آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

اهمیت انتخاب نهالستان برای خرید نهال اگر بیشتر از انتخاب رقم نهال نباشد، کمتر از آن هم نیست. به نقل از نهالستان رویال نهال، شعار در نهالستان ها تنها یک عبارت تبلیغاتی نیست؛ بلکه یک هدفی است که تمامی کارکنان در نهالستان باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهند. با این تفاسیر برای اینکه شما بتوانید نهالستان های معتبر را شناسایی کنید، ویژگی هایی از آن ها در ادامه بیان شده است که نشان از اعتبار نهالستان دارد.

نهالستان باید دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی باشد

بر خلاف تصور عده ای که فکر می کنند نهالستان ها بدون هیچ نظارتی فعالیت می کنند، باید گفت که نهادی به نام جهاد کشاورزی باید مجوزی برای فعالیت به نهالستان ها بدهد تا خدماتشان از نظر کیفیت و سلامت تایید شود. در واقع، اولین و مهم ترین مشخصه یک نهالستان معتبر، دارا بودن مجوز رسمی از جهاد کشاورزي است. این مجوز نشان می دهد که نهال های تکثیر داده شده در نهالستان در نهایت سلامت و بهداشت عرضه می شوند. البته نظارت وکنترل کیفیت نهال ها به صورت دائم توسط مهندسین کشاورزی در نهالستان باید انجام شود تا نهال های غیر بارده و حتی بیمار از لیست فروش نهال در نهالستان حذف شوند. با وجود صد ها نهالستان در کشور، تنها تعداد کمی از آن ها توانسته اند از غربال جهاد کشاورزی عبور کرده و موفق به دریافت تاییده و مجوز از این نهاد شوند‌.

قیمت نهال ها منصفانه باشد

برای هر باغداری قیمت نهال ها بسیار اهمیت دارد. در نهالستان های معتبر شما به صورت مستقیم با نمایندگان فروش در تماس بوده و از ورود و دخالت دلالان در امان هستید. همین ویژگی باعث شده تا نهال ها با قیمتی منصفانه عرضه شوند‌. از طرفی نهالستان های بزرگی مانند نهال ۱۱۰، رویال نهال و غیره که تمهیدات ویژه ای برای انتقال نهال ها در نظر گرفته اند‌، شما با خرید نهال نگران آسیب به ریشه و ساقه آن در زمان جا به جایی نیستید، زیرا با حداقل ترین هزینه و در نظر گرفتن بهداشت و سلامت نهال، در محل باغ به شما تحویل داده می شود. شما به راحتی می توانید با جست و جوی عبارت کلیدی قیمت نهالستان آرمین قاسمی، از جدید ترین قیمت نهال ها در این نهالستان مطلع شوید‌.

نهالستان باید تنوع زیادی در ارقام مثمر و غیر مثمر نهال داشته باشد

بزرگ ترین نهالستان ها باید علاوه بر پر فروش ترین نهال ها، ارقام متنوع دیگری را هم تکثیر داده و عرضه کنند. در نهالستانی مانند رویال نهال، شما می توانید بیش از ۴۰۰ نوع نهال مثمر و غیر مثمر را مشاهده کنید. همچنین این نهالستان موفق شده سالانه بالغ بر ۳۰۰ هزار اصله نهال با کیفیت و با گواهی سلامت را علاوه بر داخل کشور، در خارج از کشور نیز به فروش برساند. همین ویژگی یک وجه تمایز برای این نهالستان با سایر نهالستان ها است. به خصوص اینکه کارشناسان در این نهالستان با دانش باغداری و تکنولوژی های جدید توانسته اند ارقام اصلاح شده و جدیدی را مانند نهال گردو ژنوتیپ رویال ۷ به نام خود ثبت کرده و پرورش دهند. قطعا این نهال در مقایسه با ۴۰۰ ژنوتیپ دیگر، باردهی بیشتری داشته و عمر اقتصادی طولانی تری دارد.

امکان بررسی مستندات نهالستان وجود داشته باشد

هر نهالستانی که به کار خود اطمینان دارد، با ارائه یک وب سایت معتبر تمامی مستندات اعم از گواهی قرنطینه، مجوز جهاد کشاورزی، نشان اعتماد الکترونیک و غیره را برای رویت خریداران به نمایش می گذارد. شما در سایت هایی همچون (royalnahal.com) و (nahal110.ir) می توانید علاوه بر تنوع ارقام نهال ها، با استعلام مجوز های یاد ‌شده در انتهای سایت، از اعتبار نهالستان ها مطمئن شوید. قطعا یک نهالستان معتبر به فکر راحتی و آسودگی خریداران و ایجاد یک خرید موفق است. در این سایت ها شما با راه های ارتباطی متعددی روبرو می شوید که ارتباطتان با مشاورین فروش و کارشناسان در نهالستان را تسهیل می کند و دیگر مجبور نیستید حضوری به نهالستان مراجعه کنید. همچنین شما با یک سرچ ساده متوجه می شوید که عبارت “نهالستان آرمین قاسمی میاندوآب” جزء کلمات کلیدی گوگل بوده و بیشترین جست و جو را یه خود اختصاص داده است. نهالستان های معتبر در سایت خود، تمامی اطلاعات و جزئیات درباره نهال ها را به صورت دسته بندی شده قرار داده اند تا خریداران بتوانند محصول مدنظرشان را به راحتی پیدا کنند.

