آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

آموزش کاشت هسته گردو و بادام

آموزش کاشت هسته گردو و بادام

آموزش کاشت هسته گردو و بادام:

همه ما حداقل یک بار در زندگی خود از درختان گردو و بادام میوه چیده و برداشت کرده ایم. با این توصیف، ممکن است بسیاری از مردم ندانند که چگونه درخت بکارند. در مورد کلی کاشت درختان مختلف، دو روش رایج کاشت بذر و نهال بادام وجود دارد که در این مقاله به روش های کاشت هسته گردو و بادام و شرایط لازم برای نگهداری بذر می پردازیم. اغلب، بسیاری از کشاورزان روش نهال را انتخاب می کنند. زیرا کاشت بذر و رشد آنها به زمان زیادی نیاز است.

طریقه کاشت هسته گردو و بادام:

کاشت درخت به روش بذر یا هسته کمی متفاوت از روش نهال است و نیاز به رعایت قوانین متفاوتی دارد. این مغزهای خوراکی مفید و مغذی برای رشد بذر خود نیاز به دوره سرمایی دارند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

کاشت هسته گردو:

انتخاب بذر مناسب اولین نکته و اصل روش کاشت هسته گردو و بادام محسوب می شود. به همین دلیل، قبل از کاشت، بذری را انتخاب کنید که در نهایت درخت میوه و محصولی باکیفیت تولید کند. همچنین باید منطقه جغرافیایی خود را در نظر بگیرید.این به این دلیل است که انواع بادام در شرایط آب و هوایی مختلف رشد می کند.

دوره سرمایی کاشت گردو:

همانطور که گفتیم یکی از قوانین مهم برای رشد هسته گردو و بادام نیاز به سرما است. برای این منظور باید هسته گردو را به مدت 3 تا 4 ماه در جای کاملا سرد نگهداری کرد. توجه داشته باشید که رطوبت کافی در محل مورد نظر برای جوانه زنی هسته های گردو نیز موثر است. یکی دیگر از مشکلات جالب در کاشت گردو، جدا کردن پوست سبز از هسته اصلی است. برای کاشت باید هسته را بدون پوست در زمین بکارید.

چگونه یک مکان سرد برای هسته گردو آماده کنیم؟

رایج ترین روش برای این منظور قرار دادن هسته های گردو در جای سرد مانند یخچال است. هسته های گردو را باید با رطوبت کافی در عمق ماسه قرار داد و به یخچال منتقل کرد. می توانید نایلون پلاستیکی را با ماسه پر کنید و هسته ها را داخل آن قرار دهید. توجه داشته باشید که در این مرحله حداقل دمای یخچال باید به ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد برسد. کیسه پلاستیکی را قبل از قرار دادن در یخچال درب آن را محکم ببندید.

نکته ای که در این فرآیند نباید فراموش شود حفظ رطوبت لازم هسته های گردو است. رطوبت نقش مهمی در جوانه زنی هسته دارد. به همین دلیل، سطح نرمال رطوبت را تضمین می کند.

خاک مناسب برای کاشت گردو:

خاک مناسب یکی از مهمترین اصول در روش کاشت هسته گردو و بادام است. بهترین نوع خاک برای کاشت بذر گردو کاشت خاک سبک و حاصلخیز است. همچنین باید مراقب اسیدی بودن خاک باشید. حداقل اسیدیته یا PH خاک باید 6 باشد.

حال نوبت به کاشت هسته جوانه زده شده درون خاک باغچه است. در مرحله کاشت هسته گردو و بادام، باید یک گودال کوچک با عمق مناسب حفر کنید.برای بذر هسته گردو می توانیم یک سوراخ کوچک به طول 6 تا 7 سانتی متر در خاک حفر کنیم. به این ترتیب زمین ما برای کاشت درخت گردو کاملا آماده است.

رعایت فاصله مناسب برای کاشت:

نکته مهم دیگر در این زمینه این است که ببینیم کاشت چقدر از بذرها فاصله دارد. همانطور که همه ما می دانیم، بذر پس از رشد ریشه، ساقه و برگ، سطح بیشتری را اشغال می کنند. به همین دلیل، رعایت فاصله کاشت به درختان اجازه می دهد تا بدون ایجاد مزاحمت برای سایر محصولات به رشد خود ادامه دهند.

