آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

معرفی نهال گردو ژنوتیپ:

نهال گردو ژنوتیپ واریته ای پربار و البته دیرگل است که میزان باردهی شگفت انگیزی دارد. مغز گردو های ژنوتیپ به رنگ سفید و شیری و با میزان چربی بالا است که طعم بی نظیری داشته و جزو محبوب ترین های بازار است؛ از این رو خرید این نهال و کاشت آن می تواند برای کشاورزان و باغداران اکثر مناطق سودمند باشد. حال اگر بتوانید با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی نهال های گردو ژنوتیپ را خریداری کنید، یک معامله دو سر سود خواهید داشت.

گردو ژنوتیپ چیست؟ 2 تکنیک تشخیص ژنوتیپ اصل و درجه یک

گردو ژنوتیپ برتر یا به عبارت دیگر گردوی برتر، نوعی از گردو با ویژگی‌ های برتر ژنتیکی، مانند: مقاومت به بیماری ‌ها و سرما، عملکرد بالا و کیفیت مطلوب است. این گردو ها از طریق تولید نسل‌ های جدید با ویژگی ‌های موردنظر به دست می ‌آیند. معمولا به عنوان نمونه ‌های مناسب برای کشت و پرورش در مناطق مختلف شناخته می ‌شوند و هیچ محدودیتی در استفاده آنها وجود ندارد. البته به شرطی که بتوانید نوع اصل و درجه یک آن را خریداری کنید. این نهال ها در ابتدا شبیه به دیگر ارقام هستند و بعد از رشد میتوانید تفاوت آنها را احساس کنید از این رو تشخیص نوع باکیفیت و درجه یک آن کار دشواری است. شما با در نظر داشتن دو تکنیک زیر میتوانید به راحتی گردو ژنوتیپ اصل و درجه یک را از دیگر ارقام تشخیص دهید.

قطر و ارتفاع کمتر:

گول ظاهر نهال ها را نخورید. بسیاری از باغداران تصور می کنند با خرید نهال های قد بلند و قطور می توانند به باردهی بالایی برسند. این تصور شاید در خصوص رقم های محلی جواب دهد اما برای نهال ژنوتیپ صدق نمی کند. این همان تکنیک جادویی است که باعث می شود بتوانید ژنوتیپ اصل را تشخیص دهید. نهال گردو ژنوتیپ درجه یک ارتفاع و قطر کمتری نسبت به دیگر رقم ها دارد.

شناسنامه :

به هیچ عنوان نهال های بدون شناسنامه خریداری نکنید. نهالی ارزش خرید خواهد داشت که دارای شناسنامه و لیبل باشد. تمامی نهال های ژنوتیپ رویال شناسنامه دار هستند و اطلاعات لازم از قبیل سال ثبت، شرکت ثبت کننده و... در آن درج شده است که می تواند خاطر شما را از خریدتان آسوده کند.

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

جغرافیای مناسب برای کاشت و پروش نهال گردو ژنوتیپ رویال کدام است؟

این رقم از نهال گردو سازگاری بسیار بالایی با اقلیم های مختلف دارد و به همین خاطر جزو بهترین انتخاب ها برای کاشت و تکثیر در باغات سراسر کشور می باشد. در هر نقطه از کشور که باشید می توانید از نهال گردو ژنوتیپ برای احداث باغ گردو استفاده کنید. این رقم تحمل سرما تا منفی 25 درجه سانتی گراد را دارد و می تواند تا حداکثر دمای 45 درجه سانتی گراد را هم تحمل کند. البته اگر در مناطق گرمسیری هستید و دمای آفتاب در فصل تابستان به بالای 45 درجه میرسد، این رقم را انتخاب نکنید چرا که احتمال آفتاب سوختگی آن وجود دارد. نهال ژنوتیپ در ارتفاع 300 الی 3400 متر از سطح دریا هم جواب می دهد.

