آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

طبع گردو چیست؟

طبع گردو چیست؟

طبع گردو چیست؟

آگاهی از این موضوع به ما کمک می کند تا در استفاده از آن دقت بیشتری داشته باشیم و از خواص آن بهره بیشتری ببریم. به گفته متخصصان طب سنتی طبع گردو؛. باعث تغییراتی در ترشح هورمون های تیروئید تغییر ایجاد می کند و طبع خشک گردو، نه تنها در ترشح هورمون انسولین نقش دارد، بلکه به تنظیم سطح قند خون در بدن نیز کمک می کند. گرم و خشک است پس بهتر است آن را مطابق با مزاج خود مصرف کنید!

اگر گرم مزاج هستید بدانید:

اگر فعال و پرانرژی هستید، پوست تان قرمز تیره است و رگ هایتان مشخص است، اغلب تشنه شدید، ضربان قلبتان بالاست و دارای اندام های پرخون ، محرک و فعالی دارید بدانید گرم مزاج هستید و نباید در مصرف گردو زیاده روی نکنید .

زیرا زیاده روی در مصرف آن باعث یبوست، التهاب، کهیر، تنگی نفس، بوی شدید ادرار، فشار خون بالا، گیجی، بی خوابی، سرگیجه، افزایش میل جنسی، سوزش لثه و دهان و تنبلی کبد می شود و بدانید همیشه بعد از خوردن گردو، دهان خود را با آب بشویید و ماست یا میوه های ترش بخورید.

گردوی سیاه شده نخورید:

گردو به دست آمده از نهال های گردو خشک شده است، ویتامین C و ویتامین E کمتری دارد و طبیعت گرم تری دارد.زیرا حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است. در اثر خشک شدن در شرایط نامساعد طعم آن گرم و تلخ و رنگ آن سیاه و دانه های آن سفید به نظر می رسد که نشان دهنده آلوده بودن آن به توکسین آلوده و سمی و زیان بار شده است.

در کتاب کافی از حضرت علی نقل شده است: خوردن گردو در گرمای شدید، حرارت بدن را بالا می برد و زخم های بدن را تحریک می کند. اما خوردن آن در زمستان کبد را گرم و سرما را دفع می کند.

خوردن گردو در فصول گرم یا مناطق گرمسیری توسط افراد گرم مزاج بهتر است مصرف نشود، زیرا حرارت بدن را زیاد کرده و خطرات بعد از ان باعث افزایش حرارت بدن می شود که این امر می تواند باعث شود التهاب و زخم های بدن را به تحرک وا دارد .

اما شرایط برای افرادی که سرد مزاج هستند و یا کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند متفاوت است، می تواند بسیار مفید باشد و فواید زیادی برای شرایط حال آن به همراه داشته باشد.

در زیر برخی از ویژگی های بی شمار گردو را بررسی خواهیم کرد:

-اگر قصدکاهش وزن دارید مغز گردو را امتحان کنید که اگر ماهیت آن را در نظر بگیرید می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.تنها کافیست که قبل از میل کردن ناهار تنها با یک مشت میل کردن مغز گردو ؛ می توانید اشتهای خودتان در برابر مصرف دسر های شیرین بگیرید .

-در این صورت نه تنها پرخوری خواهید کرد، بلکه از خوردن زیاد دست می کشید و فیبر زیادی به بدنتان اضافه می کنید. زیرا گردو سرشار از فیبر است و به همین دلیل در طولانی مدت احساس سیری ایجاد می کند. وقتی فیبر وارد معده انسان می شود، آب زیادی جذب می کند و حجیم می شود، بنابراین به این زودی احساس گرسنگی نخواهید کرد و معده تان سیر می شود.

-گردو ها می توانند برای کسانی که با یبوست دست و پنجه نرم می کنند بسیار معجزه آسا باشند.

-مغز گردو سرشار از مواد معدنی مانند فیبر است که تاثیر زیادی روی کار روده ها دارد و باعث می شود روده ها کار دفع را به خوبی انجام دهند.

-توجه داشته باشید که با مصرف گردو علاوه بر ویتامین E، ویتامین های دیگری مانند ویتامین های B یا حتی پتاسیم یا آهن نیز دریافت می کنید که تاثیر بسزایی بر عملکرد بدن یا مس و روی دارند.

طبع گردو دوستدار قلب شما:

گردو برای سلامت قلب انسان مفید است و از آنجا که این ماده غذایی با ارزش سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است، عملکرد قلب را بهبود می بخشد.علاوه بر این، درصد اسیدهای چرب اشباع شده یا چربی های مضر از نوع گردو بسیار کم و در عین حال حاوی مقدار زیادی منیزیم است و جالب است بدانید که منیزیم ضربان قلب را تنظیم می کند و از رگ های خونی محافظت می کند. برای اینکه قلبتان سالم باشد، گردو را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

کمک به کاهش وزن:

مغزهای گردو علیرغم اینکه حاوی مقدار زیادی چربی هستند، می توانند در کاهش وزن شما مفید باشند. افزودن مقادیر کافی گردو و سایر آجیل های بدون چربی به رژیم غذایی روزانه می تواند به شما کمک کند به مرور زمان به وزن دلخواه خود برسید. چربی های موجود از گردو، امگا 6 و امگا 3 به دست می آیند که بدن انسان برای عملکرد صحیح عضلات خود به آن نیاز دارد.

پاکسازی کبد:

مقادیر بالای آمینو اسید یا ال-آرژنین موجود در گردو به عملکرد کبد انسان کمک می کند که به مرور زمان پاکسازی می شود و منابع خوبی از امگا 3 برای بدن فراهم می کند که می تواند در طول زمان به سم زدایی بدن کمک کند.

طبع گردو چیست؟

جستجو در سایت