آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

صفر تا صد نهال گردو فرنور

صفر تا صد نهال گردو فرنور

صفر تا صد نهال گردو فرنور:

میوه درخت گردو فرنور حدود 1-2 اینچ قطر و به شکل گرد است میوه گردو فرنور دارای پوست سخت و ضخیم است پوست میوه معمولاً قهوه ای تیره است.ساقه نهال های گردو فرنور معمولا قهوه ای رنگ یا خاکستری تیره می باشد. مغز گردو فرنور به رنگ سفید، بافت نرم، طعم غنی و نیمه شیرین است، مغزهای این میوه طعم و عطر خاصی دارد که می تواند تلخ یا شیرین باشد.

عملکرد و باردهی گردو فرنور:

از آنجایی که درختان گردو فرنور از طریق بذر و پیوند تکثیر می شوند، عملکرد درختان گردو فرنور مبتنی بر بذر بین 3 تا 4 تن در هکتار خواهد بود، اما عملکرد درختان گردو فرنور پیوندی در هر هکتار حداقل 4.5 تا 6.5 تن میوه با کیفیت و صادراتی می باشد. نتایج درخت گردو فرنور تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد از جمله:

شرایط محیطی کاشت نهال گردو فرنور:

شامل عواملی مانند نور، دما، رطوبت و هوازی می باشد.درخت گردو فرنور برای انجام فرآیند فتوسنتز به نحو مطلوب به نور مناسب نیاز دارد.بهترین رشد آن 20- درجه سانتیگراد است و برای میوه دادن به رطوبت مناسب نیاز دارد. هوازی در حالی که تهویه درختان گردو را تحت تاثیر قرار می دهد، می تواند بخاطر خشکی هوا و بادهای شدید میوه دهی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

خاک مناسب درخت گردو فرنور:

خاک برای رشد و باردهی درختان گردو بسیار مهم است. موانعی مانند خاک سنگین با رطوبت بالا می تواند بر رشد و باردهی درخت تأثیر منفی بگذارد. خاک‌هایی با دوام کم و با خاصیت زهکشی مناسب می تواند باعث رشد ریشه درخت شود که در نتیجه منجر به باردهی بیشتر می‌شود.

مدیریت اصولی گردو فرنور:

استراتژی های مدیریتی مناسب مانند میزان آبیاری، تغذیه و آفت کش ها بر عملکرد درختان گردو فرنور تاثیر می گذارد و آبیاری مناسب در هر زمان از سال و همچنین استفاده از کودهای اصلاحی و کودهای مخصوص می تواند باعث افزایش رشد و باردهی درختان گردو شود.کنترل آفات و بیماری ها نیز به حفظ سلامت درخت و افزایش بهره وری کمک می کند.

آفات و بیماری های درخت گردو:

وجود بیماری ها و حشرات می تواند تاثیر بسزایی در رشد و تولید درختان گردو داشته باشد، حمله آفات و یا بیماری های قارچی آسیب قابل توجهی به تولید درختان گردو وارد می کند. بنابراین مدیریت صحیح آفات و بیماری ها بر تولید درختان گردو فرنور تأثیر می گذارد.

فاصله کاشت گردو فرنور:

فاصله ای که برای کاشت درختان گردو فرنور پیوندی و جداسازی شده در زمین مسطح و شرایط پوشش گیاهی معمولی در نظر گرفتند فقط 6 متر است، لطفا توجه داشته باشید که این فاصله می تواند بیشتر و کمتر باشد.

به عنوان مثال، در زمین های شیبدار، مانند الگوهای کاشت تراس و سایر الگوها، این فاصله را کاهش دهید و از الگوی کاشت مستطیلی 5×6 یا الگوی کاشت لوزی 5×5، در منطقه ای که زاویه تابش نور خورشید کند است،برای اینکه نور خورشید به تمام شاخه های درخت گردو نفوذ کند، فاصله آن بیش از 6 متر در نظر بگیرید.

صفر تا صد نهال گردو فرنور

هرس درخت گردو فرنور:

هرس به منظور تغییر و شکل دادن به ساختار درخت انجام می شود و برای افزایش محصول و عملکرد می توانید روند هرس درختان گردو فرنور را می توانید طبق مراحل زیر انجام دهید:

1. ابتدا ابزار مناسبی مانند قیچی ساده، قیچی پرنده، قیچی متمرکز و قیچی قوسی را تهیه کنید، همچنین باید نکات ایمنی را رعایت کنید و از دستکش و عینک استفاده کنید.

2.بهتر است هرس را بعد از پایان زمستان سرد و قبل از شروع رشد بهاره انجام دهید، در این زمان درخت در حال استراحت است و آسیب های بریده شده سریعتر ترمیم می شود، همچنین از آبیاری بلند مدت خودداری کنید، صبر کنید تا چوب درخت کمی خشک شود و سریعتر ترمیم شوند.

