آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو:

درخت گردو یکی از گونه های درختی اقتصادی پرمحصول است و کاشت آن می تواند در هر شرایط آب و هوایی مزایای قابل توجهی برای باغداران به همراه داشته باشد. میوه درخت گردو به دلیل داشتن چربی های سالم، فیبر و پروتئین بالا منبع بسیار خوبی برای تقویت قوای بدن است و توانسته جایگاه خود را در رژیم غذایی افراد تثبیت کند. امروزه پرورش و فروش میوه های گردو و چوب آن یکی از راه های کسب ثروت و سرمایه گذاری در سراسر جهان است. مهمترین عامل در افزایش عملکرد و دستیابی به سود قابل توجه انتخاب و خرید نهال گردو مناسب با شرایط آب و هوایی می باشد که منبع نهال انتخابی باید قابل اطمینان و ارقام مناسب با شرایط آب و هوایی باشد.

مهمترین عامل موثر در افزایش باردهی درخت گردو

1. انتخاب نهال گردو مناسب:

باغدار در فرآیند ساخت باغ گردو با رعایت اصول باغبانی، جغرافیای محلی، شرایط آب و خاک منطقه، انتخاب نهال گردو مناسب و مقاوم در برابر تنش و مرغوب باعث می شود باغ پرباری داشته باشد. از آنجایی که نهال درخت گردو بیش از 30 رقم وجود دارد، از نظر اقلیمی، این ارقام به دو دسته نهال گردو گرمسیری و سردسیری تقسیم می شوند.بنابراین انتخاب ارقام و واریته های نهال گردو مناسب مستلزم دقت و توجه به عوامل زیر است.

2.تجزیه و تحلیل خاک:

نمونه برداری از خاک زیرین و خاک سطحی از بخش ها و لایه های متعدد باغ و ارائه آن به آزمایشگاه خاک شناسی و تفسیر نتایج آزمایش باغدار را از عناصر غذایی موجود در خاک و نوع بافت خاک مطلع ساخته. که در نتیجه رقم مناسب نهال گردو را انتخاب خواهد کرد.

3. شرایط اقلیمی منطقه:

آگاهی از میزان بارندگی و رطوبت منطقه و همچنین حداکثر و حداقل دما به شما کمک می کند تا گونه هایی را انتخاب کنید که بتوانند در برابر شرایط آب و هوایی منطقه مقاومت کنند و نهال گردو خود را از خطراتی مانند تنش آبی یا سرمازدگی بهاره و پاییز محافظت کنند.

4. ارتفاع از سطح دریا:

انتخاب ارقام نهال گردو متناسب با ارتفاع هر منطقه باعث می شود که مقاومت تنشی آن باید با توجه به شرایط منطقه تنظیم شود نهال مورد نیاز برای مناطق گرمسیری و سردسیری انتخاب شود زیرا این ارقام نیاز سرمایی متفاوتی دارند الزامات و زمان گلدهی آنها متغیر است.

به عنوان مثال: نهال های گردو ژنوتیپ فرنور، فرانکت در ارتفاعات بالا بسیار پربارند و ارقام گرمسیری مانند لارا، پکان در مناطق کم ارتفاع سازگارتر و پربارتر هستند.

5. سازگاری نهال با شرایط منطقه ای:

از آنجایی که نهال گردو ارقام زیادی دارد، ارقام مناسب برای هر منطقه با کمک نهالستان های معتبری مانند رویال نهال کشت و ارائه می شود تا بتوانید با آگاهی از منطقه مناسب ترین نهال را انتخاب کنید و در نهایت شاهد کیفیت و باروری بالا را ببینید.

6. خاک مناسب:

مناسب بودن خاک هنگام کاشت نهال گردو در نهایت منجر به رشد بهتر نهال و کیفیت عملکرد می شود. برای این منظور، خاک درخت گردو باید نیمه سنگین، شنی و لومی باشد، کلوخ یا سنگی نباشد و درصد خاک رس بیشتر باشد، زیرا ریشه نهال ها در سال های اولیه هنوز جوان است و در خاک سخت نه می تواند به راحتی جابجا شود و نه می تواند ریشه دار شود و رشد کند. همچنین نمی تواند املاح و آب را به خوبی دریافت کند.

