آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

میزان کالری انواع آجیل

میزان کالری انواع آجیل

در این مقاله به بررسی کالری آجیل، انواع مواد معدنی، ویتامین ها و مصرف هر یک از این دانه های مغذی و خوشمزه می پردازیم.

آجیل یک غذای سالم محسوب می شود و هر نوع دانه آجیل دارای مزایای تغذیه ای متفاوتی است. اگرچه دانه های آجیل کوچک هستند و در وعده های غذایی کوچک مصرف می شوند، اما کالری بالایی دارند. کالری انواع آجیل، به وجود چربی، مقدار پروتئین و کربوهیدرات ها مربوط می شود.

برخی از مزایا و فواید آجیل:

آجیل سرشار از چربی های اشباع نشده است و کالری موجود در نوع آجیل به این ماکرومولکول های مغذی بستگی دارد. بیشتر دانه های آجیل عمدتا حاوی امگا 3 و امگا 6 هستند. اگر دانه های آجیل تعادل خوبی از این دو چربی داشته باشند، به تنظیم سطح کلسترول خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می کنند.علاوه بر این، خوردن چند عدد آجیل در روز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش دهد.

زیاده روی نکنید:

بهتر است به جای مصرف غذاهای حاوی چربی اشباع شده (مانند کره یا بستنی) و غذاهای پر کربوهیدرات تصفیه شده (مانند کلوچه، کیک یا چیپس) بهتر است آجیل مصرف کنید. اما به دلیل فشار خون بالا و قند خون بالا و همچنین افزایش کالری نوع آجیل از مصرف زیاد آجیل نمکی یا شیرین اجتناب کنید.

حداکثر میزان مصرف آجیل:

حداکثر میزان مصرف روزانه آجیل 30 گرم است. خوردن بیش از این مقدار می تواند باعث چاقی شود و خطر ابتلا به کبد چرب را افزایش دهد. بیایید ببینیم که چه تعداد از آنها در 30 گرم دانه های متداول آجیل گنجانده شده است.

بادام درختی: 24-20 عدد / بادام هندی: 18-16 عدد / فندق: 21-19 عدد / بادام زمینی: 40 عدد / پسته‌: 49-47 عدد / گردوی کامل: 7-5 عدد / تخمه آفتابگردان یا کدو تنبل: ¼ فنجان

میزان مواد مغذی در کالری گردو:

با مصرف گردو، چربی‌های سالم، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیاز روزانه فراهم می‌شود. رایج‌ترین نوع گردو، گردوی انگلیسی و ایرانی است. میزان کالری گردو، در یک وعده 30 گرمی (حاوی 7 عدد گردوی کامل) ، 185 کالری است که این میزان، دارای پروتئین، کربوهیدرات، قند، فیبر و چربی به ترتیب با مقادیر 4.3؛ 3.9؛ 0.7؛ 1.9 و 18.5 گرم و مابقی آن شامل آب، ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلفی از جمله مس، اسید فولیک، منگنز، فسفر، ویتامین B6، ویتامین E و آنتی‌اکسیدان است.

میزان کالری بادام درختی:

میزان کالری بادام درختی، 162 کالری به ازای هر 30 گرم از آن است. هر وعده‌ی 30 گرمی از بادام درختی، حاوی 3.5 گرم فیبر، 6 گرم پروتئین، 75 میلی‌گرم کلسیم، 14 گرم چربی و همچنین حاوی مقادیری از ویتامین E، منگنز، منیزیم، مس، ویتامین B2 (ریبوفلاوین) ، فسفر و اسیدهای چرب تک غیراشباع و چند غیراشباع است که می‌تواند خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. همچنین، امکان حساسیت برخی افراد به بادام درختی وجود دارد که بهتر است مصرف آن محدود شود.

میزان کالری بادام هندی:

بادام هندی در ویتنام، نیجریه، هند و ساحل عاج رشد می کند، اما بومی برزیل در نظر گرفته می شود. کالری بادام هندی 157 کالری در هر 30 گرم است و حاوی 12 گرم چربی، 3.4 میلی گرم سدیم، 8.6 گرم کربوهیدرات، 0.9 گرم فیبر، 1.7 گرم شکر و 5.2 گرم پروتئین است. بادام هندی برای کاهش فشار خون، تری گلیسیرید و کلسترول مفید است. علاوه بر این، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این ماده مغذی آجیل عبارتند از: مس، منگنز، روی، فسفر، آهن، سلنیوم، تیامین، ویتامین K و ویتامین B6.

میزان کالری بادام زمینی:

خاستگاه بادام زمینی آمریکای جنوبی است. میزان کالری موجود در بادام زمینی 567 کیلو کالری در 100 گرم است. همچنین حاوی مقدار زیادی چربی و پروتئین به ترتیب 49.2 و 25.8 گرم است. سایر مواد مغذی آن شامل کربوهیدرات، امگا 6، فیبر و قند به ترتیب 16.1، 15.56، 8.5 و 4.7 گرم شکر و 7 درصد آب است.