3.ابتدا شاخه های مرده، شکسته یا آسیب دیده را جدا کرده و از نزدیکی درخت فرنور دور کنید تا از بیماری جلوگیری شود.

4.سپس به سراغ شاخه های بزرگتر بروید و شاخه های محکم و مستقیم را بردارید و حذف کنید تا شاخه های مرکزی و داخلی گسترش یافته و نور بهتر به آنها برسد.تاج درخت گردو فرنور باید با توجه به آب و هوا به شکل چتر با شاخه های افقی باشد.

5.شاخه های علف بدون بار را که فقط قدرت درخت را تخلیه می کنند، شناسایی و حذف کنید.

6.شاخه های بزرگتر که به چند شاخه تقسیم می شوند را فراموش نکنید زیرا در سال بعد ممکن است وزن شاخه شکسته شود.

7.در فصل بعد باید چند شاخه را قطع کنید تا فضای کافی برای رشد درخت ایجاد شود و نور از آن عبور کند. این فعالیت می تواند به عنوان یک فعالیت روتین و سالانه تکرار شود.

مراقب باشید که درختان فرنور را زیاد هرس نکنید، درختی که بیش از حد هرس شود ممکن است کمترین قدرت رشد و میوه دهی را داشته باشد.

ارتفاع درخت گردو فرنور:

ارتفاع نهال بذری و معمولی درخت گردو فرنور 10 تا 22 متر است و یکی از گونه های نیمه بلند محسوب می شود، فاصله کاشت 7 متر است و 200 نهال گردو فرنور را می توان در یک هکتار زمین کاشت، اما ارتفاع گردو فرنور پیوندی جزو نهال ریشه کوتاه و از طریق پیوند تکثیر می شود این نهال در طول عمر خود فقط 4 تا 5 متر طول دارد و فاصله کاشت آن 6 متر است.

بنابراین تعداد درختان مناسب برای یک هکتار زمین حدود 280 اصله است که تاثیر بسزایی در عملکرد آن دارد. دلایلی که باعث محبوبیت گردو فرنور پایه کوتاه و پیوندی در بین کشاورزان شده است. عبارتند از:

• رشد سریع: در مقایسه با سایر درختان میوه، درختان ساقه کوتاه سریع‌تر رشد می‌کنند و در عرض چند سال پس از کاشت شروع به بارور شدن می‌کنند، که کشاورزان را قادر می‌سازد به سرعت سود و درآمد از تولید گردو داشته باشند.

• محصول بازار پسند: گردو فرنور یک محصول خوش طعم با ارزش غذایی بالا است که به دلیل داشتن پوست سنگی، مقاومت در برابر حشرات، قدرت انبارداری بالا در بازار تقاضای بسیار زیادی دارد و در انواع کاربردها در بازار مفید است.

• پیشرفت تکنولوژی: روش کاشت و مراقبت از نهال گردو با ریشه کوتاه به لطف استفاده از تکنولوژی روز ساده تر و مقرون به صرفه تر شده است که به کشاورزان این امکان را می دهد تا از طریق مدیریت صحیح منابع آبی هزینه کاشت و مراقبت را کاهش دهند و بهره وری بیشتری از کاشت گردو ببرند.

به طور کلی، کشاورزان نهال های گردو فرنور را برای تولید محصولات پربازده و سودآور پیوند می زنند. زیرا گردو فرنور با توجه به ویژگی های ذکر شده یکی از محصولاتی است که کشاورزان با کمترین هزینه به کشت و نگهداری آن اهمیت می دهند و به سود خوبی دست پیدا می کنند.

صفر تا صد نهال گردو فرنور

قیمت نهال گردو فرنور:

نهال گردو انواع مختلفی دارد و می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد.گردوهای بومی در یک منطقه قیمت کمتری نسبت به گردوهای وارداتی دارند.دلایل ارزان بودن نهال های گردو فرنور به دلیل بومی سازی این نهال در مرکز معروف است. دلیل دوم قدمت نهال هاست، نهال های جوان و دو ساله گران تر از نهال های قدیمی هستند.

البته عوامل دیگری مانند عرضه و تقاضا، اقتصاد، سطح رقابت در بازار نیز بر قیمت نهال گردو فرنور تأثیر می گذارد، گردو فرنور یکی از محبوب ترین گردوهی فرانسوی نزد کشاورزان است و تقاضای بیشتر نهال های گردو فرنور در ابتدای پاییز و در پایان فصل زمستان می باشد.

صفر تا صد نهال گردو فرنور

جستجو در سایت