آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات طلایی ارقام نهال گلابی پربار

نکات طلایی ارقام نهال گلابی پربار

نکات طلایی درباره ارقام نهال گلابی پربار

نهال گلابی یکی از پر فروش ترین ارقام در میان نهال های میوه بوده که مورد توجه باغداران زیادی قرار گرفته است. کاشت نهال گلابی پیوندی به دلیل اصلاحات انجام شده روی آن و باردهی فوق العاده ای که دارد، می تواند سود خوبی نصیب باغدار کند. البته برای خرید نهال گلابی نباید بی گدار به آب بزنید و به هر مجموعه ای اعتماد کنید، زیرا دلالان وسودجویان همواره به فکر فریب باغداران هستند و با وعده وعید های واهی، سعی در تحریک آن ها به خرید نهال های بی کیفیت می کنند. در ادامه بنابر توصیه کارشناسان در نهالستان رویال نهال، چند نمونه از نهال های گلابی که باردهی زیادی دارند، معرفی شده اند.

پرفروش ترین ارقام نهال گلابی در مناطق سردسیری کدامند؟

یکی از دلایلی که برای کاشت نهال گلابی عنوان می شود، باردهی بالای آن ها در هکتار است. علاوه بر این، میوه گلابی را به دلیل بافت سفت و مقاومی که دارد، می توان تا دو فصل در سردخانه نگهداری کرده و یا به کشور های دیگر صادر کرد.

همان طور که می دانید در مناطق سردسیری باید نهال هایی کاشته شوند، که دیرگل بوده و شکوفه ها و گل های درخت در سرمای زودرس بهاره آسیب نبینند. در ادامه با پرفروش ترین نهال های گلابی بیشتر آشنا خواهید شد:

نهال گلابی سانتا ماریا

یکی از پرفروش ترین و تجاری ترین نهال های گلابی، نهال گلابی سانتا ماریا است که از پیوند دو نهال کاسکی و ویلیام به دست آمده است. زمان گلدهی این نهال در اواخر فروردین ماه است و به همین دلیل، کاشت آن در مناطق سردسیری با ارتفاع بین ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا، توصیه می شود تا نیاز ۸۰۰ ساعته نهال به سرما در زمستان تامین شود. هر نهال گلابی سانتا ماریا بعد از سال سوم می تواند باردهی خود را شروع کرده و در سال های بعد در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلو گلابی آبدار، شیرین و با وزن حدودی ۲۵۰ گرم بدهد.

نهال گلابی دوچی

عجیب ترین نهال گلابی، دوچی است. این نهال می تواند در هر آب و هوایی، اعم از سردسیری یا گرمسیری خود را سازگار کرده و باردهی فوق العاده ای داشته باشد. در واقع در ارتفاعات بین ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از دریا، امکان کاشت نهال گلابی دوچی وجود دارد. گلابی های درشت و بعضا ۴۰۰ تا نیم کیلویی این رقم با امکان ۷ ماه نگهداری در انبار، در بازار به میوه های لاکچری و لوکسی تبدیل شده است که البته قیمت بسیار بالاتری هم دارند. بنابراین با وجود باردهی ۷۰ تا ۸۰ تنی هر هکتار باغ گلابی دوچی، می توان درآمد بسیار خوبی برای باغدار در نظر گرفت. با ایجاد بستری سبک و با زهکشی مناسب و تامین مواد غذایی لازم برای درخت، می توان تا ۳۰ الی ۴۰ سال از باغ گلابی دوچی بهره وری حداکثری داشت.

