آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مشخصات و خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ

مشخصات و خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ

خرید نهال گردو ژنوتیپ

شما می‏توانید با خرید نهال گردو ژنوتیپ و پرورش آن، در کمترین زمان ممکن شاهد باردهی بسیار مرغوب و انبوه آن باشید. اما نباید برای خرید نهال گردو ژنوتیپ به هر نهالستانی مراجعه کنید؛ برخی از نهالستان‏ها، این نهال گردو را با قیمت بسیار بالا و اصالت تضمین نشده به فروش می‏رسانند. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت؛ شما می‏توانید با مراجعه به نهالستان رویال نهال، برای خرید نهال گردو ژنوتیپ با بهترین قیمت و اصالت تضمینی به همراه شناسنامه به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید و لذت ببرید.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ

پیش از خرید نهال گردو ژنوتیپ، باید ابتدا اطلاعاتی را راجع به عوامل موثر بر روی قیمت آن به دست آورید. فراموش نکنید که قیمت نهال گردو ژنوتیپ با توجه به نوسانات بازار متغیر است و عواملی همچون اصالت و شناسنامه، سن و ارتفاع بر روی قیمت آن تاثیر گذارند. البته برای استعلام دقیق قیمت نهال گردو ژنوتیپ ، می‏توانید به وبسایت رویال نهال مراجعه فرمایید.

خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ، یکی از برترین ارقام بومی کشور ایران به شمار می‏آید. این نهال گردو، از مزایای فراوانی برخوردار است و قادر بوده بسیاری از مشکلات باغداران را حل کرده است.

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، زادگاه اصلی نهال گردو ژنوتیپ کشور ایران است. این نهال گردو سردسیری از گذشته‏های بسیار دور تا به امروز در کشور توسط باغدارن کشت می‏شود. البته از مهم‏ترین مزایای نهال گردو ژنوتیپ، می‏توان به عملکرد آن اشاره نمود.

میزان باردهی درخت گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ زودبازده می باشد و از سال اول شروع به باردهی می کند،هر اصله درخت گردو ژنوتیپ قادر به تولید 70 الی 80 کیلوگرم محصول ناب در طول سال است. به بیانی دیگر، باغداران می‏توانند سالانه حدود 10 الی 12 تن گردو ناب ژنوتیپ از هر هکتار باغ خود برداشت کنند و از این طریق، صاحب سود بسیار خوبی شوند. خوب است بدانید که عواملی نظیر نوع خاک، نوع کود، شرایط اقلیمی و میزان آبیاری بر روی میزان عملکرد نهال گردو ژنوتیپ رویال تاثیر گذارند.

خصوصیات مغز گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ، قادر به تولید محصولاتی درشت و مرغوب است. گردوهای ژنوتیپ، دارای پوسته‏ای بسیار نازک و مغز درشت به رنگ سفید و زرد بسیار کم رنگ هستند. گردو ژنوتیپ دارای ظاهر بیضی و کروی شکل است. ناگفته نماند که مغز گردوهای ژنوتیپ طعم بسیار بی نظیری دارند. وزن هر گردو ژنوتیپ حدود 15 گرم است. خوب است بدانید که عواملی نظیر میزان رسیدگی و عوامل محیطی بر روی وزن میوه‏های این نهال گردو تاثیر گذارند. یکی از مهم‏ترین عواملی که سبب برتری گردوهای ژنوتیپ نسبت به انواع گردوها شده، حجم مغز آن است؛ شاید این مسئله برایتان کمی عجیب باشد اما باید بدانید که بیش از 70 درصد حجم گردوهای ژنوتیپ را مغز تشکیل می‏دهد.

