آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

ویژگی های کود حیوانی و کود گوسفندی برای درختان گردو

ویژگی های کود حیوانی و کود گوسفندی برای درختان گردو

تغذیه مناسب درخت به معنای برداشت بیشتر و بهتر است. بنابراین، فرآیند افزودن کود حیوانی به درختان گردو بسیار قبل از برداشت محصول اتفاق می افتد. درختان جوان برای باروری به کود زیادی نیاز دارند.

اگر می خواهید در مورد کود درختی و خواص کود گوسفندی بدانید و نمی دانید چه زمانی و به چه میزان از آن استفاده کنید، اطلاعات زیر برای شما بسیار مفید است.

نیاز به غذا و کود برای درختان گردو:

اگر شما از آن دسته باغبانانی هستید که به طور منظم به درختان خود کود نمی دهند، ممکن است به این دلیل باشد که از فواید این محصولات آگاه نیستید. دانستن اینکه چرا این مشکل بسیار مهم است، افزایش کیفیت و بهره وری هر درخت است. باید از خود بپرسیم که ویژگی های کود گوسفندی برای درختان گردو چیست؟

استفاده از این محصولات بسیار مهم است. شما به عنوان یک باغبان باید در هنگام کمبود مواد مغذی برای رشد درختتان هوشیار باشید و کاری کنید تا نیازهای غذایی آن با کود تامین شود. دریافت مواد مغذی کافی و اول از همه نیتروژن برای این گیاه ضروری است.بنابراین میزان نیتروژن موجود در آن بیشتر از سایر عناصر خواهد بود. البته علاوه بر این عنصر از پتاسیم K و فسفر P نیز استفاده می شود که مناسب ترین ترکیب ممکن است نسبت 20-10-10 (2میزان نیتروژن 2 برابر سایرین) باشد.

نحوه کود دهی درختان گردو:

استفاده از کود حیوانی برای درختان گردو در کنار کودهای مایع و دانه ای برای رشد بهتر این گیاه لازم است. مقدار کود مصرفی به درختان بستگی به اندازه و قطر تنه درخت دارد. بهتر است قطر درخت گردو را اندازه گیری کنید. اگر این عدد بیش از یک اینچ باشد، برای هر 2.5 اینچ به 450 گرم کود نیاز دارید.

اگر نمی توان قطر تنه را تعیین کرد، دور تنه را اندازه بگیرید و عدد را بر سه تقسیم کنید. اگر این عدد بین 18 تا 30.5 سانتی متر باشد، 900 گرم کود در هر 2.5 سانتی متر کافی است. درخت بزرگتر باید حدود 1.5 کیلوگرم کود دریافت کند.

کود گوسفندی برای درختان گردو:

یکی از انواع کودهای طبیعی و کامل که برای افزایش بهره وری درختان گردو مورد استفاده قرار می گیرد کود گوسفندی است. البته باید به خاطر داشت که میزان این مواد غذایی به نحوه تغذیه حیوان بستگی دارد و بسته به شرایط نگهداری ممکن است درصد این عناصر متفاوت باشد.علاوه بر موارد فوق، عناصر دیگری مانند کلسیم Ca، روی Zn، منگنزMn ، آهن Fe و گوگرد S نیز در کود گوسفندی یافت می شوند.

• واضح و بدیهی است که این موارد برای تقویت زمین کشاورزی و در نتیجه رشد و عملکرد بهتر درختان گردو ضروری است.

• البته با توجه به سرعت تجزیه بالای این نوع کود، احتیاط بیشتری در مصرف آن لازم خواهد بود.

• مصرف غیر اصولی و نامنظم می تواند منجر به سوختن گیاه و از بین رفتن محصول کشاورزی و باغداران شود.

مقایسه اثر کود حیوانی بر درختان گردو:

توجه به این نکته ضروری است که خواص کود گوسفندی برای درختان گردو با سایر کودهای حیوانی متفاوت است و همه کودها یکسان نیستند. لازم است بدانید که کود مرغی یا گوسفندی ۲ برابر بیشتر از کود اسبی یا گاوی نیتروژن دارد. میزان استفاده از این ماده برای هر درخت ارتباط مستقیمی با سن گیاه و اندازه آن دارد.

اما قبل از استفاده باید از قدیمی بودن آن اطمینان حاصل کرد. کود گاوی به طور کلی قبل از فروش به کمپوست تبدیل می شود، بنابراین نتایج این کود به دقت ارزیابی می شود. کود گوسفندی برای درختان گردو همچنین دارای محتوای نیتروژن بالایی است اما درصد کمی از محتوای سایر مواد مغذی را دارد.اگرچه با سرعت بیشتری به کود تبدیل می شود و استفاده از آن برای تغذیه گیاهان ضروری است. کود حیوانی دیگری که استفاده می شود کود اسب است که در مدت زمان طولانی تری نسبت به همان ماده کمپوست می شود.

اگرچه امروزه استفاده از کودهای شیمیایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بسیاری از کشاورزان استفاده از کود حیوانی را ترجیح می دهند. استفاده از این کودها از دیرباز برای کاشت و پرورش باغات مورد استفاده قرار گرفته و فواید خود را نشان داده است.

