آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

روز درختکاری

روز درختکاری

تاریخچه ی روز درختکاری چیست؟

روز درختکاری یکی از مهمترین روزها در تقویم اکثر کشورها است. اولین کسی که این روز را تعیین کرد، آقای جولیوس استرلینگ مورتون آمریکایی بود که در 10 آوریل 1872 تقریباً یک میلیون اصله درخت کاشت.

امروزه اکثر کشورهای جهان این روز را در اوایل بهار و اواخر پاییز، معمولا در آخرین جمعه ماه آوریل جشن می گیرند تا هم کمکی باشد برای نفش کشیدن زمین و هم انسان ها با کاشتن درخت اهمیت آن را برای زنده ماندن بیشتر درک کنند. در کشور ما ایران، این روز هر ساله در هفته منابع طبیعی از 15 تا 22 اسفند گرامی داشته می شود و مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد و با تلاش سازمان های مردم نهاد امروزه به یک فرهنگ اصیل و واقعی در میان مردم تبدیل شده است.

در ایران کمپین درختی توسط دوستداران محیط زیست در سال 1395 راه اندازی شد. این نظرسنجی برای اولین بار توسط ربات تلگرام انجام شد و طی دو سال بیش از هشت میلیون درخت در منطقه کاشته شد. می توان گفت این کمپین معروف ترین کمپین رخ داده در ایران و یکی از بزرگترین کمپین های جهان است.

دلایل ایجاد روز درختکاری در کشورهای مختلف:

تقریباً در 33 کشور جهان، یک روز منحصر به فرد برای روز درختکاری در نظر گرفته شده است که با آگاهی عمومی و حفاظت از محیط زیست برگزار می شود. جالب است بدانید که طبیعت درختان در برخی از کشورها آنقدر زیاد است که اگر در ساخت خانه و پروژه های دیگر در جاده سازندگی درختی وجود داشته باشد، این درخت هرگز قطع نمی شود و به حیات خود ادامه می دهد و این مسیر پروژه است که تغییر خواهد کرد.

زیرا وضعیت درختان به ویژه در کشورهای پیشرفته به خوبی درک شده است و حیات درختان به اندازه جان انسان ارزشمند است. اگر درخت در مسیر جاده باشد به مکان دیگری منتقل می شود که بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

کدام نهال برای روز درختکاری مناسب تر است؟

اهمیت روز درختکاری در سال های اخیر به وضوح مشخص شده است. اما درخت هایی باید در آن روز کاشته شود که می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت استفاده شود. یعنی نمی توان همه درختان را برای کاشت انتخاب کرد و برای اینکه درخت به خوبی رشد کند و عمر طولانی داشته باشد، باید با توجه به آب و هوا و مساحت، بهترین نوع نهال را برای این روز انتخاب کرد.

درختانی را انتخاب کنید که نیازی به آبیاری منظم ندارند. زیرا برای رشد و توسعه خود نیاز به توجه بیشتری دارد. همچنین اگر می خواهید از نهال های میوه برای بهره مندی از میوه آنها استفاده کنید، درختی را انتخاب کنید که مناسب آب و هوای منطقه خود باشد. بهترین نهال برای درختکاری آنهایی هستند که نسبت به آفات حساس نیستند و در اثر حمله حشرات و آفات به سرعت از بین نمی روند.

بهترین زمان برای کاشت درخت:

توجه داشته باشید که هوای بسیار گرم یا سرد برای کاشت درخت مناسب نیست و بهترین روزها برای کاشت نهال هوای ابری است. بهترین زمان برای کاشت درخت زمانی است که نهال ها در خواب هستند و تازه از خواب زمستانی بیدار می شوند.روز درختکاری نیز به همین دلیل در اسفند ماه انتخاب شده است.

