آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مزایا و معایب گردو پایه بلند

مزایا و معایب گردو پایه بلند

مزایا و معایب نهال گردو پایه بلند:

شاید شما یکی از افرادی باشید که قصد کاشت گردو را دارید، اما در ابتدای راه با اصطلاحات عجیب و غریب فروشندگان مواجه می شوید، به همین دلیل نهالستان رویال نهال قصد دارد تا اصطلاحاتی مانند گردو پایه بلند را به طور کامل برای شما توضیح دهد و همچنین انواع نهال های پایه بلند را معرفی کند و در نهایت مزایا و معایب این گردوهای پایه بلند را بررسی کند تا بتوانید بهترین تصمیم را در خرید نهال گردو بگیرید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

به چه نوع نهال هایی پایه بلند می گوییم؟

نهال های گردو به دو گروه کلی تقسیم می شوند و این دو گروه عبارتند از: 1. نهال گردو پایه بلند 2. نهال گردو پایه کوتاه.

به طور کلی نهال گردو پایه بلند، به نهال های قدیمی گفته می شود که هر یک از این گروه ها خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند و در چند سال گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده اند. باغبانان صنعت کشاورزی 100 سال پیش به اطلاعات زیادی دسترسی نداشتند و سعی در پرورش انواع گردو داشتند که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شد، در این راه با مشکلات زیادی مواجه شدند، اما با توجه به اینکه تکنولوژی ها همچنان دور از این فضا بودند، در نتیجه تمامی مشکلات را سعی می کردند با تجربه هایی که در این راه کسب کرده اند، برطرف سازند. اما با ورود دستگاه های اندازه گیر و به راه افتادن آزمایشگاه های گیاه شناسی، پژوهشگران توانستند یک دگرگونی بزرگی را در این صنعت به وجود آورند.

آزمایشگاه ها عامل مهمی در تغییرات ژنتیکی نهال های گردو هستند، زیرا قبل از به کارگیری علوم مختلف، افراد باید نهال های گردو را با پایه بلند پرورش می دادند. و این موضوع در ابتدای کاشت برای آنها چیز عجیبی ایجاد نمی کند، اما با تبدیل شدن آن به درخت گردو پایه بلند؛ در زمان برداشت باغداران کم کم به دستگاه های پیشرفته تری برای انجام این کار نیازمند شدند چرا که ارتفاع این درختان گردو به بالای 50 متر می رسید و هیچ فردی به تنهایی نمی توانست از پس یک باغ گردو بر بیاید.

با انجام پژوهش هایی بر روی انواع ارقام گردو در آزمایشگاه ها، باعث شد تا اصلاحات جدیدی را بر روی این نهال های گردو پایه بلند؛ ایجاد کنند.

مزایای نهال گردو پایه بلند:

اگر بخواهیم برای این گردوهای پایه بلند؛ یک سری ویژگی در نظر بگیریم به 2 خصوصیت مهم بر می خوریم :

1-گردو پایه بلند، در برابر بادهای طولانی و طوفان بسیار مقاوم است و این می تواند در برخی مناطق که این مشکل را دارند ویژگی خوبی باشد.

2-این درختان گردوی قدیمی در برابر تغییرات ناگهانی خاک مقاوم است و ریشه های بسیار قوی دارد. این موضوع می تواند به عنوان یک محافظ برای گیاه شما عمل کند.

با بررسی این دو ویژگی می توانید مقایسه ای با آب و هوای منطقه مورد نظر خود داشته باشید. اگر در این مقایسه شما متوجه شدید که شرایط فقط برای کاشت این گردوها مناسب می باشد برای خرید آن ها اقدام کنید، اما اگر این دو شرط اهمیت زیادی نداشتند می توانید گردوهای پایه کوتاه را نیز بررسی کنید.

معایب درخت گردو پایه بلند:

پس از کاشت نهال گردو پایه بلند؛. در بعضی از مراقبت ها با مشکلاتی مواجه خواهید شد، مانند:

هرس: هرس روی این گیاهان سخت است زیرا با تعداد زیادی شاخه در ابعاد مختلف مواجه هستید.

کوددهی: میزان کود مصرفی برای این گونه نسبت به نهال های پایه کوتاه گردو. بیشتر خواهد بود زیرا باید به تمام ریشه های خاک برسد.

آبیاری: آبیاری بیشتر در این گیاهان احساس می شود زیرا ریشه و شاخه های زیادی دارند و اگر در مناطق کم باران هستید باید در انتخاب خود دقت کنید.

باردهی: از آنجایی که باردهی در این گیاهان نسبتاً بیشتر است، این عامل می تواند دو مشکل عمده برای شما ایجاد کند (1. ساقه و شاخه های نهال گردو باید وزن زیادی را تحمل کنند. 2. اگر نمی توانید محصول را در زمان درستی برداشت کنید، ممکن است این تعداد را از دست بدهید و به مرحله فروش نمی رسد)

سمپاشی: این مشکل برای این گیاهان بسیار مهم است، زیرا ابتدا برای تهیه محلول های اسپری به حجم زیادی نیاز دارید و از طرفی باید زمان بیشتری را صرف انجام این عملیات کنید تا بتوانید برای تمام گردوهای پایه بلند؛ سمپاشی را به اتمام برسانید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مزایا و معایب گردو پایه بلند

جستجو در سایت