آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

باردهی سیب پیوندی بیشتر است یا بذری؟

باردهی سیب پیوندی بیشتر است یا بذری؟

باردهی درخت سیب پیوندی بیشتر است یا درخت سیب بذری؟

میزان محصول دهی درختان سیب بالا است، با توجه به هزینه سالانه کشاورز در نگهداری و مراقبت از باغ سیب، برداشت و سود باغ سیب حائز اهمیت است با نهالستان رویال نهال همراه باشید تا تناژ تولیدی میوه سیب را به طور کامل به شما توضیح دهیم.

آشنایی کامل با درخت سیب:

همانطور که می دانید درخت سیب یکی از درختان میوه شناخته شده است و روش های مختلفی برای تولید درخت سیب وجود دارد، کشاورزانی که می خواهند باغی تجاری و مدرن بسازند باید به خرید نهال سیب بر اساس پیوندی و اصلاح شده فکر کنند، زیرا باروری این درختان 3 تا 4 برابر بیشتر از درختان سنتی و درختان بذری است و کیفیت میوه تولید شده از درختان سیب پیوندی و اصلاح شده بیشتر از نهال های بذری و سنتی است.

گرده افشانی درخت سیب:

درختان سیب نیازی به گرده افشانی ندارند، این درخت خودبارور بوده و سازگاری خوبی دارد، اما ایجاد گروه هایی از درختان سیب و استفاده از گونه های دیگر در باغات تجاری، روند تولید درختان سیب را در سطح بالاتری از کیفیت قرار می دهد.کشاورزانی که مرحله نقشه کشی باغات خود را استاندارد انجام داده اند و این فرآیند به صورت اصولی و زیر نظر مهندسان کشاورزی انجام شده است، باعث افزایش بهره وری درختان سیب آنها می شود.

فاصله ی کاشت درخت سیب:

فاصله ای که برای کاشت درخت سیب در نظر می گیرند تاثیر بسزایی در عملکرد و باردهی آنها دارد، فاصله کمتر از حد مجاز مانع از جریان هوا بین درختان سیب به دلیل تماس برگ ها درختان تا حد امکان نور خورشید می شود. نور کافی به درخت سیب نمی رسد و فرآیند فتوسنتز قطع می شود یکی از مهمترین فرآیندهایی که باعث تحریک آنزیم ها در رشد میوه سیب می شود فرآیند فتوسنتز است، نرسیدن نور کافی به درختان مانع از رشد و پخته شدن میوه سیب می‌شود.

باردهی سیب پیوندی بیشتر است یا بذری؟

هرس درخت سیب:

البته می توانید هر سال درخت سیب را هرس کنید تا نور خورشید کافی باشد، فراموش نکنید که هرس فقط برای آزاد شدن تاج درخت انجام نمی شود، بعد از 30-40 سال بیشتر شاخه های درختان پیر می شود و بهره وری آنها کاهش می یابد، هرس درخت سیب به باغبان اجازه می دهد تا شاخه های جوان رشد کند و عملیات جوانسازی درخت سیب را انجام می‌دهند.

با تجدید شاخه های درخت سیب، بهره وری این درخت در اوج خود باقی می ماند و کاهش نمی یابد، بنابراین در هنگام هرس درخت سیب به شاخه های سه تا چهار ساله آن توجه کنید و آن را حذف کنید تا شاخه های جوان ایجاد شود.درخت سیب یکی از درختانی است که در منطقه نیمه سایه روشن به خوبی رشد می کند، اما برای بهره وری بهتر و رسیدن میوه سیب، بهتر است آن را در منطقه آفتابی بکارید، اگر منطقه شما آفتاب کامل ندارد با هرس مناسب می توانید تاج درخت را طوری ترسیم کنید که نور خورشید فقط در ساعات کم به شاخه ها و برگ های درخت سیب برسد.

