آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

صنوبر، کاج و پالوینا سه درخت در صنایع چوب:

نهال صنوبر ، پالونیا و کاج از جمله نهال هایی هستند که پس از تبدیل شدن به درخت میتوان از آنها در صنایع چوب استفاده کرد در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با این درختان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آشنایی با درخت صنوبر:

صنوبرها درختانی هرمی شکل با شاخه های حلقه ای و پوسته نازک و فلس دار هستند.هر برگ سوزنی شکل خطی است و به صورت مارپیچی نزدیک تنه روی یک پایه چوبی جداگانه چسبیده است.هنگامی که برگ می افتد، قاعده یک برآمدگی تشکیل می دهد و شاخه باقی می ماند. مخروط ها بیضی یا استوانه ای شکل با فلس ممتد و آویزان هستند و مشخصاً پس از لقاح رو به پایین هستند.

نهال های صنوبر بلافاصله پس از جوانه زنی بیشترین حساسیت را دارند و تا بهار بعد بسیار حساس باقی می مانند، همچنین باید توجه داشت که بیش از نیمی از مرگ و میر نهال های صنوبر ممکن است در اولین فصل رشد رخ دهد و این احتمال در زمستان اول نیز رخ می دهد. زمانی که نهال درختان در معرض آسیب سرمازدگی و فرسایش صنوبر قرار می‌گیرند، علاوه بر خفگی دانه‌ها توسط بستر فشرده و برف، شایان ذکر است که عمر گیاهی نهال‌های صنوبر که در اواخر فصل رشد جوانه می‌زنند، بسیار رایج است. آسیب پذیر. زیرا کوچک هستند و زمان سفت شدن کامل را نداشته اند.

مرگ و میر معمولاً پس از این زمان به شدت کاهش می یابد، اما مرگ و میر اغلب برای چندین سال بالا باقی می ماند.لازم به ذکر است که استقرار یک مفهوم ذهنی است که بر اساس این ایده استوار است که وقتی یک نهال با موفقیت تا حد معینی رشد کرد، بعید است که به آن برسد. برای جلوگیری از بزرگتر شدن آن و البته باید گفت که استانداردها متفاوت است اما به عنوان مثال در نظر گرفتند نهال صنوبر 4 تا 5 ساله با ارتفاع 8 متر تا 10 متر تضمین کننده تسهیلات است زیرا فقط عوامل غیرطبیعی است. مانند جایی که کپک برف می تواند منجر به آتش سوزی شود و غیره موفقیت بازسازی را مختل می کند.لازم به ذکر است که در رویشگاه های خشک روی خاک های معدنی، نهال ها 3 ثانیه بذر می شوند.

صنوبر را می توان مستقر در نظر گرفت، در حالی که در رویشگاه های مرطوب، نهال های صنوبر ممکن است به 4 تا 5 سال برای استقرار در خاک معدنی نیاز داشته باشند، که نشان می دهد نهال های صنوبر باید زمان بیشتری را در بستر بگذرانند و بذری برای استقرار خواهند بود.

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

آشنایی با درخت کاج:

نهال دوم که از دیرباز مورد توجه کشاورزان بوده و به دلیل داشتن چوب با ارزش در صنعت چوب ایران جایگاه ویژه ای دارد نهال کاج نام دارد و همچنین باید بدانید کاج درختی سوزنی برگ است. یا درختچه ای از خانواده مخروطیان که به دلیل چوبش می توان آن را در خانواده چوب های سخت قرار داد. این نهال گرانبها که توسط باغ گیاه شناسی سلطنتی کیو و باغ گیاه شناسی میسوری به عنوان گونه ای شناخته شده است و در نیمکره شمالی یافت می شود.

خانواده کاج بزرگترین خانواده درختان مخروطیان است و در حال حاضر 818 گونه کاج شناخته شده است، همچنین می توان گفت که نهال کاج گیاهی همیشه سبز مخروطی شکل و به ندرت درختچه ای با ارتفاع 3 تا 80 متر است. ارتفاع بیشتر گونه ها به 15 تا 45 متر می رسد.کوچکترین کاج کوتوله کاج سیبری و پینیون پوتوسی و بلندترین کاج پوندروزا با ارتفاع حدود 81 متر است که واقع در جنگل ملی جنوب اورگان می باشد.

