آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال:

نهال ها مواد مغذی مورد نیاز خود را از خاک دریافت می کنند که به رشد بهتر درختان و مقاومت در برابر حشرات بیماری زا کمک می کند. بنابراین تقویت خاک درختان مهمترین کاری است که برای شادابی و رشد بهتر آن باید انجام دهید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به شما کشاورز کمک کنیم تا راهکارهایی برای تقویت زمین کشاورزی به شما معرفی کنیم تا بتوانید از درختان جدید و سالم در خانه، محل کار یا مغازه خود لذت ببرید.

خاک یک محیط زندگی است و از قسمت های مختلفی مانند مواد آلی، مواد معدنی، میکروارگانیسم ها، آب و هوا تشکیل شده است. با تقویت خاک سعی می کنید تعادل بیشتری بین عناصر این محیط برقرار کنید. خاک سالم و با زهکشی مناسب به درختان کمک می کند تا آب، هوا و مواد مغذی بهتری دریافت کنند و به همین دلیل، هر از چند گاهی تقویت خاک ضروری است.

1- مکمل پروبیوتیک

وجود میکروب های مفید در خاک به درختان کمک می کند تا مواد مغذی بیشتری دریافت کنند، اما با از بین بردن این میکروب های مفید، حاصلخیزی خاک به مرور زمان کاهش می یابد. افزودن این مکمل های پروبیوتیک به خاک باعث رشد مجدد این باکتری ها و تغذیه درختان می شود. استفاده از این مکمل ها آسان و موثر است و به شما کمک می کند تا خاک درختان خود را به روشی آسان تقویت کنید.

2- چای کمپوست:

استفاده از چای کمپوست (چای کمپوست یا کود مایع) در تقویت خاک و شادابی نهال و درختان موثر است! این کود بسیار مغذی و یک روش باستانی و ارگانیک برای افزایش حاصلخیزی خاک است. فقط کمی کمپوست تهیه کنید و شروع به تهیه چای کمپوست خود کنید. پخش کردن چای کمپوست باعث می شود که مواد مغذی به راحتی در خاک در دسترس باشند و نهال ها بهتر رشد کنند. علاوه بر این، این کود طبیعی نسبت به کودهای شیمیایی ضرر کمتری برای انسان دارد و می توانید از آن در محصولات باغی خود استفاده کنید.

3- پوست موز:

برای تقویت خاک درختان همیشه نباید به دنبال چیز عجیبی باشید. بسیاری از ترکیبات طبیعی که در اطراف شما وجود دارند و اغلب به عنوان زباله دور ریخته می شوند، گزینه های خوبی برای بهبود خاک درختان شما هستند. این شامل پوست موز می شود! پوست موز سرشار از پتاسیم و فسفر است و خاک را غنی می کند. می توانید پوست موز را ببرید و زیر زمین بگذارید یا پوست موز را خشک کنید و به کمپوست اضافه کنید. در هر صورت این کار باعث تقویت و رشد نهال می شود.

یکی از مهمترین چیزهایی که درختان و خاک به آن نیاز دارند، نور کافی است. بیشتر درختان نور را دوست دارند و در طول روز نیاز به جذب نور خورشید بیشتری دارند.

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال

4- آب گازدار:

جایگزینی آب معمولی با آب گازدار می تواند باعث تقویت خاک و رشد نهال ها شود. آب گازدار حاوی درشت مغذی هایی مانند کربن، اکسیژن، هیدروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد و سدیم است. تحقیقات نشان داده است که نهال هایی که برای مدت معینی با آب گازدار آبیاری می شدند بهتر از نهال هایی که با آب معمولی آبیاری می شدند رشد کردند!

5- آب آکواریوم:

باکتری ها و ضایعات موجود در آب آکواریوم به ماهی آسیب می رساند، اما همین آب می تواند خاک نهال ها را تقویت کند.البته توصیه می کنیم این کار را فقط برای تقویت خاک نهال ها زینتی انجام دهید و مراقب باشید حتما از آب تمیز استفاده کرده باشید. علاوه بر آب آکواریوم می توانید از اعضای بدن ماهی نیز برای تقویت خاک استفاده کنید! استخوان ماهی سرشار از کلسیم است و می تواند منبع خوبی از مواد مغذی خاک باشد.

6- پوسته تخم مرغ:

پوسته‌های تخم مرغ را به‌جای پرت‌کردن در سطل زباله پای خاک بریزید! این پوسته ها سرشار از کلسیم هستند و چه چیزی بهتر از تامین کلسیم مورد نیاز خاک به روش طبیعی؟ پوسته ها را بشویید، پودر کنید و به نهال هایی که نیاز به کلسیم بیشتری دارند اضافه کنید. نهال هایی مانند گوجه فرنگی اغلب از کمبود کلسیم رنج می برند. می توانید پوسته های آن را در کنار سایر مواد طبیعی مانند پوست موز به خاک این نهال اضافه کنید.

7- تفاله قهوه:

تفاله های قهوه حاوی کلسیم، پتاسیم، نیتروژن و فسفر است. وجود این تفاله، قهوه را به انتخاب خوبی برای تثبیت خاک تبدیل کرده است. افزودن قهوه به خاک آن را اسیدی می کند و بهتر است از این محلول برای خاک نهال ها اسید دوست استفاده شود.نهال هایی مانند گل رز و آزالیا در خاک اسیدی بهتر رشد می کنند. نیتروژن موجود در تفاله قهوه به قوی و سبز شدن ساقه این نهال ها کمک می کند. می توانید این ضایعات را در پایه نهال های خود قرار دهید یا آنها را به کمپوست خود اضافه کنید. به هر حال تفاله های قهوه را دور نریزید، از آنها برای تقویت خاک استفاده کنید.

8- تفاله چای:

احتمالاً در گذشته این را زیاد شنیده اید. اکثر مردم در گذشته معتقد بودند که برگ چای باعث رشد نهال ها می شود. اکنون می دانیم که وجود پتاسیم، کلسیم و نیتروژن در برگ چای به تقویت خاک نهال ها کمک می کند. می توانید بدون صرف هزینه زیاد تفاله های چای را در ته نهال بیندازید و خاک نهال را تقویت کنید. این ماده طبیعی و ارزان جایگزین مناسبی برای کودهای شیمیایی است.

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال

سخن پایانی:

ترکیب آبیاری منظم، نور کافی و خاک مناسب می توانند به خوبی در رشد نهال تاثیر گذار باشند. نهال ها مواد مغذی خود را از خاک دریافت می کنند و تقویت خاک آنها بسیار مهم است. روش های طبیعی و شیمیایی زیادی برای اصلاح خاک وجود دارد، اما توصیه می کنیم در صورت امکان از روش های طبیعی برای اصلاح خاک کشاورزی استفاده کنید.می توانید خاک نهال را از ضایعات غذایی روزمره تقویت کنید. در این صورت نه تنها ضایعات بیشتری به محیط زیست اضافه نکردید، بلکه با صرف هزینه کمتر برای خاک، نهال ها خود را تقویت کردید.

روش های موثر در تقویت کردن خاک نهال

جستجو در سایت