آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟ انتخاب شما کدام است؟

گردو ژنوتیپ یکی از برترین رقم های گردو در کشور است که بدون هیچ اصلاح ژنتیکی و بلکه با جهش ژنتیکی طبیعی در نهالستان رویال نهال به عمل آمده و می توانید در هر شرایط اقلیمی و جغرافیایی آن را کشت کنید. سازگاری بالای این نوع گردو یکی از مهم ترین وجه تمایز آن با دیگر رقم های گردو است و با این وجود قیمت بسیار مناسبی دارد و می تواند به یک گزینه سوداور برای باغداران تبدیل شود.

گردو ژنوتیپ چه تفاوتی با چندلر دارد؟

یکی از جذاب ترین تفاوت بین گردوهای ژنوتیپ و چندلر یا رقم فرنو، میزان باردهی و درصد مغز آن است که تاثیر مستقیم بر روی درآمد و فروش شما خواهد داشت. برای مثال: اگر شما 2 تن گردو فرنو داشته باشید، محصولی با مغز 45 درصدی برداشت خواهید کرد این در حالی است که اگر3 تن گردو ژنوتیپ داشته باشید برداشت محصول شما با 75 درصد مغز خواهد بود و چه سودی بالاتر از این؟

گردوهای چندلر در 6 سالگی باردهی دارند و می توانید از فروش محصولات آن به در آمد برسید. این باردهی برابر با 1 الی 5 تن خواهد بود. اما در مقابل گردو ژنوتیپ در ششمین سال از رشد خود، باردهی برابر با 5 الی 15 تن دارد.

تفاوت گردو ژنوتیپ با ارقام خارجی در چیست؟

اگر در نقاطی از کشور هستید که سرمای پاییزه همیشه یک تهدید بزرگ برای باغات شما است، بی شک نمونه های گردو خارجی برای شما مناسب نخواهد بود و با کاشت ارقام خارجی سرشاخه آن ها دچار سرمازدگی می شود. اما ژنوتیپ در برابر سرما مقاوم است و نگرانی از این بابت نخواهید داشت. این تمام ماجرا نیست، چرا که رقم های خارجی درصد مغز کمتری دارند و طعم آن ها هم چندان دلچسب نیست در صورتی که گردو ژنوتیپ مغز پر چرب و خوشمزه ای دارد که مصرف کنندگان را شیفته خود می کند.

مشخصات حیرت انگیز گردو ژنوتیپ که شما را به حیرت خواهد انداخت!

هیچ چیز به اندازه باردهی بالا نمی تواند لبخند رضایت را بر لبان کشاورزان بیاورد و خستگی آن ها را رفع کند. گردوژنوتیپ دقیقا همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید چرا که جزو رقم های پربار است که باردهی جانبی صد درصد دارد و گردوهای آن هم به صورت 5 قلو می شود. قطعا با دیدن چنین درخت پرباری خستگی دیگر معنی نخواهد داشت. از دیگر مشخصات مهم این گردوها عبارتند از:

• شکل تخم مرغی و مغز سفید

تعریف شما از یک گردو مشتری پسند و درجه یک چیست؟ جز آنکه مغز پر و سفید داشته باشد و پوست آن هم به خوبی جدا شود. گردو ژنوتیپ ظاهری تخم مرغی دارد و درصد چربی بالای آن هم باعث شده تا طعم عالی و درجه یکی داشته باشد. وزن هر گردو به 16 گرم هم می رسد و درصد مغز آن ها هم برابر با 75 درصد است.

• پایه کوتاه و عمر مفید بالا

نهال گردو ژنوتیپ انتخابی در لحظه اما سرمایه گذاری بلند مدت است. این رقم از گردوها به صورت پایه کوتاه هستند و تاج آن ها هم بسیار بزرگ نیست. عمر آن هم تا 100 سال می رسد و باردهی بیشتری در قیاس با نمونه های پایه بلند دارند. البته واضح است که هرچه نگهداری خوبی داشته باشید و میزان کوددهی، آبیاری و هرس کردن آن به صورت منظم باشد طول عمر مفید گردوهایتان بیشتر هم خواهد بود. اگر به دنبال یک گردو تجاری هستید که بتواند سود زیادی را برایتان به ارمغان آورد، در انتخاب این نهال تردید نداشته باشید.

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟

• عدم نیاز به گرده افشان

یکی از چالش هایی که باغداران همیشه دارند، کاشت گرده افشان در باغ است. ما در رویال نهال با گردو ژنوتیپ این چالش را برای همیشه برطرف کرده است. چرا که گل های نر و ماده آن به صورت همزمان روی یک پایه باز می شوند و دیگر نیاز به گرده افشان جهت تلقیح ندارند. همین مشخصات باعث شده تا ریزش میوه هم نداشته باشد.

ممنوعه های کاشت نهال گردو ژنوتیپ

• به هیچ عنوان نباید گردو ژنوتیپ را در خاک مرطوب کشت کنید. البته خاک سخت هم به همان میزان میتواند ریشه این نهال را خشک کند. برای اصلاح خاک هم می توانید از ماسه بادی یا کود حیوانی استفاده کنید.

• گردو ژنوتیپ را می توانید به صورت دیمی هم کاشت کنید اما نباید در اقلیم شرجی و گرم باشد.

• قبل از آنکه درختان به خواب بروند و دمای شبانه روز به زیر صفر برسد باید عمل هرس کردن را انجام دهید.

• بهتر است کاشت نهال گردوهای ژنوتیپ را در فصل بهار انجام دهید که ریشه زایی بالایی دارد اما در صورت تمایل می توانید در آذرماه هم آن ها را کاشت کنید.

• عمق گودال ها نباید بیشتر از یک متر و کمتر از 80 سانتی متر باشد.

• گردو ژنوتیپ شباهت بالایی با گردو اسرائیلی دارد اما باید دقت کنید تا این دو نهال را به جای یکدیگر تهیه نکنید. متاسفانه هستند کلاهبردارانی که نهال گردو اسرائیلی را با قیمت ژنوتیپ عرضه می کنند. برای خرید نهال سالم و درجه یک به سراغ نهالستان های معتبر بروید که محصولات باکیفیت و لیبل دار به فروش می رسانند.

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟

تجربه یک خرید رضایت بخش با نهالستان رویال نهال

نهال گردو ژنوتیپ با توجه به کیفیتی که دارد در دسته انتخاب های اقتصادی است که باردهی بالا و سود بیشتری برایتان دارد. باغداران عزیز می توانند این نهال گردو را به هر تعدادی که می خواهند به صورت آنلاین در هر جای ایران که هستند سفارش دهند. سفارش شما به صورت بسته بندی شده در کوتاه ترین زمان درب ادرس به شما تحویل داده می شود. شما می توانید برای خرید نهال گردو جهت احداث باغ گردوی خود از کارشناسان و مهندسین مجرب رویال نهال هم بهره مند شوید. کافی است با ما تماس بگیرید ما همه مسیرهای رسیدن به یک باغ گردو پربار و سودده را برایتان هموار می کنیم.

نهال گردو ژنوتیپ رویال یا گردو چندلر؟

جستجو در سایت