آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

دلیل سیاهی مغز گردو چیست؟

دلیل سیاهی مغز گردو چیست؟

دلیل سیاه شدن گردو! چرا مغزهای گردو سیاه میشود؟:

این مورد که دلیل سیاهی مغز گردو چیست یکی از سوالات پرتکرار باغداران است . البته باغداران و کشاورزان با تجربه می دانند چگونه مغز گردو را سفید کنند. اما برای کشاورزانی که تازه وارد این زمینه شده اند، یافتن دلیل سیاه شدن مغز برای آنها یک نگرانی جدی است. برای داشتن محصولی با کیفیت لازم است روش های سفیدکردن مغز گردو را بشناسید; برای مشاوره کاربردی با ما همراه باشید.

پیدا کردن دلیل سیاه شدن مغز گردو:

عدم یافتن علت تیره شدن مغز گردو روی درخت موجب ضرر اقتصادی صاحبان درختان گردو خواهد شد. زیرا مغز گردو یکی از پر مصرف ترین غذاهای صبحانه و میان وعده است و در بسیاری از صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید چگونه مغز گردو را با نگاه کردن به استراتژی های مناسب سفید کنید.

گام اول برای جلوگیری از سیاه شدن مغز گردو و خرید بهترین نهال گردو:

خرید نهال گردو با کیفیت از نهالستان معتبر می تواند یکی از بهترین راه حل برای جلوگیری از سیاه شدن مغز گردو باشد. زیرا درختان گردو دارای کیفیت ژنتیکی خاصی هستند. چند نکته طلایی برای نحوه انتخاب بهترین نهال گردو و جلوگیری از سیاه شدن مغز وجود دارد، از جمله:

در فروردین ماه، اغلب درختان گردو از ارتفاع یک تا دو متری سربرداری شوند.

پس از هفت روز، پس از جدا شدن شیره از تنه، توصیه می شود برش کوچکی در سطح تنه درخت ایجاد شود تا امکان دسترسی به سطح جدید تنه فراهم شود..

درخت گردو چند شاخه تا ارتفاع 2 متر، یک شاخه را بگذارید و بقیه را هرس کنید..

هنگام پیوند، قلمه ها را با حداقل دو جوانه ماده به قطعات 20-30 سانتی متری تقسیم کنید.

پس از بریدن پیوندک، پوست تنه را جدا کرده، پیوندک را در محل پیوند قرار داده و با میخ ثابت کنید و قسمت پیوند را با پوشش محافظ بپوشانید.

بعد از چند هفته در صورت گیرایی پیوند، جوانه ‌ها رشد پیدا می‌کنند.

پس از مدت کوتاهی پوشش ها را بردارید و محل پیوند را با چسب باغبانی بپوشانید.

در سال ابتدایی کاشت درخت گردو برای نگهداری و پیشگیری از شکستن شاخه ‌های رشد یافته، از قیم کمک بگیرید.

در سال‌ های بعدی رشد درخت گردو، هرس مناسب باعث ایجاد یک تاج جدید در درخت خواهد شد که محصول با کیفیتی نیز تولید کرده.

با رعایت موارد بالا می توانید علت سیاه شدن مغز گردو، را تا حد مطلوبی پیشگیری نمایید.

سفید شدن مغز گردو با تغذیه مناسب درختان:

برای داشتن مغز گردو سفید یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید تغذیه مناسب درختان است. به عنوان مثال، شما باید از بهترین کود سفید کننده مغز گردو استفاده کنید. کودهای حاوی مقادیر بالای سولفات آهن و روی می توانند به میزان قابل توجهی سفید شدن مغز گردو را افزایش دهند. سپس کود مورد نظر را به صورت گچی در کناره گیاه قرار دهید.

سولفات پتاسیم و سولفات مس از نمونه کوددهایی می باشند که می توانید از آنها برای روشن کردن مغز گردو در هنگام کاشت درخت گردو استفاده کنید. در این مورد خاص، کود حیوانی که در دسته کودهای آلی قرار می گیرد، انتخاب خوبی است. شما می توانید از روش چالکود برای تغذیه به موقع باغ گردو خود بدون نگرانی از سیاه شدن محصول آن در هنگام برداشت استفاده کنید..

بیماری بلایت مهم ترین علت سیاه شدن مغز گردو روی درخت:

پوسیدگی و بارش مغز گردو از علائم بلایت است. بد نیست بدانید که علائم این بیماری در بسیاری از کشورها و نقاط جهان وجود دارد و تقریبا طبیعی است. اما افرادی که می خواهند با عامل سیاه شدن مغز گردو مقابله کنند و ارزش محصول خود را افزایش دهند، بهتر است علائم سوختگی را کاهش دهند..

چرا بیماری بلایت در درخت گردو ظاهر می‌شود؟

تمام علائم سیاه شدن مغز گردو و لکه های کوچک، سوخته و براق در بخش های مختلف برگ گردو می تواند منجر به بیماری بلایت شود. این بیماری توسط نوعی باکتری ایجاد می شود..

آنچه علائم بیماری بلایت را بارزتر می کند وجود رطوبت است. .مثلا در فصولی مانند پاییز و زمستان درختان گردو احتمال ابتلا به بیماری بلایت بسیار زیاد است. پس بیماری بلایت را در فهرست علل سیاه شدن مغز گردو قرار دهید و اگر صاحب باغ گردو هستید و از این طریق امرار معاش می کنید، نحوه مبارزه با این آفت را یاد بگیرید..

