آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نکات طلایی احداث باغ انگور

نکات طلایی احداث باغ انگور

نکات طلایی احداث باغ انگور:

احداث باغ انگور به عنوان یکی از پرمصرف ترین میوه های گوشتی در جهان، توجه بسیاری از کشاورزان و کارآفرینان را به خود جلب کرده است.برای تحقق باغ انگور پربارتر، به اصول احداث باغ انگور و نکات اصلی کاشت و نگهداری آن توجه کنید.

آب و هوای مناسب احداث باغ انگور:

انگور اولین محصول باغی در کشور است. بیشترین سطح زیر کشت را دارد. انگور یا مو؛ یکی از قدیمی ترین درختان جهان به حساب می آید. به باغ های انگور؛ موستان یا تاکستان نیز می گویند. انگورها به درختان و یا اشیا در نزدیکی خود میچسبند و به صورت بالا رونده رشد میکنند.

انواع انگور در چهار رنگ انگور سبز. قرمز. مشکی و زرد وجود دارند.

عوامل اقلیمی باغ انگور:

مناطقی با شرایط آب و هوایی معتدل و تابستان های گرم و خشک و طولانی و زمستان های معتدل بهترین مناطق برای کاشت احداث باغ انگور هستند. انگور در مناطق با رطوبت زیاد رشد خوبی ندارد. همچنین، بارندگی در زمان گلدهی؛. گرده افشانی درختان را مختل می کند. لازم به ذکر است که مناطقی با زمستان های طولانی و بسیار سرد باغ انگور شما را از بین می برد.همچنین وجود رطوبت زیاد خاک احتمال ابتلا به بیماری های قارچی را افزایش می دهد.

سرمای مورد نیاز درخت انگور:

نیاز درختان انگور به سرما از 50 تا 400 ساعت در دمای بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد است. این دوره سرد در پاییز و زمستان و پس از پایان آن حل می شود. درختان از خواب زمستانی خود بیدار می شوند و شروع به شکوفه دادن می کنند.

با توجه به تحمل کمتر انگور به سرما، خواهیم دانست که این رقم برای کاشت در مناطق گرمسیری مناسب تر است. دمای مناسب هوا می تواند به افزایش عملکرد میوه و شیرین شدن انگور کمک کند.

خاک مناسب برای انگور:

بهترین خاک برای احداث باغ انگور خاک های لومی شنی هستند. درخت انگور می تواند در خاک های رسی - سیلت و رسی - لومی رشد کند. خاک باید دارای زهکشی کافی باشد. همچنین، وجود مقادیر متوسطی از مواد مغذی آلی می تواند به افزایش بهره وری شما از خاک کمک کند. اکثر ارقام انگور می توانند در pH خاک بین 5.5 تا 7 به خوبی رشد می کنند. اگر خاک باغ شما نامتعادل است، می توانید به آن آهک اضافه کنید. PH آن را بالا ببرید. همچنین با افزودن گوگرد به خاک. PH آن کاهش خواهد یافت.

انگور می تواند در خاک های عمیق با زهکشی مناسب بهتر رشد کند.

آبیاری منظم و کافی درختان به افزایش عملکرد آنها کمک می کند. آبیاری تاک با توجه به نوع و عمق خاک. فصل؛. آب و هوا، بارندگی در منطقه؛ سن درخت و ....... بستگی دارد. درختان انگور در برابر هوای خشک مقاومت خوبی دارند. البته در سنین جوانی درخت که هنوز ریشه ها زیاد رشد نکرده اند. درختان باید به طور منظم و فراوان آبیاری شوند. بهترین روش برای آبیاری انگور آبیاری قطره ای است. در این روش درختان در هر هکتار به 1 تا 2 هزار متر مکعب آب در سال نیاز دارند. در خاک های سبک با بافت رسی، درختان را به صورت هفتگی آبیاری کنید. در خاک های شنی به دلیل خروج سریعتر آب. باید فواصل آبیاری را کاهش دهید.

نور:

دریافت نور کافی به رشد بهتر انگور و بهبود فتوسنتز کمک می کند. بنابراین در هنگام کاشت باید مراقب بود که منطقه کاشت در برابر نور خورشید محافظت شود. تاک باید حداقل 8 ساعت در روز در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

نکات طلایی احداث باغ انگور

ارتفاع از سطح دریا:

مناطق بالاتر به دلیل گردش بهتر هوا، بیشتر برای ساختن باغ انگور مناسب هستند. ارتفاع مناسب برای احداث باغ انگور بین 200 تا 2000 متر از سطح دریا می باشد.

شیب مناسب احداث باغ انگور:

زمین هایی با شیب کم و متوسط به دلیل تخلیه هوای سرد. آنها بیشتر برای احداث باغ انگور مناسب هستند. مناطق با شیب تند، با تخلیه سریع هوای سرد در سراشیبی و همچنین حرکت سخت تر ماشین آلات کشاورزی و فرسایش سریعتر خاک برای احداث باغ انگور توصیه نمی شود.

الگوی کاشت درخت انگور:

درختان انگور گونه ای خزان دار و بالارونده می باشد. که دارای ریشه های بسیار قوی و عمیق با عمق 3 تا 4 متر است. به این ترتیب درختان باید در فواصل منظم از یکدیگر کاشته شوند تا فضای لازم برای رشد درخت وجود داشته باشد. فاصله کاشت انگور بسته به نوع رقم و اصل احداث باغ انگور بین 2 تا 3 متر است.

انتخاب رقم انگور برای احداث باغ:

یکی از نکات مهم و قابل توجه در انتخاب رقم انگور. آگاهی از شرایط آب و هوایی منطقه و باغ خود شماست. شما باید از آب و هوای منطقه، احتمال یخبندان در فصل بهار، حداقل و حداکثر دمای شهر خود را بیابید. سپس با توجه به شرایط اقلیمی مانند ارتفاع از سطح دریا، وضعیت خاک و ... بهترین و سازگارترین رقم انگور را برای باغ انتخاب کنید.

