آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

خواص گردو در بارداری

خواص گردو در بارداری

بارداری دوران بسیار مهم و حساسی برای هر زنی است. در این مدت نه ماهه رژیم غذایی سالم و معمولی می تواند تاثیر مستقیمی بر شکل گیری جنین داشته باشد. در این دوران مصرف مواد غذایی سالم و آجیل را نباید فراموش کرد. در این مقاله در مورد یکی از این مواد مغذی یعنی گردو و در مورد خواص گردو در بارداری توضیح خواهیم داد. در ابتدا باید گفت که خوردن گردو علاوه بر فواید بسیار، در صورت مصرف زیاد باعث ایجاد مشکل می شود. اما به طور کلی حداقل ۲ تا ۳ عدد گردو در روز پاسخگوی نیاز مادر و جنین است. به خصوص در 3 ماه اول بارداری مصرف گردو و انواع آجیل ها بیشتر از ماه های دیگر توصیه می شود.

فواید خوردن گردو در دوران بارداری:

در این قسمت می خواهیم با بیان خواص گردو در بارداری و فواید و مزایای این آجیل مغذی را معرفی کنیم:

افزایش ضریب هوشی جنین با خواص گردو:

شکل میوه با خواص آن رابطه مستقیم دارد. شکل مغز گردو شبیه مغز انسان است و در نتیجه تاثیر بسزایی در ضریب هوشی جنین خواهد داشت.ضریب هوشی جنینی که مادرش در دوران بارداری از گردو زیاد استفاده می کند نسبت به سایر جنین ها بسیار بیشتر است.

گردو ها منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند:

وجود اسیدهای چرب غیراشباع و امگا 3 در گردو برای رشد مغز جنین بسیار مهم است. از خواص گردو در بارداری می توان گفت که رشد مغز جنین را تقویت می کند. بنابراین وجود اسید امگا 3 باعث تقویت چشم و رشد سیستم چشمی جنین می شود. همچنین یکی از خواص گردو در دوران بارداری کاهش سطح افسردگی در مادر است. به طور کلی اکثر مادران پس از زایمان احساس افسردگی می کنند و اختلالات عاطفی و روانی دارند. وجود اسید آلفانیک و اسیدهای چرب امگا 3 از این احساس جلوگیری می کند و باعث شادابی و تحرک مادر می شود.

خواص گردو برای جنین

وجود ویتامین E در مغز گردو:

ویتامین E دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. این آنتی اکسیدان ها از طریق موادی مانند کینون، جگرلون، تانن، تلیماگراندین، مس بسیار اهمیت دارد و شکل ویتامین E موجود در گردو گاماتوکوفرول است که اگر این خواص را داشته باشد باعث آزاد شدن رادیکال های آزاد می شود، در تقویت سیستم ایمنی مادر بسیار مهم است. .یکی دیگر از مزایای ویتامین E محافظت از غشای سلولی داخلی است. همچنین برای سلامت ریه ها و رشد مناسب آنها بسیار موثر است. با مصرف این ماده مفید خطر ابتلا به بیماری های ریوی مانند آسم در کودکان کاهش می یابد.

وجود انواع ویتامین ها و مواد معدنی در گردو به عنوان یک منبع غذایی مناسب در دوران بارداری:

از خواص گردو در بارداری می توان گفت نیاز جنین به انواع ویتامین ها و مواد معدنی مفید را تامین می کند. حاوی انواع ویتامین ها، منیزیم، مس، منگنز، کلسیم، آهن و... مواد معدنی است که در رشد جنین موثر بوده و مواد لازم را تامین می کند. علاوه بر این، گردو دارای مقدار زیادی اسید آلفا لینولنیک است که برای رشد کودکان بسیار مهم است. مواد معدنی مانند منگنز برای رشد استخوان ها و غضروف های جنین ضروری است. همچنین مس موجود در گردو در ساخت گلبول های قرمز و ترمیم سلول های آسیب دیده مهم و موثر است.

وجود استرول های گیاهی یکی دیگر از خواص گردو برای جنین است:

این استرول های گیاهی می توانند در تنظیم کلسترول خون و جلوگیری از افزایش کلسترول بد بسیار مفید باشند.این ویژگی گردو برای مادران بسیار مفید است، زیرا چربی های مفید خون را هم برای مادر و هم برای جنین حفظ می کند. برای کاهش سطح کلسترول بد گردو می توانید گردو را از شب قبل در آب سرد خیس کنید و صبح ناشتا بخورید. هضم این نوع گردو نیز راحت تر از حالت معمولی آن است.

کنترل فشار خون مادر با مصرف گردو:

یکی از دغدغه های مادران در دوران بارداری افزایش فشار خون با رشد جنین است. گردو با گشاد کردن عروق خونی از فشار خون بالا جلوگیری می کند.

خوردن گردو به تنظیم سطح ملاتونین کمک می کند:

ملاتونین یکی از تنظیم کننده های خواب در انسان است. یکی از خواص گردو در بارداری، وجود ملاتونین برای تنظیم خواب مادر به خصوص در ماه های اول بارداری است.

مصرف گردو در دوران بارداری برای جلوگیری از افزایش وزن:

مادران معمولاً در این دوره وزن زیادی اضافه می کنند. احساس گرسنگی در آنها بسیار زیاد است و ممکن است تمایل بیشتری به غذاهای شیرین و مضر پیدا کنند. خوردن گردو به دلیل داشتن فیبر و پروتئین باعث سیری فرد می شود، بنابراین از پرخوری و خوردن تنقلات ناسالم و چرب خودداری کنید.

نهال گردو را با بهترین قیمت فروش از رویال نهال تهیه کنید برای خرید نهال گردو با کارشناسان نهالستان در تماس باشید

خواص گردو در بارداری

جستجو در سایت