افزایش باردهی درخت سیب:

درختان سیب قبلاً از طریق بذری و پاجوش تکثیر می شدند و در هر هکتار حداکثر 50 تا 60 تن میوه سیب تولید می شد که همه آنها متفاوت و برخی از آنها کیفیت خوبی داشتند. و برخی دیگر قابل قبول هستند، اما امروزه کشاورزانی که اقدام به خرید نهال و پیوند می کنند، عملکرد باغ خود را چندین برابر کرده اند، در واقع روش تکثیر نهال سیب باعث افزایش قابل توجه بهره وری درخت شده است.

طبق بررسی مهندسان کشاورزی و کارشناسان گیاهپزشکی، در صورت عدم وجود اقدامات پیشگیرانه، درختان پیوندی و اصلاح شده حداقل 100 تا 150 تن در سال میوه با کیفیت تولید می کنند. البته باغداران با ایجاد شرایط ایده‌آل می‌توانند میزان باردهی درخت سیب را تضمین کند از جمله این شرایط می‌توان به آبیاری صحیح و اصولی اشاره کرد.

توجه داشته باشید که آبیاری زیاد باعث خیس شدن خاک و رطوبت خاک اطراف درخت و افزایش بیماری های باکتریایی و قارچی می شود، افزایش بیماری به کاهش درختان سیب منجر می شود.

تغذیه باغ سیب را فراموش نکنید، اگر می خواهید باغ سیب میوه تولید کند، باید برنامه کافی برای کوددهی و تامین عناصر لازم در خاک، استفاده از کودهای طبیعی و کودهای شیمیایی به عنوان یک آنزیم محرک و رشد میوه سیب را تحریک کرده،کیفیت و کمیت میوه تولید شده در باغات تجاری و مدرن را افزایش می‌دهد، البته برای اینکه تاثیر کود دهی در این باغات بیشتر باشد، زمینی که در آن درختان سیب کاشته شده است باید کاملاً بارور و دارای زهکشی عمیق باشد.یکی دیگر از مواردی که کشاورزان قبل از راه اندازی باغ تجاری باید به آن توجه کنند، سازگاری درختان میوه با محیط منطقه مورد نظر است، اگر منطقه شما در ارتفاعات قرار گرفته و جزو نواحی سردسیر محسوب می شود بهتر از درختان سیب دیرگل و سردسیری را در آنجا کشت کنید، در غیر این صورت در مناطق گرمسیری درختان زود گل و در مناطق معتدل درختان میان گل کاشته می‌شود، حتماً به تامین دوره سرمایی درخت سیب نیز توجه ویژه داشته باشید، اگر دوره سرمایی این درخت در فصل زمستان به خوبی تامین شود این درختان در فصل بهار باروری مناسبی خواهند داشت.

باردهی سیب پیوندی بیشتر است یا بذری؟

سخن پایانی:

باغبانانی که هدف اصلی آنها ساخت یک باغ تجاری و مدرن است باید قبل از هر کاری اطلاعات لازم و صحیح را کسب کنند و مهمترین تصمیم آنها خرید نهال پیوندی و اصلاح شده در یک مرکز معروف و معتبر است زیرا درخت سیب اصلاح شده به گونه ای توسعه یافته است که تمام ژن های بد آن کاهش یافته است، اما ویژگی های خوب درخت سیب، مانند حفاظت از میوه و باردهی درختان سیب ارتقا یافته است.

تولیدکنندگان و نهالستان های دارای مجوز مانند نهالستان رویال نهال به منظور بهره مندی کشاورزان عزیز، سایت خود را در شهرهای مختلف راه اندازی کرده اند. می توانید تمامی سوالات خود را مطرح کنید و مشاوره تخصصی قیمت نهال سیب را از مهندسان کشاورزی ما به صورت زنده و آنلاین دریافت کنند.

باردهی سیب پیوندی بیشتر است یا بذری؟

جستجو در سایت