آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

مزایا و معایب درخت گردو کانادایی

مزایا و معایب درخت گردو کانادایی

مزایا و معایب درخت گردو کانادایی:

در مجموع می توان درخت گردو را به عنوان یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین انواع درخت در ایران طبقه بندی کرد. انتخاب درخت گردو اگر درست انجام شود می تواند بسیار سودآور باشد. درخت گردو کانادایی یکی از محصولات گردو است که کیفیت بالایی دارد و امروزه در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

با این حال، باید به خاطر داشت که اگر همه درختان در شرایط مناسب کاشته نشوند، ممکن است آسیب ببینند. آنچه در این عنوان آمده است، مطالعه کمیاب گردو کانادایی است. بنابراین می توانید طرح مورد نظر خود را با نمای دقیق تری انتخاب کنید.

مروری بر مزایا و معایب گردو کانادایی:

اگر قصد دارید یک یا چند نوع نهال را در باغ یا زمین خود بکارید، آگاهی از شرایط رشد و ویژگی های نهال مورد نظر می تواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند. بر این اساس، در نظر گرفتن مزایا و معایب درخت گردو کانادایی می تواند شما را از خرید آن ترغیب یا منصرف کند.

به عنوان مثال، کیفیت و قیمت گردو کانادایی در مقایسه با انواع دیگر گردو بسیار قابل قبول است و این یکی از بزرگترین مزیت ها به حساب می آید.اما کاشت این درخت دارای معایبی است که در ادامه به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد.

معرفی کلی درخت گردو کانادایی:

همانطور که از نام آن پیداست، منشاء واقعی این رقم کانادا است. گردو کانادایی یکی از پربارترین و اقتصادی ترین گونه های گردو است. ارتفاع این درخت معمولا بین 10 تا 12 متر متغیر است. بهترین زمان برای کاشت این نوع درخت بسته به شرایط منطقه، پاییز یا زمستان است. میانگین وزن این درخت حدود 50 کیلوگرم در سال است. نکته جالب در مورد گردو کانادایی این است که از سال دوم پس از کاشت شروع به میوه دادن می کند که همواره مورد توجه کشاورزان بوده است.

معایب پرورش درخت گردو کانادایی چیست؟

هر محصولی ممکن است در مقابل مزایا معایبی داشته باشد. در مورد کمبود گردو کانادایی باید گفت که این درخت با وجود عملکرد خوب نسبت به رقیب خود یعنی نوع فرنور عملکرد کمتری دارد. این درخت همچنین برای بهبود عملکرد خود نیاز به هرس دوره ای دارد.

رشد گردو کانادایی نیاز به تغذیه مناسب خاک از نظر مواد مغذی دارد.بنابراین، لازم است به طور دوره ای کود داده شود. از دیگر معایب این گردو عدم امکان کشت آن به صورت دیم است و بهتر است آب مورد نیاز گیاه به موقع تامین شود.

چه مناطقی برای پرورش نهال گردو کانادایی مناسب نیستند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، رعایت شرایط آب و هوایی در هر منطقه می تواند در انتخاب بهترین نوع نهال کمک کند. بر این اساس باید گفت که کشت گونه گردوی کانادایی در مناطق گرمسیری به هیچ وجه توصیه نمی شود. همچنین مناطقی که آب کافی برای رفع نیاز گیاه ندارند، انتخاب مناسبی برای پرورش این درخت نخواهند بود. در مناطقی که خاک مواد آلی کمی دارد ممکن است تولید این درخت با مشکلاتی مواجه شود که می توان آن را یکی از مضرات گردو کانادایی دانست.

معایب مغز گردو کانادایی:

پوسته چوبی مغز گردو کانادایی از انواع کاغذی است که اگرچه به راحتی شکسته می‌شود، اما در مدت نگهداری بیش از 3 سال می‌تواند با کرم خوردگی مواجه شود. از دیگر مضرات گردو کانادایی می توان به رنگ مغز آن اشاره کرد. رنگ مغز گردوی کانادایی تقریباً کهربایی روشن است که در مقایسه با نوع رنگ سفید از نظر فروش کمتر است.دانستن ویژگی های این گونه می تواند به شما در انتخاب نهال های بهتر کمک کند.