برای جلوگیری از ابتلا درخت گردو به بلایت باید چه کار کنیم؟

کود خوب برای سفید کردن مغز گردو باعث از بین رفتن علائم بیماری بلایت می شود. البته حواستان به این باشد که در صورت استفاده به موقع از سم ممکن است اتفاق بیفتد. مراحل استفاده از آنها به شرح زیر است.:

سمپاشی با بردوفیکس ده در 1000 پس از برداشت محصول
سمپاشی با بردوفیکس ده در 1000 پیش از تورم جوانه‌ ها
سمپاشی با بردوفیکس پنج در 1000 پس از ریزش شاتون ‌ها
سمپاشی با بردوفیکس پنج در هزار پس از شکل گیری میوه.

برداشت به موقع گردوهای تازه؟

اگر پوست گردوی سبز شکسته شود، به این معنی است که فرآیند جداسازی آغاز شده است. در غیر این صورت باید انتظار داشت که مغز گردو دلیل سیاه بودن آن باشد. برای تشخیص رسیده بودن گردو، باید آن را فشار دهید..
چنانچه عصاره سبز بدون رنگ سیاه روی پوست شما ماندگار شد، می توانید بفهمید که فصل برداشت گردو می بباشد. تا اینجا با چهار فاکتور برای سیاه شدن مغز گردو آشنا شدید. با ما همراه باشید تا بتوانیم اطلاعات بیشتری در این مورد به شما بدهیم..

آبیاری اصولی درخت گردو جهت پیشگیری از سیاه شدن مغز گردو:

اگر به درخت گردو خود آب کافی بدهید، به احتمال زیاد سیاه شدن مغز گردو را تجربه نخواهید کرد. دلیل این امر این است که با آبیاری به موقع درخت گردو، تمام قسمت ها یکسان آبیاری می شوند. علاوه بر این، دمای هر قسمت از گیاه یکسان است، بدون اثر تورم یا فرورفتگی دما. به همین دلیل پس از آبیاری درختان گردو، احتمال سیاه شدن آنها بسیار کمتر است.
اکنون لازم می باشد بررسی کنیم که اگر آبیاری به موقع به درخت گردو داده نشود، چه اتفاقی رخ می‌دهد! در این شرایط، دمای بخش‌های متعدد درخت گردو بیشتر از 12 درجه می‌شود که می‌تواند آسیب زیادی به آن برساند و در نتیجه به علت سیاه شدن مغز گردو، تبدیل شود

سفید شدن مغز گردوها با خشک کردن درست و اصولی:

عدم جداسازی پوشش سبز گردو از بدنه جامد آن باعث ایجاد سیاه شدن مغزهای گردو می شود. به عنوان مثال، اگر گردوها پس از رسیدن مدت زیادی پوستشان را جدا نکنند، احتمال سیاه شدن گردو وجود دارد..

نکات کلی برای نگهداری درخت گردو و جلوگیری از سیاه شدن مغز گردو:

نکات کلی که برای نگهداری درخت گردو و جلوگیری از سیاه شدن مغز آن باید بدانید:
اکثر درختان گردو، گرما و سرما و یخبندان را تاب می‌آورند.
اگر باروری درخت گردو کم است، در ابتدای بهار کود اَزته داده شود.
پوسیدگی قارچی نقاط سیاه نامنظم بر برگ و میوه درخت گردو خلق می‌کند و مخل باردهی می‌شود.
اما خوب است بدانید که این گیاه، ارزش زینتی ندارد و با سپری شدن زمان، ناموزون می‌شود. میوه آن هم تلخ و غیر قابل مصرف می باشد.
درخت گردو در انواع خاک‌ ها رشد می ‌کند ولی باروری مناسب فقط در خاک های لومی سبک عمیق و غنی و با زهکشی بالا شکل می پذیرد.

چه کنیم تا گردوی باکیفیت تولید کنیم:

چیدن گردو با هم در زمان مناسب با بهترین کود سفید کننده مغز گردو آجیل مرغوبی به شما می دهد. به طور کلی هرگز نباید از تغذیه این درخت غافل شوید.
خوب است بدانید که هیچ گیاهی در اطراف درخت گردو نمی‌تواند رشد کند. چون این گیاه برای افزایش مواد مغذی اطراف خود، نیاز دارد تا دسترسی سایر گیاهان و به ویژه گیاهان هرز را کاهش بدهد. بنابراین به این نکته هم دقت داشته باشید که یکی از علل سیاه شدن مغز گردو، می‌تواند فاصله نزدیک این درختان با سایر گیاهان و نرسیدن مواد مغذی به ریشه و ساقه درختان گردو باشد.

جمع بندی نهایی مقاله علت سیاه شدن مغز گردو روی درخت و بهترین کود برای سفید شدن مغز گردو:

اگر باغ گردو دارید و سالهاست که درگیر این سوال بوده اید که چرا محصولات شما سیاه است و در جستجوی عبارت "چگونه مغز گردو را سفید کنیم" در موتورهای جستجوگر جستجو می کنید، با خواندن این مقاله به خوبی درک می کنید. مرحله انتخاب نهال تا روش کاشت، برداشت و نگهداری میوه گردو می تواند در سفید ماندن یا سیاه شدن آن نقش داشته باشد.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

دلیل سیاهی مغز گردو چیست؟

جستجو در سایت