آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

زمان آبیاری درختان در فصل بهار

زمان آبیاری درختان در فصل بهار

زمان آبیاری درختان در فصل بهار:

مراقبت از زمان آبیاری درخت تا زمان کاشت درخت در تمام فصول باید انجام شود. درختان میوه در این زمینه اهمیت بیشتری دارند. زیرا اگر در مراقبت از آنها کوتاهی کنید. در فصل میوه نمی توان انتظاری از آن داشت که نتایج خوبی برای شما به ارمغان آورد. از مهمترین این مراقبت ها می توان به آبیاری، کود دهی، هرس، رنگ آمیزی تنه و چالکود ... اشاره کرد.

در عین حال آبیاری یکی از عوامل اصلی است. زیرا اگر آب کافی نباشد درخت رشد نمی کند و خشک می شود. آبیاری در واقع به فرآیند تامین نیاز آبی گیاه گفته می‌شود که باعث رشد و سبز شدن گیاهان، سرد شدن درختان، انتقال مواد غذایی به گیاهان، حل شدن بهتر مواد غذایی در آب و بهبود کمی و کیفی محصول می شود. این یکی از بزرگترین مسائلی است که ذهن افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال، بهترین زمان برای شروع آبیاری درخت یا بهترین زمان آبیاری در بهار چه موقعه است؟ عوامل متعددی در تعیین این زمان موثر است. بنابراین تا پایان مقاله با رویال نهال همراه باشید.

بهترین زمان آبیاری درخت در فصل بهار:

زمان آبیاری درختان مسئله بزرگی است و تعیین زمان مناسب برای شروع آبیاری در بهار به عوامل مختلفی بستگی دارد.مهمترین آنها رعایت زمان گلدهی و آب و هوای منطقه است. زیرا شرایط آب و هوایی و دوره گلدهی دو عامل مهم و اصلی در تعیین زمان مناسب برای شروع آبیاری در فصل بهار می باشد.

زمان گلدهی:

بهترین زمان برای آبیاری در بهار پس از ریزش گلبرگ ها است. وقتی درخت وارد مرحله گلدهی شد به آن توجه کنید. آنها نسبت به مقدار آبی که دریافت می کنند بسیار حساس هستند. چون در این مرحله آبیاری زیاد باعث ریزش گلبرگ ها می شود پس باید در نظر داشت که بهترین زمان برای آبیاری پس از ریزش گلبرگ ها است.

شرایط آب و هوایی:

هنگامی که زمان آبیاری را انتخاب می کنید، باید شرایط آب و هوایی منطقه را نیز در نظر بگیرید. زیرا برای برخی مناطق که گرمتر هستند و بارندگی کافی وجود ندارد، در طول دوره گلدهی ممکن است درخت دچار خشکی شود. در این صورت آبیاری درخت در مرحله گلدهی ضروری است. البته در حدی که فقط رفع تنش صورت گیرد، زیرا آبیاری زیاد در این مرحله می تواند به ریزش گل آسیب برساند.

زمان آبیاری درختان در فصل بهار

آب استارت چیست؟

در واقع آب استارت اولین آبیاری قبل از بیدار شدن درخت است.و زمانی که جوانه درخت کار خود را شروع می کند به خوبی انجام می شود. نکته کلیدی برای شروع آب استارت استفاده از کود مناسب برای شروع رشد درخت با آب شروع است و همچنین مقدار آب مصرفی نباید زیاد باشد. انتخاب نوع کود مصرفی در زمان آبیاری به کمبود درخت و نوع درخت بستگی دارد. اما به طور کلی می توان کودهایی مانند سولفات آمونیوم، فسفات آمونیوم، نیترات کلسیم و منگنز را توصیه کرد که همراه با آب استفاده می شوند. همچنین برای افزایش تعداد گل ها و جلوگیری از ریزش گل ها در مرحله تورم جوانه ها از کود فروت ست استفاده کرد.