نهال گردو ژنوتیپ، جزء ارقام دیرگل و زودرس محسوب می‏شود. زمان گلدهی این نهال گردو، از اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد ماه است. البته هرچقدر که دمای هوا بیشتر باشد، زمان گلدهی نهال گردو ژنوتیپ کاهش می‏یابد. زمان شروع باردهی نهال گردو ژنوتیپ، دو سال پس از کاشت است. البته اگر شرایط رشد مطلوب و مناسبی را برای کشت این نهال فراهم سازید، می‏توانید زمان شروع باردهی آن به صورت اصولی کاهش دهید و لذت ببرید.

نهال گردو ژنوتیپ دارای تنه‏ای به رنگ قهوه‏ای روشن به همراه شاخه‏هایی کلفت اما مقاوم است. لازم به ذکر است که شاخه‏های این نهال گردو به دلیل وزن بالا همیشه در حالت خم قرار دارند. علاوه بر آن، برگ‏های این نهال گردو از جثه نسبتا کوچکی برخوردار هستند و دارای آوندهای برجسته هستند. ارتفاع این نهال گردو گاه به بیش از 10 متر می‏رسد. از مهم‏ترین عوامل موثر بر روی ارتفاع نهال گردو ژنوتیپ، می‏توان به نوع خاک و شرایط اقلیمی اشاره نمود. البته باغداران باید با استفاده از ترفند هرس، ارتفاع این نهال را کنترل کنند تا بتوانند محصولات آن را به آسانی برداشت کنند.

طول عمر درخت گردو ژنوتیپ

خوب است بدانید که طول عمر اقتصادی نهال گردو ژنوتیپ حدود 80 الی 140 سال می‏باشد. از این رو، باغداران می‏توانند با رعایت اصول ضروری تا مدت زمان طولانی از محصولات بی نظیر این نهال استفاده کنند و لذت ببرند.

کاشت نهال گردو ژنوتیپ و احداث باغ گردو

پیش از کاشت نهال گردو ژنوتیپ، باید پارامترهای مربوط به اقلیم منطقه خود را از جمله ارتفاع از سطح دریا، میزان رطوبت و بارش، مواد مغذی و درصد اسیدیته خاک را به به طور دقیق اندازه گیری کنید. فراموش نکنید که مناطقی با ارتفاع حداقل 600 متر بالاتر از سطح دریا به همراه خاک مناسب و مرغوب و بارش مطلوب با آب و هوای گرم یا معتدل، بهترین اقلیم برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ محسوب می‏شوند.

در ابتدا، باید یک زمان مناسب برای کاشت نهال گردو ژنوتیپ انتخاب کنید. بهترین زمان برای کاشت این نهال گردو، اواخر فصل پاییز تا اوایل فصل بهار است. در مرحله بعد، بایستی در سراسر باغ خود گودال‏هایی به عمق 60 الی 80 سانتی متر و قطر 50 سانتی متر حفر کنید. لازم به ذکر است که فاصله گودال‏ها نسبت به یکدیگر باید حداقل 6 متر باشد. برای حفر گودال‏ها، می‏توانید از مته‏های مخصوص کشاورزی استفاده نمایید.

در مرحله بعد، باید برای خرید نهال گردو ژنوتیپ اقدامات لازم را به عمل آورید. برای انجام این کار، می‏توانید به نهالستان بزرگ و معتبر رویال نهال مراجعه فرمایید. پس از خرید نهال گردو، نوبت به کاشت آن می‏رسد. جهت کاشت نهال گردو ژنوتیپ باید با ظرافت و دقت بسیار بالایی عمل کنید تا ریشه‏های شکننده آن دچار آسیب نشوند. پس از آن، بایستی با استفاده از خاک مرغوب و مغذی گودال‏ها را پر کنید. فراموش نکنید که هرچقدر خاک بستر این نهال مرغوب تر باشد، رشد و میزان عملکرد آن بیشتر می‏شود.

