آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

میزان استروژن موجود در بادام درختی

میزان استروژن موجود در بادام درختی

میزان استروژن موجود در بادام درختی:

علاوه بر اینکه بادام حاوی استروژن است، بیشتر میوه ها، سیر و سبزیجات حاوی استروژن هستند. استروژن نقش بسیار مهمی در زیبایی پوست و سلامت بدن دارد. باید گفت که مقدار استروژن بادام درختی از نوع لیگان است. لیگان می تواند به عنوان یک اثر آنتی اکسیدانی عمل کند. وظیفه این آنتی اکسیدان ها محافظت از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد است. استروژن نوعی ترکیب استروئیدی است که به عنوان یک هورمون زنانه در نظر گرفته می شود و در تمام مهره داران و برخی از حشرات یافت می شود. این هورمون ساختار استروئیدی دارد و از بیوسنتز کلسترول تامین می شود و باعث افزایش سطح کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می شود. اما استروژن مصنوعی ساختار استروئیدی ندارد. میزان این هورمون در مردان بسیار ناچیز است. مقدار این هورمون در دوران یائسگی کاهش می یابد. این هورمون زنانه برای زنان اهمیت ویژه ای دارد. نقش بسیار مهمی در بهبود شرایط جنسی و تناسلی انسان دارد و عملکرد صحیح سایر اندام ها را تضمین می کند.

اگر میزان استروژن موجود در بادام درختی کم یا زیاد باشد، مشکل ایجاد می کند.کمبود این هورمون زنانه باعث بروز مشکلاتی مانند عدم تمایل به نزدیک شدن، تغییر خلق و خو، افزایش عفونت ادراری به دلیل نازک شدن مجرای ادرار، سردرد، عدم تمرکز، افسردگی، خستگی و در نهایت اختلال قاعدگی می شود. افزایش سطح این هورمون منجر به مشکلاتی مانند سرطان سینه می شود. تولید این هورمون در دوران یائسگی به شدت کاهش می یابد. به همین دلیل، حفظ مقدار مناسب این هورمون بسیار مهم است، در غیر این صورت با عواقب جدی مواجه خواهد شد. برای جلوگیری از این وضعیت، بهتر است از غذاهای حاوی استروژن و بادام زمینی حاوی استروژن استفاده کنید. ميزان سطوح استروژن خود را بررسي كنيد تا از هرگونه مشكلات سلامت پيشگيري كنيد.

آیا به غیر از بادام درختی سایر آجیل ها دارای استروژن هستند؟

بادام هندی، سویا، گردو و بادام زمینی از جمله آجیل هایی هستند كه به جز بادام درختي دارای استروژن می باشند. بادام علاوه بر اینکه حاوی استروژن است منبع بسیار خوبی از پروتئین و چربی است و در این صورت در افزایش سایز سینه تاثیر بسزایی دارد. برای سلامت قلب و مغز مفید است. در واقع با مصرف این آجیل پر خاصیت می توان از عوارض ناشی از کمبود آن با مصرف بادام جلوگیری کرد.بنابراین به شما توصیه می کنیم برای داشتن پوستی زیبا و بدنی سالم حتما بادام بخورید.

میزان استروژن مفید در بادام درختی:

در میان سایر مغزها، بادام حاوی استروژن بیشتری است. زیرا حاوی 5/34 واحد فیتواستروژن در هر 100 گرم است. منبع بسیار خوبی از پروتئین، فیبر، تیامین، ویتامین E، مس و منیزیم است. همچنین می تواند با التهاب مبارزه کند و به بهبودی و سلامتی کمک زیادی می کند. علاوه بر این، منبع بسیار خوبی از اسید اولئیک است که به کاهش سطح کلسترول بد کمک زیادی می کند.

سخن پایانی در مورد استروژن موجود در بادام درختی:

بهتر است فیتواستروژن دریافتی خود را از مواد غذایی به جای دارو یا مکمل های شیمیایی دریافت کنید. ما آجیل هایی مانند بادام که حاوی مقدار زیادی فیتواستروژن هستند و منبع خوبی از استروژن هستند را به عنوان جایگزین مناسبی برای این نوع مکمل ها پیشنهاد می کنیم. البته ناگفته نماند که استفاده بیش از حد از داروها و مکمل های فیتواستروژن هنوز به طور قطعی شناسایی نشده است، اما ممکن است عوارضی داشته باشد.

برای اطمینان از این سوال که بادام درختی حاوی استروژن است، باید گفت که باید از مصرف زیاد و طولانی مدت این نوع مکمل غذایی خودداری کنید و قبل از مصرف حتما با پزشک خود مشورت کنید.مصرف روزانه 28 گرم بادام حاوی استروژن، مقدار مناسب فیتواستروژن و ایزوفلاوین مورد نیاز بدن را تامین می کند. می توان آن را به صورت خام به عنوان میان وعده مصرف کرد یا به دسر اضافه کرد. علاوه بر همه این موارد می توانید با انجام فعالیت ها به بهبود سطح این هورمون کمک کنید. به عنوان مثال، با انجام 30 دقیقه ورزش هوازی در طول روز، خواب بیش از 6 ساعت در طول شب می تواند میزان تولید استروژن را افزایش دهد. تلاش ما این است که از هرگونه عواقب سطح پایین استروژن جلوگیری کنیم.

میزان استروژن موجود در بادام درختی

جستجو در سایت