7. کوددهی مناسب درخت گردو:

یکی از اقداماتی که منجر به رشد انفجاری و باروری درخت گردو می شود، تغذیه و تقویت آن از طریق عملیات کوددهی است. کود دهی نهال ها قبل از کاشت به آنها قدرت کافی برای رشد می دهد که برای این منظور خاک باغ، وسعت و مساحت آن تاثیر مستقیمی بر میزان و نوع کود مصرفی دارد. البته انتخاب زمان کوددهی مناسب نیز حائز اهمیت است که در صورت اشتباه بودن زمان کوددهی علاوه بر عدم بهبود باروری و سرعت رشد، نتیجه معکوس خواهد داشت و باعث آسیب به بدن درخت و میوه آن می شود.

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو

انواع کود درخت گردو

1.کود نیتروژن:

نیتروژن نقش بسیار مهمی در تشکیل اسیدهای آمینه دارد.وجود این اسیدهای آمینه برای تشکیل ساختار پروتئین ضروری است.کود نیتروژن برای تشکیل میوه ها و مغز گردو بسیار موثر است.

2.کود فسفر:

فسفر یکی از موادی است که مسئول رشد و سلامت بهینه درخت گردو است و همچنین با بهبود فرآیند فتوسنتز باعث تسریع رشد و باروری درختان می شود.

3.کود پتاسیم:

مهمترین مزیت کود پتاسیم این است که درخت گردو را در برابر خشکسالی، عوامل بیماری زا و آفات ایمن می کند و در صورت استفاده همراه با کود نیتروژن، این کود بالاترین کارایی و عملکرد را دارد.

آبیاری منظم و اصولی:

به دلیل وجود بذر و ارقام پیوندی، درخت گردو نیاز آبی متفاوتی دارد و نسبت به کم آبی و افزایش آب حساسیت بیشتری دارد. این نوع آبیاری دارای دو روش آبیاری قطره ای و آبیاری غرقابی است که معمولاً روش آبیاری قطره ای اثر آبیاری بهتری روی درختان دارد و می تواند از بیماری هایی مانند طوقه جلوگیری کند. علاوه بر این، از هدر رفتن آب و هزینه های اضافی آبیاری جلوگیری می شود.

البته مقدار آب مورد نیاز برای هر نهال گردو بسته به نوع رقم، بارندگی سالانه، نوع خاک، نوع آب و هوا، دما و رطوبت منطقه، سن نهال و میزان تابش نور خورشید متفاوت خواهد بود.

هرس درخت گردو:

هرس درخت گردو می تواند نهال را به شکل مطلوب و رشد بهتری برساند، درخت نسبت به نوع هرس و نحوه برش بسیار حساس است. هرس فرم دهی معمولاً برای شکل دهی و فرم گیری اصلی نهال گردو در مراحل اولیه رشد می باشد و با حذف شاخه های اضافی شاخه های پایین تر نور بیشتری برای رشد دریافت می کنند.با این حال، در طول هرس باردهی درختان میوه در اواخر زمستان، شاخه های بیمار و شکسته حذف می شوند تا درختان برای رشد بهتر و افزایش عملکرد و باردهی در فصل گلدهی آماده شوند.

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو

نتیجه گیری:

برای باغداران و سرمایه گذاران در ساخت باغ درخت گردو، به منظور دستیابی به سودآوری بالا و رونق اقتصادی از طریق عملکرد و بهره وری بالا، باید عواملی از جمله: آبیاری منظم و اصولی، هرس درختان، تغذیه و کوددهی، خاک مناسب و انتخاب رقم مقاوم برای کاشت را تعیین کرد.

اگر می خواهید موفق باشید و به راندمان بالا و سود بالا برسید، مهم ترین قدم خرید نهال گردو مناسب از مراکز فروش نهال گردو و نهالستان های معتبر است. به همین منظور نهالستان رویال نهال بزرگترین نهالستان غرب کشور با بیش از نیم قرن سابقه و دارای مجوزها و گواهی های لازم جهاد کشاورزی از قبیل: اصالت تولید و گواهی سلامت نهال در زمینه فروش و ارائه انواع ارقام نهال فعالیت می کند.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

نکات طلایی افزایش باردهی درخت گردو

جستجو در سایت