آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو:

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گردو در جهان به شمار می رود و بعد از آمریکا و چین رتبه سوم تولید میوه خوش طعم گردو را به خود اختصاص داده است، به همین دلیل بسیاری از کشاورزان و باغداران خواهان احداث باغ و کاشت گردو هستند.

بر این اساس شناخت و آگاهی از شرایط لازم برای کاشت درخت گردو و نیازهای اولیه این درخت پر سود بسیار مهم و حیاتی است و باید دانست که برای کاشت درخت گردو باید اصول آن را در نظر گرفت. اصول نگهداری آن مانند آب مورد نیاز آن، کود دهی و تغذیه گردو، شرایط کاشت و شرایط آب و هوایی مناسب برای کاشت نهال گردو آگاهی کامل داشته باشید. بنابراین قبل از کاشت درخت گردو ابتدا باید از شرایط خاص آب و هوایی برای کاشت این نهال ارزشمند آگاه باشید و نسبت به کاشت درخت گردو اقدام کنید.در مکان هایی که شرایط آب و هوایی مناسب برای درخت گردو است بکارید، پس توصیه می شود مقاله ما را دنبال کنید تا در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های آب و هوایی مناسب برای درخت گردو مطلع شوید.

شرایط آب و هوایی گردو:

هنگام کاشت درختی مانند درخت گردو برای موفقیت و داشتن درختی پربار و در نتیجه باغی پردرآمد و اقتصادی باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت، بنابراین یکی از مهم ترین عواملی که در ساخت و ساز باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. آب و هوای مناسب برای درخت گردو است، توجه نکردن به این نکته ممکن است باعث عدم تولید مناسب درخت گردو شما شود، بنابراین هنگام کاشت درختان مختلف مانند درخت گردو باید شرایط آب و هوایی مورد نیاز درخت را بدانید و باید گفت که آب و هوا شرایط این یک عامل چند جزئی است، بنابراین ما اجزای موثر در شرایط آب و هوایی مناسب برای درخت گردو را شرح خواهیم داد.

دمای مناسب برای درخت گردو:

یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین شرایط آب و هوایی موثر است دما است، بنابراین یکی از عوامل موثر در کاشت درخت گردو دمای محیط خواهد بود، بنابراین زمانی که در حال ساخت باغ در یک منطقه هستید، باید میانگین دما را از آن منطقه بدانید و همچنین حداقل و حداکثر دمای محیط مذکور را بدانید تا بتوانید بر اساس اطلاعات به دست آمده اقدام به کاشت درخت گردو کنید، بنابراین اثرات سرما و گرما بر روی درختان گردو به شرح زیر خواهد بود:

تأثیر گرما بر رشد درختان گردو:

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده اقلیم و شرایط آب و هوایی یک منطقه دمای هوای آن منطقه در فصول گرم مانند تابستان است و در مورد درخت گردو نیز باید گفت که گرمای بیش از حد در فصل تابستان برای گردو غیرقابل تحمل است و می تواند آسیب جدی به این درختان وارد کند، تاثیر گرما بر روی رشد درختان گردو بستگی به رقم گردو دارد، اگرچه تحمل درختان گردو به دماهای بالا بسته به رقم می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی درختان گردو می توانند دما را تا 38 درجه سانتیگراد در فصل تابستان تحمل کنند.

باید گفت دمای بیش از 38 درجه سانتیگراد در فصل تابستان و به مدت طولانی و متوالی به درختان گردو آسیب های مختلفی وارد می کند که می تواند آفتاب سوختگی پوسته خارجی و سبز میوه، چروکیدگی و تغییر شکل مغز میوه، ایجاد حفره و یا کوچک شدن مغز میوه اشاره کرد، همچنین توجه داشته باشید که اگر دما از چهل درجه سانتیگراد بیشتر شود و رطوبت نسبی کم باشد، درختان گردو آسیب جدی می بینند و گاهی اوقات بسته به مدت دمای بالای چهل درجه سانتیگراد، به طور کل از بین خواهند رفت.

لازم به ذکر است که دمای پایین در فصل تابستان نیز می تواند باعث آسیب به درختان گردو شود که می توان به عدم پر شدن میوه به اندازه کافی به دلیل نبود دمای مناسب، کوتاه شدن فصل رشد، تاخیر در برداشت میوه و برخورد با سرمای پاییزی و آسیب به میوه اشاره کرد.

تأثیر سرما بر درختان گردو:

هنگام کاشت درخت گردو باید به حداقل دما در فصل سرد سال یعنی زمستان توجه کرد و کمترین دمای منطقه و تحمل درخت گردو را برای احداث باغ در آن منطقه در نظر گرفت. درخت گردو به دمای بسیار پایین حساس است و در طول دوره خواب می تواند دمای منفی یازده درجه سانتیگراد را تحمل کند، اما در طول فصل رشد و جوانه زنی حتی دمای حدود منفی دو درجه نیز می تواند آسیب جدی به این درخت وارد کند.تاثیر سرما بر درختان گردو می تواند در از بین رفتن جوانه ها و برگ ها، خشک شدن شاخه ها یا رشد آنها، ضعف درخت و کمبود میوه دیده می شود، بنابراین در زمان کاشت این درخت از تاثیر سرما بر درخت گردو غافل نشوید.

