آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

گلابی در کجا رشد می کند؟

گلابی در کجا رشد می کند؟

گلابی در کجا رشد می کند؟

اولین قدم برای کاشت نهال، انتخاب منطقه مناسب است.یکی از نهال های مهم، با ارزش و محبوب که هر ساله در فصل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است، نهال گلابی است.

گلابی یکی از میوه های لذیذ و گوشتی است که تنوع زیادی دارد ممکن است 800 نوع گلابی و بیشتر داشته باشیم که هر کدام بازدهی متفاوتی نسبت به دیگری دارند.

بهترین شرایط آب و هوایی برای کاشت نهال گلابی:

انتخاب نادرست منطقه می تواند محصولات گلابی را از بین ببرد یا کیفیت گلابی را کاهش دهد، زیرا در نظر گرفتن شرایط اقلیمی منطقه کاشت تاثیر بسیار مهمی در بازدهی و عملکرد درخت گلابی دارد.

تنوع ارقام نهال گلابی زیاد است. هر رقم نهال گلابی در منطقه ای می تواند به خوبی رشد کند. معمولا نهال های گلابی برای مناطق معتدل و سردسیر و برخی از نهال های گلابی برای مناطق گرمسیری مناسب هستند.

بنابراین گفتن اینکه نهال گلابی فقط برای مناطق گرمسیری یا سردسیری است اینطور نیست.انواع نهال گلابی بیشتر برای مناطق سردسیر است تا مناطق گرمسیری.

بهتر است ارقام نهال گلابی که انتخاب می کنید متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه شما باشد.اگر در آب و هوای خنک و معتدل زندگی می کنید، از نهال های گلابی برای مناطق معتدل و سرد استفاده کنید.

به معرفی چند نمونه از ارقام مناسب مناطق معتدل و سردسیر و مناطق گرمسیر می پردازیم.

درخت گلابی در مناطق سردسیر و گرمسیری رشد می کند، اما نوع نهال گلابی که انتخاب می کنید باید برای آب و هوای آن منطقه مناسب باشد.

بهترین نهال گلابی برای آب و هوای سردسیر و معتدل:

مناطق سردسیر زمستان های بسیار سرد و تابستان های خنک دارند و در ارتفاعات بالا از سطح دریا قرار دارند.

ما در این مقاله چهار نمونه از نهال های گلابی مناطق سردسیر را معرفی می کنیم.

نهال گلابی درگزی:

اگر در یک منطقه سرد یا معتدل هستید نهال های گلابی درگزی می توانند انتخاب مناسب و عالی باشند این نهال ها به دلایل زیادی مورد کاشت و استقبال قرار می گیرند.

در مرحله اول گلابی درگزی مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما دارد. کیفیت فوق العاده ای دارد که محصولاتش نیز کیفیت بالایی دارند.

گلابی درگزی انتخابی مناسب برای مناطق معتدل و سردسیر است.

نهال گلابی شاه میوه:

اگر در یک منطقه معتدل و سردسیر هستید و قصد پرورش نهال گلابی را دارید، نهال گلابی شاه میوه را توصیه می کنیم.این نهال به دلیل بومی بودن و متعلق به کشورمان ایران بسیار مورد استقبال و علاقه کشاورزان قرار گرفته است.

شما می توانید گلابی شاه میوه را در ارتفاعات بالا بکارید و شاهد بازدهی خوبی از این رقم باشید.وزن، درشت بودن و کیفیت این نوع گلابی در بین باغداران بسیار محبوب است.

نهال گلابی آنجو:

گونه ای که باید در انتخاب آن کمی تامل کرد نهال گلابی آنجو است. بسیاری از باغداران دوست دارند گلابی آنجو را پرورش دهند و دلیل این امر رنگ قرمز بسیار زیبای آن است.این تنوع به شرایط آب و هوایی معتدلی نیاز دارد تا سرمای کامل برای آن فراهم شود.

نهال گلابی آنجو اگر در آب و هوای مناسب کاشته شود، اندازه آن بزرگ، گوشتی و آبدار است.

نهال گلابی بیروتی:

گلابی بیروتی یکی از ارقام پرمحصول است. این رقم نیز مورد استقبال قرار گرفته است، زیرا یکی از با کیفیت ترین و خوش بارترین نهال ها است.

کاشت نهال گلابی بیروتی بهتر است در مناطق سردسیر و معتدل باشد و کاشت نهال گلابی بیروتی با باردهی و کیفیتی که دارد می توان با آن به سود و درآمد بالایی رسید.

بهترین نهال گلابی برای مناطق گرمسیر:

ممکن است برخی فکر کنند که ما در مناطق گرمسیری یا نیمه گرمسیری هستیم و نباید در اینجا نهال گلابی بکاریم.اما با بررسی های انجام شده بر روی نهال های گلابی، اصلاحات انجام شده منجر به ایجاد رقمی پرمحصول مناسب برای مناطق گرمسیر شده است.

نهال گلابی اسپادانا:

نهال گلابی اسپادانا یکی از ارقام منحصر به فرد است که در مناطق گرمسیری رشد می کند، این رقم یکی از نهال های پرمحصول است که می توان از آن گلابی با کیفیت بالا بدست آورد.

اسپادانا آب و هوای گرم را برای رشد دوست دارد و برای رشد به سرمای بسیار کمی نیاز دارد.کیفیت و باردهی آن است.

در نهایت نتیجه می گیریم رشد، عملکرد و کیفیت نهال های گلابی بستگی زیادی به شرایط آب و هوایی دارد، اگر بهترین نوع نهال گلابی را انتخاب کنید، اما با آب و هوای منطقه شما سازگاری نداشته باشد، در نهایت بازده خوبی از آنها نخواهید دید.

گلابی در کجا رشد می کند؟

جستجو در سایت