پس از اتمام مراحل کاشت، بایستی تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید شرایط رشد مطلوبی را برای پرورش نهال گردو ژنوتیپ فراهم سازید. این نهال نسبت به زمان آبیاری و کوددهی حساسیت بسیار زیادی از خود نشان می‏دهد؛ از این رو، باید با استفاده از یک برنامه آبیاری و کوددهی دقیق، سرعت رشد و میزان باردهی نهال گردو ژنوتیپ رویال را افزایش دهید. خوب است بدانید که اقلیم تاثیر بسزایی بر روی محصولات این نهال گردو دارد. به همین دلیل، باید پیش از کاشت نهال گردو ژنوتیپ شرایط اقلیمی محیط خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. جهت کاشت این نهال گردو دیرگل، می‏توانید از افراد با تجربه و کاربلد در این زمینه، کمک بگیرید.

گرده افشان نهال گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ برای بارور شدن، نیاز به رقم گرده افشان ندارد. و همین مزیت سبب برتریت این رقم گردو نسبت به ارقام خارجی شده است زیرا شاتون ها نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می شود همچنین این مزیت سبب خوش تلقیح شدن گردو ژنوتیپ گردیده است در نتیجخ کمتر دچار ریزش میوه و پوکی مغز می شود.

اقلیم مناسب نهال گردو ژنوتیپ

همانطور که در قسمت‏های قبل گفته شد، شرایط اقلیمی تاثیر بسزایی بر روی رشد و میزان عملکرد نهال گردو ژنوتیپ دارد. این نهال گردو، جزو ارقام گرمسیر زودرس به شمار می‏آید. از این رو، برای آن که بتوانید باردهی و عملکرد نهال گردو ژنوتیپ را به حداکثر برسانید، باید آن را در محیطی با تابش شدید نور خورشید با میانگین حداقل 20 و حداکثر 40 درجه سانتی گراد بکارید. البته فراموش نکنید که این نهال گردو، مقاومت بسیار خوبی در برابر هوای سرد تا منفی 20 درجه سانتی گراد از خود نشان می‏دهد. از این رو، شما می‏توانید نهال گردو ژنوتیپ را در تمامی نقاط کشور به خوبی پرورش دهید.

رطوبت و بارش نیز تاثیر زیادی بر روی رشد این نهال دارند. لازم به ذکر است که هرچقدر ریشه این نهال گردو مرطوب‏تر باشد، سرعت رشد آن بیشتر می‏شود. به خاطر داشته باشید که باید پیش از کاشت نهال گردو ژنوتیپ، ارتفاع زمین زراعی خود از سطح دریا را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. زمین‏های زراعی با ارتفاع حداقل 300 و حداکثر 3000 متر بالاتر از سطح دریا برای کاشت این نهال مناسب هستند. نیاز سرمایی نهال گردو ژنوتیپ مدت 400 الی 1400 ساعت سرما در محیطی با دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد. لازم به ذکر است که اگر نیاز سرمایی این نهال گردو به خوبی رفع نشود، ممکن است مقاومت آن در برابر هوای بسیار گرم و سرد کاهش یابد.

آبیاری نهال گردو ژنوتیپ

برای آن که بتوانید شاهد رشد سریع و باردهی بی نظیر نهال گردو ژنوتیپ باشید، باید یک برنامه آبیاری دقیق و منظم برای آن تهیه کنید. آبیاری به موقع این نهال گردو، موجب طراوت و شادابی و حتی افزایش طول عمر مفید آن می‏گردد. البته فراموش نکنید که آبیاری بیش از اندازه، سبب پوسیده شدن ریشه‏های نهال گردو ژنوتیپ می‏گردد. طبق نظر متخصصان، این نهال گردو در طول سال نیاز به 1600 الی 2500 میلی لیتر آب نیاز دارد.

در روزهای گرم و سوزان تابستانی، باید هر 10 روز یکبار برای آبیاری نهال گردو ژنوتیپ اقدام کنید. البته در فصل بهار، می توانید هر 15 الی 20 روز یکبار این نهال آبیاری نمایید. اگر مشاهده نمودید که خاک بستر نهال گردو ژنوتیپ خشک است، باید سریعا برای آبیاری آن اقدامات لازم را به عمل آورید. میزان آبیاری نهال گردو با رطوبت و مقدار بارش رابطه مستقیمی دارد؛ از این رو، اگر میزان بارش و رطوبت منطقه شما بالا است، باید مقدار آبیاری را کاهش دهید و بلعکس. بهتر است برای آبیاری نهال گردو ژنوتیپ، از سیستم‏های مجهز و پیشرفته قطره‏ای استفاده نمایید.