زمان مناسب برای کوددهی درختان گردو:

کاشت معمولاً در اوایل بهار انجام می شود، بنابراین گیاهان به کار و رشد بیشتری نیاز دارند تا برای خوردن خوب باشند. استفاده از کود مرغ در فصل بهار یا پاییز و پس از پایان فصل پوسیدگی و کمپوست توصیه می شود. اگر شرایط یکپارچه سازی و نحوه استفاده صحیح از آن را نمی دانید، بهتر است از این ابزارها استفاده نکنید.

به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای افزودن کود به این درختان زمانی است که گیاهان در خواب هستند. بنابراین فصل بهار برای این منظور توصیه می شود. البته وجود برگ های زرد روی درخت را می توان نشانه نیاز گیاه به تغذیه مناسب و در نتیجه توجه بیشتر با دریافت کود نیز تعبیر کرد. بنابراین بهتر است گیاه را به دقت بررسی کنید.

تجزیه و تحلیل خاک یکی دیگر از عوامل موثر در رشد درختان گردو است:

اگر به عنوان باغدار در مورد استفاده یا عدم استفاده از کود حیوانی برای درختان گردو تردید دارید یا می خواهید نیاز به استفاده از انواع کودهای دیگر را بررسی کنید، بهتر است خاک را بررسی کنید. اگر در نتایج آزمایش، مقدار نیتروژن بیش از مقدار لازم باشد، استفاده از کود حیوانی نه تنها ضروری است، بلکه ممکن است خسارات زیادی به همراه داشته باشد.اگر درخت گردو بین 30 تا 44 سانتی متر در سال رشد کند و یا علف های اطراف خود را کود دهد، مقدار آن ضروری نیست.

راهنمای خرید کود برای درخت گردو:

استفاده از کودهای آلی برای بهره مندی از خواص کود گوسفندی برای این درختان توصیه می شود. برای انجام این کار، لازم است تا کود در یک توده با مواد سبز، نظیر بریده‌های چمن یا برگ مخلوط شود.. گاهی برای تسهیل فرآیند کمپوست، مواد موجود در این توده خیس می شود. برای اینکه آن را به درستی خشک کنید، لازم است جریان هوای ثابتی بین توده های این کمپوست وجود داشته باشد.

این روند می تواند شش تا نه ماه طول بکشد. برای کشاورزان بسیار مهم است که به این واقعیت توجه داشته باشند که کودهای تازه یا خام می توانند منجر به سوزاندن ریشه گیاه شوند. کود بدون کمپوست بوی تند و نامطبوعی دارد و باعث جذب حشرات می شود.

نحوه ی استفاده از کود حیوانی:

از آنجایی که خواص کود گوسفندی برای درخت گردو؛ بر کسی پوشیده نیست، یادگیری شیوه استفاده از آن نیز ضروری است. برای این منظور لازم است تا کود به صورت دایره‌ای از حدود 5/5 متری تنه تا حدود 5/1 برابر شعاع سایبان پخش شود. لازم است تا با بیل به صورت کاملاً یکنواخت بر روی زمین گسترده گردد.

بهترین کود برای درختان گردو:

استفاده از خواص کود گوسفندی برای درختان گردو می تواند عملکرد و در نهایت بهره وری را افزایش دهد. البته در کنار انواع معمول گوسفندان می توان به انواع اسب، گاو و مرغ نیز اشاره کرد. اینکه چه نوع عناصری را می توان با توجه به آزمایش های آنالیز خاک استفاده کرد. استفاده از این ماده بدون اطلاع از میزان و نحوه مصرف می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

آیا استفاده از کود گوسفندی برای درختان گردو خطرناک است؟

توجه به این نکته ضروری است که استفاده از کود گوسفندی برای درختان گردو، در قوانین و در فواصل زمانی مناسب، نه تنها خطرناک است، بلکه نتایج می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. این ماده می تواند اطلاعات زیادی به گیاهان باغ بدهد.همچنین استفاده از آن خطر افزایش آلودگی محیط زیست را به همراه ندارد و همچنین باعث افزایش رشد و فرآوری محصولات ارگانیک می شود که امروزه استفاده از آنها با رشد و محبوبیت همراه است. این ماده نه تنها در رشد درختان گردو تأثیر بسزایی دارد، بلکه برای تغذیه سایر اجزای دخیل در فرآیند باردهی و رشد گیاهان مانند کرم خاکی از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

خواص کود گوسفندی برای درختان گردو:

با گذشت زمان از رشد نهال ها یا درختان گردو، عدم باروری آنها یکی از دلایل لزوم استفاده از کودهای حیوانی برای درختان گردو است. اگرچه کودها انواع مختلفی دارند و کشاورزان قبل از خرید و استفاده از انواع آن کمبود تغذیه گیاه را می دانند.

این آگاهی با استفاده از نوع کود مورد نیاز بر اساس آزمایش خاک و یا علائم کاهش عملکرد و زرد شدن برگها به دست می آید. در استفاده از کود حیوانی باید احتیاط کرد زیرا افزایش مصرف آن می تواند منجر به سوختن گیاهان شود.

شما میتوانید نهال گردو را از نهالستان رویال نهال بدون واسطه تهیه نمایید جهت خرید نهال گردو با قیمت فروش مناسب با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

ویژگی های کود حیوانی و کود گوسفندی برای درختان گردو

جستجو در سایت