آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

معرفی بهترین درختان میوه در ایران

معرفی بهترین درختان میوه در ایران

بهترین درخت میوه؟ نهالی است که بیشترین باردهی را داشته باشد یا اینکه کمتر بیمار شود؟ یا اینکه بتواند در مناطق کم آب رشد کند؟واقعا خصوصیات بهترین درخت میوه چیست؟

همه این سوالات ممکن است در ذهن شما به عنوان یک کشاورز و علاقه مند به این رشته باقی بماند و به دنبال بهترین و با کیفیت ترین نهال برای زمین خود باشید. باید بگویم اینها سوالاتی است که کشاورزان ممکن است بارها از افراد مختلف پرسیده باشند.

اما پاسخ معقولی دریافت نکردند. در این مقاله می خواهیم به شبهات پایان دهیم و در مورد بهترین نهال میوه و ویژگی های آنها به صورت کامل و مشخص صحبت کنیم، پس تا پایان این مقاله با نهالستان رویال نهال همراه باشید.

بهترین درخت میوه از نظر سود و درآمد چه نهالی است؟

کشاورزان مسن شاید زیاد به سودآوری و درآمد کاشت نهال فکر نکرده باشند. زیرا می داند که تمام درختان بارده و درختان میوه، فواید خوبی دارد. با این حال، هم کشاورزان مدرن و هم کشاورزان جدید ایده ها و افکار خود را دارند.

امروزه کشاورزان بیشتر به مزایای یک محصول یا درآمدی که می توانند برای خود به دست آورند فکر می کنند که این یک ایده خوب و اقتصادی است.اما سوال اصلی این است که آیا می توان از هر درختی انتظار درآمد زیادی داشت؟

پاسخ این سوال قطعا خیر است. زیرا برخی از درختان محصول ارزانی تولید می کنند و محصول سود چندانی برای کشاورزان ندارد. از طرفی نیروی کار برای کاشت و برداشت این نوع درختان نیز کم است.

اگر بخواهیم معیار درستی را برای بهترین نهال پرسود؛ داشته باشیم، باید بدانیم که چه محصولات کشاورزی از ایران به دنیا صادر می شود. زیرا همیشه محصولات صادراتی، درامدی چند برابری از سایر محصولاتی که در ایران فروخته می شوند دارد.

محصولاتی مانند:

پسته / گردو / زرشک / بادام /عناب

و فندق که یکی از خشکبارهای صادراتی به کشور عزیزمان ایران است که محصولات آن به بسیاری از کشورهای دنیا صادر می شود. در نتیجه بهترین درختان برای تولید میوه های خشک درختان فوق هستند.

میوه هایی مانند هلو، انجیر، گیلاس، گلابی، انار، سیب، شلیل، به، زردآلو و آلبالو از جمله میوه های صادراتی هستند که همگی در نهالستان رویال نهال موجود و به فروش می رسند.

اکنون که مفیدترین و مقرون به صرفه ترین نهال ها را می شناسید، باید نکات اصلی را در نظر بگیرید. به هیچ عنوان هر نهالی با توجه به اینکه سود ده است و می تواند برای شما منفعت زیادی داشته باشد نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

زیرا هر نهال مناسب یک منطقه رشد مناسب با آب و هوای منحصر به فرد است. در نتیجه باید نهال مورد نظر را با توجه به موقعیت محل زندگی خود خریداری و روی آن سرمایه گذاری کنید و آنها را بکارید.

مقاوم ترین نهال ها از نظر آفات و بیماری های کدام نهال ها هستند؟

همه ی شما کشاورزان و باغداران عزیز می دانید که اگر باغ و مزارع شما دچار بیماری و آفات گسترده شود، چه خسارات سنگینی می تواند برای شما به همراه داشته باشد.

این درحالی است که شما با فکر سود دهی و فروش خوب از محصولات، بهترین نهال را برای مزارع خود کاشت کرده اید اما در صورت مواجه با آفات و بیماری ها، متحمل خساراتی خواهید شد که تا سال ها گریبان گیر شما خواهد شد.

