آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

بهترین ارقام توت و شاه توت

بهترین ارقام توت و شاه توت

بهترین ارقام توت:

بهترین نهال های توت برگ های کوچکی دارند و میوه هایی با اندازه متوسط تولید می کنند. مناطق معتدل گرم و نیمه گرمسیری بهترین شرایط رشد توت را فراهم می کند.

این میوه در بین ایرانیان محبوبیت خاصی دارد، ۸۸ درصد آن آب است و قند بالایی دارد و خواص دارویی و درمانی زیادی دارد. انواع توت های تازه، آبدار و درجه یک تنها 60 کالری در هر فنجان دارند که آن ها را به بهترین میوه آرامش بخش برای میان وعده روزانه شما تبدیل می کند.

بهترین زمان کاشت برای رشد بهترین نهال توت:

زمان خاصی برای کاشت نهال توت وجود ندارد، اما بهتر است این کار زمانی انجام شود که دما زیاد نیست و نهال ها در حالت خواب هستند.

بنابراین کاشت نهال در فصل بهار یا پاییز مرسوم است و در مناطقی که درجه حرارت ملایم دارند به صورت اختیاری می توان آنها را در تابستان کاشت. اگر زمین یخ زده باشد یا دمای هوا در روز کمتر از 32 درجه فارنهایت یا بالاتر از 90 درجه فارنهایت باشد، نمی توانید بهترین نهال توت را پرورش دهید.

مواد مغذی که توت ها به بدن انسان می دهند:

توت؛ این میوه نه تنها یک میوه خوشمزه است، بلکه میوه ای است که حاوی بسیاری از درشت مغذی ها و ریز مغذی ها است.بهترین نهال توت و میوه های آن سرشار از ویتامین D، ویتامین C، ویتامین K، آهن و ویتامین های گروه B است. ویتامین A، ویتامین E، آهن، فسفر، پتاسیم و منیزیم نیز سرشار از این میوه هستند.

انواع مختلف بهترین نهال توت:

سه نوع رایج و شناخته شده از بهترین درخت توت شامل شاه توت (Morus nigra)، توت قرمز (Morus rubra) و توت سفید (Morus alba) است.

نهال توت از همه نوع در سال اول و دوم میوه چندانی نمی دهد اما از سال سوم به بعد میوه به درخت آویزان می شود و بیشتر نمایان می شود. در زیر سه نوع از بهترین نهال توت را با هم مرور می کنیم.

معرفی توت قرمز (Morus rubra):

یکی از بهترین انواع توت ها، توت های قرمز بومی آمریکای شمالی، به ویژه شرق ایالات متحده است، جایی که در خاک عمیق و غنی رشد می کند. در زیستگاه طبیعی آن، درختان متوسط با تنه کوتاه در کنار نهرها و رودخانه ها، دره ها و دامنه های مرطوب رشد می کنند.درخت توت قرمز، این گونه نسبت به نور خورشید مقاوم است، اما در مناطقی که سایه کمی باشد نیز به خوبی رشد می کند. ارتفاع بلندترین نهال توت قرمز اغلب به 21 متر می رسد، زیرا بزرگترین نوع توت محسوب می شوند. برگ‌های آن دولوبی، سه‌لوب یا بدون لوب هستند و میوه آن بنفش تیره است.

اصول آبیاری نهال توت قرمز:

آبیاری این درخت که بعد از توت سفید و شاه توت بهترین و لذیذترین میوه را می دهد، فقط برای سال اول تا زمان استحکام ریشه ها به آبیاری هفتگی نیاز دارد.

این درخت به خشکسالی مقاوم است، اما اگر بتوانید آن را اصولی آبیاری کنید تا خاک اطراف آن خشک نشود، خوشمزه تر و پربارتر خواهد بود.

بهترین ارقام توت و شاه توت

توت سفید (Morus alba)، بهترین نهال توت برای خشک کردن:

توت سفید نیز نوعی درخت توت است که از چین وارد می شود و به آن توت ابریشم نیز می گویند زیرا از برگ های آن به عنوان خوراک کرم ابریشم استفاده می شود. این رسم از چین شروع شد و به کشورهای دیگر سرایت کرد.

سازگار بودن درخت توت سفید با آب و هوای ایران باعث پراکندگی آن در اکثر مناطق ایران شده است.اگر شرایط محیطی مساعد باشد و نور خورشید زیاد باشد، این نوع نهال توت که یکی از بهترین نهال های توت است می تواند تا 25 متر رشد کند.

این رشد در 10 یا 20 سال اول اتفاق نمی افتد، بلکه در طول زمان اتفاق می افتد. زیرا درخت توت سفید بسیار کند رشد می کند، اما به دلیل طعم لذیذ میوه های آن در حال محبوبیت است.

اصول آبیاری نهال توت سفید:

نهال توت سفید یکی از بهترین نهال های توت است و پس از کاشت نیازی به آبیاری اضافی ندارد و برای مناطقی که به طور مرتب با خشکسالی مواجه هستند بسیار مناسب است. اما مانند بیشتر درختان، وقتی تازه کاشته می شوند، برای تقویت ریشه ها به آب فراوان نیاز دارند. اگر این کار را در دو سال اول انجام دهید، سالم، پرانرژی و قدرت مقابله با هر چالشی را خواهد داشت.

شاه توت، (Morus nigra)، بهترین نهال توت با محصولات خوشمزه:

درختان شاه توت بومی غرب آسیا (ایران و افغانستان) هستند و خوشمزه ترین میوه ها را تولید می کنند. کشت این درخت توت ممتاز در دوران امپراتوری روم آغاز شد.

بهترین زمان برای کاشت شاه توت در پاییز است، زمانی که دما کاهش می یابد و باران شروع می شود و این شرایط به بهترین نهال شاه توت اجازه می دهد تا رطوبت کافی را در طول فصل رشد حفظ کند و در تمام زمستان زنده بماند.نهال شاه توت به مراقبت خاصی نیاز ندارد، اما برای رشد به نور خورشید نیاز دارد و نباید در معرض باد قرار گیرد.

آبیاری در مواقعی که بارندگی کم باشد و دمای لازم بالای 0 درجه باشد ضروری است اما در کشور ما تا زمانی که زیر 10 درجه نرسد می تواند یخبندان های گاه و بیگاه را تحمل کند.

موارد استفاده از شاه توت:

شاه توت یکی از بهترین انواع گیاهان توت است که عمدتاً بخاطر میوه های خوراکی آن، پرورش داده می شوند. میوه های بزرگ و آبدار بنفش و سیاه آن دارای تعادل خوبی از شیرینی و اسیدیته هستند و تقریباً 9٪ قند و همچنین اسید مالیک و اسید سیتریک دارند.

برگ‌ها غذای کرم‌های ابریشم هستند، اما برگ‌های شاه توت نخ ابریشم درشت‌تری نسبت به توت سفید تولید می‌کنند.

از چوب این درخت توت نیز در صنعت چوبی استفاده می شود و از پوست آن برای ساخت مقوا، کاغذ و طناب استفاده می شود. البته نباید خواص دارویی شاه توت را نیز فراموش کرد.

بهترین ارقام توت و شاه توت

خلاصه ای از بهترین نهال توت:

توت میوه ای خوشمزه است و طرفداران زیادی دارد.نهال توت را نه تنها در باغ ها و مزارع، بلکه در باغ های عمومی نیز می توان کاشت. بهترین درخت توت حاوی میوه هایی است که می توان آنها را به اشکال مختلف استفاده کرد: تازه و خشک، همراه با چای یا به شکل آجیل.

بهترین ارقام توت و شاه توت

جستجو در سایت