نکات طلایی ارقام نهال گلابی پربار

نهال گلابی درگزی

درکنار نهال های خارجی و وارداتی، می توان نهال گلابی درگزی که یک نهال بومی و سازگار با اکثر مناطق ایران، به خصوص مناطق سردسیری است را معرفی کرد. گلابی های پرفروش و بازار پسند این رقم، اکثرا به کشور های خارجی صادر می شوند، بنابراین باغداران با کاشت نهال گلابی درگزی می توانند درامد دلاری نیز داشته باشند. برداشت سالانه ۶۰ تن گلابی از یک هکتار باغ، یک ایده آل برای باغداران به شمار می آید. البته باید شرایطی از جمله کاشت نهال گلابی بیروتی بین هر ۳۰ نهال درگزی به عنوان گرده افشان، هرس به موقع و اصولی درخت، تامین خاکی با زهکشی مناسب و مقوی شده با کود حیوانی پوسیده و آبیاری به موقع را برای باغ فراهم کنید.

در مناطق معتدل کدام نهال گلابی سودآوری و باردهی بیشتری دارد؟

اگر تمایل دارید بدانید که در مناطق معتدل چه نهال های گلابی باید کاشته شود، حتما به کارشناسان خبره در نهالستان های معتبر مراجعه کنید. در ادامه بنابر تحقیقات و بررسی های مهندسین کشاورزی در رویال نهال، نهال هایی با قابلیت کاشت در مناطق معتدل معرفی شده اند که باردهی قابل و توجه و عمر اقتصادی ایده آلی دارند.

نهال گلابی کوشیا

نهال گلابی کوشیا به دو صورت پایه بذری و پایه پیرودراف پرورش داده می شود. کوشیا با پایه پیرودراف به دلیل اصلاحات انجام شده، ارتفاع زیادی پیدا نمی کند و پربار تر از پایه بذری آن است. این نهال به دلیل گلدهی زودرس که دارد، اکثرا در مناطقی که به دور از سرمای بهاره هستند ( ارتفاع ۳۰۰ تا ۱۸۰۰ متری از دریا) کاشته می شود. باردهی این رقم گلابی روی پایه پیرودراف از سال اول شروع شده و گرچه کم است، اما از سال های بعد می توان در حدود ۱۲۰ تن گلابی از یک هکتار باغ برداشت کرد. این مقدار گلابی درامد کلان و سود بسیار خوبی برای باغداران به همراه دارد، به خصوص اینکه می توان گلابی ها را تا ۶ ماه در سردخانه بدون تغییر در طعم و بافت آن نگهداری کرد.

نهال گلابی شینگو

یکی از کمیاب ترین و اقتصادی ترین نهال های گلابی، نهال شینگو است که اصالت ترکیه ای داشته و به دلیل داشتن ژن های برتر، باردهی فوق العاده (حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ کیلو گلابی برای هر درخت بالغ)، عمر اقتصادی بالا (بین ۷۰ تا ۸۰ سال) و مقاومت ویژه ای در برابر بیماری ها و آفات دارد. به گفته کارشناسان، این نهال بهتر است در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا با خاکی بدور از رطوبت زیاد و با زهکشی مناسب کاشته شود تا نیاز سرمایی ۴۰۰ تا ۵۰۰ ساعته درخت تامین شود.

نهال گلابی را چگونه خریداری کنیم؟

نکات طلایی ارقام نهال گلابی پربار

برای خرید نهال گلابی و همچنین اطمینان از سازگار بودن نهال با آب و هوای منطقه تان، می توانید به نهالستان رویال نهال اطمینان کنید. در این نهالستان علاوه بر عرضه ارقام متنوع نهال های گلابی با گواهی قرنطینه و سلامت، می توانید از خدمات و مشاوره های کارشناسان در خصوص آنالیز خاک و تامین کمبود های آن، نحوه صحیح آبیاری و به طور کلی باغداری مدرن استفاده کنید.

قیمت منصفانه نهال های گلابی به همراه ضمانت اصالت و گیرایی نهال می تواند دلیل قانع کننده ای برای حسن نیت این نهالستان باشد. برای استعلام قیمت نهال گلابی و خرید آن ها می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران این مجموعه در تماس باشید.

09141811520

09201811520

09301811520

04445231520

نکات طلایی ارقام نهال گلابی پربار

جستجو در سایت