خدمات نهالستان های معتبر تنها به فروش نهال محدود نمی شود

با خرید نهال از نهالستان های معتبر شما با یک تیم پشتیبانی در تماس بوده و می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های آن ها بهره بگیرید. همچنین اگر هیچ تجربه و شناختی از باغداری ندارید، از زمان احداث باغ گرفته تا انتخاب رقم مناسب نهال، آزمایش خاک و تقویت آن، هرس، آبیاری، کوددهی و غیره می توانید به طور ویژه از خدمات کارشناسان نهالستان بهره مند شوید. برای یک باغدار چه چیزی با ارزش تر این وجود دارد که بداند یک مجموعه همواره حاضر به خدمت رسانی و کمک به او است؟

ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی نهال ها

در نهالستانی مانند رویال نهال یا نهال ۱۱۰ شما با این ویژگی روبرو هستید که نهال خریداری شده را در صورت نارضایتی از رشد، باردهی یا ریشه دوانی در خاک بازگشت داده و هزینه ای را که پرداخت کرده اید، پس بگیرید. قطعا نهالستان هایی که به نهال های خود اطمینان ندارند، تضمینی بابت پرداخت وجه و ارائه گارانتی به خریداران نمی دهند.

از طرفی اگر به هر دلیلی به کود های حیوانی یا شیمیایی مخصوصی نهال دسترسی ندارید، می توانید از نهالستان کمک گرفته و کود مد نظرتان را نیز خریداری کنید.

وجود نهال های کمیاب و گران قیمت در نهالستان های معتبر

یکی از مزایای مراجعه به نهالستان های بزرگ و شناخته شده این است که شما نهال های کمیاب را به راحتی در آن جا پیدا می کنید. در واقع این نهال ها به دلیل اینکه قیمت بالایی دارند، تقاضا برای خریدشان کمتر است و هر نهالستانی این ریسک را نمی کند که نهال را در حجم بالا تکثیر کرده و پرورش دهد. در نهالستان رویال نهال شما می توانید به راحتی نهال های کمیابی همچون نهال بلوبری، زغال اخته، نهال گوجی بری و غیره را پیدا کرده و خریداری کنید.

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

سابقه کاری مفید و سن بالای نهالستان

سابقه کاری نه تنها برای افراد بلکه برای یک نهالستان می تواند نشان از اعتبار آن باشد. نهالستانی مانند رویال نهال با بیش از ۳۰ سال تجربه کاری در عرصه باغداری، فروش و پرورش نهال ها یکی از قدیمی ترین نهالستان ها در کشور است. این نهالستان که در شهر میاندوآب واقع شده، توسط مهندس آرمین قاسمی مدیریت می شود که توانسته در این سال ها علاوه بر داخل کشور، در کشور های خارجی نیز نهال های با کیفیت و مثمر عرضه کند. قطعا اطمینان به نهالستان های قدیمی تر کار عاقلانه تری به نظر می رسد، هرچند که ممکن است نهالستان های جدید و تازه تاسیس نیز خدمات مشابهی ارائه دهند.

ارائه روش های نوین برای باغداری مدرن توسط کارشناسان نهالستان های بزرگ

به دلیل توجهات زیادی که به باغداری مدرن شده است و نتایج مثبتی که از این سبک باغداری حاصل شده، اکثر باغداران در پی تبدیل باغ سنتی و کم ثمرشان به باغی مدرن و تجاری هستند. در نهالستان های بزرگ و معتبر، مهندسین کشاورزی با همکاری با باغداران توانسته اند یک باغ بدون حاصل را به باغی سودآور و مثمر تبدیل کنند که اقداماتی مانند آبیاری، برداشت محصول، هرس شاخه ها و غیره را مطابق با جدید ترین و موثر ترین روش های روز دنیا انجام دهند.

نکات مهم در خرید نهال که باید بدانید

اگر شما نهال مد نظرتان را به صورت غیر حضوری خریداری می کنید باید به موارد زیر توجه کنید:

• ابتدا توجه کنید که نهالستان مورد تایید جهاد کشاورزی باشد. هر نهالی که خریداری کرده اید باید دارای شناسنامه و برچسب معتبر باشد.

