آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری:

زرشک محصول بومی ایران و صادراتی است، بنابراین می تواند منبع سود و تجارت باغداران باشد. بنابراین با خرید نهال زرشک و کاشت و پرورش آن می توان به سود بالایی دست یافت، اما با توجه به گستردگی و تنوع گونه های نهال زرشک بهتر است با آنها و نیازهای متنوع آنها (نیازهای اقلیمی، نیازهای آب و خاک و .....) آشنا شوید تا بتوانید نهال زرشک متناسب با اقلیم خود را به روشی صحیح و اصولی خریداری کنید. تلاش کارشناسان مجرب نهالستان رویال نهال این است که واریته های نهال زرشک سازگار با اقلیم های مختلف را شناسایی و بر اساس ویژگی ها و نیازهای رو به رشدشان طبقه بندی جداگانه قرار دهد. ارقام نهال زرشک بر اساس نیاز آب و هوایی به سه دسته تقسیم می شوند.

• نهال زرشک برای مناطق سردسیری

• نهال زرشک برای مناطق گرمسیری

• نهال زرشک برای مناطق معتدل

در این مقاله به طور مفصل به ویژگی های نهال زرشک مناطق سردسیری می پردازیم.

برخی از انواع نهال زرشک دارای ویژگی های تجاری و صادراتی هستند که طبیعتاً قیمت نهال زرشک در بازار نیز تحت تأثیر این عامل قرار خواهد گرفت و البته ناگفته نماند که میزان سلامت نهال زرشک و شکل ظاهری و فیزیکی آن نیز در تعیین قیمت نهال های اقتصادی پرمحصول مانند نهال زرشک تأثیر دارد.

همانطور که گفته شد گونه های نهال زرشک در طیف وسیعی از دماها رشد می کنند، اما سازگارترین و با کیفیت ترین نهال زرشک در مناطقی با ارتفاع 1500 متر تا 3000 متر از سطح دریا رشد می کند. نهال های زرشک تا حد زیادی از رطوبت گریزان است و در این محدوده دما و آب و هوا عملکرد خوب و قابل توجهی نخواهند داشت، بنابراین بهتر است در مناطقی که میزان رطوبت نسبی منطقه کم و رو به خشک باشد.

ارقام نهال زرشک با اقلیم سرد نیز به دلیل سازگاری قوی با اقلیم، کیفیت بالای محصول (بازارپذیری) به مقدار زیاد در ایران یافت می شوند و معمولاً در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای با آب و هوای نسبتاً خشک کشت می شوند.

نهال زرشک سردسیری خواص منحصر به فردی دارد و شرایط رشد خاص خود را دارد. در این میان برای پرورش این گونه ها باید مناطقی با زمستان های سرد، تابستان های معتدل و خنک و ارتفاع بیش از 2500 متر از سطح دریا باشد.

خصوصیات اصلی و مشترک تمامی ارقام نهال زرشک فصل سردسیری مزه ترش و رنگ نسبتاً تیره است، از این رو به این گونه ها «زرشک سیاه» می گویند و برخی حتی در مناطق کوهستانی با آب و هوای مناسب به صورت گونه هایی خودرو و وحشی می باشند.

از پرفروش‌ترین نهال زرشک سردسیری می‌توان به ارقام زیر اشاره کرد:

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری

1. نهال زرشک بیرجند:

تولید و فروش نهال زرشک بیرجند با مناسب ترین قیمت در سراسر کشور انجام می شود زیرا تنوع آن بسیار سازگار، مقاوم در برابر خشکی و شرایط کم آبی بوده و از لحاظ شرایط بسیار کم زحمت و به صرفه است. این گونه صادراتی ابتدا به استان خراسان شمالی شهرستان بیرجند کشت شد و متعاقباً به دلیل خصوصیات خوب در اکثر مناطق رواج یافت، بنابراین می توان آن را با ساده ترین روش های تکثیر اعم از قلمه زدن، پاجوش و ...... ازدیاد نمود اما با روش پیوند زدن و اصلاح بذر، نهال های بهتر و سالم تری با طول عمر اقتصادی بالایی خواهیم داشت.

