آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام:

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام زمانی است که خاک بتواند نهال ها را بگیرد و آنها را تغذیه کند. رشد درخت بادام به مراحل مختلفی نیاز دارد، هدف نهایی، برداشت میوه زیاد از این درخت است.

از انتخاب محل مناسب برای کاشت نهال گرفته تا برداشت آجیل و مراقبت از درختان پس از برداشت، نیاز به تکنیک و مراقبت خاصی دارد. اما بهترین زمان کاشت نهال بادام یکی از مهمترین نکات است.

زیرا اگر زمان کاشت به درستی انتخاب نشود، نهال ها مرحله رشد خود را به درستی طی نمی کنند و در نتیجه درخت به میوه نمی نشیند و یا برداشت خوبی نخواهد داشت.

اگرچه فصل بهار بهترین زمان برای کاشت نهال بادام است، اما به آب و هوای منطقه شما نیز بستگی دارد. بهترین زمان برای کاشت نهال سردسیری در فصل پاییز است زیرا ریشه نهال بادام بلند است. در سایر مناطق می توانید نهال بادام را در سه فصل پاییز، اواخر اسفند و اوایل بهار بکارید.

چرا زمستان، زمان مناسبی برای کاشت نهال بادام نیست؟

• چون نهال بادام در مرحله گلدهی نمی تواند سرما و باران را تحمل کند. بارندگی در هر زمان از دوره رشد و گلدهی مضر است و می تواند به نهال آسیب برساند.

• انتخاب زمان کاشت نهال بادام در فصل سرد و بارندگی گرده افشانی زنبور عسل را از بین می برد و منجر به تشکیل و عملکرد ضعیف میوه می شود.

• فقط 30 دقیقه دمای زیر 25 درجه فارنهایت (4- درجه سانتیگراد) می تواند به گیاهان گلدار از جمله درختان بادام آسیب برساند. علاوه بر این شرایط مرطوب کشاورزی در زمان کشت درختان بادام باعث گسترش قارچ ها و باکتری ها می شود که منجر به کاهش عملکرد و یا از بین رفتن آن می شود.

• بنابراین سرمازدگی به گل ها نیز آسیب می رساند. با پرورش درخت بادام در مکانی سرپوشیده و به دور از هوای سرد از این امر جلوگیری کنید. همچنین توجه داشته باشید که یخبندان به صورت ریزش میوه ظاهر می شود و آسیب در قسمت پایین درخت شدیدتر می باشد.

دو قانون مهم زمان کاشت نهال بادام:

دما، اگرچه مهم است، اما تنها چیزی نیست که باید در طول کاشت نهال بادام در نظر گرفت. آب و خاک دو اصل ضروری دیگر هستند که هنگام کاشت درخت بادام نیاز به توجه دقیق دارند.

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام

1. زمین مناسب:

• خاک ایده آل برای بادام، علاوه بر دمای مناسب، باید حاصلخیز و دارای زهکشی مناسب باشد. همچنین، باید مقدار زیادی مواد آلی برای حفظ رطوبت و مواد مغذی در طول کاشت داشته باشد. نهال بادام در خاک‌های سست و شنی رشد می‌کند، اما در خاک‌هایی که درصد رسی بالایی دارند، مستعد ابتلا به بیماری‌های منتقله از خاک خواهند بود.

• در کاشت نهال بادام، توجه داشته باشید که در خاک عمیق و با زهکشی خوب بهترین محصول را دارد، اما تا زمانی که زهکشی خوبی داشته باشد، خاک ضعیف را تحمل می کند. PH مطلوب برای نهال بادام 5.5 تا 8.5 است.

• یکی دیگر از نکات مهم برای رشد بهتر درخت بادام، داشتن فضای کافی برای رشد ریشه های درخت است. گودال کاشت را عریض و عمیق کنید تا ریشه ها پخش شوند و فضای کافی داشته باشند.

• مطمئن شوید که ریشه های درخت بادام به خوبی ثابت و مستقر شده است. بعد خاک را آبیاری کنید و با کمپوست یا پوست خرد شده بپوشانید تا رطوبت بیشتری حفظ شود و از رشد علف های هرز جلوگیری شود. در کاشت نهال بادام، نهال را با یک میله کوتاه با زاویه 45 درجه با طناب به تنه محکم کنید.

• به یاد داشته باشید که بهتر است درخت بادام خود را در بهار کود دهید. اگر درخت بادام جوان است، می توانید در فواصل زمانی معین، آن را با نیتروژن بیشتری تغذیه کنید. اما درختان بادام بالغ به دلیل رشد بیشتر به کود کمتری نیاز دارند.

2. آبیاری:

• حتی اگر بادام در مناطق گرم و خشک زندگی می کند، این بدان معنا نیست که آنها به آبیاری منظم نیاز ندارند. آبیاری برای نهال بادام کوچک و جوان، هفته ای یکبار ضروری است.

• آبیاری باید به گونه ای انجام شود که خاک رطوبت کافی را حفظ کند و نه بیش از حد. زیرا خاک مرطوب می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود. اما به یاد داشته باشید که در طول کاشت نهال بادام اگر باران شدیدی وجود داشته باشد، آبیاری باید حذف شود.

انواع درخت بادام:

نکته دیگری که در بهترین زمان کاشت نهال بادام باید در نظر گرفت نوع درخت بادام است. اگرچه همه درختان بادام از هر نوع واریته ای می توانند در آب و هوای گرم و مرطوب به خوبی تولید کنند، اما اگر نوع درخت بادام را مناسب با منطقه خود انتخاب کنید، مطمئن باشید محصول پربارتر و با کیفیت تری خواهید داشت.

• نهال بادام آذر خوشه ای برای مناطق گرمسیری و مناطق با بارندگی کافی و دمای ایده آل مناسب است. این نهال دمای بالای تابستان را تحمل می کند و برای مناطق گرمسیری انتخابی مناسب است.

• همچنین نهال بادام فرانسیس که از فرانسه می آید در مناطق گرم و خشک به خوبی رشد می کند.

• نهال بادام سنگی از انواع درخت بادام است که برای مناطق سردسیر انتخاب بسیار مناسبی است. این رقم در برابر کم آبی نیز مقاومت خوبی دارد.

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام

نتیجه گیری:

انتخاب صحیح بهترین زمان کاشت نهال بادام همراه با فراهم شدن شرایط کاشت مانند خاک، دما و آبیاری تاثیر بسزایی در رشد بهترین و مطلوب درختان بادام دارد.کشاورزان عزیز در اولین قدم باید در انتخاب بهترین نهال دقت زیادی داشته باشند.

بهترین زمان برای کاشت نهال بادام

جستجو در سایت