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو

بهترین دمای رشد درخت گردو:

با توجه به آنچه در مورد حساسیت درختان گردو به گرما و سرما گفته شد، می توان گفت که کمترین دمایی که درختان گردو در آن می توانند به طور موثر رشد کنند، حدود ده درجه سانتیگراد است، اما باید گفت که درختان گردو دمای کمتری را می توانند تحمل می کنند اما رشد موثری نخواهند داشت، به طور کلی می توان گفت که بهترین دما برای رشد درختان گردو بین 10 تا 25 درجه سانتی گراد است.

تأثیر باد بر رشد درخت گردو:

وزش باد یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین شرایط آب و هوایی یک منطقه است و یکی از عواملی که در ساخت باغ گردو باید در نظر بگیرید باد است.وزش باد شدید می تواند باعث آسیب به درختان گردو شود پس باید بدانید که آب و هوای مناسب برای درخت گردو باید به گونه ای باشد که درختان گردو از بادهای شدید در امان باشند، بنابراین باید از ساخت باغ گردو در مناطقی که دائما بادهای شدید وجود دارد خودداری کنید.

تاثیر نور خورشید بر رشد درختان گردو:

نور خورشید یکی دیگر از عوامل موثر بر رشد درختان میوه است، درخت گردو نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید گفت که درخت گردو یکی از درختان نور دوست است، پس باید گفت که شرایط اقلیمی مناسب برای درخت گردو باید به گونه ای باشد که نیاز نوری درختان گردو را تامین کند.

گردو برای گلدهی و بازکردن جوانه ها، رشد و گسترش تاج درخت، تولید میوه و تنظیم زمان رسیدن میوه به نور کافی نیاز دارد، بنابراین هنگام ساخت باغ و انتخاب مکانی برای کاشت درخت گردو، نباید تأثیر نور خورشید در رشد درختان گردو را نادیده گرفت.

تأثیر ارتفاع بر رشد درخت گردو:

ارتفاع یکی از مهمترین عوامل در تعیین اقلیم و شرایط آب و هوایی یک منطقه است و کاملاً واضح است که هر درخت در ارتفاع معینی از سطح دریا رشد خواهد کرد و این در مورد درخت گردو نیز صادق است. و این درختان باید در ارتفاعی کاشته شوند که در اثر سرما یا گرمای شدید آسیبی به آنها وارد نشود، زیرا ارتفاع از سطح دریا بر عناصری مانند فشار محیط، دمای محیط و میزان نور خورشید تأثیر می گذارد، بنابراین نباید اهمیت این موضوع را فراموش شد.

می توان گفت درخت گردو تا ارتفاع حدود 3000 متری از سطح دریا قابلیت رشد و نمو دارد و می تواند عملکرد قابل قبولی نیز بدهد و این نشان دهنده تاثیر ارتفاع بر سرعت رشد درختان گردو است.

بهترین مکان برای کاشت گردو:

با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب برای درخت گردو می توان مناطقی را که برای کاشت درخت گردو مناسب هستند تعیین کرد که بر اساس دما، نور، حداقل و حداکثر دمایی که درختان گردو می توانند تحمل کنند، کاشت درخت گردو در شیب های شمالی توصیه می شود. زیرا کاشت درختان در این مناطق باعث به تاخیر افتادن گلدهی درختان گردو در فصل بهار و در نتیجه در امان ماندن از خطر یخ زدگی به دلیل وجود سرمای بهاری می شود، بنابراین بهترین مکان برای کاشت درخت گردو در هر نقطه از کشور در دامنه های شمالی می باشد.

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو

بهترین آب و هوا برای کاشت درخت گردو:

با توجه به تاثیر آب و هوای مناسب برای درخت گردو می توان نتیجه گرفت که اگر این درخت در شرایط آب و هوایی مناسب کاشته نشود، نمی تواند رشد کند و میوه قابل توجهی بدهد، بنابراین باید به اهمیت این موضوع توجه کرد. در اقلیم مناسب آن را کاشت و نیازهای اولیه کاشت را تامین کنید، بنابراین می توان گفت که بهترین آب و هوا برای کاشت درخت گردو، آب و هوای مدیترانه ای است یعنی مناطقی با تابستان های گرم و زمستان های معتدل.که در آن مقدار سرما و گرما بیش از حد نباشد، زیرا درخت گردو به گرما و سرمای بیش از حد حساس است، بنابراین سرعت رشد آن کاهش می یابد، در نتیجه میزان بازده آن به شدت کاهش می یابد.

سخن پایانی:

درخت گردو یکی از بهترین درختان برای احداث باغ تجاری به حساب می آید و دلیل این امر ارزش اقتصادی بسیار بالای این درخت سودمند است، بنابراین برای کاشت درختان با ارزش گردو باید تمام نیازهای اولیه آن به بهترین نحو برآورده شود.به گونه ای که درخت گردو بتواند بهترین و بالاترین عملکرد خود را داشته باشد و در نتیجه سودآوری باغ را نسبت به هزینه های صرف شده برای ساخت باغ توجیه کند.

همچنین خرید نهال گردو از نهالستان هایی که قادرند نهال گردو با کیفیتی را در اختیار باغداران قرار داده و کیفیت نهال گردو خود را به مشتریان تضمین کنند، توصیه می شود.نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین نهالستان های کشور در زمینه تولید و تحویل نهال گردو به باغداران عزیز می باشد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

آب و هوای مناسب برای کاشت گردو

جستجو در سایت