زیرا نهال ها کم کم بیدار می شوند و شروع به رشد می کنند و خود را برای آینده ای روشن آغاز می کنند. در مناطق سردسیر همین تاریخ بهترین گزینه است تا شما بتوانید درختی در دل خاک بکارید و نظاره گر رشد آن باشید. اما اگر در مناطق معتدل و یا گرمسیر زندگی می کنید می توانید در فصل پاییز نیز اقدام به کاشت درخت نمایید.

برای روز درختکاری، اغلب پیشنهاد می شود با توجه به فصلی که در آن قرار گرفته اید، نهال مناسب را انتخاب کنید که در اسفند ماه نهال های ریشه لخت که درون نایلون و یا گونی قرار گرفته اند را استفاده نمایید. به همین خاطر آن را در گلدان می کارند تا ریشه بدهد و برای فصل کاشت آماده شود.

نهال های گونی پیچ به نهالی گفته می شود که به دلیل حساسیت ریشه به هوا و خشکی باید اطراف ریشه را پوشانده و هنگام کاشت اطراف آن خالی شود. نهال هایی که ریشه عریان دارند بهترین درختان در روز درختکاری هستند و تنها درختانی هستند که ریشه هایشان تمیز است و خاک اطراف آنها ریخته شده و آماده کاشت در زمین است.

فواید کاشت درخت در زندگی انسان ها:

اهمیت روز درختکاری به همه ثابت شده است. درختان اساس زندگی روی زمین هستند. درختان نماد سرزندگی، طراوت و زندگی در تمام نقاطی هستند که به آن پا می گذارید. این مناطق سرسبز زیبا همیشه محل زندگی بسیاری از حیوانات و پرندگان بوده است و متاسفانه گروهی از مردم با قطع درختان جان بسیاری از حیوانات را نابود کردند.

با وجود مردمی که عاشق طبیعت و تاریخ های مهمی مانند روز درختکاری هستند، زندگی موجودات زنده و کاشت درخت هرگز از بین نخواهد رفت. وجود درختان هوا را به خصوص در شهرهای بزرگ تمیز می کند. این موجودات مفید آلودگی را از هوا می گیرند و اکسیژن را به بدن های بی جان زمین تزریق می کنند. درختان را هر طور که نگاه کنید می بینید که برای ادامه حیات انسان ضروری هستند.با رشد کارخانه ها و شهرک های صنعتی، جو زمین هر روز گرمتر می شود و باعث جاری شدن یخ های طبیعی می شود. باد درختان را خنک می کند. یکی از بهترین فواید درختان جلوگیری از حوادث ناگوار مانند سیل است. با کاشت درختان بیشمار، سیل دیگر یک بلای طبیعی نخواهد بود.

درختان نگهبان از ورود سیلاب به شهرها و آسیب رساندن به ساختمان ها و جلوگیری از فرسایش خاک جلوگیری می کنند. با کاشت درختان میوه در نزدیکی منزل خود نه تنها از نعمت های الهی بهره مند می شوید، بلکه می توانید مسیر لذت بردن از میوه های خوش طعم درختان را برای همشهریان خود هموار کنید.

سخن پایانی در مورد روز درختکاری:

فرهنگ روز درخت کاری برای همه جا افتاده است و کمتر کسی اهمیت آن را درک نمی کند. البته باید بدانید که کاشت درخت کافی نیست. مراقبت از درختان برای جایگزینی درختان قطع شده ضروری است.

حفاظت از جنگل یکی از مهم ترین دلایل حفظ زمین است و هر درختی که قطع می شود سال ها طول می کشد تا با نهال های کوچکی که می کارید جایگزین شود. جنگل زدایی توسط انسان ها و شرکت ها یک تهدید همیشگی است و ما نه تنها از قطع بی رویه درختان جلوگیری می کنیم، بلکه با کاشت، جمعیت جنگل ها و منابع طبیعی را افزایش می دهیم.

پس با کاشتن نهالی در این روز عیدی خود را پیش از آمدن فصل بهار به زمین هدیه کنید و به تداوم حیات در این کره خاکی به مناسبت روز درختکاری کمک کنید.

روز درختکاری

جستجو در سایت