آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

سمپاشی پیش بهاره چیست؟

سمپاشی پیش بهاره چیست؟

ضرورت سمپاشی پیش بهاره مهم است زیرا در ریشه کنی آفات بسیار موثر است، برای اطلاعات مفید در مورد زمان دقیق سمپاشی پیش بهاره، نحوه سمپاشی پیش بهاره با نهالستان رویال نهال همراه باشید

امروزه دیگر باغداری ها بر اساس روش های سنتی گذشته نیست، بلکه اصول باغداری تغییر کرده و محوطه باغ ها گسترش یافته و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. یکی از آسیب هایی که خسارت جدی بر باغدار وارد می کند آفت ها می باشند،البته انتخاب نوع نهال در میزان صدمه در آفت موثر است، اما اغلب ارقام در برابر آفات حساس هستند و باید تحت کنترل و مراقبت قرار گیرند.

برای جلوگیری از آفت و گسترش آن باید آفت را از بین برد، که راهکار های متعددی وجود دارد،یکی از زمان های بسیار مهم برای سمپاشی، سمپاشی پیش بهاره می باشد که تاثیر مثبتی بر کنترل و حتی ایجاد آفت دارد چون غالب فعالیت آفت در بهار آغاز می شود و بیشترین آسیب را نیز نهال در زمان رشد شکوفه ها و جوانه ها می بیند.

باغداران هر ساله قبل از مبارزه با آفات گیاهی اقدام به سمپاشی پیش بهاره می کنند که در از بین بردن انواع آفات موثر است. دلیل اهمیت سمپاشی پیش بهاره در این است که در این زمان باغ دوره خواب را طی می کند، توجه داشته باشید که سمپاشی پیش بهاره در زمان خواب و قبل از جوانه زدن و گلدهی باشد.

نوع سم در سمپاشی پیش بهاره بسیار مهم است، توجه داشته باشید که هرگز از حشره کش برای این منظور استفاده نکنید زیرا به جوانه ها و کل گیاه آسیب می رساند و تاثیر مثبتی در از بین بردن آفت نخواهد داشت. سمپاشی پیش بهاره شامل انواع نژادها و ارقام مختلف می شود از گیاهان گرفته تا مرکبات، در واقع شایان ذکر است که سمپاشی به خصوص سمپاشی پیش بهاره یک نیاز اساسی باغداری است که باغداران باید به آن توجه کنند.

زمان دقیق سمپاشی پیش بهاره:

میوه های رسیده و کاملی که از بازار می خریم و ممکن است کیفیت بسیار بالایی داشته باشد قبل از اینکه به دست مشتری برسد مراحل زیادی را پشت سر گذاشته است تا به تکامل برسد. در واقع کیفیت بسیار خوب در گرو مراقبت ها لازم از زمان کاشت تا برداشت میباشد یکی از مراقبت های بسیار مهم و حیاتی سمپاشی می باشد. در واقع باید توجه داشت که سمپاشی یکی از نیازهای اساسی نهال است و در حفاظت از آنها موثر است.

آفات علاقه زیادی به میوه ها و شهد شیرین آنها دارند و همین امر باعث می شود باغ ها بیشتر در معرض این گونه آفات قرار گیرند و متاسفانه این آفات رشد و گسترش زیادی پیدا می کنند و خیلی سریع پخش می شوند و در صورت مقایسه با کنترل و در صورت عدم اقدام برای از بین بردن آنها صدمات زیادی به باغبان وارد می کنند که در برخی موارد غیر قابل تعویض است.توجه داشته باشید که همه مراقبت ها باید متوسط باشد، از هرس گرفته تا کوددهی و آبیاری که باید کاملا اصولی و مطابق با نیاز تولید کننده باشد. جالب است بدانید افراط در هر کدام از مراقبت هایی که ذکر شد خود در گسترش آفت و رشد آنها تاثیر گذر خواهد بود و این اثر موقتی خواهد داشت و در چنین زمانی حتی سمپاشی پیش بهاره موثر نخواهد بود.