درختان کاج چگونه رشد می کنند؟

رشد مارپیچی شاخه‌ها، سوزن‌ها و فلس‌های مخروطی ممکن است بر اساس نسبت‌های عددی فیبوناچی مرتب شوند.لازم به ذکر است که جوانه‌های بهاری جدید گاهی اوقات شمع نامیده می‌شوند، زیرا با پوسته‌های جوانه قهوه‌ای یا سفید پوشیده شده‌اند و ابتدا به سمت بالا هستند سپس سبز شده و به سمت بیرون پخش می‌شوند این شمع ها راهی برای ارزیابی حاصلخیزی خاک و قدرت درختان کاج ارائه می دهند.

پوست اکثر درختان کاج ضخیم و پوسته پوسته است، اما برخی از گونه‌ها دارای پوست نازک و فلس‌دار هستند. البته می توان گفت بسیاری از نهال های کاج گره دار هر ساله فقط یک حلقه از این شاخه ها را از جوانه های شاخه جدید در پایان سال تولید می کنند، اما برخی دیگر چند گره هستند و دو یا چند حلقه تولید می کنند.

درخت کاج چگونه تکثیر می شود؟

نهال های کاج تک پایه هستند و مخروط های نر و ماده روی یک درخت وجود دارند. مخروط های نر کوچک معمولاً به طول 1 تا 5 سانتی متر هستند و فقط برای مدت کوتاهی (معمولاً در بهار، هرچند در پاییز چند روز) وجود دارند. پس از ریختن گرده، مخروط های ماده ظاهر می شود. 1.5 تا 3 سال بعد از گرده افشانی البته بسته به گونه‌ها بالغ می‌شوند و لقاح واقعی یک سال به تاخیر می‌افتد و همچنین خوب است بدانید که در زمان بلوغ سایز مخروط های ماده از 3 می باشد به طول 60 سانتی متر و هر مخلوط دارای پوسته های متعددی است که به صورت مارپیچی در کنار هم قرار گرفته اند و در هر پوسته حاصلخیز دو دانه وجود دارد.لازم به ذکر است که فلس های پایه و نوک مخروط کوچک، استریل و بدون دانه هستند.

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

آشنایی با درخت پالونیا:

یکی دیگر از درختان زینتی بسیار زیبا و شگفت انگیز که به دلیل زیبایی استثنایی و ظاهر جذاب برنده جایزه شد نهال پالونیا نام دارد.لازم به ذکر است که نهال پالونیا یکی از 7 تا 17 نوع درختان سخت چوب است که این روزها در گوشه و کنار دنیا طرفداران بی شماری پیدا کرده است و همچنین خوب است بدانید که پالونیا در بسیاری از نقاط چین، جنوب تا شمال لائوس، ویتنام و مدت ها در سایر نقاط آسیا شرقی به ویژه در ژاپن و کره رشد می کنند.

همچنین شایان ذکر است که چوب بالغ نهال پالونیا در ساخت قایق ها و تخته های موج سواری بر روی امواج استفاده می شود.

کاربرد درخت پالونیا:

نهال پائولونیا در سیستم های زراعت جنگلی چین استفاده می شود زیرا رشد سریعی دارد، چوب آن سبک اما قوی است و همچنین خوب است بدانید که گل های آن سرشار از شهد بوده و برگ های آن علوفه بسیار خوبی برای حیوانات مزرعه است. دارای برگهای دیررس است و تاج پوشش بسیار کم است، به طوری که محصولات زیر آن نور کافی برای رشد و سرپناه دارند.

چوب نهال پالونیا بالغ بسیار سبک، ریزدانه و مقاوم در برابر تاب خوردگی است، همچنین لازم به ذکر است که این چوب سریعترین رشد را در جنگل دارد و در ساخت تخته موج سواری، جعبه و پاپوش استفاده می شود.از سوختن چوب آن برای طراحی و ساخت پودر آتش بازی و در عین حال پوست آن را به رنگ تبدیل می کنند و چوب خاکستری نقره ای را به روکش کارت ویزیت مخصوص برش می دهند.

سخن پایانی:

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

صنوبر، کاج و پالونیا سه درخت ارزشمند در صنعت چوب هستند که با کاشت و برداشت این درختان می توان نیاز چوب کشور را تامین کرد و از تخریب جنگل ها برای تامین چوب جلوگیری کرد و به همین دلیل ارزشمند خواهند بود. همچنین کشاورزان می توانند در عرض 5-6 سال به درآمد بالایی برسند. این دلایل می تواند نشان دهنده ارزش این درختان باشد.

درخت صنوبر ، پالونیا و کاج در صنایع چوب

جستجو در سایت