هرس درخت گردو ژنوتیپ

هرس، یکی از مهم‏ترین اصول نگهداری و پرورش نهال گردو ژنوتیپ به شمار می‏آید. در این فرآیند، شاخه و برگ‏های پوسیده و اضافه از تنه نهال جدا می‏شوند و فرصت رشد بهتر را برای اجزای تازه فراهم می‏سازند. علاوه بر آن، هرس به موقع سبب برداشت آسان محصولات این نهال گردو می‏گردد. البته هرس نهال گردو ژنوتیپ، تنها به برش شاخه و برگ‏ها منتهی نمی‏شود؛ در هنگام انجام این فرآیند باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید از آسیب دیدن بخش‏های سالم جلوگیری نمایید.

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری باغداران مطرح می‏گردد، این است که نهال گردو ژنوتیپ چه زمانی نیاز به هرس دارد؟ اگر مشاهده نمودید که حجم انبوهی از شاخه و برگ‏های اضافه و پوسیده شده، اطراف تنه این نهال را احاطه کرده‏اند، باید سریعا برای هرس آن اقدام کنید. اما به طور معمول، نهال گردو ژنوتیپ باید ابتدای هر فصل هرس شود. جهت هرس این نهال، بایستی از ابزارهای مناسب و کاربردی نظیر داس، اره دندانه ریز و تبرهای بسیار تیز استفاده نمایید. لازم به ذکر است که آبیاری نهال گردو ژنوتیپ پس از هرس امری ضروری و الزامی است. در واقع می توان گفت گردو ژنوتیپ به هرس سنگین نیاز ندارد .

بهترین خاک برای پروش نهال گردو ژنوتیپ

برای آن که بتوانید میزان باردهی نهال گردو ژنوتیپ را به حداکثر برسانید، بایستی برای کشت آن از خاک مناسب استفاده کنید. امروزه در سراسر جهان انواع بیشماری از خاک‏ها وجود دارند که هر کدام از آن‏ها، مناسب رشد یک نوع درخت میوه هستند. البته به خاطر داشته باشید که شما نمی‏توانید از هر نوع خاکی جهت کشت این نهال گردو استفاده نمایید. خاک مناسب نهال گردو ژنوتیپ، باید ویژگی‏های خاص و منحصر به فردی داشته باشد. فراموش نکنید که استفاده از خاک مناسب برای کشت این نهال، موجب افزایش مقاومت و طول عمر اقتصادی آن می‏گردد.

یکی از مهم‏ترین خصوصیات خاک مناسب نهال گردو ژنوتیپ، اندازه ذرات آن است؛ طبق نظر متخصصان، خاک مناسب کشت این نهال گرمسیر باید دانه ریز باشد تا بتواند آب را به اندازه کافی به ریشه برساند و از تبخیر رطوبت در هوای گرم و سوزان جلوگیری کند. علاوه بر آن، خاک مناسب این نهال باید زه کشی شده باشد تا بتواند اکسیژن را به آسانی به ریشه‏ها منتقل نماید. ناگفته نماند که خاک نهال گردو ژنوتیپ باید حاوی منابع معدنی و آلی نظیر هوموس، هیومیک اسید، آلومینیوم، منیزیم و غیره باشد. جهت تهیه خاک مناسب نهال گردو ژنوتیپ، می توانید مقداری خاک لومی یا شنی را با اندکی خاک برگ و کود ازته مخلوط کنید و ترکیب حاصل شده را بر روی بستر خاک اطراف نهال بریزید.

