:

اکنون به مهمترین مرحله در تقویت درخت گردو می رسیم که معرفی بهترین کود برای درخت گردو است که شاید از هر مرحله دیگری اهمیت بیشتری داشته باشد. اگر باغی پر از درختان گردو بالغ دارید و به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری خود هستید، این قسمت از مقاله برای تمامی کشاورزان و کسانی که به هر نحوی با محصول گردو در ارتباط هستند مناسب است.

کوددهی درست و به موقع می‌تواند در میزان محصول باغ شما معجزه کند. کودی که روی زمین می گذاری مانند غذای کودک در حال رشد است. هر نوع کود اثر خاص خود را دارد و نتایج متفاوتی را ایجاد می کند. کود را می توان برای رشد درختان بلند، رشد ریشه و یا افزایش عملکرد استفاده کرد که برای نوع محصول متفاوت است.

به طور کلی می توان گفت که کودهای نیترات می توانند در تولید اسیدهای آمینه موثر بوده و در نتیجه درخت گردو در دراز مدت افزایش یابد.

کودهای فسفاته در افزایش فتوسنتز درختان و کودهای پتاسیمی در افزایش بهره وری درختان موثر هستند.

بنابراین در سه سال اول میزان کودهای نیترات باید از دو کود اساسی دیگر بیشتر شود و وقتی درختان به بلوغ اقتصادی رسیدند، توزیع این کودها تغییر می کند.

علاوه بر این، درخت گردو نیاز به مقداری کود دامی برای پخش در خاک باغ دارد و بهتر است این کود در زمان کاشت در خاک باشد.

اگر قصد کود دهی درخت گردو را دارید، کود را زیر بدنه آن نریزید!

به خاطر داشته باشید که ریشه های درخت گردو تا عمق 5 متری در زمین و 7 متری به عمق درخت حرکت می کنند.بنابراین بهتر است کود درخت را در زیر بدنه آن آبیاری نکنید. از آنجایی که هیچ کودی نباید مستقیماً با ریشه تماس داشته باشد، این کود باید با خاک یا در عمق خاک یا کود دامی مخلوط شود.

زمان کود دهی نیز بسیار مهم است. زیرا کود دادن به درختان زمانی که محصول وجود دارد می تواند منجر به از بین رفتن شکوفه یا محصول آن سال شود. بهترین زمان برای کاشت درخت قبل از شروع فصل گلدهی است.

هرس اصولی برای افزایش بهره وری درخت گردو:

هرس صحیح درختان راه دیگری برای افزایش عملکرد درخت گردو است که باید به درستی و در زمان مناسب انجام شود. درختان گردو دو بار در سال نیاز به هرس دارند. این کار برای نور دادن به تمام شاخه ها، فرمدهی خوب درخت در هنگام رشد و همچنین افزایش باروری درخت انجام می شود.

اولین نوع هرس درخت گردو هرس فرم دهی است که نقش مهمی در شکل دادن به ساختار آن در سال اول دارد. با این کار می توانید به شکل استاندارد درختی برسید که شاخه ها و برگ های آن مانع از رسیدن نور به شاخه های پایینی نمی شود. این نوع هرس معمولاً در اواخر زمستان و قبل از رشد شاخه ها انجام می شود.نوع دوم هرس درخت گردو که برای افزایش عملکرد درخت گردو انجام می شود، بعد از برداشت میوه و قبل از ریزش برگ ها یعنی در نیمه دوم تابستان انجام می شود و به این ترتیب می توان در دفعات بعدی انتظار نتایج بالاتری داشت. البته هرس باردهی نسبت به هرس فرم از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و یادگیری اصولی آن، بسیار اهمیت دارد.

خلاصه و نتیجه گیری از بهترین کودها برای درخت گردو:

با در نظر گرفتن تمام موارد ذکر شده در این مقاله، می توانید بهترین ها را از تمام درختان باغ گردو خود انتظار داشته باشید. به خاطر داشته باشید که حتی اگر نکات اصلی این مقاله را هنگام کاشت رعایت نکنید، باز هم می توانید با کود دهی به موقع و هرس مناسب، عملکرد باغ خود را افزایش دهید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

بهترین کود برای درخت گردو

جستجو در سایت