توجه به عواملی مانند عملکرد سالانه. بلوغ، کیفیت و بازارپسندی محصول.زندگی اقتصادی می تواند در افزایش سود شما از باغ موثر باشد.

آماده سازی زمین برای احداث باغ انگور:

احداث باغ انگور به 3 روش کلی انجام می شود.

1. روش داربستی:

ساخت باغ ایستاده داربستی برای از دست دادن محصول کمتر بیشتر مورد توجه باغداران می باشد. در این روش کنترل علف های هرز؛ شخم زدن و سمپاشی. برداشت و هرس سالانه به صورت مکانیزه انجام می شود. در روش داربستی، انگورها را با قرار دادن شاخه های درخت روی سیم ها و رشد روی آن آموزش می دهند.

با این روش باردهی درختان سریعتر صورت می گیرد و عملکرد نیز افزایش می یابد. در روش داربست می توانید درختان را به روش های مختلف هدایت کنید. داربست افقی محبوب ترین روش هدایت درختان است. با این روش با توجه به فواصل کاشت و انتخاب نقاط ردیف و حفر گودال. و نصب پایه فلزی؛ از چوب یا سیمان به طول 2 تا 2.5 متر ساخته می شود. این پایه ها باید در فاصله 8 متری از یکدیگر قرار گیرند. 3 رشته سیم گالوانیزه 2.5 را به صورت افقی در ارتفاع 50، 100 و 140 سانتی متر روی آنها قرار دهید.همچنین باید در هر ردیف به فاصله 2.5 متر بوته ها کاشته شوند.

2. روش سنتی یا خزنده:

روش خزنده در دامنه ها و مزارع دیم که بارندگی زیادی دارند استفاده می شود. با این روش در بهار سال اول 2 شاخه اصلی را انتخاب کرده و به صورت عمود بر شیب هدایت کنید. در سال های بعد این شاخه ها به شاخه های اصلی درخت تبدیل می شوند. این روش بیشتر در معرض بیماری (پودر سفید، کپک) و عدم جریان هوا در اثر جابجایی خاک خواهد بود. همچنین کیفیت محصول کاهش می یابد و تنه درخت می تواند بسوزد.

3. روش پاچراغی یا گوبله:

در روش پاچراقی پس از کاشت قلمه های ریشه دار در محل مورد نظر کوتاه کنید. حداکثر 1 تا 2 جوانه باید روی قلمه باقی بماند. در طول فصل رشد، یک شاخه سبز رنگ روی قلمه تشکیل می شود. وقتی طول شاخه به 75 سانتی متر رسید، باید آن را قطع کنید. در زمستان سال آینده باید شاخه ها را نزدیک زمین ببرید و فقط ۲ تا ۴ شاخه اصلی را نگه دارید. در زمستان سال دوم این شاخه ها را ببرید. به طوری که فقط 2 تا 3 جوانه روی آنها باقی می ماند. شاخه ها و پاجوش های اضافی را نیز هرس کنید. در سال دوم 8 تا 12 شاخه را انتخاب کنید که قویتر هستند و 6 شاخه را نگه دارید.بقیه را هم قطع کنید. روی هر شاخه باید بین 2 تا 6 جوانه نگه داشته شود و امتداد شاخه سرزنی شود.

متناسب با نوع ساخت باغ (داربستی یا سنتی یا گوبله) بهسازی و تجهیزات باغ را انجام دهید.

برای تعیین نفوذپذیری خاک از پروفیل استفاده کنید. سپس با استفاده از بیل مکانیکی یا کارگر کانال هایی به عمق 1.5 متر در زمین ایجاد کرده و با خاک مناسب پر کنید. با آزمایش آب و خاک به نوع، PH، شوری، وجود عناصر معدنی و ... در خاک و آب پی ببرید. قبل از ساخت باغ، اصلاحات فیزیکی و شیمیایی ضروری است. هدف از این اقدامات؛. بهبود شرایط فیزیکی خاک از نظر عدم وجود لایه های سخت و به هم پیوستن قسمت های مختلف و ایجاد خاک یکنواخت می باشد. همچنین با افزودن کود حیوانی و سبز خاک را قبل از احداث باغ تقویت کرده و مواد مغذی مورد نیاز برای رشد درختان را بهتر تامین می کنیم. علاوه بر این، pH و شوری EC خاک را اصلاح خواهید کرد.

آماده سازی زمین به نوع ساختار باغ بستگی دارد. همانطور که می دانید درختان انگور به طرز رونده رشد می کنند. بنابراین قبل از احداث باغ انگور ساخت داربست یا تاکستان ضروری است.انگور برای رشد نیاز به حمایت دارد. این مورد همچنین به کاهش خطر ابتلا به بیماری کمک می کند. قبل از کاشت انگور، ریشه ها را به مدت 2 تا 3 ساعت در آب قرار دهید. سپس آنها را در چاله هایی به عمق و عرض 40 سانتی متر که قبلا آماده کرده اید قرار دهید. و بکارید.

نکات طلایی احداث باغ انگور

سخن پایانی:

انگور یکی از بهترین و بارورترین انواع میوه در کشور ما است. که بلافاصله پس از احداث باغ انگور شروع به تولید می کند. انگور با برداشت بسیار مطلوب و بازارپسندی بالا هر ساله سود سالانه عالی را برای باغبانان محترم به ارمغان می آورند. شما می توانید با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله بهترین باغ انگور را بسازید.

نکات طلایی احداث باغ انگور

جستجو در سایت