آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

منشاء درخت گردو کجاست؟

منشاء درخت گردو کجاست؟

منشا درخت گردو کجاست؟

اگر به ساختن یک باغ گردو علاقه مند هستید، منشا درخت گردو باید برای شما سوال مهمی باشد. ابتدا می خواهم به شما بگویم که خاستگاه اصلی درخت گردو قاره ی آسیای غربی و نواحی هیمالیا است.

در کشور عزیزمان ایران از ارتفاعات کوهستانی گرفته تا ارتفاعات کم شمال، نهال گردو توسط باغداران عزیز کشت و پرورش می شود. جالب اینجاست که خاستگاه درخت گردو ایرانی به احتمال زیاد شهر کردستان (اورگان) است. این درخت گردو در حدود 1400 تا 1500 سال پیش کاشته شد.

تشخیص نهال گردوی مناسب زمین کشاورزی شما چگونه می باشد؟

ابتدا باید هدف از پرورش درخت گردو را مشخص کنید. باغ شخصی گردو با استفاده از محصولات آن، یا قصد دارید چند هکتار درخت گردو داشته باشید و از این بذر شگفت انگیز درآمد کسب کنید. بنابراین، برای انتخاب و شناسایی نهال گردو مناسب برای منطقه خود، باید مواردی را که در زیر به آنها اشاره کرده ایم، بدانید.

آب و هوای مناسب برای کشاورزی نهال گردو:

هنگام تشخیص نهال گردو مناسب برای منطقه خود، آب و هوا یکی از عوامل مهم در انتخاب است.یکی از لذت ها و خواسته های نهال گردو آفتاب گرفتن است! آفتاب کامل همیشه نهال ها را شاد نگه می دارد و کیفیت مغز میوه را افزایش می دهد. ارقام دیرگل باید در مناطق سردسیر استفاده شوند. این نهال ها معمولاً در نزدیکی سرمای سخت و باران شدید دچار سوختگی میوه و مغز نمی شوند.

از کاشت درخت گردو در مناطق سردسیر شدید بخصوص در بهار و اوایل پاییز خودداری کنید. همچنین، اگر میانگین دمای تابستان در منطقه شما برای چند روز بالای 42 درجه سانتیگراد باشد، ممکن است برداشت شما کمتر از حد انتظار باشد.

در زمستان، اکثر نهال های گردو می توانند تا دمای -10 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. اما دشمن اصلی اکثر ارقام گردو سرمای شدید است. لازم به ذکر است که رقم درخت گردو در فصل بهار به دمای کمتر از هفت درجه سانتیگراد نیاز دارد و به طور متوسط بین 450 تا 1490 ساعت طول می کشد تا شکوفا شود. دانستن این موارد در منشا درخت گردو کارساز خواهد بود.

مناطق مناسب برای کاشت درختان گردو:

به طور کلی سواحل رودخانه، مناطق نزدیک به ساحل و کوهپایه ها مکان های مناسبی برای کاشت نهال های مختلف هستند.نهال گردو در مناطق مرتفع به ویژه در مناطق کوهستانی کاشته می شود و مکان های وسط تپه های زیادی برای کاشت مناسب نیست. در واقع نهال گردو باید مکانی باشد که توده های هوای سرد به راحتی جابجا شوند و برای مدت طولانی در آن مکان گیر نکنند.

البته باید توجه داشت منطقه ای که از بادهای شدید محافظت نمی شود برای نهال گردو جهنم است! درخت گردو اگر باران به طور مداوم ببارد، باکتری ها رشد می کنند و برگ ها و میوه ها را می سوزانند. باز هم تاکید می کنیم که گونه های دیرگل گزینه های خوبی برای مناطق سردتر هستند.

هنگام تعیین نهال گردو مناسب برای منطقه شما باید ارتفاع را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال، اگر در منطقه ای با ارتفاع بیش از 1500 متر هستید، نهال فرنور انتخاب بهتری خواهد بود.

خاک مناسب درخت گردو:

به طور خلاصه، خاک باید ویژگی های زیر را برای تشخیص صحیح نهال گردو داشته باشد:

1. خاک باید عمدتاً لومی و شنی باشد، سعی کنید آن را با خاک رس نسازید.

2. خاک منطقه باید عمیق باشد تا ریشه ها به سنگ ها و موانع رشد نکنند.

3. خاک باید قلیایی و حاوی مواد آلی ضروری باشد.

میزان باردهی درخت گردو:

اگر قصد سرمایه گذاری و تجارت از درخت گردو را دارید، باید نهال هایی را انتخاب کنید که از نظر برداشت عملکرد خوبی داشته باشند.در طول فصل برداشت، هرچه گردو بیشتری از روی زمین جمع آوری کنید، سود بیشتری دریافت می کنید. پس از درک منشاء درخت گردو، به بهره وری آن توجه ویژه ای داشته باشید.

میزان باردهی به عوامل زیر بستگی دارد:

• در برخی از ارقام گردو، میوه در نوک شاخه‌ ها تولید می‌شوند و در برخی نیز علاوه بر نوک، در تمام بخش‌های شاخه درخت، گردو به ثمر می‌رسد.

• بدون شک حالت دوم، میوه دادن در کناره های شاخه ها، عملکرد بالاتری و باردهی بیشتری به شما خواهد داد.

• بلوغ زودرس نهال گردو همچنین شما را سریعتر به محصول مورد نظر خود می رساند.

• برخی از نهال ها از سال اول و برخی از 5 سالگی میوه می دهند.

• هر چه درخت زودتر میوه بدهد، تجارت شما زودتر رونق خواهد گرفت.