کوددهی نهال گردو ژنوتیپ

کوددهی نیز از عناصر بسیار مهم کشت نهال گردو ژنوتیپ محسوب می‏شود. این نهال گردو، برای رشد نیازبه مقادیر زیاد و تمام نشدنی معدنی و آلی دارد. اما خاک در تامین مواد مغذی این نهال دارای محدودیت‏هایی است. از این رو، باید با استفاده از کود این محدودیت را از بین ببرید. حال سوال اینجاست که از چه نوع کودی باید برای تقویت نهال گردو ژنوتیپ استفاده کنیم؟ جهت تقویت این نهال، بهتر است از کودهای شیمایی استفاده نمایید.

بسیاری از باغداران بر این عقیده باورند که کودهای شیمایی برای این نهال مضر هستند. اما این عقیده به طور کامل اشتباه است؛ کودهای شیمایی می‏توانند تمامی مواد مغذی مورد نیاز نهال گردو را به صورت اصولی تامین کنند. خوب است بدانید که کودهای طبیعی تازه، می‏توانند آفات و بیماری‏های زیادی را مجذوب نهال نمایند. جهت کوددهی نهال گردو ژنوتیپ، می‏توانید از کودهای شیمایی مایع یا جامد پودری حاوی منابع غنی آلی و معدنی استفاده فرمایید. فراموش نکنید که زمان مناسب کوددهی نهال گردو ژنوتیپ، اوایل هر فصل است که بایستی با توجه به نیاز خاک استفاده شود.

سمپاشی

یکی از مهم‏ترین خطراتی که همیشه نهال گردو ژنوتیپ و سایر نهال‏ها را تهدید می کند، هجوم آفات است. آفات دارای انواع مختلفی هستند و سرعت تولید مثل باور نکردنی دارند. از این رو، اگر با این مشکل مقابله نکنید، ممکن است نهال گردو شما در کمترین زمان ممکن از بین برود. یکی از بهترین راه‏ها برای مقابله با آفات و حشرات و جلوگیری از هجوم آن‏ها، استفاده از ترفند سمپاشی است. شما می‏توانید با استفاده از این ترفند، از شر تمامی آفات خلاص شوید.

بسیاری از باغداران از سموم انبار شده سال گذشته برای سمپاشی نهال گردو ژنوتیپ استفاده می‏کنند. این امر می‏تواند سبب مسموم شدن و کاهش میزان عملکرد و تناژ این نهال گردو گردد. فراموش نکنید که بایستی پیش از سمپاشی این نهال گردو ژنوتیپ، ابتدا تاریخ تولید و کیفیت سم را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای سمپاشی نهال گردو ژنوتیپ، غروب و شب هنگام یا صبح بسیار زود است. جهت سمپاشی این نهال گردو، می‏توانید از دستگاه‏های مناسب استفاده نمایید.

مقاومت دربرابر آفات و بیماری

از مهم‏ترین عواملی که توانسته نهال گردو ژنوتیپ را نسبت به سایر ارقام به عرش برساند و طرفداران زیادی را مجذوب آن کند، می‏توان به مقاوت بالا در برابر آفات و بیماری اشاره نمود. مقاومت بالا در برابر آفات و بیماری، از ویژگی‏های بارز نهال گردو ژنوتیپ به شمار می‏آید. این نهال گردو گرمسیر قادر است در برابر اکثر آفات و بیماری‏ها، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. البته اگر به این نهال به اندازه کافی رسیدگی نکنید، ممکن است مقاومت آن روز به روز کاهش یابد و آفات و بیماری‏های گوناگون، میزان باردهی و طول عمر اقتصادی آن را به حداقل برسانند.

به همین دلیل، باید با استفاده از ترفند و اصول خاصی مقاومت نهال گردو ژنوتیپ را در برابر آفات و بیماری‏ها افزایش دهید. از مهم‏ترین اصول افزایش مقاومت این نهال گردو می‏توان به رفع نیاز سرمایی، آبیاری، کوددهی، هرس و سمپاشی به موقع و پاکسازی ماهانه محیط باغ اشاره نمود. فراموش نکنید که زیاده روی در آبیاری و کوددهی، سبب کاهش مقاومت نهال گردو ژنوتیپ دربرابر بسیاری از آفات و بیماری‏ها می‏گردد.