زمان سمپاشی پیش بهاره باید مطابق با شرایط آب و هوایی باشد و بلافاصله بعد از سمپاشی پیش بهاره آبیاری انجام نشود تا سم اثر خود را بگذارد، به همین دلیل باید سمپاشی قبل از بهار مطابق با شرایط آب و هوایی باشد. یعنی اگر احتمال بارندگی وجود داشته باشد، نیازی به اقدام سمپاشی نیست، زیرا باران سم را از روی گیاه می‌شوید.

توجه داشته باشید زمانی که قصد انجام سمپاشی پیش بهاره دارید، زمان طوفان و باد نیز مناسب نیستند زیرا سموم را به درختان دیگر منتقل می کنند.کارشناسان اغلب توصیه می کنند زمانی که هوا کاملا آرام و بدون باران است می توانید برای سمپاشی پیش بهاره اقدام کرد.

نکات مهم در زمان سمپاشی پیش بهاره:

برای به دست آوردن یک نتیجه مثبت و تاثیرگذار باید همه کارها انجام شود. ممکن است باغداری کار آسانی به نظر برسد و مردم فکر کنند که گونه های مختلف فقط کاشته می شوند و تا زمانی که به ثمر می رسند مراحل رشد را طی می کنند، اما اینطور نیست. و باید توجه داشته باشید که محصول پس از کشت وارد مرحله مراقبت می شود و نیاز به توجه بیشتری دارد.بر این اساس سمپاشی پیش بهاره به صورت کاملا اصولی و در زمان مشخص انجام شود تا اثربخش باشد در غیر این صورت نتیجه مثبتی در از بین بردن آفات نخواهد داشت و ممکن است در کاهش عملکرد موثر باشد.

به نکات مهمی در مورد سموم شیمیایی و لزوم استفاده از آنها در مبارزه با آفات توجه کنید چرا که سموم شیمیایی یکی از موثرترین راه ها برای از بین بردن آفات می باشد و همچنین باید توجه داشت که این اقدام در بلند مدت بر محیط زیست و گونه های جانوری تاثیر منفی خواهد داشت به همین دلیل به چند نکات مهم توجه داشته باشید تا نیازی به استفاده مکرر از سموم شیمیایی نباشد.

یکی از مهم ترین نکات در دوره سمپاشی پیش بهاره، استفاده از نوع سم و میزان مصرف آن، توجه به استفاده از روش های صحیح سمپاشی و انتخاب سم با توجه به نوع آفات و رعایت نکات بهداشتی است.

مقدار سم بستگی به نوع و تعداد آفات دارد، در صورت آلوده شدن حجم وسیعی از باغات یا محصولات زراعی به آفت باید مقدار سم را افزایش داد و مستقیماً به آفت تزریق کرد.توجه داشته باشید که اگر سمپاشی پیش بهاره اصولی انجام شود، نیازی به تکرار تعداد دفعات آن نیست.

از سمومی که به مدت طولانی نگهداری شده اند استفاده نکنید زیرا سم با نگهداری طولانی مدت به تدریج تحلیل می رود و کارایی خود را از دست می دهد. حتما از انبارهای خنک و خشک برای نگهداری سموم استفاده کنید.

توجه داشته باشید که میزان سم مصرفی و سایز تانکر سمپاشی باید متناسب باشد یعنی طبق محاسبات دقیق اقدام کرد. همچنین سموم را با هم مخلوط نکنید مگر اینکه متخصصان و کارشناسان توصیه کنند. سمپاشی پیش بهاره یکی از موثرترین روش های مبارزه با آفات است و زمانی که با رعایت تمام نکات مهم انجام شود اثرات بیشتری خواهد داشت و نیازی به تکرار تعداد دفعات نخواهد بود.

سمپاشی پیش بهاره چیست؟

جستجو در سایت