آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین خاک برای کاشت پسته

بهترین خاک برای کاشت پسته

بهترین خاک برای کاشت پسته:

کاشت و پرورش نهال پسته به دلیل سود بالای آن همواره مورد توجه باغداران بوده است. در عین حال برای داشتن درختان سالم باید به نکاتی مانند خاک مناسب، کوددهی، مبارزه با آفات، آبیاری، شرایط آب و هوایی و شناخت بهترین ارقام پسته توجه کرد. با توجه به داغ بودن بازار خرید و فروش پسته در داخل و خارج از کشور، کشاورزان می توانند کاشت نهال پسته را تضمینی برای کسب درآمد در نظر بگیرند. اما باید صبور باشند چون بعد از ۷ تا ۸ سال شروع به ثمر دادن می کنند.

در این مقاله تمامی نکات لازم از جمله بهترین خاک برای کاشت نهال پسته، عمق چاله برای کاشت نهال پسته، زمان کاشت بهینه، نمونه برداری از خاک و تمامی نکات دیگر برای پرورش و نگهداری درختان پسته را خواهید آموخت.

بهترین خاک برای کاشت نهال پسته کدام است؟

البته خاک یکی از مهم ترین عوامل رشد نهال است. از آنجایی که ریشه درختان پسته در خاک گاهی تا عمق 2 متری رشد می کنند، نیاز به خاک بسیار مناسبی دارند که باغداران باید قبل از کاشت نهال به آن توجه کنند.

خاک با نفوذپذیری زیاد هوا و زهکشی مناسب برای رشد پسته ایده آل است. نهال پسته در خاک لومی و شنی با حفظ آب و هوادهی خوب بهترین رشد را دارد.نمونه برداری از خاک باید انجام شود تا این شرایط به بهترین شکل ممکن تشخیص داده شود.

نمونه برداری از خاک کاشت نهال پسته:

هدف از نمونه برداری خاک، آزمایش خواص شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی خاک و تعیین pH، املاح و عناصر غذایی خاک است.

قبل از اینکه کاشت نهال پسته در باغ شما رخ دهد، می توان یک نمونه خاک کوچک گرفته و به آزمایشگاه خاک فرستاد. توجه داشته باشید که برای نمونه برداری از نقاط مختلف زمین در هر هکتار حداقل 4 نمونه در نظر گرفته شود. البته نمونه برداری ساده به نظر می رسد، اما اصولی وجود دارد که باید رعایت شود. بنابراین باغداران می توانند برای جمع آوری نمونه خاک از باغات خود از کارشناسان خاک کمک بگیرند. پس از نمونه برداری و شناسایی عیوب و کاستی های موجود در خاک، باید خاک باغچه خود را تقویت کنید.

pH ایده آل خاک برای کاشت نهال پسته چقدر است؟

به طور کلی، پسته در خاک خنثی با pH بین 7 تا 8 به خوبی رشد می کند.

شوری خاک تا چه اندازه بر رشد نهال پسته تأثیر می گذارد؟

شاید شنیده باشید که پسته در برابر خاک شور مقاوم است. اما شوری بیش از حد خاک می تواند به نهال پسته آسیب برساند.شوری خاک باید کمتر از 6 دسی زیمنس باشد.

عمق چاله برای کاشت نهال پسته:

اگر خاک باغ شما دارای ویژگی هایی است که قبلا ذکر کردیم، باید نهال پسته را در چاله های 50*50*50 بکارید.

اما اگر خاک باغ شما مناسب نیست و احیای خاک انجام نشده است، باید چاله ای به قطر 1 متر و عمق 1.5 متر در زمین حفر کنید و در خاک مناسب و مقداری اسید هیومیک بریزید و سپس کاشت نهال پسته انجام دهید.

کاشت پسته چگونه است؟

پسته را می توان به سه روش، کاشت در زمین، کاشت در گلدان و پرورش نهال کاشت کرد.

