آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات مهم احداث باغ آلو

نکات مهم احداث باغ آلو

نکات مهم احداث باغ آلو:

آلو یکی از معروف ترین درختان میوه با طعم ترش، شیرین و ملایم است که در تابستان و اوایل پاییز به عنوان میوه ای آبدار و فیبری به رنگ های زرد، قرمز و بنفش شناخته می شود.عمر اقتصادی درختان آلو بین 20-30 سال می باشد و ارتفاع متوسط آنها 10-15 متر است.

اگر می خواهید باغ آلو بسازید تا پایان این مقاله با ما باشید تا به راحتی بی نظیرترین و بهترین تولید میوه آلو را داشته باشید.

شرایط اقلیمی احداث باغ آلو:

درختان آلو با شرایط اکولوژیکی اکثر مناطق ایران سازگاری دارند. این درختان در یک منطقه وسیع 30 تا 50 درجه عرض شمالی و جنوبی بهترین رشد را دارند.

معمولاً نیاز گرمایی آلو حدود 400 تا 300 درجه سانتیگراد در روز است، نکته مهم در مورد احداث باغ آلو این است که این درختان را در مکانهایی که در ضلع جنوبی یا غربی باغ و به دور از بادهای شدید قرار دارند، قرار دهید تا کیفیت میوه ها بالا باشد.

به طور کلی دمای قابل تحمل درخت آلو در اکثر مناطق آب و هوایی ایران بین 2 تا 14 درجه سانتیگراد است. اما اگر در مناطق سرد و خشک و یا مناطق کوهستانی ایران زندگی می کنید، اگر بتوانید دمای 7 تا 9 درجه سانتیگراد را تضمین کنید، رشد مطلوب و میوه های با کیفیت در انتظار شماست.

سرمای مورد نیاز ارقام مختلف آلو:

توجه به سرمای ارقام مختلف آلو برای عملکرد و جوانه زنی آنها در اردیبهشت و خرداد ضروری است. درختان آلو سرما را به خوبی تحمل می کنند (بین 20 تا 35 درجه سانتیگراد زیر صفر را تحمل می کنند) نیاز آلو به سرما معمولاً بین 280 تا 1200 ساعت (بسته به نوع انتخابی) در دمای منفی 7 درجه سانتیگراد است تا شکوفه های درخت، میوه های بزرگ و با کیفیت داشته باشند.

خاک مناسب برای ارقام آلو:

کیفیت خاک برای یک محصول سالم و با کیفیت بسیار مهم است. خاک لوم شنی و لومی ریز با کمی خاک رس برای درختان آلو مناسب است. خاک عمیق با ماسه لومی بهترین خاک برای آلو است. خاک هایی با میزان رسی بالا و همچنین خاک های آهکی برای آلو مناسب نیستند. درختان آلو در خاکهای اسیدی تا خنثی با pH 5-7 بهترین رشد را دارند. اگر باغ شما دارای خاک قلیایی است، می توانید قبل از کاشت، PH را با مخلوط کردن کود با گوگرد یا سولفات آمونیوم کاهش دهید. اگر از شرایط خاک منطقه اطلاعی ندارید، بهتر است نمونه خاک را به آزمایشگاه بفرستید تا خاک به طور دقیق شناسایی شود. پس از مشخص شدن پاسخ آزمایش خاک باغ از کودهای مورد نظر و تقویت کننده های لازم استفاده کنید تا از کیفیت بالای محصول خود اطمینان حاصل کنید.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله آزمایش آب و خاک در سایت مراجعه کنید.

آبیاری مناسب برای ارقام آلو:

درختان آلو به آب زیادی نیاز دارند. معمولا بسته به سیستم آبیاری که استفاده می کنید بین 5000 تا 12000 متغیر است بهترین روش آبیاری این درختان 2 بار در هفته است (معمولا بین 10 تا 12 لیتر آب در هفته). اما در اردیبهشت ماه نیاز به آبیاری این درختان بیشتر است (بهتر است در مناطق گرم و خشک هفته ای 4 بار و در مناطق معتدل و سرد کوهستانی 2 بار آبیاری شود). به طور کلی با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، نیاز به آب بین 8 (مناطق کوهستانی معتدل و سرد) تا 12000 مترمکعب (مناطق گرم و خشک) در هکتار در سال می باشد تا میوه های مرغوب و باکیفیت 40 تا 50 تن در هکتار داشته باشید.

