آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال کبوده با ارزش ترین درخت غیرمثمر

نهال کبوده با ارزش ترین درخت غیرمثمر

نهال کبوده؛ با ارزش ترین درخت غیرمثمر

نهال کبوده در کشور ما به این نام شناخته شده نیست. اکثر افراد آن را با نام تبریزی می شناسند. این نهال غیر مثمر است؛ به همین دلیل زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. درست است که نهال کبوده میوه ای تولید نمی کند، اما به جای آن چوب بسیار با کیفیت و مقاومی دارد و می توان از آن برای تولید انواع مصنوعات چوبی استفاده کرد.

کبوده از لحاظ ظاهری شبیه نهال صنوبر یا سپیدار می شود اما رنگ تنه کبوده تیره تر و کبودتر از صنوبر می باشد و بهترین گزینه برای زمین های کم آب

محسوب می شود. رویال نهال ارائه دهنده این نهال همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت با نظارت برترین مهندسین جهاد کشاورزی و بهترین کلینیک های گیاه پزشکی است. اگر می خواهید نتیجه 100 درصدی از باغ یا نهالستان خود حاصل کنید، از خدمات ارزنده رویال نهال بهره بگیرید. کارشناسان رویال نهال مناسب ترین گزینه ها را برای احداث باغ های مدرن و پربازده به شما عرضه می کنند.

جذاب ترین ویژگی های ظاهری درخت کبوده

برگ های درخت کبوده پهن و سبز رنگ و دارای 3 بریدگی با دندانه های نوک تیز است. جالب ترین ویژگی ظاهری این برگ ها رنگ نقره پشت آن بوده که زیبایی آن را چند برابر کرده است. این درخت خزان کننده است؛ به همین دلیل در فصل پاییز برگ درختان به زرد طلایی یا نارنجی تغییر می کند. این منظره نمای خیره کننده ای برای گرفتن عکس های فرمالیته پاییز ایجاد می کند؛ بنابراین اگر قصد دارید در آینده باغ خود را به آتلیه عکاسی تبدیل کنید، کاشت درختان کبوده را فراموش نکنید.

تنه صاف، قد کشیده، تاج دوکی شکل و باریک و شاخه هایی مشابه به تنه که با یکدیگر تاج کاملاً بسته ای را تشکیل می دهند، از جمله دیگر ویژگی های ظاهری این درخت هستند. پوسته این درخت به رنگ خاکستری است که البته با گذشت زمان و پیر شدن درخت، به خاکستری تیره تبدیل می شود. ساقه های ضخیم این درخت نیز به رنگ سبز زیتونی هستند.

کبوده درختی کند رشد

نهال کبوده بسیار کند رشد می باشد؛ به گونه ای که در سال پنجم کاشت، ارتفاع آن به 5 متر یا حتی بیشتر نیز می رسد. در سال دهم ارتفاع درخت بین 20 تا 25 متر است؛ بنابراین بهره وری از این درخت بسیار کند اتفاق می افتد. اما جالب است بدانید که این درخت مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری ها دارد برگ های نهال کبوده نیز بین 4 الی 15 سانتی متر طول دارند.

کبوده طول عمر بالایی هم دارد. اگر تمام شرایط برای رشد این درخت فراهم باشد و نهال اولیه کیفیت بالایی داشته باشد، طول عمر درخت، بین 50 تا 70 سال است. البته در برخی از موارد مشاهده شده است که این درخت بیش از این ها عمر کند.

بهترین شرایط برای کاشت نهال کبوده

کبوده نهالی است که می تواند در اکثر شرایط آب و هوایی رشد کند. البته رشد آن در مناطق معتدل و نیمه خشک بیشتر است. به این ترتیب نواحی شمالی کشور بهترین مناطق رشد و پرورش این درخت هستند. درختان کبوده می توانند دمای بالای 50 درجه بالای صفر و حتی 15 درجه زیر صفر را تحمل کنند. این امر سبب می شود تا کاشت این درخت اولویت بسیاری از باغ داران قرار بگیرد.

خاک مناسب برای رشد این درخت باید مرطوب و کم عمق باشد. بهترین خاک برای رشد این درخت، خاک همگن با کمتر از 29 درصد رس است. نهال کبوده در خاک های شور و قلیایی نیز رشد می کند؛ بنابراین برای مناطق کویری و بیابانی نیز مناسب است. کبوده می تواند از فرسایش خاک در این مناطق جلوگیری کرده و در عملیات های بیابان زدایی مورد استفاده قرار بگیرد.

بازدهی اقتصادی باور نکردنی نهال کبوده

مزایای کاشت نهال کبوده تنها به بیابان زدایی و جلوگیری از فرسایش خاک یا تزیین باغ ها و مزارع محدود نمی شود. این درخت چوب بسیار باکیفیتی دارد و مورد توجه بسیاری از صنعت گران در صنعت چوب و مصنوعات چوبی قرار گرفته است.

چوب درخت کبوده استقامت بالایی در برابر سرما و رطوبت دارد؛ بنابراین برای ساخت مصنوعات چوبی که باید در معرض رطوبت و سرمای هوا قرار بگیرند، بسیار مناسب است. به عنوان نمونه می توان به تولید انواع آلاچیق چوبی، تیرهای برق، میز و نیمکت های مناسب برای کافی شاپ های رو باز و... اشاره کرد. نهال درخت کبوده نیز قیمت بسیار مناسبی دارد و برای افرادی که می خواهند به تازگی باغداری را آغاز کنند، مناسب است.