در بادام زمینی، هیچ امگا 3 و چربی های ترانس نیست، اما حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی از جمله مس، فسفر، منیزیم، منگنز، اسید پاراکوماریک، فولات B9، بیوتین، نیاسین B3، ویتامین E، تیامین B1 و رسوراترول است. آنتی اکسیدان هستند.

میزان کالری پسته:

پسته نه تنها خوشمزه و لذیذ است، بلکه سالم و مغذی است.محتوای کالری پسته 159 کیلو کالری در هر 30 گرمی، 159 کالری است؛ ماکرومولکول‌های چربی، کربوهیدرات، پروتئین و فیبر به ترتیب با مقادیر 13، 8، 6 و 3 گرم؛ مواد معدنی و ویتامین‌های مهم از جمله پتاسیم، فسفر، ویتامین B6، تیامین، مس و منگنز در آن موجود است. جالب است بدانید که میزان پتاسیم موجود در یک وعده پسته، از مقدار پتاسیم موجود در نصف یک عدد موز بزرگ، بیشتر است!

میزان کالری فندق:

فندق از نظر تولید جهانی در ترکیه و کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا و اسپانیا و همچنین آمریکا کشت می شود. 30 گرم فندق معادل 20 مغز کامل است. محتوای کالری فندق 176 کالری و 17 گرم چربی است.

همچنین حاوی 4.2 گرم پروتئین، 4.7 گرم کربوهیدرات و 2.7 گرم فیبر است. علاوه بر این، مواد معدنی و مواد مغذی موجود در فندق عبارتند از: ویتامین E، ویتامین B6، تیامین، فولات، فسفر، پتاسیم، مس، منگنز، منیزیم، روی، اسیدهای چرب امگا 6 و امگا 9 مانند اسید اولئیک.

مواد مغذی و کالری موجود در کدو تنبل:

میزان کالری موجود در کدو تنبل حدود 151 کالری در 30 گرم دانه های پوسته دار وجود دارد که بیشتر از چربی و پروتئین تشکیل شده است. این مقدار کدو تنبل حاوی 1.7 گرم فیبر، 5 گرم کربوهیدرات، 7 گرم پروتئین، 13 گرم چربی و فسفر، منگنز، منیزیم، آهن، روی، مس، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، پتاسیم، ویتامین K.، A است. ، E، C، ویتامین B2 (ریبوفلاوین)، ویتامین B6، فیبر و فولات.

درباره تخمه آفتابگردان بیشتر بدانید!

دانه های آفتابگردان از قسمت بزرگ گلدار گیاه که می تواند تا 2000 بذر داشته باشد، برداشت می شود.محتوای کالری تخمه آفتابگردان 163 کالری در هر 30 گرم یا ¼ فنجان بدون پوست و برشته است. مواد مغذی کلیدی در این وعده شامل 14 گرم چربی، 5.5 گرم پروتئین، 6.5 گرم کربوهیدرات، 3 گرم فیبر و بقیه ویتامین E، نیاسین، ویتامین B6، فولات، آهن، منیزیم، روی، مس، منگنز است. ، سلنیوم و اسید پانتوتنیک تشکیل می شود.

تخمه هندوانه و مواد مغذی آن:

تخمه هندوانه کم کالری و سرشار از مواد مغذی است که می تواند به عنوان یک میان وعده غذایی سالم مصرف شود. محتوای کالری تخمه هندوانه به اندازه یک فنجان، 601.56 کالری و حاوی 30.6 گرم پروتئین، 51.16 گرم چربی، 16.53 گرم کربوهیدرات، 601.56 کالری کالری و همچنین حاوی کلسیم، سدیم، سدیم، منیزیم، آهن، روس و روس است. ، روی، مس، منگنز. تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، ویتامین B6، فولات و اسیدهای چرب تک اشباع و چند غیراشباع.

مواد مغذی موجود در سویا:

این دانه مغذی عمدتاً در کشورهای آسیایی مصرف می شود و طرفداران خاص خود را دارد. محتوای کالری دانه های سویا. در یک فنجان بو داده، حدود 775 کالری وجود دارد. این دانه مغذی حاوی 68 گرم پروتئین، 37 گرم پروتئین است.19 گرم چربی، 56.28 گرم کربوهیدرات، فیبر، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، سدیم، روی، مس، منگنز، سلنیوم، ویتامین C، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، پانتوتنیک اسید، ویتامین B6، فولات، ویتامین K اسیدهای چرب تک اشباع و چند غیراشباع است.

حساسیت به آجیل:

برخی از افراد ممکن است با خوردن انواع خاصی از آجیل، از جمله بادام، آلرژی و علائمی مانند خارش یا گلودرد را تجربه کنند. در این حالت استثنایی توصیه پزشک بهتر است این دانه های مغزی را با احتیاط مصرف کنید و حتی در موارد شدید توصیه می شود آجیل مصرف نکنید.

خلاصه مقاله کالری آجیل:

با توجه به مواد مغذی و میزان کالری موجود در نوع آجیل، بهتر است از مصرف سایر غذاهای پرکالری مانند دسر، بستنی و غذاهای چرب خودداری کنید و یا به میزان کمتری از آنها مصرف شود.

میزان کالری انواع آجیل

جستجو در سایت