چه زمانی گردو ژنوتیپ را بکاریم؟

گردو ژنوتیپ در قیاس با نمونه های پا بلند باردهی بالاتری دارد. بهترین زمان برای کاشت نهال ژنوتیپ، فصل پاییز و زمستان است. با کاشت نهال گردو ژنوتیپ در اذر ماه نهال بهتر استقرار پیدا می کند و میزان ریشه زایی آن در بهار هم سریع تر اتفاق می کند. با این ترفند می توانید به راحتی نهال خود را یک سال جلو بیندازید. البته در زمان کاشت آن باید الگوی استاندارد تراکم کشت را در منطقه مد نظر قرار دهید. فاصله نهال ها باید 6*6 باشد تا بعد از رشد برگ و شاخه آن ها به یکدیگر گیر نکند و فاصله کافی جهت عبور و جابه جایی اقلام کشاورزی وجود داشته باشد. این فاصله بر میزان نورگیری نهال ها و در آینده درختان گردو هم اثر می گذارد.

برای کاشت این نهال باید چه خاکی داشته باشیم؟

همانند هر نهال دیگری، در زمان کاشت زنوتیپ هم باید حواستان به خاک زمین باشد. این رقم روی خاک های مرطوب و سخت خوب جواب نمی دهد. برای اصلاح خاک زمین می توانید از انواع کودهای پوسیده حیوانی و همچنین ماسه بادی استفاده کنید تا نیازهای زمین شما جبران شود. با اضافه کردن این دو کود خاک شما آماده کشت خواهد بود و می توانید به راحتی نهال های خود را بکارید. البته آزمایش خاک و آنالیز آن قبل از هر اقدامی باعث می شود تا از کیفیت خاک خود مطمئن شوید و بستری سرشار از املاح معدنی داشته باشید که رشد و کیفیت نهال هایتان را تضمین می کند.

این گردو نیاز به گرده افشان دارد؟

خیر، برخلاف دیگر ارقام گردو، رقم ژنوتیپ به صورت خودگرده افشان است و نیاز به درخت دیگری برای تلقیح ندارد. گلدهی جوانه های نر و ماده این رقم به صورت همزمان روی یک پایه انجام می شود و شما می توانید یک باغ پربار از گردو داشته باشید. البته چنانچه از این نهال برای باغ های شخصی هم استفاده کنید، وجود درختان دیگر یا گرده افشان ها کنار آن، مشکلی برایتان به وجود نمی اورد و چه بسا می تواند میزان تلقیح طبیعی درخت را افزایش دهد.

باردهی نهال گردو ژنوتیپ رویال نهال از چه سالی آغاز می شود؟

این نهال از سال اول باردهی دارد و یک امتیاز مثبت برای آن است. با افزایش سن نهال میزان باردهی ان هم بیشتر می شود و از سال پنجم به بعد آغاز عمر اقتصادی آن است. تا جایی که در هر هکتار می توانید حدود 5 الی 7 تن گردو برداشت کنید. نهال ژنوتیپ رویال نهال از نوع پاکوتاه است و با وجود شاخ و برگ های متراکمی که دارد برداشت میوه از آن کار بسیار آسانی است و می توانید به راحتی میوه های آن را برداشت کنید.

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

باردهی این نهال در چه فصلی است؟

باردهی و جوانه زدن نهال بستگی به شرایط اقلیمی زمین شما خواهد داشت اما در حالت کلی می توان گفت که جوانه زنی ژنوتیپ در نیمه دوم اردیبهشت آغاز می شود و برداشت بار آن هم در شهریور ماه انجام می شود.

امکان کشت دیمی نهال های ژنوتیپ رویال هم وجود دارد؟

اینکه می گوییم نهال گردو ژنوتیپ رویال نهال یک انتخاب خارق العاده برای همه در تمامی نقاط کشور است، ادعا نیست! واقعیتی است که می توانید آن را تجربه کنید. بسیاری از کشاورزان و باغداران همیشه آرزوی پرورش باغ گردو را دارند اما در منطقه ای هستند که میزان بارندگی کم است و امکان ایجاد چاه آب در باغ های خود را ندارند. خبر خوب این است که شما می توانید ژنوتیپ برتر را به صورت نیمه دیمی هم در این مناطق کشت کنید. به همین راحتی یک رقم تجاری در باغ خود پرورش دهید و به سود دلخواهتان در سریع ترین زمان دست یابید.