یکی از جالب ترین ویژگی هایی که می توان برای چوب درخت کبوده بیان کرد، سختی آن است. چوب این درخت در خانواده چوب های نرم، به عنوان سخت ترین چوب و در خانواده چوب های سخت، به عنوان نرم ترین چوب شناخته می شود. از دیگر ویژگی های چوب درخت کبوده می توان دوام و طول عمر بالای آن را نام برد. صنایعی که در ادامه از آن ها اسم می بری، تنها چند نمونه از کاربردهای چوب این درخت هستند:

نهال کبوده با ارزش ترین درخت غیرمثمر

صنعت کمد و کابینت سازی

لوکس ترین و شیک ترین کابینت ها از چوب درخت کبوده ساخته می شوند. این چوب قابلیت رنگ پذیری دارد و پس از رنگ آمیزی بسیار جذاب می شود. افرادی که ترجیح می دهند به جای ورقه های هایگلاس و دیگر مواد شیمیایی از چوب های طبیعی در منزل خود استفاده کنند، طرفداران پر و پا قرص چوب درخت کبوده هستند.

تولید اشیاء دکوری

همانطور که بیان کردیم، این چوب نرم است و برای تولید اشیاء دکوری چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب طراحان و دیزاینرهای داخلی از چوب درخت کبوده برای ستون بندی تزئینی سقف منازل و کلبه های چوبی بهره می گیرند. تهیه الوارهای صاف و بدون گره نیز از دیگر کاربردهای چوب درخت کبوده است.

کاغذ سازی

مصرف کاغذ در کشور ما بسیار بالا است. از طرفی در چند سال گذشته به دلیل کمبود چوب مناسب برای تولید کاغذ و جلوگیری از قطع درختان برای تولید این محصول، قیمت کاغذ به شدت افزایش یافته است. چوب درخت کبوده یکی از بهترین چوب ها برای تولید کاغذ است.

در همین راستا طرحی به عنوان طرح زراعت چوب در سراسر کشور در حال اجرا است. این طرح آینده بسیار خوبی دارد و علاوه بر ایجاد ثمرات اقتصادی فراوان منجر به کاهش آلودگی هوا، ایجاد مناظر جذاب و طبیعی، تقویت سفره ‌های آب زیرزمینی در کشور، تولید اکسیژن بیشتر و تلطیف هوا می شود.

همانطور که ملاحظه فرمودید، بازار این چوب رونق فراوانی دارد. چوب این درخت ارزش اقتصادی بالایی دارد و در بیشتر کارخانه جات تولیدی مصنوعات چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر قادر به تولید چوب این درخت با کیفیت بالا شوید، می توانید با صادر کردن این محصول، در مدت زمان کمی سرمایه هنگفتی کسب کنید. برای انجام این امر باید نهال درخت کبوده را از تولیدکنندگان نمونه و برتر مانند رویال نهال خریداری نمایید.

بهره گیری دارویی از درخت کبوده

حکمای طب سنتی بر این باور هستند که کبوده طبعی سرد و خشک دارد. آن ها برای پوسته این گیاه خواص بسیار زیادی را ذکر کرده اند. این امر ارزش اقتصادی کبوده را افزایش می دهد؛ زیرا می توانید با فروش پوسته این محصول نیز، سود بالایی کسب نمایید. مواردی که در ادامه بیان کرده ایم، مختصری از فواید و کاربردهای پوست درخت کبوده است:

• تصفیه خون

• رفع بیماری های پوستی

• قابض کننده و ضدعفونی کننده

• قابل استفاده به صورت موضعی برای درمان گواتر

• درمان دل درد و رفع تورم طحال

• مفید برای جلوگیری از خونریزی و قطع سیلان های داخلی

• برطرف کننده پوسیدگی دندان و پوسیدگی استخوان سینوس (مربوط به جوشانده برگ درخت کبوده)

نهال کبوده با ارزش ترین درخت غیرمثمر

چالش های نگهداری درخت کبوده

نهال کبوده از جمله نهال هایی است که شرایط سختی برای نگهداری و پرورش ندارد؛ بنابراین در زمان پرورش آن با چالش زیادی مواجه نخواهید شد. این نهال ها بعد از سال دوم نیاز به هرس شدن و بریدن شاخه های خشک و اضافی دارند.

آبیاری این درخت نیز باید با آب سرشار از اکسیژن انجام شود. توجه داشته باشید آب های راکد و باتلاقی برای آبیاری این درخت مناسب نیستند و می توانند سبب خشکی آن شوند. شرایط نوری این درخت نیز یکی از مهم ترین نکات برای پرورش آن است؛ زیرا تعداد کلروفیل های برگ این درخت نسبت به سایر درختان بیشتر است و فتوسنتز بیشتری دارد. نور مناسب برای این درخت باید شدت متوسطی داشته باشد و 8 ساعت در طول روز به درخت بتابد.

در سال اول کاشت باید توجه بیشتری به آبیاری گیاه کرده و از رشد علف های هرز در اطراف آن جلوگیری به عمل آورید. میزان آبیاری این درخت بسته به محل زندگی شما متفاوت است. به عنوان مثال در شهر تهران باید هر 15 روز یکبار، درخت را آبیاری نمایید.

اگر می خواهید به تازگی کاشت این نهال را آغاز کنید، می توانید از مشاوره کارشناسان و مهندسان نهالستان رویال بهره بگیرید. کارشناسان ما با دانش و تخصص بالا می توانند شما را در این زمینه همراهی کرده و بهترین پیشنهادها را برای خرید و کاشت این درخت به شما ارائه کنند. پس این فرصت ویژه را از دست ندهید و همین الان با کارشناسان رویال نهال تماس گرفته و از مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید.

نهال کبوده با ارزش ترین درخت غیرمثمر

جستجو در سایت