• حتما درباره قیمت نهال به صورت واضح صحبت کنید و در صورت ارسال نهال از هزینه های ارسال نیز مطمئن شوید. البته بدانید که در برخی نهالستان ها مانند رویال نهال، در فصول خاصی پیشنهاد ها و تخفیفات ویژه ای برای خریداران در نظر گرفته شده است که باغداران می توانند سود خوبی از خرید کسب کنند.

• قبل از پرداخت وجه که به صورت غیر حضوری است، حتما از نهالستان درخواست فاکتور کنید. معمولا نهالستان های معتبر با ارائه فاکتور های خرید به شفاف سازی قیمت نهال ها کمک می کنند.

• از تحویل نهال در محل تعیین شده و زمان دلخواهتان اطمینان پیدا کنید. بهتر است زمان خرید نهال روی محدوده زمانی خاصی برای تحویل نهال تاکید کنید.

• برای بررسی سابقه فروش نهالستان و رضایت خریداران قبلی، می توانید با یک پرس و جو ساده اطلاعاتی راجع به نحوه ارسال و قیمت نهال ها به دست آورید.

اگر قصد خرید نهال به صورت حضوری را دارید بهتر است با رعایت موارد زیر، خریدی موفق را تجربه کنید:

• قبل از هر چیزی حتما به تمامی اجزا و قسمت های نهال با دقت نگاه کنید که هیچ مورد غیر عادی در شکل ظاهری ریشه و ساقه وجود نداشته باشد.

• در خرید نهال های پیوندی حتما به محل پیوند توجه کنید که زخمی یا ترمیم نشده نباشد.

• ساقه نهال نباید زخمی شده یا آلوده به بیماری و حشرات باشد.

• ریشه نهال را به دقت بررسی کنید که پوسیده یا آفتاب سوخته نباشد. همچنین از خرید نهال هایی با ریشه های پیچ و تاب خورده اجتناب کنید.

• سن نهال که بین ۱ تا ۲ سال است، ارتفاع نهال و ضخامت ساقه را حتما بررسی کنید. نهال هایی که کم سن یا پیرتر هستند، به سختی در خاک باغ یا ریشه دوانی کرده و مستقر می شوند.

• حتما درباره سازگار بودن نهال با اقلیم منطقه تان از کارشناسان نهالستان ها سوال کنید و بعد از اطمینان، خریدتان را انجام دهید.

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

در نهالستان نمونه کشور چه نکات طلایی برای کاشت نهال بیان شده است؟

نهالستان های نمونه کشوری بعد از سال ها تحقیق و بررسی به این مورد دست پیدا کرده اند که کاشت نهال بر خلاف تصور باغداران سنتی نباید در اسفند ماه انجام شود. بهترین موقع برای خرید نهال و کاشت آن، آذر ماه است. البته در برخی مناطق با توجه به دمای هوا و بارش بهتر است اسفند را برای کاشت نهال انتخاب کنید.

نکته مهم دیگری که اکثر نهالستان های معتبر به آن تاکید دارند، آنالیز خاک باغ است. در واقع هر نهالی باید در خاکی سازگار با ویژگی های ذاتی اش کاشته شود‌. نهالستان رویال نهال، با ارائه خدمات آنالیز و آزمایش خاک باغ شما می تواند کمبود های خاک را تشخیص داده و با کود های حیوانی یا شیمیایی خاک باغتان را تقویت کند.

فاصله کاشت نهال ها و ایجاد گودال های کاشت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. نهال های کوتاه قامتی همچون نهال فندق را می توان با فواصل کمتری نسبت به نهال های گردو کاشت. در واقع این فاصله از این جهت مهم است که نور خورشید به تمامی نقاط درختان تابیده شود و شاخ و برگ درختان روی هم سایه نیندازند. حتما به این مورد توجه کنید که کاشت پر تراکم نهال ها در باغ نه تنها بهره وری بیشتری ندارد، بلکه باعث عدم ثمردهی درختان می شود. نهالستان ها توصیه می کنند برای نهال هایی که برگ های نر و ماده آن ها در یک زمان باز نمی شوند، باید ارقام دیگری به عنوان گرده افشان کاشته شوند تا بارور شدن درخت در بهترین زمان ممکن و بهترین نحو انجام شود. انتخاب رقم گرده افشان نیز بنابر توصیه کارشناسان نهالستان های معتبر انجام می شود.

سخن آخر

شناخت نهالستان معتبر و خرید نهال از مجموعه ای با توانایی های علمی و سابقه درخشان، قطعا می تواند سودآوری و رونق بیشتری به کسب و کار شما بدهد. نهالستان های رویال نهال، نهال ۱۱۰ و ایران گردو از جمله نهالستان هایی هستند که تمامی ویژگی های فوق را داشته و روز بروز در امر تکثیر و فروش نهال پیشرفت ها و موفقیت های بیشتری کسب می کنند.

نهالستان هایی که مورد تایید سازمان جهاد کشاورزی هستند؟

جستجو در سایت