هزینه های سموم و مواردی مثل کود دهی که به منظور پیشگیری و یا مبارزه با آفات و بیماری های وارده به باغ شما استفاده شود، بسیار سنگین است. در نتیجه باید قبل از خرید نهال، بهترین نهال و کم هزینه ترین آن از نظر هزینه های نگهداری که مهمترین آنها هزینه بیماری ها است، در نظر بگیرید.

با توجه به علم امروز و گسترش صنعت کشاورزی و دانش گیاه پزشکی امروزه بیشتر نهال های کشاورزی از چندین مرحله اصلاح نژاد و یا ژنوم ادیتینگ که پیشرفته ترین عمل در جهت مقاوم سازی ژن درختان و نهال های کشاورزی در برابر بیماری و مقاوم سازی آنها است، بیشتر نهال های کشاورزی کمتر دچار بیماری می شوند.

نهال های انگور، پسته، گردو و بادام چهار مورد از ده ها نهال مقاوم در برابر بیماری ها و آفات هستند و هزینه نگهداری آنها نسبت به سایر نهال های کشاورزی کمتر است. در نتیجه می توان آنها را از نظر مقاومت در برابر بیماری ها و آفات بهترین نهال دانست.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که محل خرید نهال مورد نظر باید دارای سند معتبر باشد. همچنین از علم روز دنیا برای رشد، نگهداری و تقویت نهال استفاده کنید. مجموعه رویال نهال سال ها افتخار این را دارد که در این زمینه پیشرو و صاحب سبک باشد و شما دوست عزیز می توانید نهال مورد نظر خود را به صورت آنلاین و مستقیم از مجموعه رویال نهال خریداری کنید.

بهترین و مقاوم ترین درخت از نظر نگهداری و مراقبت:

مراقبت و نگهداری از بسیاری از نهال ها زمان و هزینه زیادی می طلبد. اما بسیاری دیگر برعکس هستند و نیازی به رسیدگی منظم و دائمی ندارند و در زمان محدود و کم رسیدگی می شوند.

نهال گردو، پسته، بادام، انگور، زرشک، عناب و ... از بهترین و اقتصادی ترین نهال ها از نظر نگهداری و مراقبت هستند و نیازی به مراقبت طولانی مدت و دائمی ندارند.

شناخت منطقه آب و هوایی برای رشد بهترین نهال:

جالب است بدانید کشور ما ایران دارای 4 اقلیم و آب و هوا بصورت کلی است که شامل گرم و خشک، سرد و کوهستانی، گرم و مرطوب و معتدل می شود. هر یک از اقلیم های ذکر شده در بالا ویژگی های خاص خود را دارند.

آیا آب و هوای گرم و خشک برای پرورش بهترین درخت میوه مناسب است؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران در جهان، اکثر مناطق ایران دارای این آب و هوا هستند که در زبان رایج به آن منطقه کویری می گویند. این مناطق دارای بارندگی کم و ذخیره آب کمی هستند. به طور کلی ارتفاع چنین مناطقی از سطح دریا زیر 900 متر است.

در نتیجه هر نهال و محصولاتی برای این نوع منطقه مناسب نیستند. با توجه به ویژگی های اقلیمی ذکر شده و همچنین کمی تحقیق می توانید به نوع آب و هوا و اقلیم منطقه خود پی ببرید و سپس بهترین نهال را برای کاشت در آن مناطق پیدا کنید.

بهترین نهال میوه برای کاشت در مناطق گرم و خشک:

در مناطق گرم و خشک بهتر است از انواع منحصر به فرد درختان که نیاز به آب و آبیاری ندارند استفاده شود.به طور کلی این نوع درخت قابلیت رشد و پرورش در شرایط خشک را دارد.

نهال عناب، پسته، انجیر، انگور، بادام و نهال خرما از جمله نهال هایی است که می توان در این اقلیم و منطقه کشت کرد. بنابراین تا اینجا با بهترین نهال ها برای مناطق گرم و خشک آشنا شده ایم.

آب و هوای سرد کوهستانی برای احداث باغ میوه:

آب و هوای سرد ایران بیشتر در شمال کشور و در مناطق مرتفع کوهستانی یافت می شود. این مناطق اغلب با باران های شدید و به ویژه برف همراه است.اغلب در طول سال برف زیادی بر روی قله های کوه در این مناطق می بارد. مکان هایی مانند تبریز، اردبیل و همدان از جمله این مناطق به شمار می روند.