زمان دقیق شروع آب استارت بستگی به منطقه و آب و هوا دارد، برای مثال در مناطق گرمتر و درختانی که زودتر از خواب بیدار می شوند، در زمستان شروع به آب استارت می کنند.

نکات مهم برای آبیاری درختان:

هنگام آبیاری درختان، قبل از آبیاری درخت باید نکاتی را در نظر بگیرید. و با توجه به این میزان آبیاری تعداد دفعات آبیاری و حتی زمان آبیاری اول مشخص می شود.در ادامه به مهمترین نکات اشاره می کنیم.

• شرایط اقلیمی:

شرایط اقلیمی یکی از مهمترین عوامل در تعیین زمان آبیاری است. به عنوان مثال در مناطق گرم و مرطوب مانند شمال کشورمان، در صورت بارندگی کافی، درختان به آب زیادی نیاز ندارند. اگر در آب و هوای گرمتر باشد و باران کمی بارید. برای جلوگیری از خشکسالی آبیاری باید به موقع انجام شود. با این حال، شما باید نوع درخت را در نظر بگیرید.

• نوع درخت:

همه ما می دانیم که برخی از درختان به آب زیادی نیاز دارند. برخی از آنها به آب کمتری نیاز دارند، بنابراین هنگام آبیاری باید نوع درخت را در نظر بگیرید. و با توجه به نیاز خود میزان آبیاری را تنظیم کرد. برای مثال، برخی از درختان که منحصر به مناطق گرمسیری هستند. مانند نخل، پسته و بادام به آب کمتری نیاز دارند، اما برخلاف درختانی مانند هلو، شلیل، آلو، به آب بیشتری نیاز دارند.

• سن درخت:

فاکتور مهم دیگری که در آبیاری باید در نظر گرفت، سن درخت است. هرچه سن درخت کمتر باشد، دفعات آبیاری نزدیکتر ولی مقدار آبیاری کمتر باشد، زیرا ریشه درختان جوان زیاد رشد نکرده ولی به آب مداوم نیاز دارند. در مورد درختان مسن‌تر، چون ریشه‌های عمیق‌تر و گسترده‌تری دارند، نیاز به آبیاری در مقادیر بیشتر اما دفعات کمتر دارند.

• بافت خاک:

قبل از هر چیز باید ترکیب خاک و ساختار خاک را برای آبیاری درخت در نظر بگیرید. با انجام آزمایش خاک، نوع خاک باغ شما مشخص می شود و می توانید بهترین برنامه آبیاری را بر اساس آن تنظیم کنید. مثلاً گاهی می گویند خاک باغ ما آب را جذب می کند، یعنی این باغ تقریباً همیشه خاک رسی است که آب را برای مدت طولانی نگه می دارد، بنابراین در این نوع خاک آبیاری زیاد نباید انجام شود. از طرفی در خاک شنی آب به سرعت از ریشه خارج می شود. بنابراین با توجه به بافت خاک باید یک برنامه آبیاری واضح و منظم برای باغ اجرا کنید.

اگر خاک مناسب نیست (خیلی شنی یا خیلی رسی) می توانید با استفاده از کود حیوانی خاک را اصلاح کنید.

• فصل آبیاری:

در فصل گرما و یا در آغاز فصل رشد مانند بهار و تابستان، درختان نسبت به زمانی که هوا سردتر است و بارندگی بیشتری وجود دارد، به آب بیشتری نیاز دارند.بنابراین در این شرایط درختان در پاییز و زمستان تقریباً نیازی به آبیاری ندارد.

زمان آبیاری درختان در فصل بهار

سخن پایانی:

در پایان باید گفت برای تعیین بهترین زمان برای شروع آبیاری کامل باغ در فصل بهار باید شرایط مختلف را در نظر گرفت و سپس اقدام به آبیاری نمود. در حالت ایده آل، نباید این کار را در طول گلدهی انجام دهید زیرا گلبرگ ها زود می ریزند.

زمان آبیاری درختان در فصل بهار

جستجو در سایت