آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

زود بازده ترین درختان میوه

زود بازده ترین درختان میوه

معرفی زود بازده ترین درختان میوه:

شاید بخواهید در باغ خود درختی پربار و زیبا بکارید، اما می خواهید مدت زمان کمی را طی نمایید!حتی می توانید باغ خود را با درختان میوه زودرس پر کنید تا محصول خود را سریعتر به بازار مصرف برسانید. در این مقاله با ما همراه باشید زیرا فهرست زود بازده ترین درختان میوه را به شما ارائه کرده ایم.

بهترین درختان زود بازده عبارتند از:

قبل از اینکه به معرفی زود بازده ترنی درختان میوه بپردازیم، بهتر است تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید درخت خود را پرورش دهید. دو راه برای کاشت درخت محبوبتان وجود دارد. کاشت اول با استفاده از دانه و کاشت دوم با استفاده از نهال. ابتدا باید تصمیم بگیرید که هدفتان از کاشت درختان زود بازده چیست. آیا می خواهید سریع به محصولات برسید یا می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید؟

نهال های آماده شده توسط نهالستان ها هزینه بیشتری برای کاشت دارند، اما این نهال ها در زمان شما صرفه جویی زیادی می کنند. کاشت درخت با استفاده از بذر یا همان دانه باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود، اما رشد آن 2 تا 4 سال دیگر طول می کشد.توصیه ما برای کاشت درختان میوه زودرس استفاده از نهال های آماده نهالستان ها است که در کمترین زمان ممکن باردهی باردهی خود را آغاز نمایید.

8 مدل از زود بازده ترین درختان میوه در ایران:

در ادامه 8 مدل درخت معرفی شده است که نسبت به سایر درختان میوه سریعتر تولید می کنند. به یاد داشته باشید که درختان انواع و مدل های مختلفی دارند، به عنوان مثال درختان سیب انواع مختلفی دارند، بنابراین در هنگام انتخاب سعی کنید گونه ای را انتخاب کنید که عملکرد سریع تری داشته باشد.

علاوه بر این، از بین انواع درختان، مدلی را انتخاب کنید که بیشتر با آب و هوای منطقه شما مناسب باشد و بتواند در باغ شما رشد کند.

گردو، اولین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

شاید برای شما عجیب باشد که نهال گردو در دسته زود بازده ترین درختان میوه قرار می گیرند. اکثر کشاورزان درخت گردو را به عنوان درختی دیر بازده می شناسند، اما انواعی از این درخت مانند: گردوی چندلر، گردو فرنور، گردو ژنوتیپ آریا و ... وجود دارد. که در سال دوم پس از کاشت میوه می دهند. حتی ممکن است نهال های گردو را ببینید که هنوز در گلدان هستند و تعداد کمی گردو تولید می کنند.به یاد داشته باشید که درختان گردو با توجه به اندازه خود میوه می دهند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که یک نهال یک متری به اندازه یک درخت کهن سال میوه تولید کند.

درخت هلو، دومین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

تامین شرایط محیطی لازم برای رشد نهال کار سختی نیست. کاشت درخت در منطقه ای که خیلی سرد نباشد و یخبندان و زمستان در آن منطقه طولانی نباشد کافی است. اگر منطقه شما بیش از حد سرد است، بهتر است نهال هلویی را انتخاب کنید که بتواند سرمای منطقه شما را تحمل کند.

خاکی که درخت هلو را در آن می کارید باید زهکشی خوبی داشته باشد. زیرا درختان هلو نمی توانند خاک با رطوبت بالا را تحمل کنند. اگر می خواهید درختان هلو از انواع مختلف بکارید، بهتر است درختانی را انتخاب کنید که همزمان شکوفا شوند. این به درخت شما کمک می کند تا بارورتر شود. در کل اگر از درخت هلو به خوبی مراقبت کنید از سال سوم تا هشتم میوه های خوبی می دهد در نتیجه جزو دسته درخت میوه است که به سرعت رشد می کند.

درخت توت، سومین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

شاید شما هم نهال های قوی توت را دیده باشید که سال ها بدون وقفه میوه های ریز و خوشمزه می دهد. درختان توت علاقه زیادی به رشد و باروری دارند، بنابراین باید فضای زیادی را برای کاشت چندین درخت یا کاشت آنها در قسمت های مختلف باغ در نظر بگیرید.شاید برایتان جالب باشد که ببینید در سال اول درحالی‌که نهال توت شما یک شاخه کوچک و ظریف است، در زمان میوه دهی، تعداد کمی میوه خوش‌رنگ و زیبا به شما هدیه می‌دهد.

