آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو:

برای داشتن یک باغ خرمالو موفق، مهم است که بهترین گونه های خرمالو را انتخاب کنید. بهترین درختان خرمالو باید با شرایط آب و هوایی و خاک منطقه شما متناسب باشد. از بهترین انواع نهال خرمالو می توان به نهال خرمالو گوجه ای، نهال خرمالو سیبی و نهال خرمالو موزی اشاره کرد. هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که هنگام خرید باید به آنها دقت کنید.

نهال خرمالو به عنوان یک درخت کوچک شروع شد و به مرور زمان به یک درخت بزرگ پر از میوه تبدیل شد که می توان آن را به صورت تجاری به عنوان یک درخت زینتی، درخت فضای سبز و در باغ ها و باغچه ها کشت کرد.

معرفی خرمالو:

بهترین گونه های نهال خرمالو در مناطق خنک تا معتدل و بیابانی نیمکره شمالی رشد می کنند. منشا این درخت را می توان در غرب آسیا و اروپا جستجو کرد و اکنون در سراسر جهان رشد می کند. درخت خرمالو درختی است بلند به ارتفاع 15 متر. برگ های آن سبز تیره براق است. در بهار، گل های خرمالو به صورت خوشه های کوچک سفید یا صورتی شکوفا می شوند و درخت را بسیار زیبا می کنند. پس از چند هفته میوه خرمالو شکل می گیرد و رنگ آن تغییر می کند.

قطر میوه خرمالو حدود 5 تا 7 سانتی متر است و پوست آن نرم و نازک است.رنگ میوه معمولا قرمز تیره یا نارنجی است. خرمالو دارای هسته ای بزرگ و صاف در داخل است که با گوشت خرمالو احاطه شده است که معمولاً شیرین و متعادل است و کمی آبدار است. به دلیل طعم دلپذیری که دارد در بسیاری از غذاها و شیرینی ها استفاده می شود.

خرمالو، میوه ای جادویی:

خرما سرشار از ویتامین C و فیبر است و به عنوان یک میوه سالم و مغذی شناخته شده است. این میوه به عنوان یک منبع طبیعی انرژی، یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. خرمالو دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به طور موثر التهاب را در بدن کاهش دهد.برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف خرمالو ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد.

سایر خواص خرمالو عبارتند از:

• جلوگیری از بیماری قلبی

• کاهش فشار خون

• کاهش خطر ابتلا به دیابت

• کاهش وزن

بهترین نهال خرمالو کدامند؟

انواع مختلفی از بهترین نهال خرمالو در جهان وجود دارد؛. اما در بین آنها نهال هایی که در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد در ایران محبوب ترین هستند:

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو

نهال خرمالو گوجه ای:

نهال خرمالو گوجه ای یکی از بهترین ارقام درخت خرمالو است که بسیاری از باغداران ایران به پرورش آن علاقه مند هستند. دوره گلدهی آن دیررس است و میوه ها در سال دوم پس از کاشت شروع می شوند. اما نتایج اقتصادی آن از سال هفتم پس از کاشت شروع می شود.

نهال خرمالو گوجه ای که یکی از بهترین ها در لیست نهال خرمالو است، تحمل حرارت بسیار خوبی دارد و بنابراین برای رشد در مناطق گرمسیری مناسب است. این نهال نسبت به دیگر انواع خرمالو به نور خورشید بیشتری نیاز دارد. برآورده کردن این تقاضا به آن اجازه می دهد تا میوه هایی با رنگ روشن تر و شیرین تر تولید کند.طول عمر آن بسته به نوع نگهداری انجام شده توسط باغدار تقریباً بین 25 تا 55 سال است. ارتفاع درخت خرمالو گوجه ای تا 8 متر می رسد.

نهال خرمالو موزی:

یکی دیگر از بهترین انواع نهال خرمالو، خرمالو موزی است. این رقم با سایر انواع مرغوب ترین خرمالو تفاوت هایی دارد که به ظاهر آن نیز مربوط می شود. خاستگاه اصلی آن چین است. دیر گل می دهد و در سال دوم پس از کاشت شروع به باردهی می کند اما تا سال هفتم شروع به میوه دادن به صرفه نمی کند. عمر مفید آن حدود 40 تا 50 سال است. این نهال مانند نهال خرمالو گوجه ای دارای تحمل حرارت قوی بوده و برای کاشت در مناطق گرمسیری مناسب است. ارتفاع درختان خرمالو موزی حدود 5 تا 8 متر است.