خواص و فواید گردو ژنوتیپ

همانطور که می‏دانید، گردو ژنوتیپ از خواص بیشماری برخوردار است. از مهم‏ترین خواص و فواید گردو ژنوتیپ، می‏توان به افزایش سرعت رشد ماهیچه و استخوان اشاره نمود. کودکان و نوجوانان، می‏توانند با مصرف روزانه یا هفتگی گردوهای ژنوتیپ، سرعت رشد ماهیچه و استخوان‏های خود را افزایش دهند و نیروی بیشتری را دریافت کنند. از دیگر خواص این نوع گردو، می‏توان به اصلاح مزاج اشاره نمود. امروزه بسیاری از افراد به دلیل مصرف مواد غذایی ناسالم با مشکل عدم تعادل مزاج دست و پنجه نرم می‏کنند. فراموش نکنید که عدم تعادل مزاج‏ها، موجب ضعف و خستگی همیشگی می‏گردد. اما هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت چرا که کلید رفع این مشکل، در گردو ژنوتیپ نهفته است.

آیا تا به حال احساس خستگی از ابتدا تا انتهای روز داشته‏اید؟ اگر به طور مکرر و همیشگی با چنین مشکلی مواجه هستید، بایستی در هنگام صرف صبحانه، یک الی دو گردو ژنوتیپ میل کنید. گردو ژنوتیپ، قادر به افزایش انرژی بدن می‏گردد. از دیگر خواص و فواید گردو ژنوتیپ، می‏توان به پاکسازی خون اشاره نمود. در برخی از مواقع بنا بر دلیل مصرف مواد غذایی پر چرب، کلسترول در رگ‏ها رسوب می‏کند و جلوی شریان خون را می‏گیرد. در چنین شرایطی، افراد در معرض شدید بیماری‏های قلبی و عروقی قرار می‏گیرند. از این رو، برای آن که با چنین مشکلی مواجه نشوید، بایستی روزانه یک الی سه گردو ژنوتیپ میل کنید. خوب است بدانید که زیاده روی در مصرف گردو ژنوتیپ، سبب افزایش چربی خون و گلودرد می‏شود.

جالب است بدانید که گردو ژنوتیپ، به سلامت پوست و مو نیز کمک می‏کند. این نوع گردو، دارای منبع غنی از انواع ویتامین‏ها و مواد معدنی است؛ از این رو، شما می‏توانید با مصرف روزانه گردو ژنوتیپ، از شر مشکلاتی نظیر کک و مک، جوش، ریزش مو و غیره خلاص شوید.

نهال گردو ژنوتیپ را به صورت بذری بخریم یا پیوندی؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از باغداران مطرح می‏گردد، این است که نهال گردو ژنوتیپ را به صورت بذری بخریم یا پیوندی؟ طبق نظر متخصصان، احتمال یکدست شدن بار نهال گردو ژنوتیپ پیوندی نسبت به بذری بیشتر است. به همین دلیل، باید در هنگام خرید نهال گردو ژنوتیپ جهت احداث باغات تجاری و صادراتی، رقم پیوندی آن را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در هنگام خرید نهال گردو پیوندی باید به نکات ضروری نظیر شناسنامه و شکل ظاهری آن توجه ویژه‏ای داشته باشید.البته یکی از مزایای نهال گردو ژنوتیپ بذری نسبت به گردو پیوندی مقاومت بالای آن در برابر سرمای شدید زمستانه می باشد به همین سبب توصیه می شود اگر در مناطق کوهستانی قصد خرید نهال گردو ژنوتیپ را دارید نهال بذری را انتخاب کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مشخصات و خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ

جستجو در سایت