پس فراموش نکنید که نهال توت برای رشد نیاز به فضای زیادی دارد. اگر خاک غنی باشد و زهکشی خوب باشد، درخت توت 3 ساله به حدود 3.5 متر می رسد. اگر می خواهید درخت شما میوه ای شیرین و خوشمزه بدهد، باید روش صحیح هرس درخت را بدانید. این به درخت کمک می کند تا منابع غنی خاک را به میوه ها برساند.

درخت سیب، چهارمین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

بر خلاف درختان هلو، نهال های سیب برای زنده ماندن به سرمای بیشتری نیاز دارند. اگر می خواهید این درخت را در آب و هوای معتدل بکارید، باید به دنبال گونه ای باشید که بتواند این آب و هوا را تحمل کند. نکته دیگری که هنگام کاشت درخت سیب باید به آن توجه کرد گرده افشانی است. برای بهره مندی از مزایای سیب های رنگارنگ و خوشمزه، حداقل به 2 یا 3 درخت نیاز دارید تا درخت شما بترور شوند و میوه دهند. درختان سیب را می توان در گروه زود بازده ترین درختان میوه قرار داد.

درخت مرکبات، پنجمین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

مزیت کشت درخت مرکبات در مقایسه با هلو و سیب این است که این گونه خود بارور بوده و برای میوه دهی به درختان دیگر وابسته نیست.بنابراین می توانید با کاشت یک درخت، از محصولات آن بهره مند شوید. به خاطر داشته باشید که مرکبات مقاوم به سرما نیستند و برای زنده ماندن به محیط مرطوب وابسته هستند.

از سوی دیگر انواع مینیاتوری از مرکبات وجود دارد که می توان آنها را در گلدان پرورش داد و در خانه نگهداری کرد.انواع مرکبات در سال اول پس از کاشت میوه می دهند اما باردهی کامل از سال سوم شروع می شود.

درخت زردآلو، ششمین درخت از زود بازده ترین درختان میوه :

نهال زردآلو مانند درختان گردو در همه گونه ها به سرعت تولید نمی کند. تاکنون دو نوع زردآلو شناخته شده است که می تواند در 3 سال میوه دهد. درخت زردآلو مانند مرکبات برای باروری نیازی به درختان دیگر ندارد و شما می توانید تنها با کاشت یک درخت از محصول خود بهره مند شوید.

خاک مناسب برای کاشت درخت زردآلو باید زهکش خوبی داشته باشد و افزودن هوموس به خاک باعث رشد درخت می شود. هنگام انتخاب زردآلو، حتما به فروشنده نهال بگویید که به دنبال زود بازده ترین درختان میوه هستید.

درخت انجیر، هفتمین درخت از زود بازده ترین درختان میوه:

درخت انجیر یکی از سرسخت ترین درختان و یکی از قدیمی ترین درختان میوه است. این درخت در آب و هوای گرم بهتر رشد می کند. خاک با زهکشی خوب و کمی اسیدی برای رشد لازم است. این درخت همانند درخت گردو برای میوه دادن به درختان دیگر وابسته نیست.

درخت انجیر یکی از پربارترین درختان است که اگر قوانین نگهداری از آن را رعایت کنید میوه های فراوانی به شما می دهد که شما را شگفت زده خواهد کرد. انجیر به خوبی رشد می کند، بنابراین هنگام کاشت، مکان رشد و فضای کافی برای رشد درخت را به دقت در نظر بگیرید.

جمع بندی و نتیجه گیری درختان زود بازده:

خرید زودبازده ترین درخت میوه؛ روشی است که شما به‌ واسطه آن صبر و تحمل کمتری برای برداشت میوه به خرج می‌دهید. برخی از باغداران حتی درختان را به‌ صورت یکی در میان می‌ کارند به صورتی که باغ آنها ترکیبی از درختان جوان با میوه‌های زیبا و درختان کهن‌ سال است؛ بدین‌صورت باغ هیچ‌ گاه از محصول خالی نیست.

زود بازده ترین درختان میوه

جستجو در سایت