ویژگی های محصولات نهال خرمالو موزی چیست؟

بارزترین ویژگی میوه این نهال شباهت آن به میوه موز است. البته این نهال نام دیگری مانند نهال خرمالو انبه ای دارد زیرا در مواردی شبیه انبه است. رنگ آن نارنجی است، اما روشن تر از سایر بهترین محصولات نهال خرمالو است. بسیار شیرین و خوشمزه با اینکه بزرگ هستند اما وزن هر کدام فقط 130 گرم است.

نهال خرمالو ژاپنی (سیبی):

برخلاف نامش، زادگاه این نهال چین است. نهال خرمالو سیبی گونه های زودرس و تجاری هستند که آنها را در بین بهترین گونه های نهال خرمالو قرار می دهد. این گونه پیوندی است و ارتفاع آن تا 12 متر می رسد. دیر گل می دهد و سال دوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند. اما بهره وری اقتصادی آن بستگی به نوع نگهداری و اندازه محل کاشت دارد و از 7 تا 10 سال متغیر است. این نهال به سرما حساس است و فقط دمای منفی 10 درجه سانتیگراد را می تواند تحمل می کند. بنابراین برای کشت در مناطق گرمسیری مناسب است.

نهال خرمالو سیبی چه ویژگی هایی دارند؟

محصول این نهال سفت تر از بهترین نهال خرمالو سایر واریته ها است. محصول این نهال دارای عطر و طعم بی نظیری است. شیرین است و اصلاً مانند برخی از خرمالوها تلخ نیست. همه اینها باعث محبوبیت محصول این نهال در بازار شده است به طوری که طرفداران آن هر سال منتظر این محصول می مانند تا وارد بازار شود.

هنگام خرید بهترین نهال خرمالو چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

• انتخاب محل مناسب:

برای پرورش بهترین خرمالو باید منطقه ای با شرایط آب و هوایی و خاک مناسب برای پرورش آن انتخاب کنید.خرمالو به نور خورشید زیادی نیاز دارد، بنابراین مکان آفتابی را انتخاب کنید.

• انتخاب نهال سالم:

نهال خرمالو باید سالم و عاری از علائم بیماری باشد. برگ ها باید سبز و سالم بوده و ساقه ها بدون آسیب و خش باشد. علاوه بر این، ریشه ها باید سالم و قوی باشند و هیچ نشانه ای از خشکی یا پوسیدگی نداشته باشند.

• انتخاب رقم مناسب:

خرمالو انواع مختلفی دارد. انتخاب انواع مختلف متناسب با شرایط منطقه شما می تواند موفقیت شما را افزایش دهد.

• بررسی دستورالعمل های کاشت:

هنگام خرید بهترین نهال خرمالو، دستورالعمل های رشد و مراقبت را به دقت بررسی کنید که شامل عمق کاشت، فاصله نهال ها، نیازهای آبیاری، نیازهای کوددهی و سایر موارد مربوط به رشد و نگهداری بهترین گونه های خرمالو می باشد.

با رعایت این نکات مهم می توانید بهترین نهال خرمالو را انتخاب کنید و رشد موفقی را تجربه کنید.

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو

سخن پایانی در مورد انتخاب بهترین نهال خرمالو:

می دانیم که انتخاب بهترین درخت خرمالو به عوامل مختلفی بستگی دارد، در واقع این سوال را می توان به عنوان یک سوال نسبی در نظر گرفت، چرا که برتری نوع نهال خرمالو بستگی به شرایط محیطی، خواسته ها و اهداف باغبان دارد. اما هنگام خرید بهترین گونه های خرمالو، باید بررسی کنید که نهال های نهالستان مورد نظرتان در شرایط خوبی قرار دارند. آیا آنها به طور مرتب در معرض نور خورشید هستند؟ آیا آنها سیراب می شوند؟ اگر نهال ها در شرایط نامناسب نگهداری شوند، ممکن است مشکلاتی در رشد و نمو آنها ایجاد شود.

این موارد فقط در نهالستان های تخصصی معتبر رعایت می شود بنابراین، حتما از نهالستان های قابل اعتماد و مطمئن خرید کنید.

نکات طلایی در انتخاب بهترین نهال خرمالو

جستجو در سایت