زودخزان بودن ژنوتیپ برتر به چه معناست؟

این رقم در برابر سرما زودرس پاییزی بسیار مقاوم است و دغدغه ای از بابت سرمای هوا نخواهید داشت. به همین خاطر در دسته درختان زودخزان قرار می گیرد که برگ ریزی آن زودتر اتفاق می افتد به همین خاطر سرمای هوا و تغییرات ناگهانی دما تاثیر منفی روی درختان شما نمی گذارد و طول عمر و دوام بالایی خواهند داشت.

گردو ژنوتیپ برتر را هرس کنیم؟

هرس کردن یکی از نیازهای اساسی هر درختی است و نباید نسبت به آن بی توجه باشید. گردو ژنوتیپ هم از این ماجرا استثنا نیست. در سال های اولیه رشد هرس کردن آن سبک خواهد بود اما با افزایش سن درخت نیاز به هرس کردن بیشتر خواهد دارد. هرس کردن این نوع درخت اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است انجام آن را به افراد متخصص بسپارید. هرس کردن ژنوتثیپ برتر در فصل پاییز و بعد از به خواب رفتن درختان انجام می شود. زمانی که دما هوا هنوز به زیر صفر نرسیده است و درختان می توانند زخم های خود را ترمیم کنند. حین هرس کردن هم بهتر است به چند نکته مهم توجه کنید:

ü شاخه های خشک و رنجور را به صورت کامل جدا کنید.

ü شاخه های جانبی که روی هم افتاده اند یا زاویه بیشتری با درخت دارند را هم هرس کنید.

ü به سراغ پاجوش هایی که در ارتفاع حداکثر 60 سانتی متر هستند بروید و آن ها را جدا کنید.

ü جوش هایی که از تنه درخت ایجاد شده اند را هم جدا کنید.

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

مشخصات میوه گردو ژنوتیپ رویال نهال :

گردوهای ژنوتیپ بسیار درشت و مرغوب هستند. ظاهر آن ها به صورت بیضی و کروری است و طعم جذابی دارد که مصرف کنندگان را شیفته خود می کند. از دیگر مشخصات میوه گردو ژنوتیپ هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü پوست بسیار نازکی دارد و به راحتی شکسته می شود.

ü حجم مغز آن نسبت به دیگر رقم ها بیشتر است.

ü مغز درشت بوده و درصد پوکی مغزهای آن نزدیک به صفر است.

عمر اقتصادی گردو ژنوتیپ چقدر است؟

این رقم از نهال های گردو، عمر اقتصادی برابر با 100 سال دارند. چنانچه بتوانید به خوبی از آن ها مراقبت کنید می توانید از هر هکتار حداقل 5 تن محصول برداشت کنید. منظور از مراقبت این است که:

1- فاصله کشت 6 متر در 6 متر را موقع کاشت رعایت کنید.

2- درختان گردو ژنوتیپ را به موقع هرس کنید.

3- آبیاری کافی برای این نهال ها انجام دهید. درست است که این نهال ها اصلاح نژادی داشته اند و در برابر خشکی مقاوم می باشند اما هر دو هفته یکبار یا هر 15 روز یکبار نیاز به آبیاری دارند.

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

خرید گردو ژنوتیپ برتر از رویال نهال، سرمایه گذاری کم ریسک و زودبازده

خرید گردو ژنوتیپ برتر از رویال نهال یک فرصت استثنایی برای باغدارانی است که قصد احداث باغ های تجاری و صادراتی را دارند. کاشت نهال گردو باعث می شود تا یک باغ یکدست داشته باشید که علاوه بر ظاهری شکیل میزان باردهی بالایی هم دارد. این نوع گردو مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و احتمال سرمازدگی آن بسیار کم است از این رو خرید آن می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت باشد. شما می توانید به راحتی نهال گردو ژنوتیپ را تنها با چند کلیک از مجموعه رویال نهال خریداری کنید. برای استعلام قیمت دقیق محصولات و همچنین کسب مشاوره رایگان کافی است با شماره تماس های درج شده در سایت ارتباط بگیرید. ما در رویال نهال همراه شما هستیم تا همیشه سبز و مانا بمانید.

هر آنچه باغداران گردو درباره ی گردو ژنوتیپ باید بدانند

جستجو در سایت