هنگام کاشت این رقم بهتر است از قبل بستری از خاک‌های شنی و آهکی با بافت نرم و لومی که محدوده PH قلیایی نیز دارند و از قبل به خوبی زهگشی شده اند، تهیه کنید و سپس با توجه به زمان گلدهی نهال (این نهال دیرگل است) شروع به کاشت کنید و بلافاصله آبیاری را شروع کنید که نهال زرشک سیراب شود.اگر از کودهای فسفاته و کودهای غنی از آهن برای تقویت گونه های درختی استفاده کنید و هر سال به طور منظم هرس کنید، می توانید درختچه هایی2 تا 3 متر ارتفاع با عمر اقتصادی بیش از 70 سال داشته باشید.

2. نهال زرشک سیاه بیدانه:

درختچه های کوتاه و خاردار زرشک سیاه به دلیل تولید محصولات باکیفیت و صادراتی که با نام یاقوت سرخ در بازار عرضه می شود، مشهور است و به خوبی با شرایط آب و هوایی خشک بالای 3000 متر از سطح دریا سازگار است. این درختچه کوتاه و خاردار در طول عمر خود تا ارتفاع 2 متری از سطح زمین می رسد و عمری بیش از 50 سال دارد که این خود عاملی است که بر تعداد طرفداران این گونه پرمحصول ایرانی می افزاید. وقتی از بهره وری این گونه صحبت می کنیم، به عملکرد درختچه ای بیش از 4 تن در هکتار اشاره می کنیم.

به این ترتیب در فصل برداشت امکان برداشت 150 گرمی زرشک سیاه از بوته وجود خواهد داشت. اگر بخواهیم به منحصر به فرد ترین ویژگی نهال زرشک سیاه اشاره کنیم، می توان به تک پایه بودن این گونه اشاره کرد. از آنجایی که هر دو پایه نر و ماده در یک پایه قرار می گیرند و نیازی به کاشت واریته های گرده افشان نیست، گل های مرکب دوجنسی در اواسط فروردین روی سطح درخت شکوفا می شوند.

از آنجایی که نهال ها از شیوه اصلاح نژاد پرورش می یابند، نسبت به شته ها، مگس های سفید، پروانه های چوبخوار، بیماری سفیدک برگ و سایر آفات و بیماری ها و کم آبی بسیار مقاوم هستند و لذا نیاز آبی چندان بالایی نخواهد داشت و با آبیاری هر ۱۵ روز یکبار نهال، محصولاتی مرغوب و پرآب خواهیم داشت.

3. نهال زرشک بیدانه قائنات:

از نام این نهال مشخص است که رقمی واقعی و کاملا ایرانی است و خاستگاه اصلی این نهال زودر بازده شهر قنات واقع در استان خراسان رضوی است. از آنجایی که برای تکثیر و ازدیاد نهال زرشک بیدانه قائنات از شیوه نوین اصلاح نژاد و پیوند استفاده کرده‌ایم، می‌توان به مزایای منحصر به فرد این نهال پی برد، زیرا علاوه بر بازدهی بالا و سریع، محصولی بسیار باکیفیت با عطر و طعم منحصر به فرد نیز دارد و از سال دوم کاشت قابل مشاهده است.

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری

جالب اینجاست که رطوبت نسبی منطقه کوچکترین تاثیری در رشد و بهره وری این نهال ندارد و در مناطق کوهستانی و سردسیر با آب و هوای نسبتا خشک بهتر رشد می کند. محدوده دمایی مورد نیاز این واریته در زمستان به 20- درجه سانتیگراد و در تابستان به حدود 35-40 درجه سانتیگراد می رسد. برای رفع نیاز سرمایی این گونه به مدت 1000 ساعت در دمای 7- درجه نگهداری شود تا در زمان مناسب شکوفا شود. می بینید که تکثیر نهال ها از طریق روش های اصلاح نژاد تاثیر زیادی بر مقاومت و سازگاری گونه دارد.

برای اصولی تر شدن آبیاری نهال زرشک بیدانه قائنات، بهتر است از روش‌های نوین آبیاری بارانی یا قطره‌ای استفاده شود تا آب به طور کامل به بافت خاک نفوذ کند و تمام لایه‌ها را آبیاری کند و نیاز آبی محدود این گونه مرتفع شود، همچنین برای مرغوب و درشت تر شدن دانه‌های زرشک در هر خوشه 200 گرمی زرشک برای کیفیت بهتر و افزایش عمر اقتصادی گونه بهتر است از 250 گرم کود هربان با مواد آلی و معدنی مانند نیتروژن، پتاسیم و بور استفاده شود. و در صورت مشاهده ریزش بی دلیل برگ‌های درخت، آهن و منیزیم را به خاک اضافه کنید.

پرفروش ترین نهال زرشک سردسیری

جستجو در سایت