چگونه کیفیت مغز گردو تعیین می شود؟

• گردو هر چه کیفیت بالاتر باشد برابر است با فروش بیشتر و پول بیشتر.

• گردو هر چه رنگ مغز روشن تر باشد، کیفیت بالاتر، طرفداران بیشتری دارد.

• نهال هایی که در زمان بلوغ گردو بزرگتری تولید می کنند انتخاب خوبی هستند.یکی از اعصاب خردکن ترین لحظات خوردن گردو زمانی است که گردو به پوسته می چسبد.

• ساختار پوسته باید به گونه ای باشد که از مغز گردو در برابر کرم ها محافظت کند و مغز به راحتی از آن جدا شود.

اثرات گرده افشانی بر عملکرد درخت گردو:

رسم جهانی گرده افشانی 1 رقم گردو برای هر 10 نهال اصلی است. بنابراین برای داشتن درختان مثمر در باغ خود باید از نهال نوع دوم برای گرده افشانی استفاده کنید. همه موارد فوق نقش مهمی در تشخیص کیفیت نهال گردو خواهند داشت.

معرفی انواع پرفروش نهال گردو:

به طور کلی گردو سیاه، گردو ایرانی (انگلیسی) و گردو سفید طبقه بندی های کلی انواع گردو هستند. اما انواع نهال های مناسب برای مناطق سردسیری و گرمسیری وجود دارد که می توانید با شناسایی نهال گردو متناسب با منطقه خود و بر اساس معیارهای فوق نهال مورد نظر خود را انتخاب کنید. در زیر معروف ترین و با کیفیت ترین نهال های مورد استفاده در سراسر جهان از جمله:

نهال گردو فرنور پیوندی (مناسب مناطق سردسیر)

نهال گردو چندلر پیوندی (مناسب مناطق معتدل)

نهال گردو ژنوتیپ برتر ( مناطق مناطق نسبتا گرمسیر تا معتدل)

نهال گردو پکان پیوندی ( مناسب مناطق گرمسیر)

آشنایی با نهال گردو فرنور پیوندی:

اعتقاد بر این است که منشاء درخت گردو فرنور کشور فرانسه است.این گردو فرنور یک نهال عالی برای مناطق سردتر است، زیرا در برابر سرماهای پاییزی و بهاری مقاوم است. اعتقاد بر این است که دیر رشد می کند و زود گل می دهد. این نهال را می توان در ارتفاعات بین 1500 تا 2300 متر از سطح دریا نیز پرورش داد. باید 600 تا 800 ساعت در سرما بماند. برای تشخیص یک نهال گردو مناسب، باید گفت که این نهال برای مناطق سردسیری، انتخاب اکازیونی است!

گردو فرنور دارای پوست نازک و مغزی با رنگ روشن است. هر درخت می تواند تا 25 کیلوگرم میوه بدهد.

نهال گردو چندلر در رده پربارترین درختان جهان گردو:

اعتقاد بر این است که منشاء درخت گردو چندلر کشور آمریکا است. هر سال میوه می دهد و یکی از پربارترین درختان به حساب می آید و هر ساله میوه های زیادی به شما می دهد. نهال چندلر از نظر تجاری نسبت به سایر نژادهای دنیا برتری دارد. نهال چندلر به خوبی با انواع آب و هوا سازگاری دارد و در ارتفاع 800 تا 1500 متری قابل کشت است.

700 تا 1000 ساعت سرما نیاز دارد تا برای بهار آماده شود. اواخر بهار دوره گلدهی این نهال است که از 3 تا 5 سالگی شروع به باردهی می کند.یک درخت گردو چندلر بالغ می تواند 250-300 کیلوگرم گردو به شما بدهد. مغز گردو به راحتی از پوسته سخت خود جدا می شود و گردو خشک شده دارای رنگ روشن و طعم خوشمزه است.نهال چندلر در لیست تشخیص نهال گردو مناسب منطقه‌ی شما، می‌تواند جزو گزینه‌های اول باشد.

ویژگی های نهال گردو ژنوتیپ برتر:

ژنوتیپ برتر درخت گردو دارای میوه گرد بزرگ است. در اواسط فروردین شروع به شکوفه دادن می کند. زمان برداشت این گونه نهال ها در اواخر تابستان است. رنگ روشن و طعم مطبوع به عنوان مشخصه مغز گردو این نهال در نظر گرفته شده است. همچنین به هفتصد تا هزار ساعت زمان خنک شدن نیاز دارد. منشا درخت گردو ژنوتیپ برتر مربوط به آذربایجان غربی بوده و یکی از ارقام بذر گردو محسوب می شود.

نهال گردو پکان یکی از بهترین گونه های گرمسیر است:

خاستگاه درخت گردو پکان آمریکا است. این نهال یکی از واریته های زود گل می باشد. این نژاد برای مناطق گرمسیری مناسب است. اگر در مناطق گرمسیری هستید، این نهال ممکن است در لیست نهال گردو منطقه شما نیز باشد. گل در بهار و میوه در پاییز وجود دارد. همچنین میوه ای متوسط با پوست سفت دارد.مغز گردو این نژاد خاص و خوش طعم است و مغز این گردو گران است.

خلاصه و نتیجه گیری از منشا درخت گردو:

در این مقاله، ما راه هایی را برای تعیین اینکه کدام نهال گردو برای منطقه شما مناسب است، مورد بحث قرار می دهیم. با انواع نهال های گردو برای شما آشنا شدیم و ویژگی های آنها را برای شما شرح دادیم تا بتوانید انتخاب های آگاهانه تری در کاشت گردو داشته باشید.

منشاء درخت گردو کجاست؟

جستجو در سایت