آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو:

آلو یکی از پربارترین درختان است که مصارف و فواید زیادی دارد، از این رو یکی از باغات پربار و سودآور برای کشاورزان و سرمایه گذاران است و کشت آلو یکی از بخش های بالقوه سرمایه گذاری است.

بنابراین باید راه هایی برای افزایش عملکرد این درختان مفید بیابید و یکی از عوامل موثر در افزایش عملکرد درختان میوه کنترل آفات و بیماری های عمده این درختان است که یکی از روش های موثر و مهم می باشد. در مبارزه با حشرات و بیماری ها که باید سمپاشی شوند باید به صورت دقیق و کاربردی انجام شود تا بهترین نتیجه را از سمپاشی بگیرید در این مقاله به تعریف سمپاشی درخت آلو می پردازیم.

سمپاشی یکی از عملیات های کنترل آفات و بیماری ها در محصولات میوه است و نقش مهمی در کنترل عواملی که عملکرد و باردهی درختان آلو را محدود می کند دارد تا بهترین نتیجه را با کاشت درخت آلو خود به دست آوردید.

عوامل موثر در سمپاشی درختان آلو:

در حال حاضر کشاورزان راه حل های زیادی برای افزایش عملکرد درختان میوه دارند از جمله کاشت که باید طبق قوانین صحیح انجام شود تا در افزایش عملکرد موثر باشد و هزینه های بی مورد بر دوش کشاورز و البته محیط زیست وارد نشود که از عوامل های تاثیرگذار قبل از کاشت درخت آلو باید به نکات زیر توجه کرد.

• زمان سمپاشی درخت آلو:

زمان سمپاشی درخت آلو یکی از پارامترهای مهم و موثر برای افزایش عملکرد سمپاشی است.

سمپاشی را به موقع انجام دهید تا موثر واقع شود، اگر دیرتر یا زودتر از زمان مناسب انجام شود، اصلا مؤثر نیست یا بسیار کم مؤثر است، بنابراین لازم است کشاورز از آفات و بیماری های مهم حشرات اطلاعات کافی داشته باشد تا بتوانند به موقع آنها را سممپاشی کنند.

زیرا اگر سمپاشی در زمان مناسب انجام نشود، کشاورز باید تعداد سمپاشی ها را افزایش دهد و یا دوز سم را افزایش دهد تا بازدهی بیشتر یا کنترل بهتر عوامل بیماری زا و آفات افزایش یابد.که علاوه بر افزایش هزینه های کشاورزی، اثرات منفی بر کشاورزان و محیط زیست خواهد داشت.

برای انتخاب زمان مناسب برای سمپاشی، باید شرایط آب و هوایی در زمان سمپاشی را طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در نظر بگیرید و مطمئن شوید که در زمان سمپاشی باران یا باد شدید وجود نداشته باشد زیرا می تواند نتیجه را کاهش دهد و سموم و کنترل آفات و بیماری ها به درستی انجام نمی شود.

• سم درخت آلو:

یکی دیگر از عوامل موفقیت سمپاشی درختان آلو این است که با توجه به شرایط خود سم درخت آلو را انتخاب کنید و باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید. از جمله:

تطبیق سم با آفت و بیماری مورد نظر: برای کنترل موثر آفت یا عوامل بیماری زا از طریق سمپاشی، باید سم مناسب را با توجه به نوع آفت و بیماری زا انتخاب کرد، این امر مستلزم شناخت کافی آفت و عوامل بیماری زا است.بر این اساس می‌توانید سم مناسب را انتخاب کنید، مثلاً اگر عامل بیماری‌زا در داخل بدن گیاه فعال است، باید از سم سیستمیک استفاده کنید تا در کنترل عامل بیماری‌زا مؤثر باشد.

همچنین توجه داشته باشید که سمی که استفاده می کنید مناسب نوع درخت و گیاه باشد یعنی اثرات منفی کمتری روی گیاه مورد نظر داشته باشد و با آن سازگار باشد.

قبل از سمپاشی باید نحوه استفاده از سم، ترکیبات آن و همچنین نوع سم را بدانید تا بتوانید به بهترین نحو از آن استفاده کنید و اثربخشی استفاده از سم را در کنترل عوامل محدود کننده مانند حشرات و عوامل بیماری زا افزایش دهید.

زمان لازم برای اثر سم بر روی حشرات و عوامل بیماری زا یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب سم است و لازم است کشاورز اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد تا در حین سمپاشی، از اثرات منفی زیست محیطی جلوگیری شود.

در تمامی این مراحل پیشنهاد می شود از راهنمایی و مشاوره مهندسان گیاه پزشکی بهره مند شوید و عملیات سمپاشی را به بهترین نحو انجام دهید تا با هزینه ای که برای سمپاشی می پردازید، راندمان سمپاشی افزایش یابد.

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو

• استفاده از تجهیزات مناسب برای سمپاشی:

یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش اثربخشی سمپاشی استفاده از تجهیزات سمپاشی مناسب با توجه به نوع درخت و سم می باشد. که باید دقت کنید که نازل­های مناسب برای پاشش سم استفاده کنید تا اندازه قطرات سم مناسب بوده و بر عامل هدف بیشترین تاثیر سمپاشی را داشته باشد.

• سمپاشی عمومی درختان آلو:

سه مرحله سمپاشی انبوه درختان میوه برای افزایش مقاومت درخت در برابر حشرات و بیماری ها طراحی شده است که بسیار مهم است و این سه مرحله شامل سمپاشی زمستانه، سمپاشی در هنگام گلدهی و سمپاشی در تابستان که میوه رسیده است. هرگز فراموش نکنید و حتما این مراحل سمپاشی را به موقع و به بهترین نحو برای کنترل موثر عوامل بیماری زا و حشرات انجام دهید.

نکات بهداشتی هنگام سمپاشی درختان آلو:

• هنگام سمپاشی حتما از لباس های مناسب استفاده کنید تا تمام قسمت های بدن به خوبی پوشانده شود.

• هنگام سمپاشی حتما از دستکش و عینک مناسب برای جلوگیری از تماس با چشم و دست استفاده کنید.

• هنگام سمپاشی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.

• از دستان خود برای مخلوط کردن سم با آب استفاده نکنید و این کار را با تجهیزات مناسب انجام دهید.

• از بوییدن و چشیدن سم پرهیز کنید.

• اگر سم با بدن شما تماس پیدا کرد، در اسرع وقت دوش بگیرید.

• هنگام سمپاشی از مواد قابل اشتعال استفاده نکنید.

• پس از سمپاشی، قبل از ورود به خانه، تمام لباس های خود را عوض کنید.

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو

سخن پایانی:

آلو یکی از درختانی است که به دلیل عملکرد بالا و سازگاری بالا با شرایط مختلف محیطی، بسیاری از کشاورزان مایل به کاشت نهال در باغات خود هستند، پس بایستی برای افزایش میزان باردهی این درختان،ضمن خرید نهال آلو مناسب و سالم عوامل محدود کننده میزان باردهی آن نیز به نحو موثری کنترل گردد.

یکی از موارد افزایش بهره وری درختان آلو، سمپاشی باغ آلو برای کنترل عوامل بیماری زا و آفات مهم درختان آلو است که باید به موقع انجام شود تا بیشترین تاثیر را بر آفات و بیماری ها و افزایش بهره وری داشته باشد.

صفر تا صد سمپاشی درخت آلو

جستجو در سایت