آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

روش های خشک کردن گردوی تازه

روش های خشک کردن گردوی تازه

روش های خشک کردن گردوی تازه:

می توانید گردو تازه چیده شده خود را در دو مرحله خشک کنید. خشک کردن گردو؛ با پوست و یا خشک کردن مغز گردو؛ که هرکدام نیز مراحل مربوط به خود را دارد. خشک کردن گردو با پوست برای زمانی است که پوست گردو سبز است و می خواهید گردو را با پوسته سخت انبار کنید و یا زمانی است که می خواهید مغز گردو را خشک کنید. در این مقاله هر دو مرحله به صورت کامل توضیح داده می شود.

خشک کردن گردو با پوست:

زمانی که پوست گردوی تازه چیده شده سبز است، بهترین زمان برای خشک کردن گردو، است. در مورد تهیه گردو با پوست سبز رنگ باید به نکاتی توجه نمایید. اول اینکه پوست گردو تازه چیده شده ترک نداشته باشد. دوم اینکه پوست گردو کاملا سبز بوده و به رنگ قهوه ای و یا لکه دار نباشد. نکته سوم اینکه پوست گردوی تازه چیده شده نرم باشد و با فشار دادن انگشت بر روی آن، پوسته فرو رود. همه این نکات برای تشخیص گردوی با کیفیت و مرغوب و اینکه گردو کاملا رسیده است، باید مورد توجه قرار گیرد.

مراحل خشک کردن پوست گردوی تازه به شرح زیر است:

در ابتدا برای اینکه دستانتان سیاه و لکه دار نشود، توصیه می شود از دستکش استفاده کنید.

حال باید پوسته سبز رنگ را از گردو جدا نمود. این کار حتی زمانی که گردو رسیده و بالغ است، بسیار سخت و دشوار است و به راحتی با دست جدا نمی شود. باید دقت شود در زمان جدا کردن پوسته سبز رنگ، به گردو آسیبی وارد نشود، در این صورت کیفیت محصول به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. روش های مختلفی برای این کار است که از آن جمله به موارد زیر می توان اشاره کرد:

می توانید گردو های تازه را روی تخته پهن کنید و یک جسم یا تخته سنگین را روی آن بغلتانید.

می توانید گردو را روی مسیر آسفالت قرار دهید و روی آنها بروید. در این صورت فشار مورد نیاز به گردو اعمال خواهد شد.

نکته مهم این است که فشار نباید آنقدر زیاد باشد که پوست گردو بشکند.

بعد از اینکه پوسته سبز گردوها را جدا نمودید، برای خشک کردن گردو؛ لازم است که آن ها را بشویید. برای این کار باید سطلی را پر از آب نموده و گردوهای بدون پوست را در داخل آن بریزید. گردوهایی که شناور هستند و بر روی سطح آب قرار می گیرند، نشان از کیفیت نامناسب و در بیشتر مواقع پوک و بدون مغز بودن آن ها دارد. بنابراین این گردوها را از روی آب جمع کنید و دور بریزید. گردوهایی که مغز دار هستند، به علت سنگینی چگالی آن ها به زیر آب می روند. این گردوها مناسب برای خشک نمودن گردو ، هستند.

خشک کردن مغز گردو:

• در این مرحله گردوها را آبکش نموده و به مدت دو هفته در مکان مناسبی که شرایط زیر را دارد پهن کنید تا خشک شوند :

• محل پهن کردن گردوها نباید در معرض تابش نور مستقیم آفتاب باشد، زیرا باعث تیرگی رنگ گردو و پایین آمدن کیفیت آن می شود.

• محل باید تهویه مناسب داشته باشد و هوا به خوبی در آن جابجا شود. اگر نگران بارندگی نباشید، می توانید گردوها را در فضای بازی که نه سایه است و نه آفتاب، پهن نمایید.

• برای خشک کردن گردو؛ باید همه قسمت ها در معرض هوا قرار گیرند. بنابراین بهتر است گاهی آن ها را جابجا کرده و هم بزنید.

• پس از جدا کردن پوست های سبز گردو ها، گردو ها را خشک کنیدبعد از دو هفته باید گردو را بررسی کنید. بهتر است مقداری گردو بردارید و پایه را بررسی کنید که آیا خشک و ترک خورده است یا خیر. اگر هنوز مرطوب است، صبر کنید تا گردو کاملا خشک شود. وجود رطوبت باعث کپک زدن و پوسیدگی مغزهای گردو می شود.

• هنگامی که گردو کاملا خشک شد، آن را در کیسه ای در جای خنک و تاریک نگهداری کنید. حتی می توانید گردو را در یخچال بگذارید و به مدت دو سال از آن استفاده کنید. این کار مانع از دست رفتن کیفیت گردوهای خشک شده می شود.

مراحل خشک کردن مغز گردو:

در این قسمت تصمیم داریم توضیح دهیم که چگونه می توان مغز گردو را خشک کرده و استفاده نمود. برای این کار نیز مراحلی را باید طی کنید که در این قسمت توضیح می دهیم:

مرحله اول خشک کرن گردو، پوست کندن می باشد:

ابتدا باید پوسته های گردو را از مغز آن جدا کنید. معمولا پوست کندن گردو کار سختی است و اکثر افراد در این زمینه مشکل دارند. زیرا اگر به صورت صحیح این کار انجام نشود، باعث خرد شدن مغز گردو و پایین آمدن کیفیت محصول خواهد شد. چند روش برای این کار پیشنهاد می شود که عبارت اند از:

می توانید گردوها را به مدت دو ساعت در آب خیسانده و سپس آن ها را به مدت یک شب در یک ظرف درپوشیده نگهداری نمایید. این کار باعث می شود پوسته سخت گردو نرم شده و راحت تر بتوان مغز و پوسته را از هم جدا کرد.

روش دیگر خشک کردن گردو، این است که گردو ها را در داخل کیسه و یا حوله تمیز قرار دهید و با چکش کمی به آن ها ضربه وارد کنید. ضربات و فشارها نباید در حدی باشد که باعث شکستن پوسته و خرد شدن مغز گردو شود.

مرحله دوم خشک کردن مغز گردوها:

بعد از اینکه تمامی گردوها پوست کنده شد، نوبت خشک کردن مغز گردو است.برای این کار باید مغزها را به مدت دو ساعت در معرض هوا قرار دهید تا کاملا خشک شوند. مغز گردو ها نباید حتی مقدار کمی رطوبت داشته باشد، زیرا کیفیت آجیل از بین می رود. می توانید مغز گردو را بررسی کنید و اگر احساس کردید که باید بیشتر خشک یا مرطوب شود، آنها را جمع نکنید و برای مدتی در هوا رها کنید.

در مراحل پایانی خشک کردن گردو تازه، زمان ذخیره و حفظ مغز گردو است. گردو ها باید در یک ظرف در بسته نگهداری شود و بهتر است گردو ها را در جای خنک یا خشک که معمولا انبار یا یخچال است نگهداری کنید. حتی می توانید مغز گردو را کمی تفت بدهید تا کاملاً رطوبت خود را از دست داده و با کیفیت بهتری حفظ و ذخیره شود.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

روش های خشک کردن گردوی تازه

جستجو در سایت