مزایای پرورش درخت گردو کانادایی چیست؟

در مقابل معایب درخت گردو کانادایی؛ که به آنها اشاره شد، پرورش این درخت مزایای بی‌شماری نیز دارد که آن را نظر باغداران محبوب کرده است. میزان باردهی مناسب این درخت نسبت به سایر ارقام یکی از مهمترین نکات آن است؛ به طوری که در صورت رسیدگی مناسب سالانه می‌توان 6 تن محصول را به ازای هر هکتار برداشت کرد.

از نظر میزان ارتفاع این درخت معمولا نسبت به سایر ارقام کوتاه‌تر است و به همین علت برداشت محصول از آن بسیار راحت‌تر خواهد بود. زود بازده بودن این درخت از دیگر مزایای آن است.

مزایای مغز گردو کانادایی:

مغز گردو کانادایی یکی از خوش طعم‌ ترین مغزها در بین انواع گردو است که کیفیت فوق العاده ای دارد. این مغز همچنین چربی مناسبی دارد و سرشار از مواد مغذی و مفید برای بدن است. سوزنی نبودن و راحتی در جداسازی مغز از پوست این گردو از دیگر نکات مثبت در مورد مغز گردو کانادایی است.

می بایست این نکته را مطلع باشید که علاوه بر استفاده‌ های خوراکی از مغز این گردو، از روغن آن در تولید لوازم مراقبت از پوست نیز استفاده می‌شود. مزایای مهم این محصول باعث شده است تا بسیاری از کشاورزان از معایب گردو کانادایی، در هنگام کاشت چشم پوشی کنند و از آن به عنوان رقم اصلی کشت خود استفاده نمایند.

گردو کانادایی مناسب چه آب و هوایی است؟

رقم گردو کانادایی یکی از محصولات قابل کشت در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از 1500 متر از سطح دریا می باشد. در واقع این درخت برای رشد نیاز به یک فصل سرد طولانی دارد. این رقم همچنین یکی از کندترین رقم های گلدهی در زمان گلدهی در نظر گرفته می شود.

به همین دلیل است که در صورت امکان در پایان فصل سرما نباید این درخت را کاشت. برخی این ویژگی را یکی از مضرات گردو کانادایی می دانند. اما باید دانست که سازگاری درخت با آب و هوای مطلوب اولین و مهمترین شرطی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مقاومت گردو کانادایی در برابر آفات:

یکی از مهم ترین نکات هر نهال مقاومت آن در برابر حشرات و بیماری ها است. در مورد نوع گردو کانادایی باید گفت که بیماری هایی که به این درخت آسیب می زند تقریباً مانند سایر انواع گردو است. بیماری های قارچی و باکتریایی مختلف می توانند این گونه را تحت تاثیر قرار دهند.یکی از نکاتی که می توان در گروه درخت گردو کانادایی طبقه بندی کرد همین است. با انجام اقدامات پیشگیرانه مانند سمپاشی به موقع می توان این آفات را تا حد زیادی کنترل کرد.

خلاصه و نتیجه گیری در مورد گردو کانادایی:

با توجه به مطالب ذکر شده، گردو کانادایی را می توان جزو ارقام خوب و پر بازده قرار داد که در صورت فراهم بودن شرایط کشت و نگهداری از نظر اقتصادی بسیار مفید است. در عین حال، معایب گردو کانادایی را نمی توان نادیده گرفت.

برای افزایش عملکرد لازم است قبل از تهیه نهال با کارشناسان این نهالستان (رویال نهال) صحبت کرده و سپس اقدام به تهیه گونه مورد نظر نمایید. خرید نهال گردو کانادایی از نهالستان غیر معتبر می تواند مشکلاتی از قبیل تفاوت در واریته انتخابی و واریته دریافتی، کیفیت نهال، وجود بیماری در نهال و...... را ایجاد کند.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

مزایا و معایب درخت گردو کانادایی

جستجو در سایت