با یک روش ساده می توانید متوجه کمبود یا بیش از حد آب در درختان آلو شوید، اگر مشاهده کردید که برگ های آلو قهوه ای می شوند به این معنی است که گیاه کم آب است. اگر پوست پایه درخت از قهوه‌ای روشن به قهوه‌ای تیره تغییر کند، این نشانه آب زیاد است. اگر می خواهید با دقت آبیاری کنید و در مصرف آب صرفه جویی کنید، از آبیاری تحت فشار یا حباب استفاده کنید.این روش آبیاری کافی و منظم را تضمین می کند و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود.

نکات مهم احداث باغ آلو

ارتفاع از سطح دریا:

در مناطق و اقلیم های با ارتفاع 100 تا 1800 متر می توان بهترین و بالاترین عملکرد را از نهال ارقام مختلف آلو انتظار داشت.

بررسی شرایط نور خورشید برای احداث باغ آلو:

در نظر داشته باشید که اگر محصولی عالی و باکیفیت می خواهید، همه ارقام آلو در هر منطقه ای از ایران به طور متوسط به پنج تا هشت ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند.

شیب زمین برای احداث باغ آلو:

برای احداث باغ آلو بهتر است زمین صاف و هموار با شیب 15 درصد انتخاب شود.

الگوی کاشت احداث باغ آلو:

ابتدا باید زمین را به دقت بررسی کرد تا در جاهایی که ناهمواری وجود دارد، آن را هموار کرد. در مرحله بعد باید خاک را عمیق شخم زد زیرا آلو به خاک عمیق نیاز دارد. بهتر است در طراحی باغ آلو الگوی مربعی در نظر بگیرید و فاصله 4*4 متری را انتخاب کنید. اگر در مناطقی از ایران هستید که نمی توانید نیاز نوری درختان را تامین کنید، روش مستطیلی را انتخاب کنید تا درختان شما از نور بیشتری استفاده کنند.

انتخاب رقم مناسب برای احداث باغ آلو:

ارقام مختلف آلو قابلیت رشد بهینه در تمامی شرایط آب و هوایی ایران را دارند.از مهم ترین انواع آلو در ایران می توان به آلو بخارا، آلو سیاه، آلو سانتروسا، آلوخاکی، آلو برغان، آلو قطره طلا و شابلون اشاره کرد که در صورت رعایت اصول آبیاری، خاک، نور و سایر موارد ذکر شده در بالا چه در سرما، مکان خشک یا کوهستانی مهم نیست که در آب و هوای گرم و سوزان ایران هستید، می توانید بهترین و با کیفیت ترین میوه های آلو را داشته باشید.

آماده سازی زمین برای احداث باغ آلو:

ابتدا باید خاک را از یک ماه قبل در محلی که می خواهید انواع مختلف آلو را بکارید آماده کنید. حتما خاک را آزمایش کنید تا از نوع، PH، اسیدیته یا قلیایی بودن، وجود عناصر معدنی و محتوای خاک مطلع شوید و با توجه به نیاز آلو از کودهای شیمیایی و آلی برای رشد درختان استفاده کنید. به طور بهینه اگر در مناطق گرم و معتدل ایران هستید بهتر است در پاییز کاشت کنید و اگر در مناطق سردسیر، خشک و کوهستانی هستید بهترین زمان اواخر زمستان و اوایل بهار است. بهتر است زمانی که هوا ابری است و باد نمی وزد یا ضعیف است روی درخت کار کنید زیرا باد شدید به انواع آلو آسیب می زند. در نظر داشته باشید که میانگین دما در زمان کاشت انواع آلو باید حداقل هفت درجه سانتیگراد باشد.

نکات مهم احداث باغ آلو

سخن پایانی:

آلو میوه ای محبوب و خوش طعم است که یکی از پربازده ترین و بهترین محصولات باغی ایران است. از آنجایی که مهمترین ترکیب هسته در تمامی ارقام نهال آلو، روغن معروف آن است و در صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد، اهمیت دارد. انواع آلو به صورت تازه، خشک، کمپوت و کنسرو شده و آسیاب شده مصرف می شود. قیسی و آلو خورشتی از کالاهای صادراتی کشور هستند. بنابراین با توجه به موقعیت خاص و سهولت کشت آن در هر شرایط آب و هوایی پیشنهاد می کنیم حتما احداث باغ آلو را در نظر بگیرید و برای کاشت در هر منطقه ای می توانید از نهالستان رویال نهال کمک بگیرید و بهترین انواع آلو را برای خود انتخاب کنید.

نکات مهم احداث باغ آلو

جستجو در سایت