آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات مهم و ضروری قبل از احداث باغ گردو

نکات مهم و ضروری قبل از احداث باغ گردو

نکات مهم و ضروری قبل از احداث باغ گردو

یکی از بهترین راه های درآمدزایی همیشه ایجاد باغ میوه بوده است. در میان درختان میوه، درخت گردو بهترین سازگاری را با اکثر اقلیم ها و شرایط آب و هوایی دارد و می تواند بهترین نتیجه و بیشترین فواید را برای شما به ارمغان بیاورد. درخت گردو همچنین مقاومت خوبی در برابر سرما و گرما، حشرات و بیماری ها دارد. ارقام گردو در تمامی شهرهای بزرگ کشورمان حتی در مناطق سردسیر و گرمسیری قابل کشت است و می توانید از محصول بی نظیر آن بهره مند شوید. و مهم ترین نکته ای که قبل از ساختن باغ گردو باید بدانید نکات زیر می باشد که به توضیح و بررسی آن پرداخته ایم.

بررسی عوامل محیطی قبل از احداث باغ گردو:

ساخت باغ میوه به خصوص باغ گردو نیازمند دانش، تجربه و مهارت کافی است. قبل از اینکه باغ گردو بسازید باید، دریافت نقشه گواهینامه احداث باغ و بر اساس قوانین اولیه احداث باغ گردو، باغ خود را بسازید. ایجاد باغ گردو با توجه به خاک،آب و هوایی و اقلیم خاص می تواند متفاوت باشد.

شرایط آب و هوایی مناسب احداث باغ گردو:

با توجه به حساسیت اکثر گردوها به سرما و گرمای بیش از حد در زمستان و تابستان، باید دمای منطقه را بررسی کنید.حداقل و حداکثر دمای قابل تحمل درخت گردو بین 20- تا 38 درجه سانتیگراد است.
از طرفی درختان گردو بسیار مستعد سرمازدگی بهاره هستند. سرمای بین 5 تا 7 درجه سانتیگراد در بهار می تواند آسیب های جبران ناپذیری به گل های جدید درخت وارد کند. سرمای بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد می تواند به جوانه های زایشی آسیب برساند.
نکته بعدی سرمای مورد نیاز درختان گردو است. این بدان معنی است که درختان شکوفه می دهند و از خواب زمستانی بیدار می شوند. آنها باید در یک فصل سرد خاص در پاییز و زمستان قرار گیرند. و در ساعت مشخصی تحت دمای مشخصی قرار داشته باشند. به این ترتیب سرمای مورد نیاز آنها تامین می شود. دوره سرمایی برای درختان گردو بین 1500 تا 3000 ساعت است. که باید درختان را در دمای بین 0 تا 7 درجه سانتیگراد نگه دارد.

خاک مناسب احداث باغ گردو:

خاک های کم عمق، شنی و آهکی برای رشد درختان گردو مناسب نیستند. کمبود روی و منگنز در این خاکها، به کار اصلی درختان گردو آسیب می زند. همچنین خاک سنگی و مرطوب برای احداث باغ گردو مناسب نیست. بهترین خاک برای ساخت باغ گردو، خاک نیمه سنگین و لومی است.

آبیاری مناسب احداث باغ گردو:

یکی از مهمترین پارامترهایی که در ساخت باغ میوه باید مورد توجه قرار گیرد. مقدار آب موجود و روش آبیاری می باشد. هرچه آبیاری بهتر و دقیق تر انجام می شود. فعالیت درخت گردو بهبود می یابد و کیفیت میوه افزایش می یابد. عموماً درختان گردو در هر هکتار به 8 تا 10 هزار متر مکعب آب نیاز دارند. در صورت استفاده از آبیاری قطره ای این میزان می تواند به 8000 متر مکعب در سال برسد.

ارتفاع از سطح دریا جهت احداث باغ گردو:

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید نهال گردو باید به آن توجه کرد، ارتفاع از سطح دریا است. به طور کلی، درختان گردو می توانند در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر از سطح دریا باشند. البته هر یک از انواع درختان گردو قادر به رشد به یک ارتفاع مشخصی خواهند بود. بنابراین قبل از خرید نهال گردو از مطابقت ارتفاع با سطح دریا اطمینان حاصل کنید.

شیب مناسب احداث باغ گردو:

درختانی که در باغهایی با شیب جنوبی کاشته می شوند، زودتر محصول می دهند و گلدهی سریعتری به همراه دارد. البته این باغ ها در معرض یخبندان بهاره هستند. بنابراین، در مناطقی که به راحتی تا اواخر بهار سرد است، زمینی با شیب شمالی مناسب تر است.

آماده سازی زمین برای احداث باغ گردو:

پس از در نظر گرفتن عوامل محیطی موثر بر ایجاد باغ گردو، نوبت به آماده سازی زمین و باغ می رسد. قبل از آماده سازی خاک، ابتدا از قسمت های مختلف خاک و لایه های فوقانی و زیرین نمونه خاک گرفته شده و به آزمایشگاه تخصصی خاک فرستاده می شود. که نوع خاک و مواد معدنی موجود در آن را بشناسید.
مرحله بعدی باید بر اساس نتایج آزمایش خاک باشد. زمین را آماده کنید. اگر محصولاتی از قبل روی زمین کاشته شده باشد، و اکنون قصد دارید محصول آن را تغییر دهید، ابتدا باید زمین را شخم زنید و بعد از 6 ماه باید اقدامات اصلاحی خاک را انجام دهید. تمام اقدامات اصلاحی از جمله شخم زنی، مخلوط کردن خاک در قسمت های مختلف با یکدیگر، کوددهی بر اساس کمبود مواد معدنی و آلی در خاک، زهکشی و .... در این مرحله انجام دهید. سپس با توجه به روش کاشت، محل کاشت درخت را مشخص کنید. شکل کاشت درخت بر اساس نوع رقم، نقشه ها و نقشه های توجیهی، ارتفاع، آب و هوا و شرایط اقلیمی منطقه ممکن است متفاوت باشد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

نکات مهم و ضروری قبل از احداث باغ گردو

جستجو در سایت