اما در بین سه روش، کاشت نهال پسته بهترین و تضمینی ترین روش است. کاشت نهال پسته، هر چند به پول بیشتری نیاز دارید. اما منجر به نتایج سریعتر می شود. در نتیجه باغداران می توانند در زمان کمتری به سوددهی دست یابند.

بهترین زمان کاشت نهال پسته:

به طور کلی بهترین زمان برای کاشت نهال پسته در دوره خواب است. در مناطقی که آب و هوای معتدل و گرم دارند نهال پسته را در پاییز می کارند و در مناطق سردسیر باید پس از اتمام هوای سرد یعنی پس از پایان زمستان کاشته شود.

بهترین آب و هوا و شرایط اقلیمی برای کاشت نهال پسته چیست؟

مناطق نیمه خشک با تابستان های گرم و زمستان های سرد بهترین مناطق برای کاشت نهال پسته هستند.پسته در مناطق کوهستانی چندان سازگار نیست. همچنین به دلیل سرد بودن این مناطق است که یخبندان رخ می دهد. پسته به دمای زیر 9- درجه بسیار حساس است.

نهال پسته ایرانی بهتر است یا خارجی؟

بهترین انواع پسته ایرانی عبارتند از:

کله قوچی، احمد آقایی، پسته اکبری و پسته اوحدی یا فندقی است. و رقم های خارجی شامل پسته پیترز، ردالپو و رندی است.

فاصله بین نهال پسته چقدر باید باشد؟

فاصله مناسب برای کاشت نهال پسته بسیار مهم است. از آنجایی که درختان پسته می توانند تا 10 متر رشد کنند، باید فضای کافی برای رشد آنها وجود داشته باشد. نهال پسته در هر ردیف به فاصله 4 تا 5 متری از یکدیگر کاشته می شود. فاصله بین ردیف ها باید 5-6 متر باشد.

چگونه نهال پسته را آبیاری کنیم؟

یکی از بهترین ویژگی های درخت پسته مقاومت آن در برابر خشکی و تنش آبی است. در مناطقی که بارندگی دارد نیازی به آبیاری درختان پسته نیست. البته این بدان معنا نیست که درختان پسته اصلا نیازی به آبیاری ندارند. در ماه های گرم تابستان، نهال پسته باید هر 2 هفته یکبار آبیاری شود.

چگونه نهال پسته را کود دهیم؟

درختان پسته نیاز به کود دهی دو بار در سال دارند کود گاوی و گوسفندی کود مناسبی برای درختان پسته در پاییز و زمستان است. در فصل گرما می توان از کودهای شیمیایی همراه با آبیاری نیز استفاده کرد.

وضعیت مبارزه با آفات و بیماری ها بر روی نهال پسته چگونه است؟

سم پاشی در اردیبهشت ماه می تواند آفات و بیماری های درختان پسته را تا حد زیادی از بین ببرد. به عنوان مثال آفت پسیل رایج در درختان پسته را از بین ببرید. برای جذب حشرات باید از تله های چسبنده زرد رنگ استفاده کرد.

خلاصه ای از مقاله بهترین خاک برای کاشت نهال پسته:

تمرکز بر روی خاک مناسب برای کاشت نهال پسته یکی از مراحل مهم در رشد آن است. در کنار این عامل توجه به چند نکته دیگر که در این مقاله به آن اشاره شده است نیز حائز اهمیت است. با رعایت این نکات می توانید درختان سالم با بهره وری بالا و محصولات با کیفیت را به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه کنید.

کاشت و پرورش نهال پسته می تواند مزایای قابل توجهی را برای باغداران به همراه داشته باشد. این محصول علاوه بر فروش داخلی، بخش مهمی از بازار صادراتی را نیز به خود اختصاص داده است، جهت خرید نهال پسته با رویال نهال در تماس باشید.

بهترین خاک برای کاشت پسته

جستجو در سایت