این مناطق معمولا دارای سرمای استخوان سوزی است و باد های سرد برخاسته از باد و کولاک های زیادی دارد. ارتفاع این نواحی معمولاً بیش از 1500 متر از سطح دریا بوده و از مناطق مرتفع محسوب می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های مناطق کوهستانی اختلاف دمای شب و روز است. در طول روز معمولاً هوا مطبوع، خنک و قابل تحمل است، اما شب‌های بسیار سرد و تاریکی را به همراه دارد.

بهترین درخت میوه برای مناطق سردسیر و کوهستانی:

درختان محدودی وجود دارند که می توانند دمای تا -20 درجه را تحمل کنند. اما این نوع درختان بیشترین سود و درآمد را برای کشاورزان این مناطق به ارمغان می آورند.

بهترین نهال برای مناطق سردسیر نهال گردو، سیب، گلابی، گیلاس، بلوبری، به،آلبالو و ... است.این درختان گونه های زیادی دارند و بیشتر آنها می توانند در مناطق سردسیر و کوهستانی رشد کنند.

آب و هوای گرمسیری برای کاشت بهترین نهال میوه چگونه است؟

به طور کلی مناطق دارای اقلیم و آب و هوای گرم و مرطوب، مناطق نزدیک به دریا و سواحل ایران هستند. خلیج فارس و دریای عمان، مناطقی مانند چابهار، سیستان و بلوچستان از جمله این مناطق هستند.

بارندگی در این منطقه کم و پوشش گیاهی کم است. این مناطق معمولاً دارای خاک های آهکی هستند. در نتیجه نمی تواند هر نهال و گیاهی را بپذیرد و رشد دهد. ارتفاع مناطق از سطح دریا بین 600 تا 900 متر است.

بهترین نهال میوه برای مناطق گرم و مرطوب:

با توجه به شرجی بودن این گونه مناطق درختان میوه زیادی در این گونه از مناطق کشت نمی شوند. در این مناطق درختانی مانند انگور، زیتون، موز، انبه، آلوئه ورا و انواع خاصی از انگور و زردآلو و بهترین نهال ها در مناطق گرم و مرطوب هستند.

ویژگی های آب و هوای معتدل جهت کاشت بهترین درخت میوه:

بخش شمالی کشور به ویژه نواحی ساحلی دریای خزر و رشته کوه دماوند جزء اقلیم معتدل و متعادل ایران است. این مناطق اغلب بسیار مرطوب هستند. در اطلاعات موثق اقلیمی و جغرافیایی از این گونه مناطق به عنوان اقلیم معتدل و مرطوب نیز یاد می شود.

در این مناطق پوشش گیاهی زیادی وجود دارد و خزه ها و گیاهان زیادی وجود دارد و به دلیل رطوبت زیاد در این مناطق هوا بسیار گرم است. این مناطق معمولاً در طول سال بارندگی های پراکنده و مقطعی را تجربه می کنند.

بهترین نهال برای مناطق آب و هوای معتدل:

درختان و نهال هایی که در ادامه به آنها می پردازیم بهترین درختان برای کاشت در حیاط منازل هستند. خصوصیات درختانی که در مناطق نیمه گرمسیری مرطوب رشد می کنند این است که اغلب بدون نیاز به آب و ریشه های کوتاه یا کم هستند. زیرا ریشه ها خیلی زود به آب خواهند رسید.

درختانی مانند پرتقال، کیوی، زیتون، هلو، شلیل، درختان انگور، لیموترش، خرمالو، درختان انار، انجیر، گلابی، سیب، به، درختان گیلاس و انواع خاصی از درختان گردو.یکی از بهترین نهال ها برای کاشت و رشد در آب و هوای گرم و مرطوب و شرجی است.

خلاصه ی نهایی از بهترین درختان میوه در ایران:

در این مقاله بهترین درخت میوه از نظر آب و هوا همچنین با انواع مناطق جغرافیایی و اقلیم، آب و هوا، بارندگی و پوشش گیاهی آشنا شدیم و متوجه شدیم که هر منطقه و آب و هوا برای کدام میوه و سایر نهال های زراعی مناسب است.

معرفی بهترین درختان میوه در ایران

جستجو در سایت