آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده

وقتی نهال جدیدی را در حیاط یا باغچه خود می کارید، بدانید که موظفید تا زمانی که آن نهال به ثمر برسد، از آنها مراقبت ویژه کنید. نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ به عوامل متعددی بستگی دارد که با در نظر گرفتن این موارد، از غرقابی کردن نهال و یا تشنه نگه داشتن آن‌ها پیشگیری می‌کنید.

میزان آبیاری نهال پیوندی چقدر باید باشد؟

اگر یک نهال پیوندی در حیاط کاشته‌اید یا بخشی از باغ خود را به این دست نهال‌ها اختصاص داده‌اید، باید بدانید که نگهداری و مراقبت از این نهال‌ها نیازمند توجه بیشتری است. فرآیند پیوند، عملیات دشواری است که باید شرایط محیطی و آب کافی در دسترس گیاه باشد، تا از شوک پیوند جان سالم به در ببرد.

بسیاری از نهال‌های پیوندی به علت اشتباه بودن نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، از بین می‌روند. بنابراین اگر مقاصد اقتصادی را از کشت نهال‌ها دنبال می‌کنید، سطح اطلاعات خود را در این باره ارتقا دهید.

چرا نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، مهم است؟

همه ما یاد گرفته ایم که همه درختان از ریشه خود آب جذب می کنند. زمانی که برای زیباسازی باغ خود نهال می خرید یا قصد کسب درآمد از کاشت نهال در باغ و زمین خود را دارید، به ریشه نهال ها توجه کنید. اغلب آنها ریشه های کوتاه، تازه، ضعیف و گاهی آسیب دیده دارند. نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ اگر منظم برنامه‌ ریزی شود، فرآیند بازسازی ریشه‌ ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و اصطلاحا پای نهال در زمین سفت می‌شود.

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؟

می‌توان برای آبیاری نهال تازه کاشته شده در هفته اول هر روز بسیار کم آن‌ها را آبیاری کنید. می‌توانید این مطلب را در قالب جدول تنظیم کنید تا راهنمای نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، برای شما باشد.

در هفته دوم میزان آبیاری را به دو بار در هفته افزایش دهید و تا یک ماه بعد به همین ترتیب ادامه دهید. البته اگر در شهرهای پر باران زندگی می کنید،مهم است که در حد فاصل دو آبیاری شما، بارندگی به قدری نبوده باشد که ریشه‌ها را سیراب کند. البته نوع نهال مورد نظر هم مهم می باشد. برای مثال نهالی همانند نهال بادام به نسبت نهال گردو آب کمتری نیاز دارد.

در زمان آبیاری نهال تازه کاشته شده به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

اگر می خواهید باغبان موفقی باشید یا نهالی که در حیاط کاشته اید خیلی سریع به ثمر می رسد، دانش خود را افزایش دهید تا به طور حرفه ای از گیاه خود مراقبت کنید.

این عمل را به بعدازظهر و پس از رفع گرمای روز موکول کنید. زیرا در این صورت مطمئن هستید که آب بلافاصله تبخیر نمی شود و ریشه ها زمان کافی برای جذب رطوبت دارند.

روش آبیاری در سال اول کاشت نهال چگونه باید باشد؟

قبلا در مورد نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، و اینکه در هفته اول هر روز و در هفته دوم، آبیاری را به دو بار در هفته برسانید، مطالبی ارائه شد. پس از یک ماه و نیم و در حدود پنج هفتگی نهال شما، آبیاری را باید به هر هفته تا 14 روز کاهش دهید. این روند معمولا تا چند سال اول کاربردی خواهد بود.

یک قانون کلی که باید به خاطر داشته باشید و مانند یک باغبان حرفه ای عمل کنید این است که به تامین آب نهال تازه کاشته شده ادامه دهید تا زمانی که ریشه های آن رشد کرده و در دل خاک مستقر شوند.

چه زمانی یک نهال به آب بیشتری نیاز دارد؟

علیرغم قوانین ذکر شده و دستورالعمل های داده شده، نمی توانید نحوه رشد یک آبیاری نهال تازه کاشته شده را بدون در نظر گرفتن اندازه نهال در زمان کاشت برنامه ریزی کنید. هر چه نهال در زمان کاشت بزرگتر باشد، مدت بیشتری طول می کشد تا سیستم ریشه ایجاد شود و هر آبیاری نهال میوه به آب بیشتری نیاز دارد.