راه های کاشت هسته بادام:

بیشتر بذرها برای کاشت به زمان سرد شدن نیاز دارند. این موضوع در طریقه کاشت هسته بادام، صدق می کند. در واقع مهمترین مرحله در روش طریقه کاشت هسته بادام، توجه به این نکته است. به این ترتیب کافی است بذر یا هسته های بادام را پس از یک یا دو روز خیساندن در آب در یک کیسه پلاستیکی پر از ماسه قرار دهید.

اگر به دنبال کاشت تعداد زیادی هسته بادام هستید، توصیه می شود دانه ها و ماسه را در کیسه قرار دهید. به این ترتیب ابتدا یک لایه ماسه اضافه کنید و بذرها را داخل آن قرار دهید.می توانید این روند را تا پر شدن کیسه ادامه دهید.

دمای ایده آل برای رشد بادام:

چیزی که روش کاشت را ازهسته گردو و بادام متمایز می کند زمان نگهداری آن در جای خنک مانند یخچال است. در کاشت بادام به زمان کمتری نیاز دارید. یک دوره یک ماهه برای قراردادن بذرها برای گذراندن دوره سرمایی کافی است.

دمای ایده آل برای کاشت هسته بادام بین 3 تا 7 درجه سانتیگراد است. همچنین وجود رطوبت کافی برای افزایش کیفیت جوانه بذر بسیار مهم است.

کاشت هسته بادام در خاک:

بهترین زمان کاشت هسته بادام در زمین اوایل فروردین ماه در بهار است. به این ترتیب می توانید برای کاشت بذر برنامه ریزی کنید و در بهار آماده کاشت شوید. بعد از یک ماه، هسته های بادام شروع به جوانه زدن می کند. با مشاهده جوانه ها می توانید بذرها را از کیسه خارج کرده و در زمین به عمق 3 تا 5 سانتی متر بکارید. در طریقه کاشت هسته بادام، مانند بذر گردو، باید نوع خاک را در نظر بگیرید.

بادام به خاک سبک مانند لومی یا ماسه نیاز دارد. در روش کاشت هسته گردو و بادام نیز دفع خاک و آماده سازی آن برای کاشت بسیار مهم است. همچنین می توانید از کود حیوانی پوسیده یا کودهای آلی مانند فسفر برای تقویت خاک استفاده کنید. همچنین بررسی فاصله مناسب بین هسته ها ضروری است. فاصله بین درختان بادام باید حداقل 5 تا 6 سانتی متر باشد.

کاشت بادام در گلدان:

همانطور که گفتیم در روش کاشت هسته گردو و بادام ابتدا بذرها باید در شرایط سرمای مناسب جوانه بزنند و سپس به خاک باغچه منتقل شوند. قبل از انجام این کار می توانید بذرهای جوانه زده را در گلدان بکارید.مناسب ترین خاک برای آماده سازی برای کاشت بادام در گلدان خاکی است که زهکشی مناسبی داشته باشد.برای پرورش بادام می توانید از خاک سبک یا خاک لومی بهره مند شوید. می توانید خاک را تا عمق 5 سانتی متر حفر کنید و هسته های شکفته شده را در خاک قرار دهید.

پس از مدت کوتاهی و رشد گیاهان می توانید آنها را از خاک گلدان جدا کرده و به خاک باغچه منتقل کنید. توجه داشته باشید که یک سوراخ کوچک در کف ظرف مورد نظر شما وجود داشته باشد.

نتیجه گیری روش کاشت هسته گردو و بادام:

درختان بادام و گردو در برابر سرما، کم آبی و ... مقاومت بالایی دارند. به همین دلیل پرورش آنها کار سختی نیست و به راحتی قابل درک است. اما برای رشد بهینه بذر عوامل مهمی مانند نوع خاک، میزان آبیاری، رطوبت کافی، نور خوب خورشید، استفاده از کود حیوانی و مواد شیمیایی و ...توجه کنید.

توصیه می شود قبل از کاشت بادام یا گردو نیاز این ارقام را بر اساس موقعیت و شرایط جغرافیایی خود برآورده کنید. اگر روش کاشت هسته گردو و بادام را برای باغچه کوچک خود انتخاب کرده اید، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این روش به صبر و حوصله بیشتری نسبت به روش کاشت نهال نیاز دارد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

آموزش کاشت هسته گردو و بادام

جستجو در سایت