نهال با قطر 2.5 سانتی متر در زمان کاشت باید 5.5 لیتر آب در هر آبیاری به مدت یک سال و نیم دریافت کند. با در نظر گرفتن این موارد، اصولی از نهال خود مراقبت کنید.

چه عوامل محیطی بر مقدار آبیاری نهال تازه کاشته شده تأثیر می گذارد؟

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ به مواردی مانند میزان بارندگی بستگی دارد. همان‌طور که در بخش‌های قبلی این مطلب نیز اشاره‌ای به این موضوع شد، فواصل بین آبیاری نهال میوه، باید با در نظر گرفتن مقدار بارندگی تعیین شود.

اگر باران به اندازه کافی خاک و ریشه گیاه را سیراب کرده است، روز آبیاری را به نوبت بعدی موکول نمایید. فراموش نکنید همان‌قدر که آب برای بازسازی ریشه‌ها و استقرار نهال لازم است، زیاد بودن آن نیز می‌تواند موجب پوسیدگی شود.

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ به شرایط باد، دما، فصل و میزان زهکشی خاک نیز بستگی دارد. اگر خاکی دارید که آب را برای مدت طولانی در خود نگاه می‌دارد، برای سلامت ریشه، مقدار آب را کم کنید. هم چنین به فصل‌های گرم و سرد و معتدل سال توجه داشته باشید و فواصل بین دو آبیاری را با توجه به تغییرات جوی، تنظیم نمایید.

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده در تابستان:

آبیاری نهال میوه؛ در طول یک ظهر تابستانی، تا 50٪ از آب را به علت تبخیر از دسترس گیاه خارج می‌کند. بهترین زمان برای آبیاری در تابستان، صبح یا عصر است.

مهم نیست که چقدر در مورد نحوه کاشت آبیاری نهال تازه کاشته شده اطلاعات دارید، باید این کار را انجام دهید تا یک باغبان آگاه باشید، اما در نهایت این تجربه است که به شما می گوید هر چند وقت یکبار باید نهال های تازه را آبیاری کنید.

شما این تجربه را بر اساس اندازه درخت، شرایط خاک و شرایط آب و هوایی به دست می آورید. درختانی که تازه کاشته شده اند به آب بسیار بیشتری نسبت به درختان بالغ نیاز دارند.

آیا نهال های تازه کاشته شده را باید در زمستان آبیاری کرد؟

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده؛ فقط مختص فصل گرما نیست و شما نباید نهال‌های خود را در فصل زمستان فراموش کنید؛ فقط به این دلیل که آن‌ها خوابیده‌اند. خواب گیاهان به این معنی نیست که آن‌ها رشد نمی‌کنند. بنابراین در روزهایی که خبری از سوز و سرما نیست و روی زمین برفی وجود ندارد، به آبیاری نهال میوه تازه کاشته شده بپردازید و مطمئن باشید که آن‌ها به آبیاری نیاز دارند.

بهترین راه برای تعیین زمان نیاز نهال‌ها به آبیاری چیست؟

• بهترین راه برای تعیین زمان نیاز نهال تازه کشت شده به آب، بررسی خاک است.

• شما در آموزش نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده، باید این مساله را نیز بیاموزید که هدف از بررسی خاک، مرطوب ماندن خاک است و بین عبارات مرطوب و خیس تفاوت وجود دارد.

• در صورت عدم وجود باران یا رطوبت، خاک را با ماله باغبانی تا عمق دو اینچ بررسی کنید.

• اگر با لمس به این نتیجه رسیدید که خاک خشک است، قطعا نهال شما تشنه است و آبیاری نهال میوه خود را در اسرع وقت انجام دهید.

• اگر نتیجه بررسی با ماله باغبانی حکم به مرطوب بودن خاک داد، نهال شما در حال ریشه دواندن و استقرار است و همه چیز اصولی در حال پیش رفتن است.

نحوه آبیاری نهال تازه کاشته شده

جستجو در سایت